Pokaż wyniki od 1 do 15 z 46

Wątek: Wymiana oleju S-tronic - jaka metoda?

Mieszany widok

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #1
    Awatar madry
    Dołączył
    Jan 2016
    Płeć
    Skąd
    Kraków
    Pojemność
    2.0T
    KM
    351
    Rocznik
    2009
    Kolor
    quattro
    Posty
    312
    Cytat Zamieszczone przez TTkowiec Zobacz posta
    Mądry podałeś ceny brutto czy netto ? Bo dziś dzwoniłem do magików z Tarnowa i powiedzieli że na wymianę oleju z olejem nie ori trzeba liczyć od 1700-2000zł...
    Terminy też mają niezłe ale to pewnie przez sezon urlopowy

    PS: Ktoś jeszcze pisał by się na wymianę w tym zakładzie ? Może przy kilku auttkach zrobili by jakiś rabacik
    Mi powiedzieli 2.100 zł brutto na ori oleju VW, przy czym zakładali że pójdzie około 10 litrów, a olej z ASO mają po ponad 100 zł/litr, więc rzeczywiście się coś nie zgadza jeżeli ma być olej nie ori…

    TTkowiec podaje numer bezpośrednio do serwisanta, który mnie obsługiwał, ponieważ pracuje tam co najmniej kilka osób odpowiadających bezpośrednio za klientów. Może trzeba przywołać mój casus i kwotę, którą ja zapłaciłem

    Leszek Chebda
    kom. 730 831 087

    Wklejam jeszcze treść e-maila z wyceną:

    "Proszę o wpłatę kwoty 95,41 PLN jako przedpłatę na oryginalny filtr oleju skrzyni biegów.
    Proszę o przysłanie skanu potwierdzenia wpłaty wtedy będę mógł złożyć zamówienie na część.
    Koszt dynamicznej wymiany oleju w automatycznej skrzyni biegów w Pańskim samochodzie z zastosowaniem oleju i filtra VW wynosi ok. 2100 PLN, z zastosowaniem oleju Motul Multi DCTF ok. 1300 PLN.
    W razie pytań pozostaję do dyspozycji pod nr tel. 730 831 087."



    Cytat Zamieszczone przez ICE Zobacz posta
    No to stracił klienta (mnie). Podnosi ceny jak w ASO to już wolę jechać do serwisu.
    ICE tak jak pisałem wyżej na ori oleju cena była około 2 tys zależnie od zużytej ilości, stąd zdecydowałem się na tańszego Motula (finalnie zapłaciłem 1.300 zł brutto). Teraz cena 1.700-2.000 zł rzeczywiście co najmniej dziwna… Widać, że serwisują drogie, mocne auta - jak byłem u nich na podnośniku wisiało BMW M6 i Audi s5, więc możliwe że ceny jak w ASO biorą z sufitu..

    Jeżeli chodzi o ASO to w Krakowie przewidują jedynie grawitacyjną wymianę za cenę 1.200 zł (sic!)

    Cytat Zamieszczone przez patrykus007 Zobacz posta
    Mądry jakiego oleju użyłeś dokladnie do dsg ? I ile litrów tam weszło wogóle.
    Skrzynia została zalana Motulem Multi DCTF przeznaczonym do DSG - poszło 11 litrów, ale może pójść 8-9 jeżeli olej nie będzie zanieczyszczony - to urządzenie/diagnosta stwierdzają, że jest już czysty olej.

    Link do użytego oleju https://www.motul.com/pl/pl/products...nts/multi-dctf

    EDIT:

    Jako, że w przyszłości zamierzam również wymieniać tam olej, pozwoliłem sobie dzisiaj do nich zadzwonić i zapytać o nagłą zmianę cennika. Serwisant, którego przywołałem powyżej twierdzi, że według jego wiedzy nic się w cenach nie zmieniło… Nie on rozmawiał z TTkowiec, więc nie mógł się zobowiązująco wypowiedzieć co do oferty 1.700-2.000 zł, natomiast śmiało prosił żeby dzwonić do niego celem ustalenia szczegółów usługi.
    Ostatnio edytowane przez madry ; 14-07-2016 o 07:46

Podobne wątki

  1. wymiana oleju
    Przez siwycyfra w dziale MK2 (2006-2014)
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 24-01-2017, 22:34
  2. Co ile wymiana oleju haldex?
    Przez brachson w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 27-04-2016, 12:42
  3. wymiana oleju 1.8t 180 ps fwd
    Przez poo w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 26-10-2015, 13:32
  4. Wymiana oleju DSG
    Przez choody w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 23-03-2015, 23:59
  5. Wymiana oleju w skrzyni s-tronic DQ-250.
    Przez thefirm w dziale MK2 (2006-2014)
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 23-03-2015, 20:56

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •