Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12

Wątek: Antau'owe TT AJQ

  1. #1
    Awatar Antau
    Dołączył
    Oct 2014
    Płeć
    Skąd
    Rzeszów
    Pojemność
    brak
    KM
    102
    Rocznik
    2009
    Kolor
    grafit
    Posty
    74

    Antau'owe TT AJQ

    Witam. Czas przedstawić w końcu swoje TT. Historia z Audi zaczęła się we wrześniu 2014 r. kiedy po mozolnym szukaniu TT na podkarpaciu postanowiłem przejrzeć rynek Niemcowni. Po przeszukaniu ogłoszeń znalazłem dwie sztuki które na drugi dzień pojechałem oglądać z tatą (ja niestety po niemiecku nic.... ). Po obejrzeniu oby dwu wybrałem tą drugą (lepszy stan i mniejszy przebieg). Trasa ok. 1200km bez żadnych problemów. Po powrocie do domu pierwszą modyfikacją było zatrucie TT jadem kiełbasianym (instalacja LPG) oraz wymiana rozrządu, oleju i podstawowych części eksploatacyjnych. Samochód kupiłem z przebiegiem ok 174 000km, a na dzień dzisiejszy jest 210 000.
    Fotki nie są za bogate ale zawsze coś:



    Na dzień dzisiejszy jest kilka rzeczy do zrobienia:
    -polakierowanie lewego tylnego błotnika (jednak niemcy nie są tacy idealni )
    -ogarnięcie wydechu (końcówka wisi)
    -zmiana lamp przód
    Ze spraw mechanicznych:
    -regeneracja rozrusznika
    -regeneracja ew. sprawdzenie turbo
    -zmiana oleju w silniku, skrzyni oraz wymiana płynu hamulcowego oraz chłodniczego (zakupione)

    Jeśli chodzi o plany to jak narazie planuje zakupić felgi 18" s-line, oraz dyfuzor w plaster miodu.
    Pozdrawiam.

  2. #2
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Witaj, auto wymaga pracy ale to tylko przyjemnosc! co do dyfuzora to kolega Malisz ma taki na sprzedaz za rozsadna cene, zajrzyj do dzialu "sprzedam" moze jeszcze aktualne.

  3. #3
    Awatar Antau
    Dołączył
    Oct 2014
    Płeć
    Skąd
    Rzeszów
    Pojemność
    brak
    KM
    102
    Rocznik
    2009
    Kolor
    grafit
    Posty
    74
    Wiadomo że przy 17-letnim samochodzie coś do roboty zawsze się znajdzie. Priorytetem jest narazie ogarnięcie spraw mechanicznych, później stylistyka. Tak pozatym oglądałem blendę kolegi Malisz, wszystko fajnie tylko szkoda że dwururka. Była jeszcze koncepcja zakładania fmic ale teraz po dostaniu stałej pracy auTTko służy mi jako środek transportu z punktu A do punktu B dlatego pewnie fmic pójdzie na sell. Poprostu będę chciał doprowadzić TT do jak najlepszego stanu oryginalnego aby cieszyła moje oko.

  4. #4
    Awatar Malisz
    Dołączył
    Dec 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    350
    Rocznik
    2014
    Kolor
    czarny
    Posty
    1,121
    Gratuluję autka! Przestrzegam, że ciężko kupić blendę plaster miodu na jedną rurę na rynku wtórnym. Moja blenda poszła w mgnieniu oka i faktycznie była na dwie rury

  5. #5
    Awatar Tomasso
    Dołączył
    Jun 2012
    Płeć
    Skąd
    Łódź
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    995
    Gratuluję sreberka

  6. #6

    Dołączył
    Feb 2016
    Płeć
    Skąd
    PL
    Pojemność
    brak
    KM
    -
    Rocznik
    -
    Kolor
    brak
    Posty
    263
    Sporo nas w Rzeszowie. Btw. świetna rejestracja

  7. #7
    Awatar Antau
    Dołączył
    Oct 2014
    Płeć
    Skąd
    Rzeszów
    Pojemność
    brak
    KM
    102
    Rocznik
    2009
    Kolor
    grafit
    Posty
    74
    TT odstawione do znajomego mechanika na mały serwis no i tu zonk. Turbo wykręcone i jak sie okazuje jest w dobrej kondycji jedynie na stronie wydechowej (nie wiem czy dobrze pisze) jest malutkie pęknięcie. Jutro dostarczam do Turbospec'a i zobaczymy co da się zrobić. Okazało się również, że do wymiany jest uszczelka pokrywy zaworów. Dosłownie poci się dookoła. Chylę czoła mechanikowi bo widziałem ile grzebania było przy demontowaniu a słowa k**** i ja pie***** padały co chwilę

  8. #8
    Awatar Antau
    Dołączył
    Oct 2014
    Płeć
    Skąd
    Rzeszów
    Pojemność
    brak
    KM
    102
    Rocznik
    2009
    Kolor
    grafit
    Posty
    74
    Witam po dłuższej przerwie. Autko na dzień dzisiejszy sprawuje się dobrze i przez ostatni czas dostało kilka nowych części, mianowicie:
    -zmiana kompletnego sprzęgła wraz z dwumasą firmy LUK (tutaj pojawił się dylemat czy dwumas czy zwykłe, ale po rozmowach z kolegą, który w dieslu wymienił dwumasę na zwykłe stwierdził, że jak chcesz tym jeździć dłużej to kupuj dwumasę i mimo, że kosztowało troszkę więcej nie żałuję)
    -wymiana czujnika temperatury cieczy (było ostatnio trochę problemów)
    -zakup opon zimowych 205/55/16 (niestety założone na stalówki+ aludekle)
    -w końcu trafiła na prawą stronę lampa od wersji EU (po lekkiej kolizji niestety był problem z zakupem lewej EU dlatego trafiły na tył obie lampy z angola), teraz mam teoretycznie "dwa" wsteczne, ale mi się to podoba, bo lampy są symetryczne. Aha i w lewej lampie siedzi czerwona żarówka.
    Jak narazie do zrobienia pozostała mi wymiana tylnych amortyzatorów, chyba że wpadnie troszkę luźnego grosza to może pokuszę się o jakiś kompletny niższy zawias. Z góry mówię, że nie będzie to gwint, bo jak dla mnie to teraz i tak auTTko jest twarde

  9. #9
    Awatar Antau
    Dołączył
    Oct 2014
    Płeć
    Skąd
    Rzeszów
    Pojemność
    brak
    KM
    102
    Rocznik
    2009
    Kolor
    grafit
    Posty
    74
    Witam ponownie. AuTTko jak narazie sprawuje się dobrze, aczkolwiek nie obeszło się bez dalszych inwestycji .
    Wpadły ponownie takie same felgi (poprzednie okazały się krzywe dosłownie wszystkie) przemalowane na czarno oraz zakup nowych opon. Przednie lampy dostały w końcu porządną korektę i teraz jako tako już świecą i wyglądają Zrobione zostały również końcówki drążków, drążki, łączniki stabilizatora oraz tuleje na wahaczach. Wymieniłem także amortyzatory (stare 25%) i nowe siłowniki na klapę bagażnika. No i na końcu oczywiście nowe filtry i olej.

  10. #10
    Awatar Kanapa
    Dołączył
    Jun 2016
    Płeć
    Skąd
    Katowice
    Pojemność
    brak
    KM
    265
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Czarny
    Posty
    1,187
    Cytat Zamieszczone przez Antau Zobacz posta
    Witam ponownie. AuTTko jak narazie sprawuje się dobrze, aczkolwiek nie obeszło się bez dalszych inwestycji .
    Wpadły ponownie takie same felgi (poprzednie okazały się krzywe dosłownie wszystkie) przemalowane na czarno oraz zakup nowych opon. Przednie lampy dostały w końcu porządną korektę i teraz jako tako już świecą i wyglądają Zrobione zostały również końcówki drążków, drążki, łączniki stabilizatora oraz tuleje na wahaczach. Wymieniłem także amortyzatory (stare 25%) i nowe siłowniki na klapę bagażnika. No i na końcu oczywiście nowe filtry i olej.
    Jak widać tylko cieszyć się, dbać i jeździć z uśmiechem na twarzy nie ma co ukrywać że już sporo tam powymieniałeś... powodzenia w dalszej eksploatacji.

  11. #11
    Awatar Antau
    Dołączył
    Oct 2014
    Płeć
    Skąd
    Rzeszów
    Pojemność
    brak
    KM
    102
    Rocznik
    2009
    Kolor
    grafit
    Posty
    74
    Mały up. W zeszłym tygodniu papa powiedziała pompa wody (puściły uszczelnienia). Szkoda było się bawić z samą pompą dlatego wpadł kompletny nowy rozrząd INA. Po zakupie auta przy przebiegu 170 000 wymieniłem kpl. rozrząd, a dziś przy blacie 233 000 pasek wyglądał jakby miał chyba z 10 lat No ale dobrze, że objawiło się to wszystko uszkodzoną pompą. AuTTko lata dalej.

  12. #12
    Awatar KrzysiuProgramista
    Dołączył
    Jun 2015
    Płeć
    Skąd
    Zgierz
    Pojemność
    2.0T
    KM
    292
    Rocznik
    2016
    Kolor
    srebrny
    Posty
    1,342
    Cytat Zamieszczone przez Antau Zobacz posta
    Mały up. W zeszłym tygodniu papa powiedziała pompa wody (puściły uszczelnienia). Szkoda było się bawić z samą pompą dlatego wpadł kompletny nowy rozrząd INA. Po zakupie auta przy przebiegu 170 000 wymieniłem kpl. rozrząd, a dziś przy blacie 233 000 pasek wyglądał jakby miał chyba z 10 lat No ale dobrze, że objawiło się to wszystko uszkodzoną pompą. AuTTko lata dalej.
    Dobrze, że cała się nie rozwaliła (przy okazji niszcząc silnik). Grunt, że wpadł nowy rorząd - na kilka następnych lat masz spokój

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •