Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 16 do 21 z 21

Wątek: Nurburgring GP , Nordschleife , Circuit de Spa-Francorchamps

  1. #16
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    A myślałem ze ja mam z tym tylko problem jako totalny amator, fakt!!! wycelować z hamowaniem nie jest łatwo, a na tym urywa się sporo.
    Znowu TT znowu Cabriolet

  2. #17
    Awatar Kwariat
    Dołączył
    Apr 2012
    Płeć
    Skąd
    WWA
    Pojemność
    1.8T
    KM
    260
    Rocznik
    2001
    Kolor
    srebrny
    Posty
    478
    Dream Tour, świetne foto, no wyprawa marzenie... dobrze, że piszesz też o nieuniknionych przy sportowej jeździe awariach, co mnie stopuje przed zwiedzaniem torów jeszcze.

  3. #18
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    Cytat Zamieszczone przez HubertRinkon Zobacz posta
    Cieszę się że podoba Wam się relacja

    Jeśli chodzi o modyfikację to w tym sezonie już nic nie planuję . Chcę jezdzić jezdzić i jeszcze raz jezdzić .
    Na zimę mam kilka pomysłów ( odchudzenie auta laminaty wciąż szukam , szyby boczne i tylna z "plexy", szpera , dotrysk metanolu )
    Aktualnie waga i osiągi same w sobie nie mają kluczowego znaczenia bo i tak nie wykorzystuje potencjału auta . Jeśli z czasem to się zmieni bedą mody
    Największy problem z którym borykam się jako kierowca amator to hamowanie ( robie to zawsze za wcześnie lub dużo za wcześnie )
    heh kurcze a moje pierwsze przygody polegały na tym ,że zawsze wchodziłem za szybko, ratowałem się w zakręcie walcząc aby nie wypaść i na wyjściu prędkość była mizerna. Potem się przestawiłem aby ostrzej hamować i było dużo lepiej pomimo ,że czasem za bardzo hamowałem. Także lepiej wejść delikatnie za wolno niz za szybko bo raz ,że bezpieczniej a dwa ,że i tak szybciej bo na wyjściu będzie więcej
    Czyli zaczynasz od tej lepszej strony bycia coraz szybszym

    Dużo opon zużyłeś?

  4. #19

    Dołączył
    Sep 2015
    Płeć
    Skąd
    Płock
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    260
    Jak rozmawiam z chłopakami z większym doświadczeniem to mówią że łatwiej i bezpieczniej bedzie mi się nauczyć opóżnić hamowanie niż na odwrót . ( czas pokaże )
    Jeśli chodzi o zuzycie opon to te profi tory nie niszczą tak opon jak np Ułęż .
    Miałem ze sobą nówki Federal 595-rs-r oraz Avon ZZR ( zużycie oceniam po 25% ) czyli można powiedzieć że zużyłem pól kompletu opon .
    AVON trzyma natychmiast bez rozgrzewania ale ogólnie Federal jest wystarczająco dobry a ponad połowe tańszy .
    Na Ułężu podczas jednego track day zużywają sie opony w 100% .

  5. #20

    Dołączył
    Dec 2015
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    brak
    KM
    1
    Rocznik
    2
    Kolor
    3
    Posty
    202
    Cytat Zamieszczone przez HubertRinkon Zobacz posta
    Jak rozmawiam z chłopakami z większym doświadczeniem to mówią że łatwiej i bezpieczniej bedzie mi się nauczyć opóżnić hamowanie niż na odwrót . ( czas pokaże )
    Potwierdzam

    Cytat Zamieszczone przez HubertRinkon Zobacz posta
    Jeśli chodzi o zuzycie opon to te profi tory nie niszczą tak opon jak np Ułęż .
    Miałem ze sobą nówki Federal 595-rs-r oraz Avon ZZR ( zużycie oceniam po 25% ) czyli można powiedzieć że zużyłem pól kompletu opon .
    AVON trzyma natychmiast bez rozgrzewania ale ogólnie Federal jest wystarczająco dobry a ponad połowe tańszy .
    Na Ułężu podczas jednego track day zużywają sie opony w 100% .

    Tutaj chodzi o ilość zakrętów/nawrotów. W Poznaniu czy nawet na Ringu masz sporo prostych gdzie opony "odpoczywają" a na Ułężu (byłeś u Kaji, 4Turbo, Wróbel czy coś jeszcze innego?) masz kręte i ciasne próby ustawione.

    No i należy pamiętać, że nawierzchnia ułężowa jest specyficzna. Bardzo ostra.

    Federal jest słaby. Miałem w 3 autach i mimo, że jest to bezpieczna opona bo jasno sygnalizuje kiedy puści to nie jest szybka. I ciężko go dogrzać. No i starcza na relatywnie długo.
    O Avon ZZR się nie wypowiadam bo sam nie jeździłem ale OdS bardzo chwali.

  6. #21
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Wow Super fotorelacja i opis
    Gratuluję zapewne niesamowitych wrażeń zabawy i doświadczenia.








    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 26-07-2017, 15:56
  2. Nordschleife lap records
    Przez elmacho w dziale Testy i porównania
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 10-08-2015, 17:26
  3. Nurburgring
    Przez Blerx w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 22-10-2014, 21:13
  4. Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 15-02-2011, 17:30
  5. Maserati MC12 z rekordem Nurburgring
    Przez jerzy_dabrowski w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 15-10-2008, 21:10

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •