Po pierwsze witam po długiej przerwie.
Po drugie: przeszukałem forum, ale identycznego problemu nie znalazłem więc proszę o pomoc.
Meritum: Pojawił mi się problem z otwieraniem dachu w TTR 8N.
1) Nie mogę dachu otworzyć lecz zamyka się prawidłowo. Bez opóźnień, tak samo szybko jak wcześniej itp.
2) Stycznik w ramie szyby od odryglowywania działa prawidłowo i szyby idą w dół.
3) Jak otworze go ręcznie, to końcowy stycznik też działa, po otwarciu szyby idą w góre.
4) Nie mam hardtopa, i czujniki od niego chyba również zablokowałyby opcję zamknięcia dachu?
5) Przełącznik od otwierania/zamykania działa prawidłowo. Przy zamkniętym ryglu przy ramie szyby, przy wciśnięciu otwórz/zamknij w obu przypadkach na zegarach pojawia się kontrolka dachu (zawsze tak było i informuje o zaryglowaniu)
6) Przy wciśnięciu otwierania dachu słuchać z tyłu kliknięcie przekaźnika, ale pompa się nie uruchamia, nie widać jakiegokolwiek drgnięcia nic. Wygląda jakby w ogóle nie dostała sygnału.

Z moich wniosków i tego co przeczytałem na forum. Pompa musi być OK, bo dach prawidłowo się zamyka, oba czujniki o których wiem, działają prawidłowo, w 8n nie ma opcji sprawdzenia przez VAGa czegokolwiek z dachem, a nie znam nikogo w Bydgoszczy ogarniętego by sam zdiagnozował problem.

Jeżeli ktoś rozwiązał taki problem, albo wie gdzie i co najpierw sprawdzić byłbym zobowiązany.