Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 16 do 30 z 43

Wątek: Policja

  1. #16
    Awatar humidorek
    Dołączył
    Jul 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    342
    Rocznik
    2008
    Kolor
    czarny DSG
    Posty
    2,015
    Cytat Zamieszczone przez TTkowiec Zobacz posta
    JEŚLI NIE MAMY PRAWA JAZDY to należy zaparkować samochód nie na środku jezdni lub obszarze wyłączonym z ruchu, gdzie nas gonił nieoznakowany pojazd tylko zjechać na dozwolone pobocze, parking sklepu, MOP na autostradzie, itd. aby uniknąć odholowania pojazdu, chyba, że mamy w aucie II osobę z prawem, wtedy nie ma to znaczenia.
    Hmm... Najpierw uznałem to za cenną uwagę, ale mam wątpliwości o celowość takiego zabezpieczania. Skoro policjant nie zabiera nam prawka ani uprawnień do prowadzenia, to przecież po kontroli możemy jechać dalej, zwłaszcza gdy nie przyjęliśmy mandatu. Czy mylę się?
    Ostatnio edytowane przez humidorek ; 03-05-2016 o 00:29

  2. #17

    Dołączył
    Oct 2013
    Płeć
    Skąd
    Kłodzko
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    niebieski
    Posty
    1,493
    Witam,
    Nawet gdy policja zabierze prawo-jazdy, to i tak można jechać dalej. (policja wystawia pokwitowanie)
    Z tego co pamiętam, można jeszcze prowadzić przez 24 godz. (mowa tu, tylko za prędkość powyżej 50 km/h w miejscu zabudowanym)
    Pozdrawiam.

  3. #18
    Awatar artex23
    Dołączył
    Jun 2015
    Płeć
    Skąd
    Żuromin
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2008
    Kolor
    Siwy
    Posty
    147
    Cytat Zamieszczone przez humidorek Zobacz posta
    Hmm... Najpierw uznałem to za cenną uwagę, ale mam wątpliwości o celowość takiego zabezpieczania. Skoro policjant nie zabiera nam prawka ani uprawnień do prowadzenia, to przecież po kontroli możemy jechać dalej, zwłaszcza gdy nie przyjęliśmy mandatu. Czy mylę się?
    Zgodnie z prawem musimy czekać do czasu aż ktoś nam dowiezie prawo jazdy i wtedy możemy jechać dalej.

  4. #19
    Awatar milek06
    Dołączył
    Aug 2013
    Płeć
    Skąd
    Szczytno
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1998
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    483
    Zgodnie z prawem to również jeśli ktoś dowiezie dokumenty to i tak może zostać nałożony mandat karny za brak dokumentu/ów ponieważ w chwili kontroli ich nie było. Się zrobiła dyskusja. Najprościej uniknąć zatrzymania prawa jazdy po prostu nie przekraczając o te 50 km/h w terenie zabudowanym najgorsze są miejscowości takie jak między Płońskiem a Baboszewem. Ładna droga, prosta, a co chwile teren zabudowany i jego koniec. Człowiek bardziej się na wyprzedzaniu skupia i nie zauważa się znaków. Wtedy już najlepiej jechać 90 km/h. Poza terenem legalnie, a w terenie zabudowanym prawka nie zabiorą

  5. #20

    Dołączył
    Dec 2009
    Płeć
    Skąd
    Gorlice/Rzeszów
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    VegasYelow
    Posty
    4,449
    U mnie w okolicy na odcinku gdzie nie ma zabudowań, tylko pusta buda w polu szczekająca zrobili ograniczenie z 90 do 30. Teraz praktycznie codziennie pały tam stoją i łapią. Nie mam do nich za gram szacunku za takie wyczekiwanie ofiary przez sztuczne zaniżanie prędkości. Prawko chowam głęboko w samochodzie, w trakcie zwykłej kontroli sobie wyciągnę.

  6. #21
    Awatar humidorek
    Dołączył
    Jul 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    342
    Rocznik
    2008
    Kolor
    czarny DSG
    Posty
    2,015
    Cytat Zamieszczone przez artex23 Zobacz posta
    Zgodnie z prawem musimy czekać do czasu aż ktoś nam dowiezie prawo jazdy i wtedy możemy jechać dalej.
    Czy przepis o tym mówiący dotyczy uprawnień, czy samego dokumentu? Czyli czy jest zakaz prowadzenia samochodu bez posiadania dokumentu? Mi się wydawało, że to dotyczy uprawnień, a za brak dokumentu jest tylko 50zł mandatu.

  7. #22
    Awatar milek06
    Dołączył
    Aug 2013
    Płeć
    Skąd
    Szczytno
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1998
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    483
    Brak prawa jazdy (ogólnie) - 500 zł
    Brak kategorii (np. mamy "A" na motocykle, a jeździmy autem, które wymaga "B") - 300 zł
    Brak dokumentu (a normalnie posiadamy uprawnienia do kierowania danym typem pojazdów) - 50 zł

    Jeśli w ogóle nie mamy uprawnień to musimy pojazd przekazać osobie, która je posiada. Co do dokumentu - ktoś musi go dostarczyć by kontynuować jazdę.

  8. #23
    Awatar humidorek
    Dołączył
    Jul 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    342
    Rocznik
    2008
    Kolor
    czarny DSG
    Posty
    2,015
    Cytat Zamieszczone przez milek06 Zobacz posta
    Co do dokumentu - ktoś musi go dostarczyć by kontynuować jazdę.
    No właśnie, jaki przepis tego wymaga, gdy mamy uprawnienia?

  9. #24
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Cytat Zamieszczone przez humidorek Zobacz posta
    No właśnie, jaki przepis tego wymaga, gdy mamy uprawnienia?
    W przypadku zabrania prawa jazdy za przekroczenie ponad 50km/h w terenie zabudowanym jest tak jak kolega wyżej pisał. Prawko masz zabrane ale dają Ci dokument uprawniający do przejazdu pojazdem na 24h. Jeśli natomiast złamiesz wiele przepisów i zostaje Ci zabrane prawo jazdy to wtedy musi pojazdem kierować osoba z uprawnieniami. Widziałem kilka takich przypadków w programie TVN gdzie koleś złamał kilka przepisów, zabrano mu prawko i autem wracała już jego dziewczyna.
    Ostatnio edytowane przez Jaqob ; 03-05-2016 o 20:50
    I don't have dreams, I have goals.

  10. #25
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Cytat Zamieszczone przez milek06 Zobacz posta
    Brak prawa jazdy (ogólnie) - 500 zł
    Brak kategorii (np. mamy "A" na motocykle, a jeździmy autem, które wymaga "B") - 300 zł
    Brak dokumentu (a normalnie posiadamy uprawnienia do kierowania danym typem pojazdów) - 50 zł

    Jeśli w ogóle nie mamy uprawnień to musimy pojazd przekazać osobie, która je posiada. Co do dokumentu - ktoś musi go dostarczyć by kontynuować jazdę.
    Brak prawa jazdy w nowych przepisach nie jest traktowane jako wykroczenie.
    Znowu TT znowu Cabriolet

  11. #26
    Awatar humidorek
    Dołączył
    Jul 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    342
    Rocznik
    2008
    Kolor
    czarny DSG
    Posty
    2,015
    No właśnie, stąd pytanie o przepis, a nie o opinie. Ludzie uwielbiają sie wypowiadać o czymś, co słyszeli lub widzieli w TV, a przepisów nie znają, nawet policjanci, prawnicy i prokuratorzy, o czym się wielokrotnie przekonałem. Zatem - jaki przepis nakazuje posiadanie przy sobie dokumentu "prawo jazdy" by móc prowadzić samochód, gdy posiada się uprawnienia?

  12. #27
    Awatar milek06
    Dołączył
    Aug 2013
    Płeć
    Skąd
    Szczytno
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1998
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    483
    Cytat Zamieszczone przez ZUCZEK Zobacz posta
    Brak prawa jazdy w nowych przepisach nie jest traktowane jako wykroczenie.
    Chodzi Ci o uprawnienie czy dokument?

    Prawo jazdy w sensie uprawnienia - Art. 94 Kodeksu wykroczeń
    Prawo jazdy w sensie dokumentu - Art. 38 Ustawy Prawo o ruchu drogowym (humidorek, o ten przepis chodzi )

    Humidorek, nie dziw się, że "przepisów nie znają". Policjanci, prawnicy i prokuratorzy znają tylko te przepisy, które bezpośrednio dotyczą ich i najczęstszych czynności w ich pracy. Gdyby mieli znać każdy przepis by każdemu pytającemu dogodzić to hoho... Banie jak sklep by musieli mieć, a już szczególnie z zakresu prawa cywilnego "Liżę" trochę tego prawa z racji mojego kierunku i szkoły, więc temat nie jest mi zupełnie obcy.
    Ostatnio edytowane przez milek06 ; 03-05-2016 o 23:20

  13. #28
    Awatar humidorek
    Dołączył
    Jul 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    342
    Rocznik
    2008
    Kolor
    czarny DSG
    Posty
    2,015
    Cytat Zamieszczone przez milek06 Zobacz posta
    Humidorek, nie dziw się, że "przepisów nie znają". Policjanci, prawnicy i prokuratorzy znają tylko te przepisy, które bezpośrednio dotyczą ich i najczęstszych czynności w ich pracy. Gdyby mieli znać każdy przepis by każdemu pytającemu dogodzić to hoho... Banie jak sklep by musieli mieć, a już szczególnie z zakresu prawa cywilnego "Liżę" trochę tego prawa z racji mojego kierunku i szkoły, więc temat nie jest mi zupełnie obcy.
    Nie znać prawa, spoza swoich spraw to jak dla mnie i prokurator może. Ja miałem na myśli sprawy, jakimi dany człowiek się zajmuje, włączając w to sędziów i biegłych sądowych. Jak się tego uczysz to miej to na uwadze, byś kiedyś nie uległ jakiejś błednej opinii, czy wyrokowi, bo przecież "pan sedzia na pewno wie, zwłaszcza gdy pan biegły zbadał i wyjkazał, że tak jest"

    Wracając do wątku - jaki przepis nakazuje wożenie dokumentu "prawo jazdy" i zabrania odjechania z miejsca kontroli przy jego nieposiadaniu (a posiadaniu uprawnień)?

  14. #29
    Awatar Malisz
    Dołączył
    Dec 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    350
    Rocznik
    2014
    Kolor
    czarny
    Posty
    1,121
    Art. 95
    Kto prowadzi na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub strefie ruchu pojazd, nie mając przy sobie wymaganych dokumentów,
    podlega karze grzywny do 250 złotych albo karze nagany.

    dokumenty kierującego i pojazdu (art. 129 ust 1 pkt 1 – 2b ustawy prawo o ruchu drogowym)
    Policja ma prawo do:
    „legitymowania uczestnika ruchu i wydawania mu wiążących poleceń co do sposobu korzystania z drogi lub używania pojazdu”, „sprawdzania dokumentów wymaganych w związku z kierowaniem pojazdem i jego używaniem [..]”,

  15. #30

    Dołączył
    Mar 2014
    Płeć
    Skąd
    Warszawa / Otwock
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    526
    Rocznik
    2007
    Kolor
    stalowy
    Posty
    530
    może to Wam coś pomoże w dyskusji

    http://maszprawo.org.pl/2015/09/zatr...nowe-przepisy/

Podobne wątki

  1. Porażka dziennikarska - Rutkowski vs Policja
    Przez Jaqob w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 16-07-2012, 23:29
  2. TT - Policja sprawdza giełdy i autokomisy!
    Przez ICE w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 16-04-2011, 20:04
  3. Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 20-09-2010, 23:07

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •