Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 43

Wątek: Policja

  1. #1
    Awatar wolkriss1797
    Dołączył
    Mar 2016
    Płeć
    Skąd
    Poznań
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    119

    Policja

    Orientuje sie moze ktos jak wyglada taka sytuacja ze strony prawnej. Jechałem troszke ponad 100 w zabudowanym (prosta 2 pasmowa droga, prawie w ogole aut) i przy drodze stała policja. Nie jestem pewny czy w tym momencie suszyli, ale jeśli zmierzyli prędkość, ale mnie nie złapali to jest szansa daszych konsekwencji? Nikt mnie nie zatrzymywał, zwolniłem i pojechałem dalej. Miał ktos podobna sytuacje lub wie jak to moze wyglądać?

  2. #2
    Awatar Wójto.WRA
    Dołączył
    Nov 2015
    Płeć
    Skąd
    Zalesie/Radom
    Pojemność
    1.8T
    KM
    2++
    Rocznik
    2001
    Kolor
    srebrny
    Posty
    186
    Skoro Cie nie zatrzymali to skąd te konsekwencje ?? Za pietruszkę ? Skoro od razu Cie nie zatrzymali nie ma dalszych konsekwencji nie mają dowodów . Nie dygaj
    Ostatnio edytowane przez Wójto.WRA ; 01-05-2016 o 17:16

  3. #3
    Awatar Malisz
    Dołączył
    Dec 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    350
    Rocznik
    2014
    Kolor
    czarny
    Posty
    1,121
    o prawko możesz być spokojny

  4. #4
    Awatar humidorek
    Dołączył
    Jul 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    342
    Rocznik
    2008
    Kolor
    czarny DSG
    Posty
    2,015
    A prawka najlepiej ze sobą po prostu nie wozić. Nie mogą wtedy go zabrać.

  5. #5
    Awatar Wójto.WRA
    Dołączył
    Nov 2015
    Płeć
    Skąd
    Zalesie/Radom
    Pojemność
    1.8T
    KM
    2++
    Rocznik
    2001
    Kolor
    srebrny
    Posty
    186
    Cytat Zamieszczone przez humidorek Zobacz posta
    A prawka najlepiej ze sobą po prostu nie wozić. Nie mogą wtedy go zabrać.
    Ale zabiorą przy kolejnej kontroli

  6. #6
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Spij spokojnie, zadnych konsekwencji nie bedzie.

  7. #7
    Awatar humidorek
    Dołączył
    Jul 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    342
    Rocznik
    2008
    Kolor
    czarny DSG
    Posty
    2,015
    Cytat Zamieszczone przez Wójto.WRA Zobacz posta
    Ale zabiorą przy kolejnej kontroli
    Jak zabiorą, skoro się go nie wozi?

  8. #8
    Awatar Wójto.WRA
    Dołączył
    Nov 2015
    Płeć
    Skąd
    Zalesie/Radom
    Pojemność
    1.8T
    KM
    2++
    Rocznik
    2001
    Kolor
    srebrny
    Posty
    186
    To wlepią mandat .. miałem taki przypadek, przychodzi pismo, że prawo jazdy jest odebrane i nie ważne czy go masz przy sobie fizycznie , formalnie go już nie masz . Przerabiałem taki temat na własnej skórze . Nie jest to takie łatwe jak sie wydaje
    Ostatnio edytowane przez Wójto.WRA ; 01-05-2016 o 21:17

  9. #9
    Awatar wolkriss1797
    Dołączył
    Mar 2016
    Płeć
    Skąd
    Poznań
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    119
    okej, dzieki. Bede spal spokojniejszy

  10. #10
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Cytat Zamieszczone przez wolkriss1797 Zobacz posta
    Orientuje sie moze ktos jak wyglada taka sytuacja ze strony prawnej. Jechałem troszke ponad 100 w zabudowanym (prosta 2 pasmowa droga, prawie w ogole aut) i przy drodze stała policja. Nie jestem pewny czy w tym momencie suszyli, ale jeśli zmierzyli prędkość, ale mnie nie złapali to jest szansa daszych konsekwencji? Nikt mnie nie zatrzymywał, zwolniłem i pojechałem dalej. Miał ktos podobna sytuacje lub wie jak to moze wyglądać?
    Pakuj niezbędnik, idziesz do więzienia
    Znowu TT znowu Cabriolet

  11. #11
    Awatar Bejrut
    Dołączył
    Dec 2013
    Płeć
    Skąd
    Krk
    Pojemność
    1.8T
    KM
    224
    Rocznik
    2001
    Kolor
    silver
    Posty
    389
    Cytat Zamieszczone przez ZUCZEK Zobacz posta
    Pakuj niezbędnik, idziesz do więzienia
    ...co więcej nie przechodzisz przez start, nie otrzymujesz 400$

  12. #12

    Dołączył
    Jan 2014
    Płeć
    Skąd
    Łomża
    Pojemność
    brak
    KM
    204
    Rocznik
    2018
    Kolor
    Volvo XC60
    Posty
    1,052
    Cytat Zamieszczone przez humidorek Zobacz posta
    Jak zabiorą, skoro się go nie wozi?
    Ciekawe. Czyli możesz jeździć łamać przepisy i jak nie okażesz po zatrzymaniu dokumentu to go nie zatrzymają ? No fizycznie nie, ale to nie oznacza że nie cofną uprawnień. Przecież policja może złożyć wniosek o cofniecie uprawnień nawet jak fizycznie nie odbiorą Ci prawka. Swojego czasu panowała idiotyczna moda na wyrabianie duplikatu prawa jazdy tak by po zatrzymaniu dokumentu przez policję, mieć kolejny powiedzmy zapasowy. Wszystko działało bardzo fajnie do momentu pierwszej kontroli czy nie daj Boże dzwona bo jeśli dobrze pamiętam to w przypadku tego drugiego gdy prowadzisz bez uprawnień Twoje polisy stają się bezużyteczne. Ja sensu w takim pomyśle nie widzę.
    Nie jestem zupą pomidową żeby mnie wszyscy lubili

  13. #13
    Awatar TTkowiec
    Dołączył
    Apr 2016
    Płeć
    Skąd
    KrK
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2008
    Kolor
    Czarny
    Posty
    162
    Nie do końca jest tak jak piszesz. Jeśli policjant podczas kontroli nie odbierze ci prawka bo go nie masz przy sobie to co prawda dostajesz odpowiednie pismo ale puki co bodajże do końca 2016 roku wydział który owe pismo wysyła nie może odebrać tego prawka.

    Polecam się zapoznać dokładniej:

    "Niedoróbki w przepisach - fotoradar nie zatrzyma prawa jazdy. Ani policjant, jeśli go zapomnimy.
    Nie można wtedy wydać decyzji o zatrzymaniu na 3 miesiące NIGDY !!!

    Starosta do dnia 31 grudnia 2016 wyda decyzję administracyjną o zatrzymaniu prawa jazdy kierującemu pojazdem, któremu podmiot uprawniony do kontroli prędkości zarzucił (nawet bez dowodów), że przekroczył dopuszczalną prędkość o więcej niż 50 km/h na obszarze zabudowanym (lub przewoził pasażerów w liczbie przekraczającej liczbę miejsc określoną w dowodzie rejestracyjnym.... itd.).

    JEDNAK PODSTAWĄ a więc warunkiem koniecznym jest informacja o zatrzymaniu prawa jazdy na podstawie art. 135 ust. 1 pkt 1a ustawy Prawo o ruchu drogowym czyli zatrzymania prawa jazdy za pokwitowaniem w przypadku ujawnienia czynu polegającego na: kierowaniu pojazdem z prędkością przekraczającą dopuszczalną o więcej niż 50 km/h na obszarze zabudowanym lub przewożeniu osób w liczbie przekraczającej liczbę miejsc określoną w dowodzie rejestracyjnym (….. itd).

    JEŚLI NIE MAMY PRAWA JAZDY to należy zaparkować samochód nie na środku jezdni lub obszarze wyłączonym z ruchu, gdzie nas gonił nieoznakowany pojazd tylko zjechać na dozwolone pobocze, parking sklepu, MOP na autostradzie, itd. aby uniknąć odholowania pojazdu, chyba, że mamy w aucie II osobę z prawem, wtedy nie ma to znaczenia.

    Teraz jeśli nie mamy prawa jazdy to policjant nie odbierze nam prawa jazdy za pokwitowaniem w przypadku ujawnienia czynu polegającego na kierowaniu pojazdem z prędkością przekraczającą dopuszczalną o więcej niż 50 km/h na obszarze zabudowanym GDYŻ NIE MAMY PRZY SOBIE PRAWA JAZDY. Na wszelkie pytania o prawo jazdy prócz „nie mam przy sobie ani w pojeździe” należy odpowiadać „jako obwiniony odmawiam składania wyjaśnień”. (nauczmy się, iż jesteśmy zobowiązani podać tylko miejsce zamieszkania, miejsce pracy, obywatelstwo, zawód i wykształcenie, zgodnie z art. 65 kodeksu wykroczeń, CAŁA RESZTA TO CWANIACZENIE POLICJANTA, na które należy odpowiadać „jako obwiniony nie odpowiadam na pytania”).

    Nie dać się nabrać na cwaniaczenie policjanta, iż nie jesteśmy obwinieni, gdyż jak nas zatrzymał to podał przyczynę kontroli, jak nie to należy zapytać przed sięgnięciem do portfela, co jest przyczyną kontroli, gdyż policjant jest zobowiązany to podać nawet bez zapytania. A jak nie mam prawa jazdy to już jesteśmy obwinieni automatycznie o brak prawa jazdy, mandat 50 zł brak punktów - zgodnie z taryfikatorem. UWAGA, prawo jazdy PRZENIEŚĆ Z PORTFELA w inne miejsce już teraz żeby policjant go nie dostrzegł!

    Wracając, policjant nie zabierze nam prawa jazdy za pokwitowaniem GDYŻ NIE MAMY PRZY SOBIE PRAWA JAZDY, cwany może i wyśle do starostwa wniosek o zatrzymanie, jeśli dostaniemy list z starostwa o zwrot prawa jazdy należy złożyć skargę w starostwie na urzędnika, ze względu na działanie niezgodne z prawem i wniosek o postępowanie dyscyplinarne wobec urzędnika.

    Przypominamy im, że decyzję administracyjną o zatrzymaniu prawa jazdy do dnia 31 grudnia 2016 w związku z rzekomą, nieudowodnioną prędkością większą niż 50 km/h na obszarze zabudowanym można wydać tylko w sytuacji, gdy jest informacja o zatrzymaniu prawa jazdy na podstawie art. 135 ust. 1 pkt 1a ustawy Prawo o ruchu drogowym, a w niniejszej sytuacji nie ma takiej informacji, gdyż nie miałem/am przy sobie prawa jazdy i nie zostało ono zatrzymane.

    TYM SPOSOBEM policjant nie odbierze nam nigdy prawa jazdy nawet jeśli zmierzy iskrą 1 samolot i wyjdzie mu obojętnie czy przekroczyliśmy o ponad 50 czy ponad 150 km/h dozwoloną w obszarze zabudowanym prędkość. Może też robić nieoznakowanym pojazdem dowolne najazdy na nasz tył i dowolnie fabrykować naszą prędkość. Do 31 grudnia 2016. Bez obaw. Nie odbierze.

    A jeśli nie odbierze to żaden urzędnik nie może wydać decyzji o zatrzymaniu prawa jazdy na okres 3 miesięcy. Musi zakończyć postępowanie z powodu braku spełnienia wymogu.

    Cytat z prasy: "Kłopotliwe przepisy przejściowe pierwotnie miały obowiązywać tylko do 3 stycznia 2016 roku, jednak nowelizacja z grudnia 2015 r. (Dz.U. poz. 2183) przedłużyła ten termin do 31 grudnia 2016 roku." Oznacza to, iż kilkadziesiąt tysięcy odebranych praw jazdy na 3 miesiące to tylko wynik nieznajomości prawa kierowców.

    „Decyzję o zatrzymaniu prawa jazdy na trzy miesiące za przekroczenie prędkości o 50 km/h w terenie zabudowanym wolno wydać tylko w sytuacji, gdy dokument zostanie odebrany na drodze.""

  14. #14

    Dołączył
    Dec 2009
    Płeć
    Skąd
    Gorlice/Rzeszów
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    VegasYelow
    Posty
    4,449
    Jak Cie nie zatrzymali to Ci nic nie zrobią. Raz pewną osobę ścigali ale nie dojrzeli tablic, osobnik uciekający schował się przed nimi i jakoś mu przeszło. Będzie z miesiąc już ciszy.

  15. #15

    Dołączył
    Jan 2014
    Płeć
    Skąd
    Łomża
    Pojemność
    brak
    KM
    204
    Rocznik
    2018
    Kolor
    Volvo XC60
    Posty
    1,052
    Tu jest mowa jedynie o "nieudowodnionej" prędkości tak jak było w przypadku kolegi Wolcrissa więc zgoda w przypadku konkretnego materiału dowodowego sprawy mają się pewnie inaczej choć po lekturze Twojego wpisu pewności już nie mam.
    Nie jestem zupą pomidową żeby mnie wszyscy lubili

Podobne wątki

  1. Porażka dziennikarska - Rutkowski vs Policja
    Przez Jaqob w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 16-07-2012, 23:29
  2. TT - Policja sprawdza giełdy i autokomisy!
    Przez ICE w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 16-04-2011, 20:04
  3. Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 20-09-2010, 23:07

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •