Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: Regulacja szyby w drzwiach - wiem, było już1000x razy, ale...

Widok wątkowy

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #1
    Awatar Łukasz_TT
    Dołączył
    Nov 2015
    Płeć
    Skąd
    Warszawa/Częstochowa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Kolor
    Black
    Posty
    128

    Regulacja szyby w drzwiach - wiem, było już1000x razy, ale...

    Witam forumowiczów,

    "Świszcząca" szyba przy wyższych prędkościach nie dawała mi spokoju, więc dzisiaj postanowiłem zająć się tematem wysokości docisku zamykającej się szyby do uszczelki.

    Przejrzałem kilka różnych wątków o regulacji szyby, instrukcje dostępne w linkach, ale niestety efekt wyszedł mi gorszy niż przed modyfikacją,
    tzn. wcześniej szyba "świszczała" powyżej 130 km/h, a teraz zaczyna już ok 90 km/h.

    Najpierw regulowałem małymi skokami - po 1-2 obroty śruby - bez rezultatu.
    Postanowiłem więc zobaczyć jak w ogóle zachowa się szyba przy skrajnych położeniach śruby - mam dziwne wrażenie, że niezależnie od ustawienia
    śruby ( różnica pomiędzy skrajnymi ustawieniami ok 5-6 mm wysokości ) sama szyba podnosi/opuszcza się może +/- 1 mm....

    W zawiązku z powyższym - pytanie do Was: 1. Czy może być coś sknocone w mechanizmie regulacji? - bo już nie wiem czy mam rozbierać boczek, żeby to sprawdzić, czy może coś źle "pogmerałem" w tych śrubach.

    Pytania dodatkowe:
    2. W jednym z tutoriali było info, że trzeba poluzować śruby po bokach przed regulacją jej "właściwej", a w drugiej instrukcji nic o tym nie ma - trzeba je w końcu ruszać przed regulacją, czy nie?

    3. Jeśli szyba "nie dochodzi" do uszczelki tylko bliżej lusterka, to reguluję śrubą bliżej zawiasów, a tej drugiej nie ruszam - czy tak?

    4. Rozumiem, że jeśli chcę podnieść szybę, to śrubę powinienem również "wkręcić w drzwi", czyli tak jakby ją podnieść, czy może ( o dziwo ) działa to dokładnie odwrotnie?

    Dzięki za podpowiedzi i udanej majówki!

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Brak pomocy... - motywuje do działania...

    Ostatecznie rozebrałem boczek i okazało się, że ( nieco wbrew logice )- aby podnieść szybę trzeba śrubę regulacyjną wykręcać, a nie wkręcać.
    Dlaczego? - ponieważ cały mechanizm jest tak zaprojektowany, że to dolna część śruby "zapiera się" o spodnią część karoserii drzwi i "wypycha" cały mechanizm szyby do góry - co widać na załączonym obrazku:

    Nazwa:  20160503_151032.jpg
Wyświetleń: 177
Rozmiar:  74.7 KB

    Piszę o tym specjalnie i dołączam zdjęcie, aby innym w przyszłości oszczędzić czasu i nerwów...

    PS. Nie rozpracowałem jedynie tej "poprzecznej" śruby i przyczyny tak mocnego jej wygięcia, ale ponieważ całość działa ok, zostawiam temat dla innych dociekliwych.
    Ostatnio edytowane przez Łukasz_TT ; 01-05-2016 o 12:43

Podobne wątki

  1. Regulacja szyby w MK2
    Przez KrzysiuProgramista w dziale MK2 (2006-2014)
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 07-09-2022, 12:17
  2. Regulacja szyby
    Przez akrisu w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 25-01-2018, 03:34
  3. Regulacja szyby - kompleksowy poradnik
    Przez przemeks w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 02-06-2016, 18:50
  4. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 11-11-2014, 15:59
  5. No to żeby nie było ... ;)
    Przez Jaqob w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 25-04-2011, 17:16

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •