Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: Regulacja szyby w drzwiach - wiem, było już1000x razy, ale...

  1. #1
    Awatar Łukasz_TT
    Dołączył
    Nov 2015
    Płeć
    Skąd
    Warszawa/Częstochowa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Kolor
    Black
    Posty
    128

    Regulacja szyby w drzwiach - wiem, było już1000x razy, ale...

    Witam forumowiczów,

    "Świszcząca" szyba przy wyższych prędkościach nie dawała mi spokoju, więc dzisiaj postanowiłem zająć się tematem wysokości docisku zamykającej się szyby do uszczelki.

    Przejrzałem kilka różnych wątków o regulacji szyby, instrukcje dostępne w linkach, ale niestety efekt wyszedł mi gorszy niż przed modyfikacją,
    tzn. wcześniej szyba "świszczała" powyżej 130 km/h, a teraz zaczyna już ok 90 km/h.

    Najpierw regulowałem małymi skokami - po 1-2 obroty śruby - bez rezultatu.
    Postanowiłem więc zobaczyć jak w ogóle zachowa się szyba przy skrajnych położeniach śruby - mam dziwne wrażenie, że niezależnie od ustawienia
    śruby ( różnica pomiędzy skrajnymi ustawieniami ok 5-6 mm wysokości ) sama szyba podnosi/opuszcza się może +/- 1 mm....

    W zawiązku z powyższym - pytanie do Was: 1. Czy może być coś sknocone w mechanizmie regulacji? - bo już nie wiem czy mam rozbierać boczek, żeby to sprawdzić, czy może coś źle "pogmerałem" w tych śrubach.

    Pytania dodatkowe:
    2. W jednym z tutoriali było info, że trzeba poluzować śruby po bokach przed regulacją jej "właściwej", a w drugiej instrukcji nic o tym nie ma - trzeba je w końcu ruszać przed regulacją, czy nie?

    3. Jeśli szyba "nie dochodzi" do uszczelki tylko bliżej lusterka, to reguluję śrubą bliżej zawiasów, a tej drugiej nie ruszam - czy tak?

    4. Rozumiem, że jeśli chcę podnieść szybę, to śrubę powinienem również "wkręcić w drzwi", czyli tak jakby ją podnieść, czy może ( o dziwo ) działa to dokładnie odwrotnie?

    Dzięki za podpowiedzi i udanej majówki!

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Brak pomocy... - motywuje do działania...

    Ostatecznie rozebrałem boczek i okazało się, że ( nieco wbrew logice )- aby podnieść szybę trzeba śrubę regulacyjną wykręcać, a nie wkręcać.
    Dlaczego? - ponieważ cały mechanizm jest tak zaprojektowany, że to dolna część śruby "zapiera się" o spodnią część karoserii drzwi i "wypycha" cały mechanizm szyby do góry - co widać na załączonym obrazku:

    Nazwa:  20160503_151032.jpg
Wyświetleń: 177
Rozmiar:  74.7 KB

    Piszę o tym specjalnie i dołączam zdjęcie, aby innym w przyszłości oszczędzić czasu i nerwów...

    PS. Nie rozpracowałem jedynie tej "poprzecznej" śruby i przyczyny tak mocnego jej wygięcia, ale ponieważ całość działa ok, zostawiam temat dla innych dociekliwych.
    Ostatnio edytowane przez Łukasz_TT ; 01-05-2016 o 12:43

  2. #2
    Awatar przemeks
    Dołączył
    Mar 2014
    Płeć
    Skąd
    -
    Pojemność
    1.8T
    KM
    240
    Rocznik
    1999
    Kolor
    -----
    Posty
    336
    Tam na dole są dwie śruby regulacyjne i jedna śruba która ma za zadanie trzymać stelaż w miejscu.

    Aby podnieść szybę i ją skutecznie wyregulować, TRZEBA odkręcić dwie śruby znajdujące się na górze drzwi - od strony zamka i od strony zawiasu. Znajdują się one pod gumowymi osłonami.

    Te śruby dolne na skraju drzwi, służą do regulacji szyby góra/dół, analogicznie do ich pozycji w drzwiach. Środkowa jak mówiłem jest takim zabezpieczeniem które trzeba poluzować.

    Szybę docisnąć do bryły auta (pochylić do wewnątrz) można poprzez śrubę znajdująca się w boku drzwi na dole (to ta co u Ciebie jest tak krzywo), pod małą gumową zaślepką. Jednak aby się do niej dostać możliwe, że trzeba będzie najpierw szybę opuścić śrubami do regulacji wysokości. Ponieważ śruba do regulacji docisku szyby (czyli jej pochylenia) może nie być dostępna przez ten mały otwór, jeśli mamy już za wysoko wyregulowaną szybę.
    Ostatnio edytowane przez przemeks ; 04-05-2016 o 15:05

  3. #3
    Awatar PAHO
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Oświęcim
    Pojemność
    1.8T
    KM
    23X
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Czarny
    Posty
    950
    Masz tam coś namotane z tą śrubą od regulacji docisku szyby. Jest ona krzywa, a na końcu nie powinno być nakrętki o ile pamiętam...
    Jak byś chciał to wymienić to chyba mam ten element. jak coś mogę ci podesłać.

  4. #4

    Dołączył
    Sep 2015
    Płeć
    Skąd
    Konin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Czarny
    Posty
    139
    Głupie pytanie: dużo roboty, żeby zrzucić boczek? I duża szansa na pourywanie czegoś przypadkiem? "Majster" ustawił mi co prawda jedną szybę, ale z drugą lipa.. Nie dość, że nie dociska do uszczelki, to jeszcze jest za nisko i powyżej 90tki hałas w kabinie. Pewnie gdybym zrzucił boczek byłoby łatwiej ogarnąć jak to działa, ale nie chce jakiś kabli i zaczepów pourywać.

  5. #5
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    zaden problem i niczego nie pourywasz jesli bedziesz robil z glowa. mi demontarz po paru razach zajmuje mniej niz minute wiec trudna sprawa to nie jest. lapiesz za ten duzy kapsel i przekrecasz go do tylu, widzisz srube na torxa. wykrecasz. z prawego i lewego czola drzwi masz duze gumowe zaslepki, zrywasz je tak zeby uwolnic boczek od drzwi. podnosisz boczek do gory i wszystko, teraz zagladasz do tylu boczka i odpinasz plastikowe mocowanie linki otwierania drzwi z boczka, a potem uwalniasz metalowy haczyk z klamki. nie odpinasz elektryki tylko kladziesz boczek na progu tak jakbys zamykal drzwi. nie spadnie, nie bedzie przeszkadzal a Ty sobie dzialasz.

    ps.zwroc uwage na sposob mocowania boczka do drzwi, zobaczysz "pazury" ktore wsuwaja sie na drzwi, kazde z tych miejsc na drzwiach powinno miec gumowe oslonki ktore potrafia sie zsunac, sprawdz czy masz wszystkie i wsadz je na swoje miejsca przed montarzem.
    Ostatnio edytowane przez AcidTT ; 06-05-2016 o 09:35

  6. #6

    Dołączył
    Dec 2009
    Płeć
    Skąd
    Gorlice/Rzeszów
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    VegasYelow
    Posty
    4,449
    Bardzo proszę o instrukcje do MK2 poprzedni właściciel coś motał i teraz jest po prostu według mnie źle. Męczy mnie to bo uszczelkę niszy i muszę to pilnie poprawić.

  7. #7
    Awatar KrzysiuProgramista
    Dołączył
    Jun 2015
    Płeć
    Skąd
    Zgierz
    Pojemność
    2.0T
    KM
    292
    Rocznik
    2016
    Kolor
    srebrny
    Posty
    1,342
    Cytat Zamieszczone przez ICE Zobacz posta
    Bardzo proszę o instrukcje do MK2 poprzedni właściciel coś motał i teraz jest po prostu według mnie źle. Męczy mnie to bo uszczelkę niszy i muszę to pilnie poprawić.
    Jeżeli chodzi o regulację szyby, to tutaj masz poruszany ten problem w MK2:
    http://www.ttforum.co.uk/forum/viewt...8610&start=540

Podobne wątki

  1. Regulacja szyby w MK2
    Przez KrzysiuProgramista w dziale MK2 (2006-2014)
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 07-09-2022, 12:17
  2. Regulacja szyby
    Przez akrisu w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 25-01-2018, 03:34
  3. Regulacja szyby - kompleksowy poradnik
    Przez przemeks w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 02-06-2016, 18:50
  4. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 11-11-2014, 15:59
  5. No to żeby nie było ... ;)
    Przez Jaqob w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 25-04-2011, 17:16

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •