Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 21

Wątek: Górne mocowanie amortyzatora

  1. #1

    Dołączył
    Oct 2013
    Płeć
    Skąd
    Kłodzko
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    niebieski
    Posty
    1,493

    Górne mocowanie amortyzatora

    Witam,

    Podczas oględzin moją TT zauważyłem, że górne mocowanie amortyzatorów jest nieco wyżej jak powinno być, tzn. jest szczelina miedzi miseczką a gniazdem nadwozia. Występuje to po obu stronach (przód). Auto w zakrętach zachowuje się normalnie.
    Czy nie powinno być to mocowanie bardziej ściśnięte, stabilne ? W końcu to amortyzator, który ma tłumić wahania pionowe. W dolnej części mocowanie jest na stałe (zwrotnica) a górna część powinna siedzieć w gumach.
    Wiem,, że sprężyna wraz z łożyskiem-poduszką gumową cały czas dopiera do nadwozia, ale jak to jest ja wpada się w dziurę ?

    Kupić i wymienić to nie problem, ale czy należy to wykonać w mojej sytuacji ?

    Pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez gigo ; 30-04-2016 o 18:25

  2. #2
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Tak ma byc. Ma byc szczelina miedzy miseczka a kielichem. Gorzej gdyby bylo wlasnie odwrotnie

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Nazwa:  Screenshot_2016-04-30-18-45-40.jpg
Wyświetleń: 202
Rozmiar:  194.4 KB

    Jak tak jest u Ciebie to jest prawidlowo.

  3. #3
    Awatar dawid94
    Dołączył
    Mar 2016
    Płeć
    Skąd
    Ahlen (D)
    Pojemność
    1.8T
    KM
    224
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Zielony
    Posty
    66
    Podnies auto i poruszaj kolem tak jak bys sprawdzal sworzej wachacza jesli masz tam luz to masz te poduszki do wymiany ( nie wiem jak po polsku ale po niemiecku dommlager ). Jak kupilem swoje to mialem tam luz i na dziurach bylo sluchac stuki. Po wymianie ustopilo. Problem w tym ze te gumy po czasie sie zgniataja i robi sie tam luz ktory wlasnie powoduje stukanie.

    Ps. Wlasnie tak jak mowisz ta poduszka do wymiany. Na nowych nie bedziesz mial tej szczeliny, i nie powinno jej byc bo to ma stac na stale a przy kreceniu kierownica pracuje te lozysko ktore jest pod ta poduszka.
    Ostatnio edytowane przez dawid94 ; 30-04-2016 o 20:45

  4. #4
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Cytat Zamieszczone przez dawid94 Zobacz posta
    Podnies auto i poruszaj kolem tak jak bys sprawdzal sworzej wachacza jesli masz tam luz to masz te poduszki do wymiany ( nie wiem jak po polsku ale po niemiecku dommlager ). Jak kupilem swoje to mialem tam luz i na dziurach bylo sluchac stuki. Po wymianie ustopilo. Problem w tym ze te gumy po czasie sie zgniataja i robi sie tam luz ktory wlasnie powoduje stukanie.

    Ps. Wlasnie tak jak mowisz ta poduszka do wymiany. Na nowych nie bedziesz mial tej szczeliny, i nie powinno jej byc bo to ma stac na stale a przy kreceniu kierownica pracuje te lozysko ktore jest pod ta poduszka.

  5. #5

    Dołączył
    Oct 2013
    Płeć
    Skąd
    Kłodzko
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    niebieski
    Posty
    1,493
    Witam.
    Tak jak "AcidTT" opisał włącznie ze zdjęciem (wielkie dzięki) mam taką szczelinę.
    Więc, jeśli Ty masz tak jak i ja, to chyba tak powinno być.
    Wielkie dzięki.
    Jeszcze niech ktoś to potwierdzi, będę wdzięczny.

    Trochę to dziwne, bo np. z tyłu mocowania amortyzatora (górne i dolne są na stałe) więc pracuje sam amortyzator tłumiąc ruchy nadwozia.

    Pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez gigo ; 01-05-2016 o 07:17

  6. #6
    Awatar KrzysiuProgramista
    Dołączył
    Jun 2015
    Płeć
    Skąd
    Zgierz
    Pojemność
    2.0T
    KM
    292
    Rocznik
    2016
    Kolor
    srebrny
    Posty
    1,342
    Cytat Zamieszczone przez gigo Zobacz posta
    Witam.
    Tak jak "AcidTT" opisał włącznie ze zdjęciem (wielkie dzięki) mam taką szczelinę.
    Więc, jeśli Ty masz tak jak i ja, to chyba tak powinno być.
    Wielkie dzięki.
    Jeszcze niech ktoś to potwierdzi, będę wdzięczny.

    Trochę to dziwne, bo np. z tyłu mocowania amortyzatora (górne i dolne są na stałe) więc pracuje sam amortyzator tłumiąc ruchy nadwozia.

    Pozdrawiam.
    U mnie też podobnie to wygląda (z góry przepraszam za bałagan ):

  7. #7
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Zaden balagan jedynie potwierdzenie prawdy hehe jezeli zle sie posklada gorne mocowanie amora, lozyska gornego, to wtedy szczelina zniknie i bedzie kibel. Wiem bo sam raz z rozpedu w tt skladajac kolumne przy wymianie sprezyny odwrotnie zalozylem gumowe dystanse i po zlozeniu szczelina zniknela i auto stalo o prawie centymetr inaczej niz po drugiej stronie. Przelknalem, rozebralem, sprawdzilem schemat, zlozylem ponownie i bylo jak trzeba takze na bank ta szczelina MUSI byc.

  8. #8
    Awatar dawid94
    Dołączył
    Mar 2016
    Płeć
    Skąd
    Ahlen (D)
    Pojemność
    1.8T
    KM
    224
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Zielony
    Posty
    66
    Nie zgodze sie ale klocic sie nie zamierzam mam nowe zalozone gumy z przebiegiem 4000km i mam malutka szczeline a przy wymianie gum ktore mi czaskaly to stare byly o okolo 2 cm bardziej ubite niz nowe

    http://www.fotosik.pl/zdjecie/85700bf68068c9fc

    Zgodze sie dotego ze nawet jesli masz tam szczeline ale na dziurach ci nie trzaska to nie wymieniaj.

    A na chlopski rozum to powinno zawsze trzaskac bo gdy sprezyna odbija to ten talez nad kolumna ci o nia wali w sumie to jest talez mocujacy amortyzator do auta i glupio by byly jak by tam byl taki luz bez urazy ale to moje zdanie i moja praktyka ktora przechodzilem
    Ostatnio edytowane przez dawid94 ; 01-05-2016 o 16:06

  9. #9
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Ale tam nie ma zadnego luzu. Nawet jesli gumy sa troszke ubite to szczelina bedzie praktycznie taka sama. Ja uwazam ze wszystko jest git, autem jezdze codziennie i niczego niepokojacego nie zauwazylem. Robilem wymiane sprezyny w innej tt i bylo tak samo. Pozdrawiam!

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Ps. Zerknalem na Twoje foto i w/g mnie masz zle zalozone gorne gumy. Masz dokladnie taki sam efekt jaki ja zafundowalem sobie zle skladajac gore amora. Bardzo latwo popelnic ten blad zamieniajac gume z "talerzykiem" miejscami. Na Twoim miejscu bym sie tym zainteresowal bo jest ewidentnie zle.

  10. #10
    Awatar dawid94
    Dołączył
    Mar 2016
    Płeć
    Skąd
    Ahlen (D)
    Pojemność
    1.8T
    KM
    224
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Zielony
    Posty
    66
    Zerkac nie bede bo jestem w 100% pewny ze dobrze, popelnilem ten blad jak zakladalem i zalozylem tak ze te taleze mi prawie maska wychodzily ok ja juz sie nie wypowiadam na ten temat z mojej strony to wszystko jesli dwoch ludzi mowi ze tak ma byc to wifocznie tak ma byc pozdrawiam

    https://m.youtube.com/watch?v=ySKuMUlkMZ8

    Polecam zobaczyc jak komus sie niechce calego to od 3min 50 sekund i nie ja to nagrywalem ale widze ze ktos mysli tak jak ja
    Ostatnio edytowane przez dawid94 ; 01-05-2016 o 18:14

  11. #11
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Twoje auto nie jest moim autem wiec... ale... pozdrawiam!

  12. #12
    Awatar PAHO
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Oświęcim
    Pojemność
    1.8T
    KM
    23X
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Czarny
    Posty
    950
    Po założeniu nowych gum o numerze z etki szczelina u mnie również zniknęła, tak jak u kolegi Dawida. Sprawa jest dziwna bo guma kupowana była po numerze, ma identyczny numer jak ta wyjęta z auta, a jest znacznie grubsza, przez co szczelina zmniejszyła się do minimum, auto rzeczywiście poszło trochę w górę, ale co tam, mam gwint W każdym razie sprawa jest ciekawa i nie do końca taka jasna. Stawiam że w golfach i A3 są grubsze a w TT z racji obniżenia gumy robili węższe.... aronoł

  13. #13
    Awatar mrozu.mrozu
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Lubin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2001
    Kolor
    srebrny
    Posty
    165
    Witam.
    Ja wymieniałem łożyska amortyzatorów miesiąc temu a szczelina między gniazdem a miseczką wynosi około 5mm. Auto prowadzi się jak wóz drabiniasty, mam wrażenie że czasami koła skręcają w różne strony. Sprawdzałem zawieszenie i pozostałe gumy tuleje i końcówki są ok. Nie wiem co jest grane. Myślicie że mogę mieć źle założone te łożyska

    Wysłane z mojego HUAWEI P6-U06 przy użyciu Tapatalka

  14. #14
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Zle zlozyles gore mcphersona. Jest tam guma i talerzyk, jak zamienisz miejscami to efekt jest taki ze szczelina nad gniazdem amortyzatora znika i wrazenia z jazdy sa jak sam mowisz niezapomniane.

    Nizej masz link do schematu. Proponuje wyjac jedna strone i sprawdzic czy zlozyles poprawnie gore.

    http://www.google.ie/search?q=audi+t...xpsUx2vvG8M%3A
    Ostatnio edytowane przez AcidTT ; 05-07-2016 o 16:24

  15. #15
    Awatar mrozu.mrozu
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Lubin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2001
    Kolor
    srebrny
    Posty
    165
    Dzięki za odpowiedź.
    Nie mam takich zdolności ani miejsca, żeby ogarniać to sam ale coś mi się wydaje że mój mechanik dostanie op... Może podjadę do jakiegoś znajomego, który ma więcej narzędzi niż śrubokręt i spróbuje sprawdzić czy jest to poskładane jak na schemacie, za który też oczywiście dziękuję.

    Wysłane z mojego HUAWEI P6-U06 przy użyciu Tapatalka

Podobne wątki

  1. MK1 [8N] 1.8t 224KM stalowe koło zamachowe, przegub, poduszka amortyzatora
    Przez PawelM w dziale Sprzedam - części
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 05-03-2019, 21:55
  2. Górne mocowanie amortyzatorów - słuszny wybór?
    Przez Ermenegildo w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 19-03-2015, 21:10
  3. Tuleja amortyzatora tył quattro
    Przez schabek17 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 09-10-2014, 11:10
  4. Mocowanie akumulatora
    Przez RoGaS w dziale Kupię
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 21-01-2014, 12:54
  5. Mocowanie lampy
    Przez ziembol89 w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 11-01-2013, 11:23

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •