Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 23

Wątek: Dziwne chrobotanie po wymianie rozrządu?

  1. #1
    Awatar lago
    Dołączył
    Mar 2016
    Płeć
    Skąd
    Zawiercie
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2005
    Kolor
    Granatowy
    Posty
    29

    Dziwne chrobotanie po wymianie rozrządu?

    Cześć, wczoraj wymienili mi w serwisie nowy rozrząd na SKF, silnik AUQ 180 KM. Po wymianie zaczęło coś chrobotać, terkotać jakby silnik diesla Przed wymianą silnik pracował cichutko jak pszczółka a teraz tak mi chrobota z okolic rozrządu. Podesłałem filmik na YT może ktoś mi coś doradzi, spotkał się Byłem w serwisie i mówi mi panie tak ma być bo nowy inny rozrząd. Może rzeczywiście tak ma byc? Wiadomo że lepiej posłuchać na żywo, ale na filmiku też słychac. Oto filmik : https://www.youtube.com/watch?v=-c8u...ature=youtu.be . Jeśli tak ma być to super, jeśli coś jest nie tak proszę o rady Pozdrawiam !

  2. #2
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Bzdura!! Nic nie ma prawa chrobotac po wymianie rozrzadu i koniec! Musisz podjechac do mechanika, niech sprawdzi czy chrobotanie nasila czestotliwosc w momencie podwyzszonych obrotow, sprawdzic czy pasek alternatora nie dotyka do czegos, niech zdejmie gorna obudowe paska i kreci walem obserwujac czy aby pasek rozrzadu nie zostal uszkodzony przez szpeca co to zakladal i wydaje tak idiotyczne opinie. Po drugie sprawdzic czy obudowy rozrzadu sa na miejscu. Jesli pasek ma uszkodzona krawedz, resztki wzmocnienia beda w taki charakterystyczny sposob terkotac przy kazdym obrocie o obudowe.
    Nie zaniedbaj tematu i udaj sie odrazu do mechaniora, lub popros go o przyjazd do auta. Jesli pasek peknie beda duze koszty remontu/wymiany silnika.

  3. #3
    Awatar lago
    Dołączył
    Mar 2016
    Płeć
    Skąd
    Zawiercie
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2005
    Kolor
    Granatowy
    Posty
    29
    Wlasnie zapomnialem o tym wspomnieć, po przegazowce chrobota glosniej, pozniej powoli sie uspokaja.. Właśnie też się tego boję zeby mi nie strzelilo dlatego pytam na forum.. Ale to chyba bym musial podjechac do innego mechanika bo tu temat zostal olany

  4. #4
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    No to napewno chrobotanie albo z paska od osprzetu silnika albo rozrzadu. Jezdzic z tym Ci nie polecam, ba! Nawet nie odpalaj silnika bez potrzeby. Powaznie mowie popros jakiegos mechanika, moze podjedzie i zerknie, oceni to szybko i bedzie wiadomo co robic. Ja nie bede niczego wrozyl ale zalecam dmuchac na zimne bo moze bolec finansowo.

  5. #5
    Awatar lago
    Dołączył
    Mar 2016
    Płeć
    Skąd
    Zawiercie
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2005
    Kolor
    Granatowy
    Posty
    29
    Bylem u innego mechanika podłączył kompa i wyplul to: "Rząd 1 - nie osiagnieto nastawy wyprzedzenia wałka rozrządu A (zaworów dolotowych) (nadmierne opóźnienie) P0012 przejściowy". To znaczy ze zle ustawiony jest rozrzad? Przed robota tego bledu nie bylo. Mozna z tym jezdzic czy grozi to powaznymi konsekwencjami?

  6. #6
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Blad P0012 odnosi sie generalnie do napinacza lancucha rozrzadu (nie mylic z czujnikiem polozenia walka), mowie tu o silniku krokowym w napinaczu lancucha, moze byc tez przerwa w obwodzie dochodzacym do samego czujnika (przerwany przewod, skorodowana kosc). jezeli masz faktycznie 130kkm to bardzo wczesnie na sam napinacz ale jesli 100kkm jest "zdjete" to by sie tez zgadzalo... co do "chrobotania" mechanik znalazl przyczyne?? Pytanie drugie, jestes na 100% pewny ze tego bledu nie bylo wczesniej??
    Ostatnio edytowane przez AcidTT ; 29-04-2016 o 11:07

  7. #7
    Awatar lago
    Dołączył
    Mar 2016
    Płeć
    Skąd
    Zawiercie
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2005
    Kolor
    Granatowy
    Posty
    29
    Przebieg bankowo 130 kkm sprawdzone po vinie w aso a na hamowni 179.8 KM wyszło Wcześniej nie było błedu bo 2 dni wcześniej przed robotą był na kompie przed chipem którego jednak nie zrobiłem i zero błędów. Czyli to nie wina źle poskładanego rozrządu? A co do chrobotania to nie szukał, tylko posłuchał i stwierdził że coś nie tak i powinienem jechać na reklamację

  8. #8
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    No to jedz do kogos innego i ogarnij rozrzad, skoro tam bylo ostatnio grzebane to trzeba zweryfikowac czy pasek jest git i czy znaki sa w punktach. Potem komp i ewentualnie szukanie dalej.

  9. #9
    Awatar lago
    Dołączył
    Mar 2016
    Płeć
    Skąd
    Zawiercie
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2005
    Kolor
    Granatowy
    Posty
    29
    Pan w serwisie ASO powiedzial ze samochodu nawet nie wolno odpalic tylko powinien jechac na lawecie. W serwisie ktorym robilem rozrzad pan po klotniach zgodzil się laskawoe spojrzec za tydzien wiec nie mam samochodu conajmniej tydzien. Robilem w serwisie specjalizującym się samochodami VAG na slasku, więc na priv chętnie podziele sie adresem tych partaczy aby nikt tam samochodu nie zawiozl.

  10. #10
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    I ma racje, mowilem ze nie powinienes nawet odpalac silnika bo grozi to uszkodzeniem. Daj znac jak bedzie cos wiadomo.

  11. #11
    Awatar lago
    Dołączył
    Mar 2016
    Płeć
    Skąd
    Zawiercie
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2005
    Kolor
    Granatowy
    Posty
    29
    Panowie w serwisie powiedzieli ze wszystko jest dobrze i nie zrobili nic. Niby rozebrali i sprawdzali. W poniedziałek oddaje do innych, i niestety narazie z tym jezdze bo samochod niezbedny. Ale nie o tym chcialem napisac, otoz ostatnio przepilowalem auTTko za bmw na trasie i przy wiekszych predkosciach obrotowych oraz na liczniku zaczelo strasznie smierdziec... spalenizna. Czy to moze miec cos wspolnego? Co to moze byc?
    Ostatnio edytowane przez lago ; 08-05-2016 o 07:46

  12. #12
    Awatar omerta
    Dołączył
    Apr 2015
    Płeć
    Skąd
    L 78H
    Pojemność
    1.8T
    KM
    ---
    Rocznik
    1999
    Kolor
    blu
    Posty
    702
    No co ty, to nie ma nic wspólnego, piłuj dalej, najlepiej za bwm !
    A na szczerze, właśnie w tej chwili zarzynasz silnik a ta spalenizna jest początkowym objawem

  13. #13
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Poprostu nie wierze.....

    Nie znalazles problemu a wiec go nie usunales. Ganiasz sie za beemkami wiedzac ze moze byc cos bardzo nie halo z silnikiem. Przyszedles tu z prosba o pomoc i ja otrzymales, wydaje mi sie ze konkretna i fachowa. Po co?? Nie moje auto, nie moja sprawa, ale wkurza mnie cos takiego.

    Zachowujesz sie jak koles w szpitalu zlapany na szlugu w kiblu na oddziale onkologi. Czesc.
    Ostatnio edytowane przez AcidTT ; 08-05-2016 o 11:31

  14. #14
    Awatar dawid94
    Dołączył
    Mar 2016
    Płeć
    Skąd
    Ahlen (D)
    Pojemność
    1.8T
    KM
    224
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Zielony
    Posty
    66
    Jaka pewnosc masz ze rolki wymienione na skf? Pompa tez wymieniana? Nie umie wysluchac wiele z tego filmiku ale dla mnie halasuje tak jakies lozysko, a najbardziej pompa wody. Czy jestes pewien ze masz pozakladane czesci za ktore zaplaciles? Dziwi mnie tylko ze pojawil ci sie smrod. Jak masz mozliwosc to sciagnij pasek od klimy i zapal czy cos sie zmienia w glosie. Tak czy inaczej popieram tutaj kolege Acidtt (przynajmniej w tym temacie ) , nie jezdzij tak bo nie zauwazysz jak strzeli
    Ostatnio edytowane przez dawid94 ; 08-05-2016 o 23:03

  15. #15
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Cytat Zamieszczone przez dawid94 Zobacz posta
    Jaka pewnosc masz ze rolki wymienione na skf? Pompa tez wymieniana? Nie umie wysluchac wiele z tego filmiku ale dla mnie halasuje tak jakies lozysko, a najbardziej pompa wody. Czy jestes pewien ze masz pozakladane czesci za ktore zaplaciles? Dziwi mnie tylko ze pojawil ci sie smrod. Jak masz mozliwosc to sciagnie pasek od klimy i zapal czy cos sie zmienia w glosie. Tak czy inaczej popieram tutaj kolege Acidtt (przynajmniej w tym temacie ) , nie jezdzij tak bo nie zauwazysz jak strzeli
    Wydaje mi sie ze sie jeszcze polubimy hehe

    co do rolek albo pompy to raczej nie. Lozysko w rolce przewaznie "cwierka" . Dla mnie to jest cos nie halo z ktoryms paskiem. Obciera o cos i stad tez smrod bo cos sie pali/ topi, grzeje..

    kolega niech robi co chce. Jego sprawa, jak tak dalej pojdzie bedzie szukal dobrego mechanika na wymiane glowicy lub remont/wymiane silnika, a szkoda bo skoro silnik wyplul na rolkach 180 kucykow to znaczy ze jest w super stanie i wkurza mnie to, ze kolega w lini prostej zmierza do uszkodzenia naprawde ladnej i dobrej TT. Naprawde szkoda.
    Ostatnio edytowane przez AcidTT ; 09-05-2016 o 00:11

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 26-09-2014, 09:29
  2. Dziwne skrzypienie po wymianie przekaldni
    Przez KpRacing w dziale MK2 (2006-2014)
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 08-07-2014, 05:54
  3. Szuranie/chrobotanie przy niskich biegach
    Przez bartoszek00 w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 18-12-2013, 12:52
  4. Chrobotanie gdy silnik schodzi z obrotów
    Przez Syciak w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 11-05-2011, 23:37
  5. dziwne rozwiązanie w audi (wałki rozrządu)
    Przez Pawel-2005 w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 27-01-2011, 15:02

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •