Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: Złącze elastyczne pomocy :( :(

Mieszany widok

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #1

    Dołączył
    Apr 2016
    Płeć
    Skąd
    lubuskie
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    3

    Złącze elastyczne pomocy :( :(

    Witam,jutro mam dać auto do mechanika z samego rana a kupiłem złe złącze elastyczne ;/
    Jakby ktoś mógł odpowiedziec mi na pytanie jakie wymiary będzie miało te złącze elastyczne w Audi TT 2000rok 1.8T 180km APP byłbym bardzo wdzięczny
    Kupiłem 60x150 ale okazało sie o wiele za duże a nie mam za bardzo dojscia żeby zmierzyć ale z tego co zauwazyłem to bym strzelał w srednice 5 i długość 100mm ale nie jestem pewny dlatego pytam,pozdro

  2. #2
    Awatar Bejrut
    Dołączył
    Dec 2013
    Płeć
    Skąd
    Krk
    Pojemność
    1.8T
    KM
    224
    Rocznik
    2001
    Kolor
    silver
    Posty
    389
    Złącze elastyczne czego?

  3. #3

    Dołączył
    Oct 2013
    Płeć
    Skąd
    Warszawa-Bródno
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    187
    Podejrzewam wydech

  4. #4
    Awatar olddriver
    Dołączył
    Dec 2015
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    150
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Black
    Posty
    66
    Wczoraj wymieniłem złącze elastyczne układu wydechowego. Wymiary 60x100. Chociaż nie przypuszczam żeby była różnica, ale zwróć uwagę, że mam silnik 150KM.
    Średnica rury układu wydechowego mierzona za katalizatorem wynosi 55 mm. W tej sytuacji złącze elastyczne które jest bezpośrednio zamontowane za silnikiem nie powinno mieć mniejszej średnicy niż rura nawet jeśli da się przyspawać.
    Przy okazji został "ogarnięty" cały układ wydechowy, ze szczególnym uwzględnieniem wieszaka środkowego tłumika.
    Robiłem w Warszawie przy 17 stycznia w "Tłumiki Harfowa". Rzadko mi się zdarza patrzeć z taką przyjemnością na pracę mechanika który to robił. Szybko, starannie i z dużą wprawą. Polecam.
    Ostatnio edytowane przez olddriver ; 28-04-2016 o 14:13

  5. #5

    Dołączył
    Oct 2013
    Płeć
    Skąd
    Warszawa-Bródno
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    187
    Mogę spytać ile Cię to kosztowało?

  6. #6
    Awatar olddriver
    Dołączył
    Dec 2015
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    150
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Black
    Posty
    66
    Cytat Zamieszczone przez Offca1988 Zobacz posta
    Mogę spytać ile Cię to kosztowało?
    Zapłaciłem za wszystko 300 PLN.
    Wymieniony został łącznik elastyczny z nierdzewki (60x100), łącznik pomiędzy tłumikiem środkowym a katalizatorem (55 mm), dorobiono i przyspawano wieszak środkowego tłumika. Całkowity czas naprawy ~ 1,5 - 2 godziny. Wymiana samego łącznika kosztuje 160 PLN. Warsztat jest czynny od 7 do 17-tej. Nie umawiają się na godziny. Kto przyjedzie, ten wjeżdża. Warto załapać się na podnośnik po prawej który podnosi samochód na kołach. Nie zmasakrują Ci wtedy progów. Byłem przed siódmą.
    Tłumik końcowy wymieniłem wcześniej sam (Walker 292 PLN + obejma 12PLN + przedni wieszak 15 PLN) po zamówieniu gratów na iparts.pl. Przed montażem pomalowałem dodatkowo tłumik końcowy najpierw cynkiem w sprayu, a później farbą wysokotemperaturową. Poprawiłem też osłonę tylnego tłumika wstawiając łaty z blachy aluminiowej przy śrubach mocujących . Zmieniłem mocowanie osłony pod katalizatorem wymieniając skorodowane śruby na nierdzewkę.
    Mówiąc krótko "ogarnąłem" cały układ wydechowy. Nastała cisza.

  7. #7
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    Cytat Zamieszczone przez olddriver Zobacz posta
    Zapłaciłem za wszystko 300 PLN.
    Wymieniony został łącznik elastyczny z nierdzewki (60x100), łącznik pomiędzy tłumikiem środkowym a katalizatorem (55 mm), dorobiono i przyspawano wieszak środkowego tłumika. Całkowity czas naprawy ~ 1,5 - 2 godziny. Wymiana samego łącznika kosztuje 160 PLN. Warsztat jest czynny od 7 do 17-tej. Nie umawiają się na godziny. Kto przyjedzie, ten wjeżdża. Warto załapać się na podnośnik po prawej który podnosi samochód na kołach. Nie zmasakrują Ci wtedy progów. Byłem przed siódmą.
    Tłumik końcowy wymieniłem wcześniej sam (Walker 292 PLN + obejma 12PLN + przedni wieszak 15 PLN) po zamówieniu gratów na iparts.pl. Przed montażem pomalowałem dodatkowo tłumik końcowy najpierw cynkiem w sprayu, a później farbą wysokotemperaturową. Poprawiłem też osłonę tylnego tłumika wstawiając łaty z blachy aluminiowej przy śrubach mocujących . Zmieniłem mocowanie osłony pod katalizatorem wymieniając skorodowane śruby na nierdzewkę.
    Mówiąc krótko "ogarnąłem" cały układ wydechowy. Nastała cisza.
    Szkoda ze niestety na krótko. Chyba że dałeś łaty z bardzo grubej blachy(pewnie miałeś na myśli aluminiowanej nie aluminiowej).
    Wydechy w tt 225 sa z kwasowki i bardzo rzadko sie sypia. W 180tkach już tak kolorowo nie jest ale nadal sporo lepiej niz zamienniki. Jak przyjezdza do mnie jakas 180tka i ma zamienniki to zazwyczaj stan jest już słaby. Albo taki zbieg okolicznosci albo sa kiepskie.
    Zawsze można zrobic np dp z kwasu i osiągi auta troche od razu sie poprawią

  8. #8
    Awatar olddriver
    Dołączył
    Dec 2015
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    150
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Black
    Posty
    66
    Troszkę się chyba nie zrozumieliśmy. Łaty z blachy aluminiowej wstawiłem w aluminiowej osłonie pomiędzy tłumikiem a nadwoziem. Tej która chroni nadwozie przed temperaturą tłumika. W miejscach mocowania osłony do nadwozia blacha pomimo tego że jest z aluminium zaczęła się utleniać. Nie łatałem tłumików, bo to by było kompletnie bez sensu, niezależnie czym bym to zrobił.
    Oczywiście cały układ można (a kto wie czy nawet nie powinno) zrobić z kwasówki, ale to już zupełnie inna półka cenowa. Przy okazji następnych robót pomyślę o takim rozwiązaniu.
    Przypuszczam, że przy silniku 150 KM mam analogiczny układ jak w 180-ce. Generalnie można powiedzieć, że jest słabo. W Toyocie Carinie którą miałem przez 19 lat nic nie trzeba było robić. Tu w 12-letnim aucie tłumika końcowego praktycznie nie było. To znaczy był, ale dziurawy jak sito.

  9. #9

    Dołączył
    Apr 2016
    Płeć
    Skąd
    lubuskie
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    3
    Dzieki Wymieniłem na 50x100 i zobaczymy moze to jakoś ogarnie i przyspawa

  10. #10
    Awatar hubi
    Dołączył
    Jun 2011
    Płeć
    Skąd
    Radzymin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czerwony
    Posty
    333
    Jak coś to mam w bardzo ładnym stanie wydech do 225 od katów do końca

Podobne wątki

  1. Pytanie za sto punktów - co to za złącze?
    Przez Vik88 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 17-07-2014, 13:45
  2. Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 01-10-2012, 22:35
  3. pomocy...
    Przez tusiek41 w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 08-04-2009, 05:48
  4. POMOCY!!!
    Przez kanciol w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 05-02-2009, 11:04

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •