Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 31 do 44 z 44

Wątek: Sprzęgło Valeo Kit vs Dwumasowe

  1. #31
    Awatar TT8N
    Dołączył
    Nov 2012
    Płeć
    Skąd
    ETM
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    xxx
    Rocznik
    1410
    Kolor
    gunpowder
    Posty
    190
    Na seryjnych leciwych poduchach silnika, po założeniu jednomasy od Valeo nie odczuwałem żadnych dziwnych wibracji.
    Nikt nie miał pojęcia o tym, że mam jednomas dopuki o tym nie wspomniałem, Jedyne objawy jednomasy w 5b to slyszalny stuk kiedy sklejam ale to i tak nic w porównaniu do 6b.
    Filmik na jałowym ze szklanka wody w budzie jak jeszcze miałem seryjne poduchy


    Po usztywnieinu poduszek czuć wibracje na kierownicy ale nie jest to jakos mega odczuwalne.

  2. #32
    Awatar Quuuun
    Dołączył
    Sep 2015
    Płeć
    Skąd
    Zamość
    Pojemność
    1.8T
    KM
    4XX
    Rocznik
    2002
    Kolor
    czarny
    Posty
    163
    Osobiście w następnym tyg mam zmieniać sprzęgło i sam nie wiem, czy brać dedykowany jednomas od valeo czy kombinować z g60 i dociskiem vr6, z tego co znajomy mówił montował dużo tych jednomasów do 1.8t i bardzo dobrze się to sprawdza, moje osobiste odczucie to w sumie to, że u znajomego różnicy na jednomasie nie czułem, i żadnych stuków na jałowym nie słyszałem ale dalej nie mam pojęcia czy wybrać valeo czy g60/vr6.

  3. #33
    Awatar omerta
    Dołączył
    Apr 2015
    Płeć
    Skąd
    L 78H
    Pojemność
    1.8T
    KM
    ---
    Rocznik
    1999
    Kolor
    blu
    Posty
    702
    Ja czytałem na forum gofra, że ponoć Transportera T4 2.4d wytrzymuje ok 470NM.
    http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=72&t=571912

    Zna ktoś może sprawdzony sklep z wzmocnionymi poduchami pod skrzynie biegów?

  4. #34
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    Cytat Zamieszczone przez omerta Zobacz posta
    Ja czytałem na forum gofra, że ponoć Transportera T4 2.4d wytrzymuje ok 470NM.
    http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=72&t=571912

    Zna ktoś może sprawdzony sklep z wzmocnionymi poduchami pod skrzynie biegów?
    Wysylasz swoja i w cenie dobrej flaszki masz przerobiona lape dolna
    Co do przerobionego oryginalnego sprzegla przenioslo 560nm. Wykres w moim temacie. To chyba calkiem sporo. Serii nigdy nie testowalem ale wiem ze tyle nie da rady na pewno.

    Co do wypowiedzi hubiego ze sachs racing jest profi to jakos srednio. Ja jednego wysadzilem z rozerwaniem korpusu skrzyni. Moje valeo w a3 dostalo sporo wiecej w dupe i sladoz zuzycia brak. Co ciekawe dalej dostaje i z niutonem 500+ i sobie zyje.
    Nie wszystko co profi i drogie musi byc super. Przykladem wlasnie jest ten sachs bo ja nie mam pozytywnej opinii jak za taka kase. To koszt przynajmniej 3x valeo a u mnie pozylo 15tys z wybuchowym finałem .
    valeo dobija juz pewnie do 30 tys i teraz ma sporo ciezej niz na k04 bo niutona znacznie wiecej.
    Nie znam jeszcze granicy poslizgu tego sprzegla i mysle ze szybko nie poznam.

  5. #35
    Awatar omerta
    Dołączył
    Apr 2015
    Płeć
    Skąd
    L 78H
    Pojemność
    1.8T
    KM
    ---
    Rocznik
    1999
    Kolor
    blu
    Posty
    702
    Co do łapy się odezwę na prv. A te 2 poduchy silnika jest sens wymieniac na twardsze? Czy nowy zamiennik wystarczy?

    Wysłane z mojego LG-K420 przy użyciu Tapatalka

  6. #36
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    Cytat Zamieszczone przez omerta Zobacz posta
    Co do łapy się odezwę na prv. A te 2 poduchy silnika jest sens wymieniac na twardsze? Czy nowy zamiennik wystarczy?

    Wysłane z mojego LG-K420 przy użyciu Tapatalka
    Mozes wymienic dolna. Jak stwierdzisz ze jest za malo sztywno to wysle Ci pozostale 2 a potem Ty mi swoje odeslesz i sprawa bedzie zalatwiona.

  7. #37
    Awatar omerta
    Dołączył
    Apr 2015
    Płeć
    Skąd
    L 78H
    Pojemność
    1.8T
    KM
    ---
    Rocznik
    1999
    Kolor
    blu
    Posty
    702
    Bedziemy sie zgadywac ale to za 2 tyg

    Wysłane z mojego LG-K420 przy użyciu Tapatalka

  8. #38
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Paweł Omerta ma Fwd i nijak nie porównuj tych sprzegiel do siebie bo 228 jest słabsze i 500 nie przeniesie, Racing jest sprzeglem do jazdy na codzień, a przypomnij sobie w jakich warunkach go zabileś.
    Omerta wkladaj albo ten kit Sachs albo opcję z kołem vr6 obydwa 400mm Ci przeniosą i obydwa będą dobrze działać w tej skrzyni, na wiecej obciążeń bym jej nie poddawal jeżeli chcesz pocieszyć się dłużej, albo zbieraj graty od Cupry Fwd.
    Znowu TT znowu Cabriolet

  9. #39
    Awatar hubi
    Dołączył
    Jun 2011
    Płeć
    Skąd
    Radzymin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czerwony
    Posty
    333
    Chyba że jakby zrobić tarczę na spiekach to wtedy może przeniesie i na 228 z 500Nm ale to już nie do cywilnej jazdy, bo wtedy to jest zero jeden Na ruch uliczny to się nie nadaje.

  10. #40
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    Do tej pory jezdzilem na 2-3 spiekach w 02m i ku zdziwieniu bylo praktycznie normalnie.
    za to kolega ma w hondzie na spieku to moj dwutarcz duzo plynniej przenosi nm.

    Co do sprzegiel to nawet nie rozpatrywalem tego 228 czy tam 218mm bo te skrzynie nie nadaja sie na duze moce.
    lezy mi jedna taka z ajq to moge zmierzyc srednice ale malenstwo :/

  11. #41
    Awatar omerta
    Dołączył
    Apr 2015
    Płeć
    Skąd
    L 78H
    Pojemność
    1.8T
    KM
    ---
    Rocznik
    1999
    Kolor
    blu
    Posty
    702
    Jak sie skrzynka rozpadnie do wtedy bedziemy myśleć co dalej. Juz kupiony zestaw vr6, trzeba mi kolo 228 np od 1.9tdi 90km 1Z

    Wysłane z mojego LG-K420 przy użyciu Tapatalka

  12. #42
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    W zasadzie spiek z 6 łopatkami to faktycznie prawie jak seria, efekt on/of najprędzej będzie występować przy tarczy z 4 łopatkami a są i takie z trzema.

    Jeśli chodzi o ''klekotanie'' skrzyni 6 biegowej z jedno-masówką to u mnie ledwie słyszalne jak się pochylę w stronę lewego koła.

    Myślę też że jest to w pewnym stopniu zależne od rodzaju tarczy. Zauważyłem że ludzie mający tarczę z 4 sprężynkami narzekają częściej na to klekotanie niż ci mający tarczę z 6 sprężynami (u mnie 6 sprężynek BTW).









    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  13. #43
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    Tez slyszalem ze teoretycznie im wiecej lopatek to tym bardziej lajtowo klei. Te w 1.8t ktore pamietam mialy 4 lopatki. Co ciekawe kolega w hondzie ma 6 lopatek i myslal ze bedzie spoko a jest beznadziejnie.
    Spieka jedno s3 mialo nawet na seryjnym dwumasie i to dzialalo.
    Duzo jednak zalezy od firmy a nie tylko ilosc lopatek

    Co do klekotania to valeo zdecydowanie najmniej klekocze. Podnosi sie na 1000 obr i nawet nie slychac po otworzeniu maski. Sachs racing na jednomasie sporo bardziej klekotalo i nawet po dolozeniu fluidamr jest gorzej niz na valeo. Niestety moj dwutarcz przebil wszystko bo najbardziej klekocze , czasem piszczy podczas ruszania i podczas wcisniecia syczy.
    Ale wysprzęgla na prawde tak ze sie da smialo jezdzic w korkach ( nie nawidze tego bo wtedy je najbardziej niszcze).
    Przez x czasu jezdzenia nigdy nie mialem nawet 1% watpliwosci czy sprzeglo nie skleilo jak powinno. Jest na nim zapas nm i to bardzo czuc. Podobno zywotnosc krotka ale ja mam wersje street i jak jakis czas temu sprawdzalem to jeszcze sporo miesa mam na tarczkach a dokupienie ich tez nie jest mega duzym wydatkiem.
    takze do fury ktora ma miec powyzej 550nm i chce sie miec 100% pewnosci ze bedzie dzialac na organiku to polecam wiecej niz jedna tarcze.
    Ostatnio edytowane przez Pawel-2005 ; 23-03-2017 o 11:48

  14. #44
    Awatar hubi
    Dołączył
    Jun 2011
    Płeć
    Skąd
    Radzymin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czerwony
    Posty
    333
    Wydaje mi się że od ilości łopatek rodzaju i ilości sprężynek jak i samego rodzaju zastosowanego obicia (materiału z jakiego jest to zrobione sam "spiek" twarde, miękkie okładziny) jak i docisku w spieku musi być on naprawdę mocny. Dlatego czasem może noga boleć

    Co do sprzęgieł wielotarczowych o których pisze Pawel to jeszcze nie miałem okazji jeździć na takim zestawie, ale podobno są i są bardzo dobre. Może ktoś testował i coś powie ... jakie ma odczucia ?
    Ostatnio edytowane przez hubi ; 23-03-2017 o 13:46

Podobne wątki

  1. Valeo kit
    Przez wolkriss1797 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 28-08-2023, 18:17
  2. MK2 [8J] Koło dwumasowe - wymiana
    Przez makig w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 26-08-2016, 13:27
  3. kolo dwumasowe apx i bam roznice ?
    Przez rademenes w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 22-04-2015, 17:39

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •