Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: Olej od wspomagania - wyciek

  1. #1
    Awatar OnlyVivi
    Dołączył
    Nov 2015
    Płeć
    Skąd
    Kraków/ Skawina
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrna
    Posty
    46

    Olej od wspomagania - wyciek

    Cześć!

    Zacznę od początku. Przez weekend każdego dnia zrobiłam po 80km na ekspresówce, prędkość powyżej 100km/h. Wczoraj nie miałam żadnego problemu, natomiast dzisiaj kiedy czekałam, aż się otworzy brama garażowa usłyszałam dziwne dźwięki odchodzące od kierownicy jak i podczas ruszania kierownicą. Okazało się, że oleju mam niewiele, wlałam, poruszałam kierownicą - wszystko idealnie, bez dziwnych dźwięków. Problem pojawił się, gdy spojrzałam pod samochód. Pod lewym kołem (strona kierowcy) zrobiła się ogromna plama. Pytanie : czy jest ktoś w stanie (po opisie) stwierdzić który to wąż i jakie koszta ?

  2. #2
    Awatar henry68
    Dołączył
    Apr 2012
    Płeć
    Skąd
    EU
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    zielony
    Posty
    769
    Bez sprawdzenia na podnośniku trudno stwierdzić co dokładnie jest uszkodzone. W większości przypadków ubytku oleju jest winna maglownica.

  3. #3
    Awatar OnlyVivi
    Dołączył
    Nov 2015
    Płeć
    Skąd
    Kraków/ Skawina
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrna
    Posty
    46
    Przecieka z czarnego węża który jest widoczny

  4. #4

    Dołączył
    Dec 2014
    Płeć
    Skąd
    Rzeszów
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2001
    Kolor
    srebrny
    Posty
    68
    Hej, akurat miałem ten sam problem niedawno a dokładnie 5 dni temu mechanik oddał mi auto w mojej sytuacji wyglądało to identycznie tylko, że ubytek oleju tuż po zalaniu był widoczny (słyszalny) w przeciągu 10 minut. Musiałem oddać auto i zregenerować maglownicę koszt regeneracji około 700 chyba robocizna 200 i olej nowy do wspomagania oryginalny. a i dodał bym że w moim przypadku plamy były pod całym autem

  5. #5
    Awatar omerta
    Dołączył
    Apr 2015
    Płeć
    Skąd
    L 78H
    Pojemność
    1.8T
    KM
    ---
    Rocznik
    1999
    Kolor
    blu
    Posty
    702
    Po regeneracji magla nie zalewać oryginałem zielonym (radzę), parę postów o tym pisałem na forum no i jest parę tematów o tym zwłaszcza na forum passata. To samo stwierdził gość co regenerował mi magiel

  6. #6

    Dołączył
    Dec 2014
    Płeć
    Skąd
    Rzeszów
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2001
    Kolor
    srebrny
    Posty
    68
    A czemu nie warto, czym to argumentowali ?

  7. #7
    Awatar omerta
    Dołączył
    Apr 2015
    Płeć
    Skąd
    L 78H
    Pojemność
    1.8T
    KM
    ---
    Rocznik
    1999
    Kolor
    blu
    Posty
    702
    http://www.audiklub.org/forum/viewto...?f=28&t=116452
    http://forum.vw-passat.pl/archive/in.../t-123319.html
    Ile w tym prawdy to nie wiem, ale typ co mi regenerował stwierdził to samo. Ja u siebie wsadziłem zregenerowaną maglownicę (wszystkie bebechy wymienione, została tylko obudowa), wsadziłem i zalałem oryginałem VW/Audi. Odpowietrzam no i nie ma wspomagania. Wymieniam pompę, zalewam nowym oryginalnym i dalej nie ma wspomagania. Kupuję używany przewód razem z zaworkiem co idzie z pompy do magla (ponoć ma jakieś dławiki - tym się zasugerowałem więc szybka decyzja i wymiana). Rozkładam ręce dalej nie ma wspomagania. Wyciągam drugi raz magla daje typowi co mi regenerował do sprawdzenia co jest 5, ale diagnoza prosta jest w 100% git. Po dłuższej rozmowie pyta się czym zalałem, ja odpowiadam że zielonym oryginałem audi/vw, a on do mnie żebym tym gównem nie zalewał bo listwy korodują. Ja się pytam jaki w końcu zalać a on na to że syntetykiem. Wracam i montuje magla, wpadam na neta czytam i czytam i wybór padł na STP syntetyczny (z forum paseratti polecali go bo mieli podobne problemy). Strzałka do sklepu i szybki zakup. Zalewam i ... jest, jest (bluzgi...) wspomaganie, kamień z serca koń czy się uśmiał
    Ostatnio edytowane przez omerta ; 25-04-2016 o 07:52

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 21-07-2017, 19:00
  2. Wyciek plynu
    Przez kristohuliciu01 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 20-05-2016, 03:54
  3. Wyciek płynu chłodniczego
    Przez matteuko w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 04-02-2016, 08:16
  4. Delikatny wyciek płynu.
    Przez sebam w dziale MK2 (2006-2014)
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 06-10-2015, 13:52
  5. Wyciek oleju
    Przez kristohuliciu01 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 40
    Ostatni post / autor: 18-05-2015, 08:15

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •