Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 16 do 30 z 42

Wątek: nielogiczne TT

  1. #16
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Garttki auta Mr Nielogiczny fajnie ze o tt dbasz i starasz sie zeby wygladalo.

    Mysle ze powinienes zajac sie kondycja silnika, sprawdzeniem szczelnosci, kompresji itd. Masz 180tke i wskazowka predkosciomierza nie powinna wspinac sie mozolnie do 230stu tylko smialo pedzic do 240stu i w tych granicach zaczynac sie wahac..

    Z rzeczy ktore wymieniles, to byly to sprawy normalne i wynikajace z eksploatacji. No moze poza blotnikiem i pasami bezpieczenstwa, ktore w/g mnie sa efektem "przygody".. Nie trac jednak entuzjazmu i trzymaj sie wytyczonych celow. To czy auto bedzie "bylejakie", bo sie z tym pogodziles, zalezy tylko od Ciebie. Jesli powalczysz troche i zdecydujesz sie zrobic jeszcze jeden krok, to kto wie, byc moze Twoje tt bedzie autem za ktorym obejrzysz sie dwa razy po tym jak je zaparkujesz.. czego Tobie szczerze zycze

    Pozdrawiam!
    Ostatnio edytowane przez AcidTT ; 14-10-2016 o 02:20

  2. #17
    Awatar hubi_pl
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czerwony
    Posty
    7,037
    U mnie w mk1 pasy też się źle zwijały, ale jak czyściłem wykładzinę (rozebrałem auto i wyjąłem ją) to miałem mechanizmy na wierzchu i się okazało że pasy były skręcone na samym końcu, przy tym bębenku do zwijania - bez szans na naprawę bez ściągania boczków.

  3. #18

    Dołączył
    Feb 2016
    Płeć
    Skąd
    PL
    Pojemność
    brak
    KM
    -
    Rocznik
    -
    Kolor
    brak
    Posty
    263
    Dziś auTTko odebrane od mechanika po ostatniej naprawie - wymianie czujnika ABS'u w lewym tylnym kole. Na fotki dość pochmurno także jeszcze nie dziś, ale będą.

    AcidTT wskazówka do 220 idzie jak burza, z 220 do 230 już wolniej, dopiero ponad 230 jest opór.
    Chociaż zobaczymy jak będzie teraz po zamontowaniu airboxa, bo jeszcze nie miałem okazji testować poza miastem. Myślę, że stary filtr troszkę mógł przyduszać bo teraz turbo lepiej się zbiera.

  4. #19
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Wąskim gardłem jest sam in pipe a nie filtr powietrza, na ori puszcze robi się spore moce, także wymiana raczej estetyczna niż użytkowa.
    Znowu TT znowu Cabriolet

  5. #20

    Dołączył
    Feb 2016
    Płeć
    Skąd
    PL
    Pojemność
    brak
    KM
    -
    Rocznik
    -
    Kolor
    brak
    Posty
    263
    Dziś błysnęło słonko więc są i zdjęcia. Można porównać do poprzedniego stanu, widać że jedynie lekkie zmiany, głównie carbonowe dodatki. Swoją drogą carbon na progach wieczorem jest mało widoczny i robi wrażenie jakby auto było wyższe co akurat jest niezamierzonym efektem, ale w dzień jest okay.

    3tF020t.jpg

    siV7LXj.jpg

    KHmcuob.jpg

    Na pierwszej fotce resorak jeszcze z dzieciństwa

  6. #21
    Awatar szczygiel
    Dołączył
    Jul 2015
    Płeć
    Skąd
    Opole
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czarny
    Posty
    104
    To mielismy podobne dziecinstwo i milosci Tylko ja poszsdlem tym torem i motoryzacja to moje hobby po nudnej pracy informatyka. Gratki zakupu i aby banan mimo tych przygod nigdy nie schodzi z twarzy , trzymajac w reku kolo kierownicy swojej wlasnej ttki.

  7. #22

    Dołączył
    Feb 2016
    Płeć
    Skąd
    PL
    Pojemność
    brak
    KM
    -
    Rocznik
    -
    Kolor
    brak
    Posty
    263
    Pod koniec roku i początek nowego zaplanowałem odpicowanie wnętrza i bagażnika. A planów wypada dotrzymywać!

    Na pierwszy ogień poszło obszycie kierownicy i uchwytów drzwi. Troszkę inaczej niż oryginalnie, srebrna nić komponuje się z srebrnymi elementami wnętrza.



    Aby dopełnić dzieła nakleiłem takży nowy znaczek na kierownicę. Wedle zapewnień tapicera skóra jeszcze poczernieje więc wizualnie ma być jeszcze lepiej niż obecnie, choć i tak mi się podoba.



    W międzyczasie wpadła także srebrna okrągła lewa zaślepka drzwi od ICE'a bo moja jakaś sponiewierana była, a klapa bagażnika otrzymała nowe teleskopy bo stare lubiły czasem zrobić niespodziankę i dać mi po głowie.

    Kolejne etapy dopieszczania wkrótce, a jest tego troszkę. Z racji bardzo ograniczonego budżetu powolutku, ale do przodu.

  8. #23

    Dołączył
    Feb 2016
    Płeć
    Skąd
    PL
    Pojemność
    brak
    KM
    -
    Rocznik
    -
    Kolor
    brak
    Posty
    263
    Chciałem napisać posta i pochwalić się zmianami jakie zaszły, ale widać pech mnie z tym autem prześladuje...

    Padła turbina, no zdarza się trudno. Wymieniłem na zregenerowaną, okazało się że zacina się west gate więc od razu ją wyjąłem i dałem do poprawki. Wróciła więc składamy całość i następują ulepszenia:

    - turbosprężarka zmieniona na hybrydę k03s/k04
    - intercooler zastąpiony fmicem
    - chip na 215 hp i 320 Nm

    Pojeździłem po mieście dwa dni i w sobotę wybrałem się poza miasto. Pierwsza przejażdżka na wyższych obrotach zakończyła się pożarem silnika. Musiała interweniować straż, ale udało się tak ugasić, że poza słupkiem nic nie ucierpiało. Na szczęście nam nic się nie stało choć mogło się skończyć uderzeniem w barierkę gdyż w pewnym momencie zablokowała się kierownica, tyle że było to już gdy zjechałem na pas pobocza.

    Auto jechało równo, bezproblemowo, właściwie jak zawsze. Nagle zaświeciła się na czerwono olejarka, a sekundy po tym auto przestało reagować na cokolwiek. Zatrzymałem się natychmiast, spod maski kłęby dymu, otwieram i widzę ogień na silniku. Błyskawicznie kazałem żonie wysiadać i zabrałem się za gaszenie, jednak tą małą gaśnicą jedynie lekko przygasiłem. Wątpię aby osoby, które mi pomogły teraz to czytały, ale z całego serca dziękuję dwóm kierowcom którzy zatrzymali się i użyczyli swoich gaśnic by opanować ogień.

    Czeka mnie kolejna bardzo kosztowna naprawa. Być może PZU pokryje szkody w ramach pakietu Mini AC, który zabezpiecza m.in. przed zniszczeniami dokonanymi na skutek wszelkich żywiołów, tylko niewiadomą jest dla mnie na chwilę obecną czy samozapłon także zostanie uznany.

    Dlaczego pojawił się ogień? Po wstępnych oględzinach w warsztacie winną wydaje się być odma, która wybuchła. Dalej wiadomo, zapalił się olej. Niewykluczone jednak, że turbosprężarka nie poradziła sobie z przeładowaniem.

    Ponieważ nie opłaca się naprawiać, kupię cały słupek silnika. AJQ rozważam także BAM zależnie jak duża będzie różnica w cenie, chciałbym kupić najlepiej tutaj na forum od sprawdzonych sprzedawców żebym już więcej nie musiał przechodzić podobnej naprawy. Wystarczy mi, że na półtorej roku posiadania samochodu, zmieniam silinik już drugi raz. To jest po prostu dramat, aż mi się już nie chce jeździć.

    IMAG0442.jpg

  9. #24
    Awatar delleto
    Dołączył
    Mar 2016
    Płeć
    Skąd
    Gliwice
    Pojemność
    brak
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Denim Z5W
    Posty
    473
    Tyle serca, pracy i oczywiście kasy włożyłeś ... i piz....da. Ja bym się wkurwił na maksa Sam ogarniasz przeróbki czy jakiś warsztat, może gdzieś nie założyli cybantu, opaski itp i olej chlupnął na kolektor wydechowy i gotowe.

    PS. Zapamiętać - KUPIĆ GAŚNICĘ !!

  10. #25
    Awatar miki77
    Dołączył
    Sep 2016
    Płeć
    Skąd
    Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    234
    Rocznik
    2005
    Kolor
    gl.bl LZ7K
    Posty
    970
    Cytat Zamieszczone przez Nielogiczny Zobacz posta
    Chciałem napisać posta i pochwalić się zmianami jakie zaszły, ale widać pech mnie z tym autem prześladuje...

    Padła turbina, no zdarza się trudno. Wymieniłem na zregenerowaną, okazało się że zacina się west gate więc od razu ją wyjąłem i dałem do poprawki. Wróciła więc składamy całość i następują ulepszenia:

    - turbosprężarka zmieniona na hybrydę k03s/k04
    - intercooler zastąpiony fmicem
    - chip na 215 hp i 320 Nm

    Pojeździłem po mieście dwa dni i w sobotę wybrałem się poza miasto. Pierwsza przejażdżka na wyższych obrotach zakończyła się pożarem silnika. Musiała interweniować straż, ale udało się tak ugasić, że poza słupkiem nic nie ucierpiało. Na szczęście nam nic się nie stało choć mogło się skończyć uderzeniem w barierkę gdyż w pewnym momencie zablokowała się kierownica, tyle że było to już gdy zjechałem na pas pobocza.

    Auto jechało równo, bezproblemowo, właściwie jak zawsze. Nagle zaświeciła się na czerwono olejarka, a sekundy po tym auto przestało reagować na cokolwiek. Zatrzymałem się natychmiast, spod maski kłęby dymu, otwieram i widzę ogień na silniku. Błyskawicznie kazałem żonie wysiadać i zabrałem się za gaszenie, jednak tą małą gaśnicą jedynie lekko przygasiłem. Wątpię aby osoby, które mi pomogły teraz to czytały, ale z całego serca dziękuję dwóm kierowcom którzy zatrzymali się i użyczyli swoich gaśnic by opanować ogień.

    Czeka mnie kolejna bardzo kosztowna naprawa. Być może PZU pokryje szkody w ramach pakietu Mini AC, który zabezpiecza m.in. przed zniszczeniami dokonanymi na skutek wszelkich żywiołów, tylko niewiadomą jest dla mnie na chwilę obecną czy samozapłon także zostanie uznany.

    Dlaczego pojawił się ogień? Po wstępnych oględzinach w warsztacie winną wydaje się być odma, która wybuchła. Dalej wiadomo, zapalił się olej. Niewykluczone jednak, że turbosprężarka nie poradziła sobie z przeładowaniem.

    Ponieważ nie opłaca się naprawiać, kupię cały słupek silnika. AJQ rozważam także BAM zależnie jak duża będzie różnica w cenie, chciałbym kupić najlepiej tutaj na forum od sprawdzonych sprzedawców żebym już więcej nie musiał przechodzić podobnej naprawy. Wystarczy mi, że na półtorej roku posiadania samochodu, zmieniam silinik już drugi raz. To jest po prostu dramat, aż mi się już nie chce jeździć.

    IMAG0442.jpg
    Smutne, trzymaj się Stary...


    Pozdrawiam
    Miki

  11. #26
    Awatar KrzysiuProgramista
    Dołączył
    Jun 2015
    Płeć
    Skąd
    Zgierz
    Pojemność
    2.0T
    KM
    292
    Rocznik
    2016
    Kolor
    srebrny
    Posty
    1,342
    Zrobiło mi się totalnie przykro jak to przeczytałem Powodzenia, oby to była już ostatnia awaria...

  12. #27
    Awatar mlody_mk2
    Dołączył
    Dec 2015
    Płeć
    Skąd
    3city
    Pojemność
    1.8T
    KM
    250
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarny
    Posty
    487
    Mega przykra sprawa. Ze swojego doświadczenia na przyszłość nie otwieraj maski ! Pracuje w firmie ppoż (montujemy systemy gaszenia różnego rodzaju -również w autach) . Gaśnica 1kg może ale tylko może ugasić pożar pod maską jak jej nie otworzysz.. Należy maskę uchylić i przez grill lub szparę uchylonej maski wstrzyknąć całą gaśnice. Po otwarciu maski robi się komin i cud że to ugasiłeś kilkoma gaśnicami. Czasami nawet 6kg nie dawały rady.
    Fajnie w komorze sprawdzają się systemy gaszenia pianowe które montuje.

  13. #28
    Awatar BelfegorTT
    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Skąd
    XxxxX
    Pojemność
    2.0T
    KM
    410
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebro
    Posty
    787
    szczere wyrazy współczucia

  14. #29
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Nielogiczny! Normalnie fatum jakies! Glowa do gory Stary, dasz rade i tym razem, wkladaj motor od 225, z czasem skrobniesz soft i bedziesz mial mega frajde z jazdy, w koncu.. nalezy Ci sie bardzo!

  15. #30
    Awatar Kanapa
    Dołączył
    Jun 2016
    Płeć
    Skąd
    Katowice
    Pojemność
    brak
    KM
    265
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Czarny
    Posty
    1,187
    To jest na serio straszne... dobrze że nic się Wam nie stało, na pewno się uda w końcu dojść do tego co zamierzasz bo przecież nie można mieć wiecznie pecha.
    Trzymam kciuki i wierze w Ciebie że się nie poddasz już po i tak długiej walce z autkiem.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •