Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: PolarFIS Advanced [PF03] do Audi TT/TTS/TTRS 8J.

  1. #1
    Awatar Wysoczan
    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    DSW
    Pojemność
    2.0T
    KM
    450
    Rocznik
    2010
    Kolor
    quattro
    Posty
    444

    PolarFIS Advanced [PF03] do Audi TT/TTS/TTRS 8J.

    Ostatnimi czasy prowadzilem rozmowy z firma Auto-Polar w sprawie PolarFIS Advanced do mojego samochodu. Maja w sprzedazy wersje do Golfa V, Golfa VI oraz Audi A3/S3/RS3 8P do licznikow z czerwonymi, bialymi i kolorowymi wyswietlaczami. Z tego, co wiem, to w najblizszych tygodniach ruszaja testy urzadzenia w TT 8J po faceliftingu (bialy FIS). Podejrzewam, ze do maja powinna byc w pelni przetestowana i gotowa do sprzedazy wersja do naszych aut. Niestety nie wiem co z TT z czerwonymi wyswietlaczami, jednak skoro w A3 maja wersje dla obu, to mysle, ze analogicznie w TT tez sobie z tym poradza.

    Co do samego urzadzenia, ktore pewnie jest juz doskonale Wam znane, jest ono zupelnie bezinwazyjnie wpinane do CAN Getway (wypina sie wiazke ze sterownika, wpina wiazke od PolarFIS do sterownika, a oryginalna wiazke wpina sie do wtyczki w PolarFIS i gotowe). Sa pewne roznice w urzadzeniach dedykowanych pod czerwony FIS oraz pod bialy i kolorowy. W czerwonym po podpieciu urzadzenia tworzony jest automatycznie kolejny ekran (wlacza sie go klikajac przycisk RESET na manetce, az sie pojawi jako ktorys w kolejnosci), na ktorym mozna ustawic sobie podglad do osmiu parametrow na raz. Jezeli chodzi o biale i kolorowe wyswietlacze, potrzebna jest kierownica multifunkcyjna, poniewaz ekran PolarFIS aktywuje sie przyciskiem MODE na kierownicy (tak jak zestaw glosnomowiacy). Jesli ktos nie posiada fabrycznego zestawu, to zyskuje funkcjonalnosc dodatkowego przycisku na kierownicy, a jesli ktos posiada wbudowany zestaw glosnomowiacy, to rowniez go nie traci, poniewaz z menu PolarFIS mozna wybrac zestaw glosnomowiacy, a wtedy znika widok PolarFIS i pojawia sie ekran telefonu. Tak samo sie dzieje, gdy korzystamy z zestawu (dzwoniac lub odbierajac polaczenia) - automatycznie FIS przelacza sie na ekran telefonu, a po zakonczeniu rozmowy wraca do ostatniego poprzedniego ekranu, czyli dokladnie tak jak to do tej pory funkcjonowalo. W tych licznikach niemozliwe jest ustawienie podgladu az osmiu parametrow na raz. Da sie tylko cztery, jednak dostepnych jest kilka ekranow z parametrami, czyli mozna sobie je pogrupowac po cztery i po prostu przelaczac miedzy ekranami. Do wyboru jest ponad 140 parametrow oraz wiele innych funkcji. Wszystko jest dokladnie opisane na ich stronie internetowej, do ktorej zamieszcze link na koncu posta. Co ciekawe, PolarFIS dostepny jest w jezyku polskim.

    Dziele sie z Wami tym, poniewaz jestem bardzo zainteresowany tym urzadzeniem (dlatego kontaktowalem sie z Auto-Polar). Kiedy testy urzadzenia sie zakoncza i bedzie ono dostepne w sprzedazy (a gwarantuje, ze dowiem sie o tym od razu), moglbym ponegocjowac z nimi odnosnie zamowienie grupowego. Pewnie dostalibysmy jakis rabat, jednak musze wiedziec czy jest jakiekolwiek zainteresowanie tym produktem, czy mam nadal wstepnie rozmawiac z nimi tylko o sobie.

    Gdybyscie byli zainteresowani, to dajcie mi znac w tym temacie. Wymienilem juz sporo maili z ich dyrektorem sprzedazy i programistami, wiec wiem, ze rzeczywiscie za niedlugo bedzie to do kupienia, szczegolnie, ze juz maja produkt do Audi (wczesniej tu utkneli na pare lat i wspierali tylko VW, Seata i Skode). Jak bede znal mniej wiecej ilosc chetnych, to bede mial mocniejsze argumenty w negocjacjach.

    Oczywiscie o wszystkim bede Was tu na biezaco informowal.

    Ponizej linki do strony Auto-Polar z opisem PolarFIS i do sklepu PolarTeam, gdzie sprzedaja to urzadzenie. W porownaniu do konkurencyjnych produktow jest najtansze (chyba, ze nie dotarlem do tanszych producentow z tej polki jakosciowej) i zastepuje wiele dodatkowych wskaznikow. Co jasne, nie wszystkie, bo zczytuje dane z komputera samochodu, wiec wyswietla realne odczyty z czujnikow, ktore sa zainstalowane oraz perametry wyliczane przez komputer (dlatego tu osobny zegar ze swoim czujnikiem bedzie bardziej wiarygodny). Dodatkowo czesc wskazan niektorzy preferuja miec prezentowane w formie analogowej - tu sa wylacznie cyfrowe. Wiadomo, cos za cos. Dla mnie ogromna zaleta tego urzadzenia jest to, ze mozna miec wglad w cala mase parametrow w jednym oraz przede wszystkim nie trzeba nic dodawac we wnetrzu - wyswietla sie to w dobrze widocznym i czytelnym miejscu, steruje sie fabrycznymi przyciskami, nie trzeba rezygnowac z niczego (np. nawiewu), nic przerabiac, wszystko wyglada i funkcjonuje nadal jak z fabryki. Rowniez nic nie jest na stale podpiete do zlacza OBD2.

    http://www.auto-polar.com/products/polarfis-advanced/

    http://www.polarteam.net/en/home/65-...-advanced.html

    Oraz zdjecie dobrze znanego Golfa R32 Turbo z DQ500 (ze strony CompSport na facebooku) przedstawiajace jak wyglada PolarFIS w autach z czerwonymi wyswietlaczami.

    Nazwa:  image.jpg
Wyświetleń: 207
Rozmiar:  105.9 KB
    ----
    Pozdrawiam.

  2. #2
    Awatar skrzypul
    Dołączył
    Apr 2016
    Płeć
    Skąd
    Łódź
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    2009
    Kolor
    Czarny
    Posty
    27
    Polar Fis to obecnie jeden z najlepszych zegarów cyfrowych dostępnych na rynku i świetnie, że gra to na fabrycznym FISie

    ale jest też tańsza alternatywa w postaci Vfiz

    Mnie mimo wszystko bardziej leży polar FIS i niedługo również zamierzam go zakupić.

    Tapnięte z S6Edge

  3. #3
    Awatar madry
    Dołączył
    Jan 2016
    Płeć
    Skąd
    Kraków
    Pojemność
    2.0T
    KM
    351
    Rocznik
    2009
    Kolor
    quattro
    Posty
    312
    Świetna sprawa, nie widze doładowania? Ja wstępnie byłbym zainteresowany, chyba że cena będzie przesadzona jak to czasami bywa z takimi produktami.

  4. #4
    Awatar elmacho
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    6,307
    Właśnie ani słowa o cenie?
    AUDI nie przestaje się kochać.

  5. #5

    Dołączył
    Oct 2015
    Płeć
    Skąd
    Poznań
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Szary
    Posty
    25
    Z tego co widze na ich stronie koszt to 270 euro.

  6. #6
    Awatar Wysoczan
    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    DSW
    Pojemność
    2.0T
    KM
    450
    Rocznik
    2010
    Kolor
    quattro
    Posty
    444
    Ogladalem jeszcze filmy na youtube i niestety w A3 zajmuje to tylko gore wyswietlacza (dwie linijki). Mozna tam ustawic jeden lub dwa parametry i skonfigurowac do 10 takich ekranow. Obawiam sie, ze w TT bedzie tak samo, wtedy zupelnie nie wygladalby to ani troche podobnie to tego, co mozna miec w VW... Przyznam, ze jezeli to sie potwierdzi, to nie bede za bardzo zadowolony.

    Doladowanie jest (jako zadane oraz z MAP sensora), lecz w formie cyfrowej, jak inne parametry, dlatego akurat to wskazanie jest lepiej czytelne na wskazowkowych zegarach (wg mnie). Praktycznie we wszystkich tego typu urzadzeniach multifunkcyjnych jest ono wyswietlane liczbowo.

    Vfiz, z tego co widzialem, mial byc rozwijany do samochodow na platformie Golfa V/VI, ale bylo male zainteresowanie i jego tworca zrezygnowal z tego pomyslu, wiec nie jest on dostepny ani do TT 8J, ani do samochodow zblizonych konstrukcyjnie. Chyba, ze pojawily sie nowe informacje. Ja swoje mam ze strony Vfiz oraz forum A3, gdzie dogadali sie, zeby stworzyc Vfiz do 8L i 8P. Powstal i dziala do 8L, jednak w sprawie 8P nic sie nie ruszylo.

    Cena jest podana w sklepie internetowym, do ktorego podalem link. Rzeczywiscie to ok. 275€. Nie zamieszczalem jej tutaj, bo bardziej mialem na celu opisanie gadzetu do TT i zobaczenie jakie bedzie zainteresowanie nim. Dopiero jak Auto-Polar bedzie mial stabilna i dzialajaca wersje, ja bede wiedzial mniej wiecej ile osob jest chetnych, to zaloze temat w Zakupach Grupowych. Wtedy napisze jaka wynegocjowalem cene przy wstepnej danej liczbie osob i bedzie wszystko jasne. Chyba, ze nie bedzie zainteresowania tym produktem, to wtedy pojedyncze osoby w wybranym przez siebie czasie beda mogly zamawiac to indywidualnie po sklepowej cenie, natomiast ja tylko przekaze tu wszelkie informacje jak wypadly testy w TT, zebyscie mieli sprawdzone informacje o tym.
    Ostatnio edytowane przez Wysoczan ; 10-04-2016 o 10:55
    ----
    Pozdrawiam.

  7. #7
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Fajny gadżet i niezbędny w mocno tuningowanych autach gdzie parametry mają znaczenie, jednak z autopsji wiem, że małe ikonki ciągle zmieniających się cyfr są mało czytelne podczas ostrej jazdy gdzie musimy skupić się na drodze, a odczyty pod czas postoju lub wolnej jazdy są mniej istotne niż pod czas pełnego obciążenia, mój post nie ma na celu zniechęcenia, bo to fajny bajer, chciałem tylko uprzedzić przed małym rozczarowaniem.
    Znowu TT znowu Cabriolet

  8. #8
    Awatar KpRacing
    Dołączył
    Nov 2013
    Płeć
    Skąd
    Gdańsk
    Pojemność
    brak
    KM
    XXX
    Rocznik
    2014
    Kolor
    Nimbusgrey
    Posty
    468
    Witam Panowie,

    Czy ktoś w TT posiada PolarFis?

  9. #9
    Awatar Wysoczan
    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    DSW
    Pojemność
    2.0T
    KM
    450
    Rocznik
    2010
    Kolor
    quattro
    Posty
    444
    Niestety, po długich testach i próbach w TT 8J PolarFIS fizycznie działa (uruchamia się), ale ciągle się zawieszał, więc był tak naprawdę bezużyteczny. Być może problem zostanie w końcu rozwiązany wraz z którąś kolejną aktualizacją softu, bo sprawa wyglądała obiecująco.
    Poza tym w TT (jak w A3) w FIS zastępuje on moduł telefonu i jest wyświetlany wyłącznie na górze wyświetlacza (maksymalnie dwie linijki na raz). Wtedy oczywiście nie da się obsługiwać telefonu z poziomu kierownicy/FIS oraz zacinało się przełączanie stacji radiowych w kierownicy.
    Jest nadzieja, że za jakiś czas coś z tym zrobią, jednak jak na razie przynajmniej mi nic o tym nie wiadomo. Szkoda, bo ponad rok temu byłem dość podekscytowany tematem, ale od tamtego czasu tak jak ten temat, tak działanie PolarFIS w 8J utknęły w miejscu.
    Z drugiej strony, nawet gdyby działało wszystko płynnie, to w mojej opinii, ten gadżet z wyświetlaniem wyłącznie na górze wyświetlacza zamiast stacji radiowej jest nieczytelny i mało praktyczny. Oczywiście w takiej formie w jakiej przedstawiony jest na zdjęciu w pierwszym poście w VW Golfie V jest genialny. Jednak jak dla mnie tylko właśnie w takiej formie jak w Golfie V, a na to chyba niestety w 8J nie ma co liczyć. Choć rewelacyjnie by było, gdyby jednak kiedyś taka wersja również została stworzona.

    Wracając do tematu testów w 8J, chyba czas najwyższy przyznać, że do czasu, kiedy działałem w tym temacie, nie było stabilnej wersji do naszych aut, więc niestety nie było sensu dalszego ciągnięcia tematu i zakupu grupowego (czy indywidualnego) tego urządzenia. Szkoda.
    Być może coś kiedyś się zmieni lub lepiej poinformowani ode mnie wiedzą, że już coś się zmieniło - ja przyznam, że już od jakiegoś czasu kompletnie odpuściłem ten temat, przestałem się nim interesować i zapewne już nie będę do niego wracał.
    Cóż, zrobiłem trochę zamieszania tematem i nic z tego nie wyszło, przykro.
    Ostatnio edytowane przez Wysoczan ; 02-09-2017 o 14:18
    ----
    Pozdrawiam.

  10. #10
    Awatar elmacho
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    6,307
    Powrócę do tematu po prawie rocznej przerwie.
    Na stronie firmowej znajduje się bowiem informacja, że wreszcie oprogramowanie współpracuje z AUDI TT 8J.
    Warto więc znów zainteresować się tematem, bo zapewne znajdzie się grono klubowiczów widzących PolarFIS w swoim aucie.

    https://www.autopolar.net/support-fo...d-ttrs-typ-8j/
    AUDI nie przestaje się kochać.

Podobne wątki

  1. Luźna dyskusja nt TTRS i 3.2
    Przez ZUCZEK w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 13-03-2016, 14:15
  2. Zmiana hamulców tył Audi TT 8J na TTS/TTRS
    Przez michal26 w dziale MK2 (2006-2014)
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 01-12-2014, 15:00
  3. Utrzymanie AUDI TTRS
    Przez NOŁMEN w dziale MK2 (2006-2014)
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 29-11-2012, 10:39
  4. Nightfox - TTRS - 2.5 R5
    Przez nightfox w dziale MK2 (2006-2014)
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 30-06-2010, 10:05
  5. TTS i TTRS ???
    Przez eb84 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 07-10-2003, 15:33

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •