Ostatnimi czasy prowadzilem rozmowy z firma Auto-Polar w sprawie PolarFIS Advanced do mojego samochodu. Maja w sprzedazy wersje do Golfa V, Golfa VI oraz Audi A3/S3/RS3 8P do licznikow z czerwonymi, bialymi i kolorowymi wyswietlaczami. Z tego, co wiem, to w najblizszych tygodniach ruszaja testy urzadzenia w TT 8J po faceliftingu (bialy FIS). Podejrzewam, ze do maja powinna byc w pelni przetestowana i gotowa do sprzedazy wersja do naszych aut. Niestety nie wiem co z TT z czerwonymi wyswietlaczami, jednak skoro w A3 maja wersje dla obu, to mysle, ze analogicznie w TT tez sobie z tym poradza.

Co do samego urzadzenia, ktore pewnie jest juz doskonale Wam znane, jest ono zupelnie bezinwazyjnie wpinane do CAN Getway (wypina sie wiazke ze sterownika, wpina wiazke od PolarFIS do sterownika, a oryginalna wiazke wpina sie do wtyczki w PolarFIS i gotowe). Sa pewne roznice w urzadzeniach dedykowanych pod czerwony FIS oraz pod bialy i kolorowy. W czerwonym po podpieciu urzadzenia tworzony jest automatycznie kolejny ekran (wlacza sie go klikajac przycisk RESET na manetce, az sie pojawi jako ktorys w kolejnosci), na ktorym mozna ustawic sobie podglad do osmiu parametrow na raz. Jezeli chodzi o biale i kolorowe wyswietlacze, potrzebna jest kierownica multifunkcyjna, poniewaz ekran PolarFIS aktywuje sie przyciskiem MODE na kierownicy (tak jak zestaw glosnomowiacy). Jesli ktos nie posiada fabrycznego zestawu, to zyskuje funkcjonalnosc dodatkowego przycisku na kierownicy, a jesli ktos posiada wbudowany zestaw glosnomowiacy, to rowniez go nie traci, poniewaz z menu PolarFIS mozna wybrac zestaw glosnomowiacy, a wtedy znika widok PolarFIS i pojawia sie ekran telefonu. Tak samo sie dzieje, gdy korzystamy z zestawu (dzwoniac lub odbierajac polaczenia) - automatycznie FIS przelacza sie na ekran telefonu, a po zakonczeniu rozmowy wraca do ostatniego poprzedniego ekranu, czyli dokladnie tak jak to do tej pory funkcjonowalo. W tych licznikach niemozliwe jest ustawienie podgladu az osmiu parametrow na raz. Da sie tylko cztery, jednak dostepnych jest kilka ekranow z parametrami, czyli mozna sobie je pogrupowac po cztery i po prostu przelaczac miedzy ekranami. Do wyboru jest ponad 140 parametrow oraz wiele innych funkcji. Wszystko jest dokladnie opisane na ich stronie internetowej, do ktorej zamieszcze link na koncu posta. Co ciekawe, PolarFIS dostepny jest w jezyku polskim.

Dziele sie z Wami tym, poniewaz jestem bardzo zainteresowany tym urzadzeniem (dlatego kontaktowalem sie z Auto-Polar). Kiedy testy urzadzenia sie zakoncza i bedzie ono dostepne w sprzedazy (a gwarantuje, ze dowiem sie o tym od razu), moglbym ponegocjowac z nimi odnosnie zamowienie grupowego. Pewnie dostalibysmy jakis rabat, jednak musze wiedziec czy jest jakiekolwiek zainteresowanie tym produktem, czy mam nadal wstepnie rozmawiac z nimi tylko o sobie.

Gdybyscie byli zainteresowani, to dajcie mi znac w tym temacie. Wymienilem juz sporo maili z ich dyrektorem sprzedazy i programistami, wiec wiem, ze rzeczywiscie za niedlugo bedzie to do kupienia, szczegolnie, ze juz maja produkt do Audi (wczesniej tu utkneli na pare lat i wspierali tylko VW, Seata i Skode). Jak bede znal mniej wiecej ilosc chetnych, to bede mial mocniejsze argumenty w negocjacjach.

Oczywiscie o wszystkim bede Was tu na biezaco informowal.

Ponizej linki do strony Auto-Polar z opisem PolarFIS i do sklepu PolarTeam, gdzie sprzedaja to urzadzenie. W porownaniu do konkurencyjnych produktow jest najtansze (chyba, ze nie dotarlem do tanszych producentow z tej polki jakosciowej) i zastepuje wiele dodatkowych wskaznikow. Co jasne, nie wszystkie, bo zczytuje dane z komputera samochodu, wiec wyswietla realne odczyty z czujnikow, ktore sa zainstalowane oraz perametry wyliczane przez komputer (dlatego tu osobny zegar ze swoim czujnikiem bedzie bardziej wiarygodny). Dodatkowo czesc wskazan niektorzy preferuja miec prezentowane w formie analogowej - tu sa wylacznie cyfrowe. Wiadomo, cos za cos. Dla mnie ogromna zaleta tego urzadzenia jest to, ze mozna miec wglad w cala mase parametrow w jednym oraz przede wszystkim nie trzeba nic dodawac we wnetrzu - wyswietla sie to w dobrze widocznym i czytelnym miejscu, steruje sie fabrycznymi przyciskami, nie trzeba rezygnowac z niczego (np. nawiewu), nic przerabiac, wszystko wyglada i funkcjonuje nadal jak z fabryki. Rowniez nic nie jest na stale podpiete do zlacza OBD2.

http://www.auto-polar.com/products/polarfis-advanced/

http://www.polarteam.net/en/home/65-...-advanced.html

Oraz zdjecie dobrze znanego Golfa R32 Turbo z DQ500 (ze strony CompSport na facebooku) przedstawiajace jak wyglada PolarFIS w autach z czerwonymi wyswietlaczami.

Nazwa:  image.jpg
Wyświetleń: 207
Rozmiar:  105.9 KB