Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 45 z 61

Wątek: Awaria! Coś kapie i "bulgota" w silniku :(

  1. #31
    Awatar Domenik
    Dołączył
    Oct 2014
    Płeć
    Skąd
    Oka/WWA/PZN
    Pojemność
    1.8T
    KM
    200
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    1,006
    Zdjęcia wrzucaj poprzez zewnętrzny, pewny serwer bo tutaj podczas aktualizacji potrafią zniknąć
    Płyn nie wygląda zbyt ciekawie ...

  2. #32
    Awatar hubi_pl
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czerwony
    Posty
    7,037
    Cytat Zamieszczone przez Łukasz_TT Zobacz posta
    PS2. Kto jest tu "władczy" od strony IT na forum? - nie można by trochę zwiększyć limitu 1MB na profil? - wrzucam 3-4 zdjęcia i konto zapchane....
    Polecam wrzucac przez serwery zewnetrzne i wklejac tu linki do for. Ja uzywam np tinypic.com
    Pozdrawiam

  3. #33
    Awatar Łukasz_TT
    Dołączył
    Nov 2015
    Płeć
    Skąd
    Warszawa/Częstochowa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Kolor
    Black
    Posty
    128
    Cytat Zamieszczone przez Domenik Zobacz posta
    Płyn nie wygląda zbyt ciekawie ...
    Możesz "rozwinąć" tą wypowiedź?

  4. #34
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Zdecydowanie autem powinien soe zajac mechanik. Na powiezchni plynu chlodniczego masz nalot ktory moze byc efektem nieszczelnosci w glowicy, uszczelki pod glowica.. ta "pompa" z boku wyglada jak parownik lpg. Moze sie myle, auta z gazem nie widzialem od 10lat (w IE nikt nie uzywa instalacji lpg). Tak czy inaczej auto musi obejrzec osoba kompetentna i jednoznacznie ocenic co autu dolega.

  5. #35
    Awatar Domenik
    Dołączył
    Oct 2014
    Płeć
    Skąd
    Oka/WWA/PZN
    Pojemność
    1.8T
    KM
    200
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    1,006
    Cytat Zamieszczone przez AcidTT Zobacz posta
    Zdecydowanie autem powinien soe zajac mechanik. Na powiezchni plynu chlodniczego masz nalot ktory moze byc efektem nieszczelnosci w glowicy, uszczelki pod glowica.. ta "pompa" z boku wyglada jak parownik lpg. Moze sie myle, auta z gazem nie widzialem od 10lat (w IE nikt nie uzywa instalacji lpg). Tak czy inaczej auto musi obejrzec osoba kompetentna i jednoznacznie ocenic co autu dolega.
    Właśnie to miałem na myśli. Na powierzchni płynu nie powinno być takiego nalotu. Poza tym sam kolor płynu też nie jest odpowiedni.

    Parownik na 99,9%

  6. #36
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    W parowniku jest obieg wody, wiec nieszczelnosc moze pojawic sie rowniez tam. Na powierzchni plynu nie ma oleju, olej zmieszany z plynem daje efekt musztardy, jak dla mnie ten nalot przypomina spaliny ktore tez sa tluste.. auto do mechanika bo ze zdjec to mozna tylko gdybac.

  7. #37
    Awatar Łukasz_TT
    Dołączył
    Nov 2015
    Płeć
    Skąd
    Warszawa/Częstochowa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Kolor
    Black
    Posty
    128
    Ok, dzięki Panowie - właśnie po to wrzuciłem fotkę, żeby potwierdzić moje (amatorskie ) przypuszczenia, że chyba "coś" z silnika dostaje się do układu chłodzenia,
    może więc jeszcze będzie kiedyś ze mnie "mechanikowiec"...

    Póki co autko jutro odwiedzi "doktora"...

    Pozdrawiam.

  8. #38
    Awatar dawid94
    Dołączył
    Mar 2016
    Płeć
    Skąd
    Ahlen (D)
    Pojemność
    1.8T
    KM
    224
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Zielony
    Posty
    66
    Potqierdzam ze na 100% jeat to parownik lpg. Jest tam pare zeczy ktore moga pasc, ale wtedy nie masz takiego obrazu w zbiorniczku. Nie umie powiekszyc tego zdjecia ale dla mnie wyglada to jak olej. Dodam ze jesli olej zmiesza sie z woda to to nie jest taki sam objaw jesli woda zmiesza sie z olejem. Na korku z oleju widzimy czasem bialy nalot ale to jest wtedy odrobina wody w oleju, a tutaj jest troszke oleju w wodzie i nie bedzie tak jak na korku z oleju. Mozesz wsadzic palec do zbiorniczka i zobaczyc jak czujesz to na palcach. Powinnienes wyczuc olej. Wyglada mi to na uszczelke lub problem z blokiem lub glowica. W najlepszym wypadku chlodnica oleju sie rozczelnila sprawdz tez co masz na korku z oleju i stan oleju na bagnecie. A gdy auto jeat nagrzane sproboj scisnac weze idace do chlodnicy wody, jesli nie sa twarde jak kamien to wszystko kieruje na chlodnice oleju i wtedy pozostaje wymiana i przeplukanie ukladu chlodzenia. Sprawdz prosze co jeat na korku z oleju i na korku z wody. Mozeaz polac wode z kranu na korek z wody i bedzieaz widziec czy jest tlusta bo naprawde zle mi to ocenic na zdjeciu czy to jest olej zycze szybkiej i nie drofiej naprawy
    Ostatnio edytowane przez dawid94 ; 07-04-2016 o 21:30

  9. #39
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    To co piszesz jest jak najbardziej ok ale jest jedno ale.. zawsze gdy woda miesza sie z olejem wytwarza sie efekt musztardy w ukladzie chlodzenia. Oczywiscie golym okiem jest to widoczne w naczyniu wyrownawczym. Fajnie ze wspomniales o chlodnicy oleju. Zapomnialem o tym na szybko piszac posta. Mysle ze nie ma sensu w dalszym ciagu gdybac co sie stalo i tym bardziej gotowac kolejny raz silnika. Mechanik na miejscu jestem pewien ze szybko ogarnie co uleglo uszkodzeniu i dowiemy sie o tym w jedym z kolejnych postow.

  10. #40
    Awatar Łukasz_TT
    Dołączył
    Nov 2015
    Płeć
    Skąd
    Warszawa/Częstochowa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Kolor
    Black
    Posty
    128
    Tak jest Panowie - jak będzie diagnoza, to napiszę.

  11. #41
    Awatar dawid94
    Dołączył
    Mar 2016
    Płeć
    Skąd
    Ahlen (D)
    Pojemność
    1.8T
    KM
    224
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Zielony
    Posty
    66
    Teraz mozemy tylko obstawiac chlodnica oleju to by byl najtanszy wydatek. A co do tej misztardy to ze woda w oleju wyparowywuje i tworzy sie ta musztarda. A tutaj jest wiecej wody niz oleju i olej nie wyparuje tylko bedzie plywal w najwyzszym punkcie czyli w zbiorniczku ale nie jestesmy tutaj zeby sie sprzeczac tylko pomagac obserwuje temat i czekam na odpowiedz co bylo lub w jakim stopniu jest cos juz zdiagnozowane i nie wiem co wyniklo z tego czy holujesz czy laweta ale o wlasnych ailach nie jedz bo jest woda bedzie sie dostawala do cylindra to moze Ci splukac olej ze scianek a wtedy juz nie bedzie tak kolorowo.

  12. #42
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Sprawdź kompresję na każdym cylindrze, awaria wymiennika ciepła to najbardziej optymistyczna diagnoza, ta gorsza to głowica do remontu, oczywiście cały układ do płukania bo ta breja jest wszędzie, co ogranicza wydajność chłodzenia.
    Znowu TT znowu Cabriolet

  13. #43
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    W razie czego to moge poratowac sprawnym wymiennikiem ciepla. Mam ze 3 szt takie na pewno sprawne. Nie pada to czesto ale podobno sie zdarza. Ja jeszcze tego nie wymienialem ale slyszalem o tym ze moze sie zdarzyc.

  14. #44
    Awatar Łukasz_TT
    Dołączył
    Nov 2015
    Płeć
    Skąd
    Warszawa/Częstochowa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Kolor
    Black
    Posty
    128
    Aktualizacja:

    Auto dotarło dziś do mechanika.

    Wymieniliśmy czujnik temperatury na nowy (zielony z 4 pinami).
    Sprawdziliśmy (spinając do zasilania ) wentylator - działa.
    Sprawdziliśmy działanie termostatu ( bez wykręcania ) - dolna rura od wylotu chłodnicy "ciepła" - czyli termostat też raczej ok.
    Wypuściliśmy cały płyn ( okazało się że nie był zmieniany dłuuuugo.... ), przepłukaliśmy układ wodą destylowaną i zalaliśmy nowy różowy G12.

    Po w/w czynnościach próbowaliśmy "zagrzać" silnik, aby włączył się wentylator, czekaliśmy na biegu jałowym 20-30 minut,
    ale temperatura wzrosła do ok 110-115 stopni - wiatrak nie wystartował.

    Zabrałem auto z powrotem - mechanik stwierdził że na razie trzeba jeździć i zobaczyć czy znów się zagrzeje, albo wywali płyn z układu.
    No i długo nie trzeba było czekać - wracając od niego wjechałem w korek - postałem w nim może 10 minut - temperatura ( z początkowych ok. 90 stopni ) zaczęła rosnąć i dobiła do 130 stopni (wg wskaźnika ) - najwyraźniej wentylator znów się nie odpalił...
    Przez parę chwil poszedł dym spod maski, wyrwałem się z korka ( zawróciłem na zakazie.. ) i z powrotem do mechanika.
    Po drodze włączyłem grzanie na full, szyby w drzwiach poszły w dół i po kilku minutach temperatura spadła znów do ok. 90 stopni.

    I co sądzicie?
    Nie wiemy czemu wentylator nie startuje...? Dopiero teraz, po powrocie do domu stwierdziłem że trzeba było jeszcze sprawdzić bezpiecznik.... - czy przyczyna może być tak banalna?

    Przy jakiej temperaturze tak w ogóle powinien wystartować wiatrak?
    Nie wiem co dalej sprawdzać...
    Acha - wg. mechanika po obejrzeniu silnika z góry i z dołu uszczelka pod głowicą raczej ok.
    Ostatnio edytowane przez Łukasz_TT ; 08-04-2016 o 17:08

  15. #45
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Sprawdź bezpieczniki nad aku, całą puszkę dokładnie bo lubi się upalić na stykach, sprawdź czujnik w chłodnicy od dołu zróbcie zworkę masa i dwa plusy do każdego biegu, jeżeli dalej nie zadziałają sprawdź wiatraki na krótko czy nie popalone.
    Znowu TT znowu Cabriolet

Podobne wątki

  1. Średnice i jakość silikonów "Fmic" i "Re5pect"
    Przez BigBird.co w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 04-02-2016, 04:45
  2. "Okazje" i "Cuda" z ogłoszeń z całego świata!
    Przez hubi_pl w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 113
    Ostatni post / autor: 15-08-2014, 09:57
  3. Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 07-04-2014, 17:45
  4. blenda mk1 "zwykla" srebrna na 2 "rury" ;)
    Przez M and V w dziale Kupię
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 18-05-2012, 21:56
  5. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 02-10-2011, 09:06

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •