Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 16 do 30 z 61

Wątek: Awaria! Coś kapie i "bulgota" w silniku :(

  1. #16
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    A jaki kolor ma Twoj plyn?? Jesli jest jaskrawy roz/pimarancz to G12 jesli niebieski/zielony to G11.
    Ostatnio edytowane przez AcidTT ; 06-04-2016 o 07:24

  2. #17
    ZBANOWANY!
    Dołączył
    Apr 2014
    Płeć
    Skąd
    xxxxx
    Pojemność
    brak
    KM
    3XX
    Rocznik
    xxxx
    Kolor
    xxxxx
    Posty
    770
    Pamiętaj jeśli jest inny płyn to wlej taki sam,bo cały płyn napewno
    nie wyleciał.I zrób tak jak napisałem wcześniej,i napisz tu jaki efekt był???

  3. #18
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Cytat Zamieszczone przez matimati Zobacz posta
    Pamiętaj jeśli jest inny płyn to wlej taki sam,bo cały płyn napewno
    nie wyleciał.I zrób tak jak napisałem wcześniej,i napisz tu jaki efekt był???
    Ponawiam pytanie matimati, jakiej reakcji sie spodziewasz po odpieciu czujnika temperatury?? Rozwin mysl.

  4. #19
    ZBANOWANY!
    Dołączył
    Apr 2014
    Płeć
    Skąd
    xxxxx
    Pojemność
    brak
    KM
    3XX
    Rocznik
    xxxx
    Kolor
    xxxxx
    Posty
    770
    Chce aby kolega sprawdził,czy będzie sie woda gotowala,jeśli tak to pompa wody
    do wymiany lub termostat.

  5. #20
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Cytat Zamieszczone przez matimati Zobacz posta
    Chce aby kolega sprawdził,czy będzie sie woda gotowala,jeśli tak to pompa wody
    do wymiany lub termostat.
    I w tym celu chcesz odpinac czujnik temperatury?? Zeby sprawdzic pompe wody i/lub termostat??? Haha, dobre!

  6. #21
    ZBANOWANY!
    Dołączył
    Apr 2014
    Płeć
    Skąd
    xxxxx
    Pojemność
    brak
    KM
    3XX
    Rocznik
    xxxx
    Kolor
    xxxxx
    Posty
    770
    Chodzi mi o to ,czy czujnik nie kłamie ,umiesz czytac

  7. #22
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Umiem, bardzo dobrze.
    Tak pewnie klamie skoro pokazal max wartosc na zegarze i wywalilo plyn..

  8. #23
    ZBANOWANY!
    Dołączył
    Apr 2014
    Płeć
    Skąd
    xxxxx
    Pojemność
    brak
    KM
    3XX
    Rocznik
    xxxx
    Kolor
    xxxxx
    Posty
    770
    Kolego Łukasz sprawdź na klimatronicu temperaturę,o zrób tak pisano wczesniej
    Ostatnio edytowane przez matimati ; 06-04-2016 o 08:55

  9. #24
    Awatar omerta
    Dołączył
    Apr 2015
    Płeć
    Skąd
    L 78H
    Pojemność
    1.8T
    KM
    ---
    Rocznik
    1999
    Kolor
    blu
    Posty
    702
    A ja bym inaczej zrobił, a na pewno nie dopuszczał kolejny raz do przegrzania silnika jeżeli uszkodzony jest jeden z tych 3 elementów, zwłaszcza że jest prawdopodobieństwo że jeszcze uszczelka pod głowicą nie jest ubita.
    Wylałbym stary płyn a potem
    - wyciągną starą pompę sprawdziłbym w jakim stanie jest, stan łopatek i czy po kręceniu kółka kręcą się łapatki
    - wyciągną bym termostat i sprawdziłbym w gotującej się wodzie czy się otwiera
    - dla spokojności wymieniłbym korek - koszt śmieszny bo tylko 10-15zł
    po tym zabiegach, dopiero zalałbym płynem, może być stary i wtedy sprawdził co się dzieje.
    - podłączyłbym na krótko czy wiatraki się włączają jeżeli tak to spoko, ale też nie do końca bo o ile na krótko działają o tyle czujnik który odpowiada za włączenie wiatraków może być uszkodzony.

  10. #25
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Kolega napisal ze jechal ponad 10min w korku z wlaczona klima wiec wiatraki chodzily i nie pozwolilyby na 130*C. Nawet gdyby czujnik temp padl i nie zalaczyl wiatraka to i tak dzieki klimie wiatraki chodily. Ja obstawiam jednak pompe, termostat lub uszczelke. Rozbierac pompe? Raczej nie bo wiaze sie to z robieniem rozrzadu. Zalac plynem odpalic i sprawdzic czy plyn pracuje pod wplywem dodawania gazu. Podnosi sie i opada, jesli nie, wiadomo ze pompa. Jak tak, to wymienic termostat. Koszt nieduzy, jesli wciaz bedzie probowal sie gotowac to raczej uszczelka pod glowica. (Sprawdzic jakosc plynu, czy nie robi sie gazowany, czy nie babluje wyraznie czy nie smierdzi spalinami).

  11. #26
    Awatar omerta
    Dołączył
    Apr 2015
    Płeć
    Skąd
    L 78H
    Pojemność
    1.8T
    KM
    ---
    Rocznik
    1999
    Kolor
    blu
    Posty
    702
    Nie wiem jak bardzo kolega Łukasz_TT jest mechanikowaty, ale sądzę że jakby sam ustawił rozrząd na znakach, potem poluzował napinacz, następnie zdjął pasek to potem kwestia odkręcenia pompy i sprawdzenia jej. Nie trzeba potem ustawić rozrządu. Temat do ogarnięcia, ale zaznaczam że nie namawiam
    Oby uszczelka była cała, czego oczywiście życzę

  12. #27
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    Cytat Zamieszczone przez matimati Zobacz posta
    Kolego Łukasz sprawdź na klimatronicu temperaturę,o zrób tak pisano wczesniej
    Mati daruj sobie te durne rady i tyle...idź sobie lepiej posłuchaj popka niż każesz sprawdzać czy czujnik pokazuje 70 czy 100 skoro woda jest na kostce to chyba niema to nic do rzeczy.
    Zaczałbym od sprawdzenia szczelnosci bo moze np pekł zbiorniczek płynu chłodzacego i po temacie.
    Inna opcja padła pompa wody i niema obiegu i dlatego wywaliło płyn
    Węze gumowe tez lubia peknac i np przyczyna moze byc korek który nie zawsze otworzy i zbuduje sie cisnienie które cos rozsadzi.
    Opcja z czujnikiem ( nie czujnik temp jak nasz wszystkim znany spamer doradza ) załączania wiatraków. Jest on w chłodnicy i odpowiada za zwarcie obwodu 1 lub 2 i załaczenie wiatraków w korku. Brak ich moze spowodować do przegrzania.
    Jest opcja padnietych wiatraków i przegrzania jak wyżej.
    W skrócie dolac płyn i jechać do kogoś kto wie o co chodzi Jak padła uszczelka to dolewajac płyn i jadac wolno wiekszej bidy sie nienarobi bo u nas sa metalowe i nie jest tak ze padnie całkiem i nieda sie jechac nawet powoli...

  13. #28
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Nie ma sensu poprostu wyciagac pompy jesli widac jak pracuje plyn. Rozrzad w tt to jest zaden problem ale trzeba poswiecic na to troche czasu. Czy plyn wstaje i opada stwierdzisz w kilka minut.

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez Pawel-2005 Zobacz posta
    Mati daruj sobie te durne rady i tyle...idź sobie lepiej posłuchaj popka niż każesz sprawdzać czy czujnik pokazuje 70 czy 100 skoro woda jest na kostce to chyba niema to nic do rzeczy.
    Zaczałbym od sprawdzenia szczelnosci bo moze np pekł zbiorniczek płynu chłodzacego i po temacie.
    Inna opcja padła pompa wody i niema obiegu i dlatego wywaliło płyn
    Węze gumowe tez lubia peknac i np przyczyna moze byc korek który nie zawsze otworzy i zbuduje sie cisnienie które cos rozsadzi.
    Opcja z czujnikiem ( nie czujnik temp jak nasz wszystkim znany spamer doradza ) załączania wiatraków. Jest on w chłodnicy i odpowiada za zwarcie obwodu 1 lub 2 i załaczenie wiatraków w korku. Brak ich moze spowodować do przegrzania.
    Jest opcja padnietych wiatraków i przegrzania jak wyżej.
    W skrócie dolac płyn i jechać do kogoś kto wie o co chodzi Jak padła uszczelka to dolewajac płyn i jadac wolno wiekszej bidy sie nienarobi bo u nas sa metalowe i nie jest tak ze padnie całkiem i nieda sie jechac nawet powoli...
    Pawel dzieki bo mi z matimati juz poprostu rece opadaja. Bywam na forum bardzo czesto bo jest to dla mnie przyjemnosc, a przez tego Szpeca poprostu mi sie czasem zygac chce. Czlowiek chcialby pomoc, cos doradzic, a jak sie czyta te jego bzdety to... szkoda gadac.

  14. #29
    Awatar Łukasz_TT
    Dołączył
    Nov 2015
    Płeć
    Skąd
    Warszawa/Częstochowa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Kolor
    Black
    Posty
    128
    Witam forumowiczów.
    Na wstępie dziękuję za "zaangażowanie" w temat - widać że forum "żyje" i to intensywnie...
    Po dwóch dniach postanowiłem zajrzeć do autka - odkręciłem obudowę nad zbiorniczkiem ( faktycznie, jest napis G12, szkoda tylko że niewidoczny bezpośrednio.. ).
    Zbiornik był dość brudny i nawet po przetarciu ciężko ocenić poziom płynu, ale wydaje mi się że jest trochę powyżej minimum.

    Odpaliłem autko, poczekałem kilka minut na "jałowym" - wskaźnik temp. pozostawał na 50 stopniach.
    Postanowiłem przejechać się kawałek - po kilku minutach ( nie przekraczając 3k obrotów ) temperatura wzrosła do ok 70 stopni.
    Żeby sprawdzić co się dalej zadzieje parę razy "przycisnąłem" turbo ( nie przekraczając 4,5k obrotów ) - po kilku minutach temperatura wzrosła do 90 stopni.
    Pojeździłem jeszcze kilka minut - wskaźnik temp. nie zmieniał już wskazania - czyli "chyba nie jest źle". Tak więc jutro wyprawa do mechanika ( ok 10 km ).

    Podrzucam jeszcze zdjęcia "wyglądu płynu" w zbiorniku ( ten dziwny "nalot", wyglądający jak benzyna pływająca czasem na powierzchni kałuż trochę mnie martwi - co sądzicie? ) i zdjęcie ( chyba jakiejś pompy ), która rzuciła mi się w oczy po zdjęciu osłony - jest chyba trochę "zapaćkana" w okolicach podłączonego węża - ale czy to ten sam układ, co chłodzenie?

    Nazwa:  foto.jpg
Wyświetleń: 90
Rozmiar:  155.3 KB

    "mechanikowaty" ( Jak to fajnie napisał omerta ) w kwestii napraw samochodu jestem raczej mało, głownie z powodu braku garażu/dostępu do kanału, co skutecznie uniemożliwia "zgłębianie" tajemnic konstrukcyjnych autka ( rozbieranie i składanie na kostce brukowej pod blokiem to chyba nie najlepszy pomysł...

    Dzięki raz jeszcze za wsparcie - dam znać co "mechanikowaty" spec od aut zdiagnozuje...

    PS. Dowiedziałem się dzisiaj, że podobno w miastach obowiązuje "zakaz holowania samochodów na lince" - słyszeliście coś o tym?

    PS2. Kto jest tu "władczy" od strony IT na forum? - nie można by trochę zwiększyć limitu 1MB na profil? - wrzucam 3-4 zdjęcia i konto zapchane....

  15. #30
    ZBANOWANY!
    Dołączył
    Apr 2016
    Płeć
    Skąd
    gdansk
    Pojemność
    1.8T
    KM
    350
    Rocznik
    2006
    Kolor
    czarny
    Posty
    6
    W mieście nie wolno holowac.

Podobne wątki

  1. Średnice i jakość silikonów "Fmic" i "Re5pect"
    Przez BigBird.co w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 04-02-2016, 04:45
  2. "Okazje" i "Cuda" z ogłoszeń z całego świata!
    Przez hubi_pl w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 113
    Ostatni post / autor: 15-08-2014, 09:57
  3. Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 07-04-2014, 17:45
  4. blenda mk1 "zwykla" srebrna na 2 "rury" ;)
    Przez M and V w dziale Kupię
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 18-05-2012, 21:56
  5. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 02-10-2011, 09:06

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •