Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: Problem z dachem TTR 8N

  1. #1
    Awatar M-i-G
    Dołączył
    Jan 2016
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Czarny
    Posty
    4

    Problem z dachem TTR 8N

    Szanowne Koleżanki, Szanowni Koledzy,

    Przyszła wiosna, zdjąłem hardtop, zacząłem używać brezentu... Ale dwa dni temu, kiedy było tak ładnie, postanowiłem otworzyć dach... Działa ładnie i sprawinie... Otwiera się, zamyka się wszystko było ok...
    Ale czasem po otwarciu paliła się nadal kontrolka otwartego dachu (żółta/pomarańczowa)... Wystarczyło zamknąć/otworzyć i problem znikał... No ale do czasu... Teraz po otwarciu pali się stale... Po ruszeniu mruga... O wysunięciu windshot'a też mogę pomażyć....
    Czy ktoś z Koleżeństwa spotkał się z takim problemem ? Gdzie szukać usterki ? Od czego zacząć ?

    Pozdrawiam
    Maciek

  2. #2
    Awatar henry68
    Dołączył
    Apr 2012
    Płeć
    Skąd
    EU
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    zielony
    Posty
    769
    pewnie masz uszkodzony mikro styk. Jeżeli masz vag-a to sprawdź błędy, jeżeli nie, to fizycznie posprawdzaj ten z przodu obok rygla i z tylu dachu po otwarciu.

  3. #3
    Awatar red5555
    Dołączył
    Sep 2013
    Płeć
    Skąd
    Danzig
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    217
    Sprawdź mikrowłącznik, który jest przy lewym ryglu (przed kierowcą) - taka mała uchylająca się blaszka przy zamknięciu ryglem - sprawdź czy się rusza i co się dzieje wówczas z kontrolką dachu. Odpowiada on za informację czy dach jest otwarty czy zamknięty. Często blaszka pomimo, że jest dość solidna to ulega odgięciu i zamknięcie rygla nie powoduje włączenia mikrowłącznika. Można próbować ją odgiąć ale ja przykleiłem na nią 2mm podkładkę i jest ok.

    Natomiast nie wiem gdzie jest tylny mikrowłącznik ?

    Do sprawdzenia też może być przycisk otwierania dachu w panelu sterowania między fotelami.

  4. #4
    Awatar M-i-G
    Dołączył
    Jan 2016
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Czarny
    Posty
    4
    Mikrowyłącznik przy ryglu działa ok. Jak dach zamknę to wszystko jest ok. Kontrolka gaśnie... Problem jest przy otwartym dachu...Henry68, gdzie jest ten z tyłu ? Bo to chyba bardziej jego wina.... Nie widzi, że dach został otwarty do końca...

  5. #5
    Awatar red5555
    Dołączył
    Sep 2013
    Płeć
    Skąd
    Danzig
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    217
    widzę że miałeś hardtopa na zimę ... a są 4 punkty odpowiedzialne za rozpoznanie czy dach jest otwarty / zamknięty i czy hardtop jest założony: 2 przy ryglach na górnej krawędzi/ramie szyby przedniej i 2 z tyłu za fotelami po obu stronach tam gdzie wchodzi mocowanie/bolec hardtopa !
    prawdopodobnie zaciął się któryś mikrowłącznik za fotetelami, gdzieś już czytałem na forum o podobnym przypadku i właśnie wina była po stronie tego czujnika

  6. #6
    Awatar henry68
    Dołączył
    Apr 2012
    Płeć
    Skąd
    EU
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    zielony
    Posty
    769
    Jak masz otwarty dach i trzymasz przycisk otwierania dachu i słyszysz nadal prace pompy, to na pewno masz uszkodzony mikrostyk lub kable do niego z tyłu po lewej stronie.

    Na stronie 18 masz foto gdzie on jest; http://www.volkspage.net/technik/ssp/ssp/SSP_220.PDF

Podobne wątki

  1. Roadster: Problem z dachem.
    Przez The7LUKI w dziale MK2 (2006-2014)
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 09-08-2014, 21:15
  2. TT z szyber-dachem???!!!
    Przez Cezary Magier w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 12-11-2002, 13:06

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •