Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: wyciek płynu chłodzącego z rurki obok termostatu

  1. #1
    Awatar marini
    Dołączył
    Jul 2010
    Płeć
    Skąd
    Wisła
    Pojemność
    1.8T
    KM
    260
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    643

    wyciek płynu chłodzącego z rurki obok termostatu

    Hej TTkowicze
    Zauważyłem wyciek płynu chłodzącego z metalowej rurki obok termostatu. Z etki wiem, że siedzi tam oring ale nie wiem jak się za to zabrać. Szczególnie, że dostęp jest kiepski. Na zdjęciu nie ma kolektora ssącego ale obecnie jest i rurki prawie nie widać. Czy ktoś wymieniał oring w tym miejscu i wie gdzie przykręcana jest ta rurka? Za wskazówki wielkie dzięki.
    Nazwa:  IMG_1102.JPG
Wyświetleń: 136
Rozmiar:  195.6 KB

  2. #2
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    Cytat Zamieszczone przez marini Zobacz posta
    Hej TTkowicze
    Zauważyłem wyciek płynu chłodzącego z metalowej rurki obok termostatu. Z etki wiem, że siedzi tam oring ale nie wiem jak się za to zabrać. Szczególnie, że dostęp jest kiepski. Na zdjęciu nie ma kolektora ssącego ale obecnie jest i rurki prawie nie widać. Czy ktoś wymieniał oring w tym miejscu i wie gdzie przykręcana jest ta rurka? Za wskazówki wielkie dzięki.
    Nazwa:  IMG_1102.JPG
Wyświetleń: 136
Rozmiar:  195.6 KB
    Rzadko tam cieknie. Mi nigdy sie to niezdazylo ale wiele razy to zakladalem. Zakladam od razu po zalozeniu skrzyni bi ma duzo odnog. Mocowania sa dwa. Przy drugim czujniku stukowym i nad tylna sruba mocujaca skrzynie do bloku. Sporo bedziesz musial wywalic aby tego pajaka wyjac. Ale pocieszenie jest takie ze silnika nie trzeba wyjmowac hehe. Mi nigdy nie cieklo bo zawsze smaruje ten oring dirkuem do mis
    Jak ogarniasz to w pol dnia spokojnie to ogarniesz na gotowo

  3. #3
    Awatar marini
    Dołączył
    Jul 2010
    Płeć
    Skąd
    Wisła
    Pojemność
    1.8T
    KM
    260
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    643
    Cytat Zamieszczone przez Pawel-2005 Zobacz posta
    Rzadko tam cieknie. Mi nigdy sie to niezdazylo ale wiele razy to zakladalem. Zakladam od razu po zalozeniu skrzyni bi ma duzo odnog. Mocowania sa dwa. Przy drugim czujniku stukowym i nad tylna sruba mocujaca skrzynie do bloku. Sporo bedziesz musial wywalic aby tego pajaka wyjac. Ale pocieszenie jest takie ze silnika nie trzeba wyjmowac hehe. Mi nigdy nie cieklo bo zawsze smaruje ten oring dirkuem do mis
    Jak ogarniasz to w pol dnia spokojnie to ogarniesz na gotowo
    Dzięki Paweł za info. Mam już dosyć tej rurki!!!! Spędziłem ładnych parę godzin i nie udało mi się jej wyciągnąć. Odkręciłem wszystkie śruby ją trzymające ale jeszcze zawadza o uszczelkę metalową pomiędzy silnikiem a skrzynią - co za pająk Nie zdejmowałem kolektora i chyba to się mści bo byłoby o wiele łatwiej. Wygląda na to, że jak odkręcę drugiego stukowca to wtedy podniosę trochę wyżej i będę mógł ją bardziej wysunąć. Wysunąłem już dobre 1,5cm więc zostały chyba jeszcze milimetry Ogólnie to robota o wiele bardziej skopana niż wymiana termostatu Z jakim momentem dokręcić stukowce?

  4. #4
    Awatar bzykss
    Dołączył
    Oct 2010
    Płeć
    Skąd
    Ełk
    Pojemność
    2.0T
    KM
    314
    Rocznik
    2009
    Kolor
    czarny
    Posty
    89
    moment dokręcania to 20 Nm

  5. #5
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    wyjmij kolektor dolotowy. TO jest 30 min roboty maks jak się wie jak do tego zabrać.
    Tego pająka też wyjmiesz szybko ale 2 stukowiec musi być zdemontowany bo inaczej tego nie zdejmiesz.
    Nie wiem czy moje rady teraz się jeszcze przydadza ale może jeszcze tak

  6. #6
    Awatar marini
    Dołączył
    Jul 2010
    Płeć
    Skąd
    Wisła
    Pojemność
    1.8T
    KM
    260
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    643
    Cytat Zamieszczone przez Pawel-2005 Zobacz posta
    wyjmij kolektor dolotowy. TO jest 30 min roboty maks jak się wie jak do tego zabrać.
    Tego pająka też wyjmiesz szybko ale 2 stukowiec musi być zdemontowany bo inaczej tego nie zdejmiesz.
    Nie wiem czy moje rady teraz się jeszcze przydadza ale może jeszcze tak
    Już zrobione, ale kurna ta rurka tak mi podniosła ciśnienie, że myślałem iż wyjdę z siebie Jak założyłem oring to znowu nie mogłem jej tam wcisnąć. Ten oryginalny oring jest dosyć miękki. Kupiłem jakiś zamiennik 20x3, który wyraźnie był twardszy. Smarowałem to olejem silnikowym, podgrzewałem bo za ch... nie mogłem tego włożyć z powrotem. Finalnie się udało ale oby nigdy więcej Nie chciałem zdemontować kolektora bo bałem się, że rozwarstwi mi się przekładka termiczna z bakielitu. U kogoś widziałem wyszczerbioną no i dlatego się tak męczyłem. Jak ściągnąłem drugiego stukowca to wtedy podniosłem ją i wysunąłem ale za dużo miejsca to tam i tak nie miałem

  7. #7
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    bez wyjecia stukowca nie da sie tego wyjac w ogóle jak masz tylko sam silnik i skrzynie poza autem dlatego mus to mus...a co do przekładek to ja u siebie w a3 mam taka i bez problemu zdejmuje. W TT mam jakas markowa dlatego tam to już mnie nie dziwi ze nic sie z tym nie dzieje :P

Podobne wątki

  1. MK1 [8N] Osłona zbiorniczka płynu chłodzącego 180
    Przez Tomasso w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 05-11-2015, 09:16
  2. plastikowa osłona zbiorniczka płynu chłodzącego
    Przez piotrek_1221 w dziale Kupię
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 13-02-2013, 10:34
  3. Temp płynu chłodzącego
    Przez X-men w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 03-02-2012, 17:15
  4. Temperatura płynu chłodzącego
    Przez wojtekff w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 09-01-2011, 17:18
  5. Czujnik temperatury płynu chłodzącego
    Przez kris71k w dziale Tutaj się WITAMY!
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 07-02-2008, 12:58

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •