Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 17

Wątek: Wybór opon w rozmiarze 225/45 R17

  1. #1
    Awatar Łukasz_TT
    Dołączył
    Nov 2015
    Płeć
    Skąd
    Warszawa/Częstochowa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Kolor
    Black
    Posty
    128

    Wybór opon w rozmiarze 225/45 R17

    Witam,

    Wczoraj zmieniałem opony i niestety okazuje się że dwie z nich już raczej długo nie pociągną...

    Ponieważ nie chcę kombinować z innymi rozmiarami "jaka wejdzie, a jaka nie na taką a taką felgę..." chciałem Was jedynie podpytać, na czym jeździcie i jakie są Wasze opinie.

    Potrzebuję opon letnich 17" w rozmiarze 222/45. W punkcie wulkanizacji proponowali mi opony z przedziału 250 do 500 zł...

    Na oponeo.pl znalazłem NOKIAN-y zLine 225/45 R17 91 W RUN ON FLAT - w opiniach ktoś napisał, że ma je w TT i śmiało kupił by ponownie.



    Kolejne pytanie: co sądzicie o opcji "run flat"? - mam założony gaz i wożenie "dojazdówki" skutecznie "pożera" mi przestrzeń w bagażniku

    Ostatnie pytanie ( pomijam oczywiście kwestię kosztów.... ): czy przy "ośce" koniecznie trzeba zmieniać wszystkie 4 kółka, czy można tylko na 1 osi? ( wulkanizator stwierdził że "te dwie jeszcze mogą być....").

    Pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez Łukasz_TT ; 01-04-2016 o 12:38

  2. #2
    Awatar streetrace
    Dołączył
    Jun 2015
    Płeć
    Skąd
    Radom
    Pojemność
    2.0T
    KM
    272
    Rocznik
    2008
    Kolor
    Phantom
    Posty
    548
    Nie wiem w jakim stanie jest przód, ale ja bym wymienił wszystkie - to jest Twoje i innych bezpieczeństwo,
    nie oszczędzaj na tym, bo życie na to jest za krótkie. Dwie takie opony, to jak cztery zbiorniki paliwa na stacji benzynowej...
    Jeśli nawet chcesz kupić tylko dwie, to wsadz nowe na stabilizującą - tylną oś.

    RunFlat - jak nie masz koła, jest to alternatywa, ale przy wymianie wulkanizatorzy klną na Ciebie. Lepsze chyba rozwiązanie to pianka i kompresorek.

    Tu masz Z line w Twoim rozmiarze, za 280zł/szt
    Ogłoszenie
    Ostatnio edytowane przez streetrace ; 01-04-2016 o 13:45
    Audi TTS.
    The Everyday Sportscar.

  3. #3
    Awatar michalgiant
    Dołączył
    Mar 2011
    Płeć
    Skąd
    Przedborów
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    37
    Witam
    Ja zakładam zawsze 235/45/17, wchodzą na styk ale jest lekko wyższy profil ale i szersza (nie wiem jakie mam ET). Co do żywotności polecam opony Goodyear Eagle F1 (około 1600zł komplet), natomiast jeśli chodzi o trakcję, hamowanie itp. to Yokohama Decibel v550. Testowane przeze mnie i naprawdę fajnie się sprawują ale lecą. Czyli na 17"-tki naciągajcie 235, brak możliwości zarysowania felgi o krawężnik.
    pozdrawiam

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Ja dokupiłem kompresorek ori audi i pianke. Do run flat-ow wskazane sa czujniki ciśnienia bo inaczej może być za późno jak się kapniesz ze masz pane.

  4. #4
    Awatar kaba
    Dołączył
    Jan 2015
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    brak
    KM
    265
    Rocznik
    2009
    Kolor
    Basalt
    Posty
    363
    Ja z kolei polecam Dunlop SP sport maxx RT z MFS (rant ochronny felgi). Są bardzo ciche i póki co nie widać na nich dużego zużycia(przejechałem na nich ok. 10k km), a to niby ich największa wada biorąc pod uwagę opinie na oponeo. W zeszłym roku zapłaciłem za komplet ok. 1400zł własnie za 225/45R17.

  5. #5
    Awatar Bejrut
    Dołączył
    Dec 2013
    Płeć
    Skąd
    Krk
    Pojemność
    1.8T
    KM
    224
    Rocznik
    2001
    Kolor
    silver
    Posty
    389
    Latam na Sport maxxach i bardzo przyjemna opona. Fakt trochę kończy się za szybko ale bez popadania w paranoję. Im lepiej guma trzyma tym szybciej się zużywa. Aktualnie 225 naciągnałem na 9 calową felgę i jest git.
    Cytat Zamieszczone przez michalgiant Zobacz posta
    Witam
    Czyli na 17"-tki naciągajcie 235, brak możliwości zarysowania felgi o krawężnik.
    pozdrawiam
    kolego nie średnica felgi ma tu znaczenie a jej szerokość jak na 17 ale 10'' naciągniesz 235 to felga pojedzie po krawężniku

  6. #6
    Awatar Łukasz_TT
    Dołączył
    Nov 2015
    Płeć
    Skąd
    Warszawa/Częstochowa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Kolor
    Black
    Posty
    128
    Hej,

    Dzięki za podpowiedzi.

    Ostatecznie dziś autko otrzymało nowe "kapcie" z DUNLOPa: SPORT MAXX RT2
    Wracając z serwisu miałem okazję sprawdzić jak autko "zbiera się" na mokrej drodze - już widać różnicę w porównaniu do wcześniejszych Continentali - oczywiście na plus!

    Pozdrawiam innych użytkowników!

  7. #7

    Dołączył
    Mar 2016
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    47
    Panowie a co myślicie o toyo tr1 proxes?

  8. #8
    Awatar Vik88
    Dołączył
    Jun 2014
    Płeć
    Skąd
    Kędzierzyn-Koźle
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    231
    Cytat Zamieszczone przez kaba Zobacz posta
    Ja z kolei polecam Dunlop SP sport maxx RT z MFS (rant ochronny felgi). Są bardzo ciche i póki co nie widać na nich dużego zużycia(przejechałem na nich ok. 10k km), a to niby ich największa wada biorąc pod uwagę opinie na oponeo. W zeszłym roku zapłaciłem za komplet ok. 1400zł własnie za 225/45R17.
    Powyższe Dunlopy bardzo fajne. wygodne, fajnie trzymają się drogi ale trochę "pływają" na zakrętach. Może wydziwiam ale jakby z opóźnieniem reagowały na ruch kierownicą. W sobotę zmieniałem koła na letnie i będą latać już na nich trzeci sezon. O ile bieżnik z tyłu jest praktycznie jak nowy( mam ośkę) o tyle przednie koła już wyraźnie spracowane i myślę, że po tym sezonie będę musiał dokupić 2 sztuki bo szykuje mi się sporo kilometrów do przejechania. Ciężko mi pisać o dokładnym przebiegu na tych oponach można przyjąć, że to jakieś 25 tys "z górką". Styl jazdy raczej dynamiczny ale bez "pałowania" choć czasami zdarzało się zaboksować kółkami.

    Pamiętam, że po 1 sezonie na tylnych oponach widoczne były dalej kolorowe markery na bieżniku.

  9. #9
    Awatar Leszek
    Dołączył
    Aug 2016
    Płeć
    Skąd
    Starachowice
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2001
    Kolor
    niebieski
    Posty
    246
    Vik88 nie zamieniasz po sezonie przód-tył?

  10. #10
    Awatar Vik88
    Dołączył
    Jun 2014
    Płeć
    Skąd
    Kędzierzyn-Koźle
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    231
    Cytat Zamieszczone przez Leszek Zobacz posta
    Vik88 nie zamieniasz po sezonie przód-tył?
    Nieee, jak zużyje się przód to wywalę i przełożę tył na przód a do tyłu wsadzę nowe. Jestem strasznie skąpy i prędzej przełknę 2 sztuki opon co dwa lata niż 4 sztuki raz na 4 lata Niby na to samo wychodzi ale łatwiej mi przełknąć mniejsze kwoty:P

  11. #11
    Awatar FockeWulf
    Dołączył
    Apr 2014
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    1.8T
    KM
    160
    Rocznik
    2009
    Kolor
    Biały
    Posty
    209
    Nowe opony bym dał na przednią oś, bo ona jest napędzana. Poza tym wydaje mi się, że rotacja opon przód tył daje najbardziej ekonomiczne rozwiązanie. Opony w miarę równo się ścierają.

    Pozdrawiam,

  12. #12
    Awatar elmacho
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    6,307
    FockeWulf nowe opony lub opony o lepszym bieżniku daje się zawsze na tylną oś samochodu, bo to ona odpowiada za stabilizację.
    AUDI nie przestaje się kochać.

  13. #13
    Awatar Malisz
    Dołączył
    Dec 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    350
    Rocznik
    2014
    Kolor
    czarny
    Posty
    1,121
    Tutaj fajny materiał o tym czy lepsze na przód czy na tył
    https://www.youtube.com/watch?v=emdm...el=MotoDoradca

  14. #14
    Awatar FockeWulf
    Dołączył
    Apr 2014
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    1.8T
    KM
    160
    Rocznik
    2009
    Kolor
    Biały
    Posty
    209
    @elmacho: sprawa wydawała mi się jednoznaczna, a po obejrzeniu filmu już sam nie wiem... chyba jednak bezpieczniej na tył, bo unika się wtedy nadsterowność. Dzięki za wyprowadzenie z błędu.

    W jednym miałem jednak rację-aby uniknąć dylematu należy rotować opony


    Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

  15. #15
    Awatar wolkriss1797
    Dołączył
    Mar 2016
    Płeć
    Skąd
    Poznań
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    119
    Zamówione Yokohamy advan sport v105 235/40/18. W tescie opon sportowych wygraly m.in. z pilot sportami, assimetric f1. Dam znać jak wrażenia

Podobne wątki

  1. Wybór opon
    Przez lago w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 25-04-2016, 13:53
  2. Górne mocowanie amortyzatorów - słuszny wybór?
    Przez Ermenegildo w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 19-03-2015, 21:10
  3. Wybór radio zamiast fabrycznego do TT 8N
    Przez Ermenegildo w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 39
    Ostatni post / autor: 23-07-2014, 09:19
  4. kupie 2 opony o rozmiarze 235/35/ 19
    Przez belian w dziale Kupię
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 01-03-2014, 18:17

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •