Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 31 do 44 z 44

Wątek: Trakcja w Quattro - spostrzeżenia

  1. #31
    Awatar vixen03
    Dołączył
    Apr 2019
    Płeć
    Skąd
    krk
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    387
    Halxex jest systemem dołączanym, wiec często jadąc rondem czy innym zakretem operuje sie gazem, co za tym idzie rozlaczasz ten napęd, do tego dochodza zle warunki pogodowe i nagle zaczyna Cie przod wyprzedzać, te typy tak maja, mozna sie zdziwic ale jest to do opanowania i przyzwyczajenia nawet przy duzych predkosciach, mozna to zniwelowac takim trzpieniem do haldexa, znajdziesz go na allegro np. Grosze kosztuje a podobno zmienia duzo, czyli ze pod mniejszym cisnieniem haldex zapina co przekłada sie na to ze wiecej jest spiety niz rozpiety.
    Jak cos zle napisalem prosze o poprawę

    Wysłane z mojego Mi Note 2 przy użyciu Tapatalka

  2. #32
    Awatar marik
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    2.0T
    KM
    265
    Rocznik
    2011
    Kolor
    Szary
    Posty
    708
    Lepiej to nazywać "insert Haldex", a poradnik co do montażu był już na forum:
    https://www.klubtt.pl/showthread.php...iku-Haldex-DIY
    Audi TTS 2011 Quattro S-Tronic

  3. #33
    Awatar elmacho
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    6,307
    Cytat Zamieszczone przez marik Zobacz posta
    Lepiej to nazywać "insert Haldex", a poradnik co do montażu był już na forum:
    https://www.klubtt.pl/showthread.php...iku-Haldex-DIY
    https://www.klubtt.pl/showthread.php...l=1#post295888

    Cytat Zamieszczone przez vixen03 Zobacz posta
    Halxex jest systemem dołączanym, wiec często jadąc rondem czy innym zakretem operuje sie gazem, co za tym idzie rozlaczasz ten napęd, do tego dochodza zle warunki pogodowe i nagle zaczyna Cie przod wyprzedzać, te typy tak maja, mozna sie zdziwic ale jest to do opanowania i przyzwyczajenia nawet przy duzych predkosciach, mozna to zniwelowac takim trzpieniem do haldexa, znajdziesz go na allegro np. Grosze kosztuje a podobno zmienia duzo, czyli ze pod mniejszym cisnieniem haldex zapina co przekłada sie na to ze wiecej jest spiety niz rozpiety.
    Jak cos zle napisalem prosze o poprawę

    Wysłane z mojego Mi Note 2 przy użyciu Tapatalka
    https://www.klubtt.pl/showthread.php...l=1#post295888
    AUDI nie przestaje się kochać.

  4. #34
    Awatar Lars
    Dołączył
    Oct 2019
    Płeć
    Skąd
    Dąbrówka
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Czarny
    Posty
    215
    Wszystkie te wpisy sugerują, że mój Haldex działa czego wcale nie byłem taki pewien. Auto kupiłem tydzień temu za śmieszną cenę zdając sobie sprawę z jego wad już mi znanych jak i tych które jeszcze się pojawią. Czy jeśli pojadę na jakąś nieutwardzoną drogę w mojej okolicy i ruszę dość ostro, to czy po pozostawionych śladach powinienem uzyskać 100% pewność?
    Czy przy awarii ESP haldex może nie działać, lub działać nieprawidłowo?

    Tak już mam że większą przyjemność sprawia mi doprowadzenie auta do założonego stanu niż kupna w takim stanie. Moje MG w kwietniu 2018 kupiłem za 3600 z akcyzą i zarejestrowaniem... W sierpniu na parkingu przed OBI we Wrocławiu czekał na mnie facet i od ręki kładł mi 15tys.

  5. #35
    Awatar vixen03
    Dołączył
    Apr 2019
    Płeć
    Skąd
    krk
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    387
    Jezeli wywali Ci blad esp, abs Quattro sie wylaczy. Wszystkie te systemy sa polaczone ze soba.
    Czyli tak jak np. Ja mam, swiruje mi czujnik abs i raz na czas wywali blad, pokazuja sie kontrolki od abs i esp i quattro sie nie zepnie.
    Jezeli recznie przyciskiem wylaczysz esp, Quattro dziala normalnie.

    Wysłane z mojego Mi Note 2 przy użyciu Tapatalka

  6. #36
    Awatar Lars
    Dołączył
    Oct 2019
    Płeć
    Skąd
    Dąbrówka
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Czarny
    Posty
    215
    I wszystko jasne Dziękuję wszystkim za pomoc. Dzięki niej mam wyznaczony harmonogram i kolejność napraw

  7. #37

    Dołączył
    Feb 2018
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    121
    A czy ten wątek nie dotyczy MK2?

  8. #38
    Awatar hubi_pl
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czerwony
    Posty
    7,037
    Jest w dziale MK1

  9. #39
    Awatar Lars
    Dołączył
    Oct 2019
    Płeć
    Skąd
    Dąbrówka
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Czarny
    Posty
    215
    Audi jak każdy samochód potrafi zaskakiwać... W niedzielę nagle zgasła kontrolka awarii ESP. Wykonałem więc szybki test czy ESP działa prawidlowo i o dziwo działał. Postanowiłem więc sprawdzić czy zadziała haldex jednak niezależnie od sposobu ruszania na nieutwardzonej drodze ślady były tylko dwa. Oczywiście nic nie trwa wiecznie i kontrolka ESP powróciła. Jeszcze kilkukrotnie gasła przy odpaleniu auta by po kilkunastu sekundach powracać. W dniu dzisiejszym świeci się już na stałe. Czy to nie wygląda na jakąś brak kontaktu?
    Ostatnio edytowane przez Lars ; 14-10-2019 o 14:15

  10. #40
    Awatar vixen03
    Dołączył
    Apr 2019
    Płeć
    Skąd
    krk
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    387
    A podpiales sie kompem? Co i dlaczego pokazuje?
    A co do quattro, masz wersje 180km, i tam quattro jest opcja, wiec moze glupie pytanie ale sprawdzales czy faktycznie on jest? Bo patrzylem na twoj garaz i np. Ns grilu nie ma napisu, nie wiem jak na schowku?


    Wysłane z mojego Mi Note 2 przy użyciu Tapatalka

  11. #41
    Awatar Lars
    Dołączył
    Oct 2019
    Płeć
    Skąd
    Dąbrówka
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Czarny
    Posty
    215
    Gdy zaczynałem swoją przygodę z mechaniką w wieku 7 lat komplet kluczy wystarczył do remontu kapitalnego silnika
    Przy podpięciu pod OBD Torque pro żadne błędy nie wyskakują, a z bardziej rozbudowanymi programami nie miałem za dużo praktyki. Znalazłem zestaw na allegro typu VAG ale ten najbardziej polecany jest z płytą, a żaden mój laptop już takiego czytnika nie posiada.
    Znaczków nie ma ani z przodu ani z tyłu, ale jest na schowku, bagażnik jest płytszy, a pod autem jest cały komplet.
    Napisałem kilka dni temu do klubowego specjalisty od TT, gdyż często jestem w Wawie w interesach i chętnie bym poddał auto weryfikacji i ustalił listę i harmonogram napraw i kilku zmian, ale na razie czekam na odpowiedź.
    Może ktoś z czytających na wszelki wypadek zna godny polecenia warsztat specjalizujący się w Audi w Poznaniu lub w promieniu powiedzmy 150-200km?

  12. #42
    Awatar _kris
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    KlubTT.pl
    Pojemność
    1.8T
    KM
    240
    Rocznik
    MM
    Kolor
    brudny
    Posty
    4,359
    Cytat Zamieszczone przez Lars Zobacz posta
    Przy podpięciu pod OBD Torque pro żadne błędy nie wyskakują
    Używam Torque Pro i nie pokazuje wszystkich błędów, nie znam jego zakresu, ale mija się z VAGiem. Torque nie jest dobrym narzędziem do usuwania błędów, ale za to dobrym narzędziem do pokazywania aktualnych parametrów .
    __________________________
    Pozdrawiam

  13. #43
    Awatar vixen03
    Dołączył
    Apr 2019
    Płeć
    Skąd
    krk
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    387
    Zwykly vagcom z viakena a sterowniki z ixh strony mozna sciagnac z tego pamietam, testowalem przez obd to jako tako tylko paramatry pokaze, ale nic wiecej.

    Wysłane z mojego Mi Note 2 przy użyciu Tapatalka

  14. #44
    Awatar Lars
    Dołączył
    Oct 2019
    Płeć
    Skąd
    Dąbrówka
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Czarny
    Posty
    215
    Wiem, że to nie ten temat, ale w takim razie, czy czytający mogli by polecić, np z allegro, lub innej strony, jakiś komplet na dobrym poziomie, bez konieczności instalacji z płyty, lub może pobrania oprogramowania z netu, które potem można zainstalować z dysku...
    Dokładnie to auto pozostanie jako masa spadkowa, więc chyba nadeszła pora, by się dokształcać i rozwijać w tym temacie

Podobne wątki

  1. Audi Q7 4.2 quattro vs. TT 1.8T quattro
    Przez przemeks w dziale Kill on street
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 01-01-2016, 19:52
  2. Słabsza trakcja prawego koła
    Przez humidorek w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 56
    Ostatni post / autor: 11-02-2015, 16:16
  3. Audi TT 225KM Quattro 2000 VS Audi RS3 340KM Quattro 2011
    Przez TTyoung w dziale Testy i porównania
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 23-10-2012, 23:37
  4. Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 24-08-2012, 16:44

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •