Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 31

Wątek: moze o drobnych usterkach ?

  1. #1
    Awatar pavel
    Dołączył
    Dec 2002
    Skąd
    GKW (pomorskie)
    Posty
    133

    moze o drobnych usterkach ?

    Poniewaz moj "srebrniak" ma juz na liczniku 90 tys.km (w tym 75 tys. "moje"- zrobione w 19 miesiecy), pojawiaja sie co jakis czas drobne usterki.

    1) Najbardziej uciazliwa jest koniecznosc uzupelniania plynu wspomagania ukl. kierowniczego, mimo ze nie widac sladu zadnego wycieku. Efekt jest taki, ze maszyna rajdowo "wyje", szczegolnie przy parkowaniu, na mini-rondach itp.
    2) Od jakiegos czasu zeby opuscic szybe kierowcy musze dosc silnie wcisnac przycisk. Podnoszenie i strona pasazera dziala bez zarzutu
    3) Czasami nie "zaskakuje" ogrzewanie fotela kierowcy, ale gdy w czasie jazdy skrece na zero i ponownie ustawie- dziala. Dziwne co ?
    4) Raz na jakis czas, ale na szczescie rzadko, nie zapala sie prawy ksenon, ale juz umowilem sie z fachowcem, ktory ma to sprawdzic, a przy okazji opuszczanie szyby i ogrzewanie fotela.

    Czy i waszym "rakietom" tez zdarzaja sie jakies usterki i awarie ?. Mysle, ze wymiana doswiadczen bedzie przydatna.

  2. #2
    Cezary Magier
    Gość
    w sumie zadna z tych "usterek" jeszcze mnie nie dotyczy ale wydaje mi sie ze powinienes podpiac auto do VAG'A. moze masz jakies bledy w komputerku( a masz na pewno! ).
    - jesli chodzi o szybki to podejrzewam ze kwestia wyczyszczenie styku(tapicerka z drzwi zdejmuje sie bardzo latwo i zabiera to z 5 min.)
    - ogrzewanie fotela kierowcy to raczej kwestia bledu w komputerze.

  3. #3
    U mnie g??wny problem to p??ka z ty?u. Zacze?a skrzypie? ju? po pierwszych 5000km !

  4. #4
    Awatar pavel
    Dołączył
    Dec 2002
    Skąd
    GKW (pomorskie)
    Posty
    133
    hi hi widocznie muzyki sluchasz za cicho... u mnie tez pewnie skrzypi, ale co tam- nie slysze tego :)

    pozdrawiam
    pavel

  5. #5

    Dołączył
    Jul 2002
    Skąd
    Wawa
    Posty
    125
    Fakt wymieniac mo?na du?o i zawsze co? jeszcze zostanie....... : skrzypi?ce rolki w podnosniku szyby (element wymienny z ca?ym ramieniem- ale na upartego mozna przesmarowac), wycieraj?ce sie gumki na "sankach"(zalecana wymiana), skrzypi?ca p??ka ( g?o?niej muza), a najgorsza jest kontrolka paliwa zbyt cz?sto sie zapala.......nie mam na nia sposobu
    A propos zawor?w (p?kaj?cych)trzeba regularnie wymieniac ?wiece, czasami przep?ywka mo?e byc tez powodem awarii zbyt bogata mieszanka, z?e spalanie itp.
    Poz.Yuk

  6. #6
    Odno?nie szyb . Ja musia?em wymieni? ca?y system prowadz?cy poniewa? cos si? po?ama?o w ?rodku , niby od zamykania drzwi ?api?c za szyb? . Oczywi?cie nie podlega to gwarancji a koszt wymiany to 600z?.

  7. #7
    Maciek
    Gość
    skrzypi?ca p??ka, to chyba najwi?ksza zmora tetetek... Do dzi? nie mog? poj??, jak w tej klasie samochodzie, przy takiej cenie i presti?u, tylna p??ka zrobiona jest byle jak i bez sensu. Czeka tylko a? pies mi podro?nie i b?d? zmuszony wywali? p??k? w czelu?ci gara?u! hehehe!
    Co do innych usterek, to b?d?my szczerzy, to s? tylko maszyny i nic nie jest w nich doskona?e.... no mo?e poza wygl?dem!!!
    Ja p?ki co zaliczy?em prawie 40tys. km i jest OK. Poza skrzypieniami w niekt?rych elementach deski, wymian? p?ynu w servo jednokrotnie (nie wiem dlaczego tak cz?sto kolega musi wymienia?, ale z pewno?ci? nie jest to normalne. Mo? to by? pompa. Check it out!)

    Opcja z g?o?n? muz? do zwalczania p??ki jest OK, zw?aszcza przy BOSE

    Je?li chodzi o drobiazgi, to odpada mi o?wietlenie tablicy z ty?u, ale to kwestia 20PLN. natomiast cz?sto ?amie si? os?ona zamka baga?nika (ta na klapie od spodu). Ostro?nie trzaska?!

    Przerywaj?cy ksenon mo?e by? po prostu z?ym stykiem, ale lepiej tam nie grzeba? samemu. Pozycyjne ?wiate?ko to nie problem , ale ksenonowej ?ar?wki osobi?cie nie dotykam...

    Ogrzewanie fotela? Zgadzam si? ze specem-Czarkiem. VAG i kasacja b??d?w, lub gdzie? kabelek pu?ci?. Fotel by? wyjmowany, b?d? jaki? lekki dzwon w historii autka???

    Wi?cej grzech?w nie pami?tam, dlatego prosz? o wybaczenie i wsiadam w furex'a, bo jest dzi? ca?kiem fajnie ?lisko na warszawskich drogach, a quattro nie ?pi!!!

  8. #8

    Dołączył
    Dec 2002
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    2
    To moze i ja dodam cos od siebie.
    U mnie troszke roznych usterek bylo.
    Najbardziej wkurzajaca byl brak podswietlenia niektorych pokretel i radia - winny byl licznik a raczej jeden z elementow SMD ktory sie obluzowal. W serwisie oczywiscie nie mieli pojecia co jest przyczyna wiec nieskromnie powiem ze samemu rozwiazalem ten problem )
    O tylnej polce chyba nie wypada wspominac
    Kolejna rzecz dosyc powarzna to wypalone zawory - czemu ?? nie mam pojecia.
    Nastepna sprawa ktora mi sie przytrafila to kiedys pewnego ranka gdy chcialem odpalic moja mala czarna, ona niestety nie dala sie tak latwo i skonczylo sie podpieciem pod komputer i resetem jakis ustawien.
    No a teraz mam jakis problem z przekaznikiem od kierunkow, bo gdy je wlaczam to na ogol swieca sie ciagle a nie migaja. Aha no i tylny lewy stop czasami nie dziala. Podejrzewam ze te dwie sprawy to jakies pierdoly i jak tylko chlopaki pomaluja mi zderzak i zaloza to zajme sie nimi. Aha no i oczywiscie wybieram sie do VTG na zmiane softu )
    Pozdrawiam.

  9. #9

    Dołączył
    Sep 2002
    Skąd
    ?l?sk,Pomorze
    Posty
    139
    No kazdy ju? doda? co? od siebie wi?c mi tez wypada cosik napisa? ale co??Przecie? moja bestia jest the best
    No dobra,dobra by?y jakie? problemiki np.mas?wka kt?r? uprzejmy pan na zlocie w Piotrkowie raczy? wymieni?,pompa te? co? czasem nie kuma.
    Przepraszam czy kto? wspomina? co? o p??ce? he he
    I wiecie co biegi co? kiepsko mi chodza, z jedynka trzeba si? nie?le napracowa?,ale kto si? kurde na tym zna??!!! ?mia?k?w by?o paru ale jako? nic nie wsk?rali , ci?g?a naci?gneli i niby gotowe a tu za miesi?c impreza zaczyna si? od nowa r?ce opadaj? !!
    Opowiedzie? jak w po?owie drogi rozpad?o sie sprz?gie?ko?? hi ,hi
    Lepiej juz nie bo popadne w grafomani

  10. #10

    Dołączył
    Oct 2002
    Skąd
    z okolic Warszawy
    Posty
    225

    Yo

    Jej macie te problemy!
    Mi po przejechaniu 140 tys , bo tyle mam juz napykane, to nawalaly tylko rzeczy typowe tj: koncowki przegobow, skrzypiace gumy od amorkow, tarcze zwichrowane, no i jest jedna kicha. Spiepszyl mi sie wska?nik poziomu paliwa ,pokazuje zawszemax a gdy wylacze zaplon to staje w polowie.

    Pati wspomnial ze mial wypalone zawory: jest kilka przyczyn : moze to byc zla dawka paliwa, lub ktos na zimno dawa? tej furze nie?le w dupe
    TTC Quattro
    GG 1539752

  11. #11
    Cezary Magier
    Gość
    a mnie ostatnio zamarz? dekielek wlewu paliwa..."niespodzianaka na stacji" tak wiec proponuje wam go spryskac jakims odmrazaczem na zime! i kurcze nie domyka mi sie dekielek od radia (ta aluminiowa oslona z grawerem"TT") jakas klatwa dekielkow na mnie spadla...

  12. #12

    Dołączył
    Sep 2002
    Skąd
    ?l?sk,Pomorze
    Posty
    139
    mnie tez klapka od paliwa zamarz?a!!
    rozwi?zaniem jest spryskanie jej ?rodkieem WD 40 U MNIE TO DZIA?A

  13. #13

    Dołączył
    Oct 2002
    Skąd
    z okolic Warszawy
    Posty
    225

    hi

    ?adne tam wude 40 - wystarczy podwarzy? ?rubokr?tem albo ?apk? blacharsk? - napewno sie otworzy
    TTC Quattro
    GG 1539752

  14. #14

    Dołączył
    Mar 2003
    Skąd
    Leszno/Pozna?
    Posty
    31
    Popieram Agnieszk?! WD 40 przy wlewie paliwa jest najlepsze chyba, ?e za ka?dym razem na stacji prosimy kogo? o pomoc przy otwieraniu wlewu a jest to z lekka ?enuj?ce.... (A zamarza po wyje?dzie z myjni hihihihihi - a takie cacko cz?sta trzeba my? bo brudnym nie wypada je?dzi?)
    Poza tym r?wnie? mam problem wska?nika paliwa - pokazuje zawsze wi?cej paliwa ni? jest go w rzeczywisto?ci - na szcz?scie komputer pokazuje na ile kilos?w starczy mi jeszcze benzynki bo inaczej to kiepska sprawa....Panowie z serwisu wspomnieli, ?e ze to gorsza sprawa i b?d? musieli troszk? pod?uba?......
    Poza tym mam problem z w??cznikiem ?wiate?, jak w??cz? ksenony to zapalaj? si? przeciwlmgielne, jak poruszam w??cznikiem to jest ok - pewnie jakie? styki - za w??cznik w serwisie wo?aj? ok 500z?
    Tarcze i klocki zak?adam ka?de byle nie te co polecaj? w serwisie, za takie pieni?dze mo?na kupi? sportowe i to o niebo lepsze..... i jeszcze na 3 tankowania kasy zostania (tankowanie oczywi?cie Pb - jakby kto? myli? z CZYST?))))
    Z ciekawych rzeczy mam dwie
    Po pierwsze - dozna?em szoku w zak?adzie wulkanizacyjnym jak mi go?? powiedzia? ?e opon o symbolu W si? nie naprawia........ powiedzia?, ?e mo?e za?ata? dziurk? ale bez gwarancji i odpowiedzialno?ci za to co si? stanie z oponeczk?. M?wi? ?e gdyby to by?a ZR to jeszcze by zrobi? ale ja mu na to, ?e ZR to mo?e s? dobre w Polonezie a nie w TT
    Po drugie - mam kumpla, kt?ry r?wnie? ma TT i jak jest zimno rano (poni?ej -5 stopni) to na zimnym silniku dodanie gazu ko?czy si? duszeniem silnika, wystarczy jednak, ?e si? silnik nagrzeje przez ok 30 sek. i ju? jest OK. W serwise w AUTO VIVA Warszawa powiedzieli, ?eby przeczy?ci? przepustnic? i b?dzie ok bo to od brudnego paliwa a raczej od brud?w, kt?re po prostu zamarzaj? i co? tam zatykaj? i jak jest ciep?o to si? to nie dziej. Narazie jednak tego nie sprawdzi?em - brak czasu

    Z gro?niejszych usterek to wymiana sondy LAMBDA - mo?na je?dzi? z od??czon? ale FUEL za szybko si? ko?czy oraz odklejenie si? tapicerki po pokryw? baga?nika - za mocno szarpa?em przy zamykaniu.
    P?lka baga?nika skrzypia?a i tez wnerwia?a - wsadzi?em do baga?nika spor? tub? i po skrzypieniu...

    A z innej p??ki to dodam, ?e wywali?em BOSE (radio, g?o?niki, zmieniark?, kable) bo stwierdzi?em, ?e nie jest rewelacyjny i wsadzi?em sw?j sprz?t - teraz to gra!!!!!! (no i jakby kto? chcia? to mam do sprzedania jeszcze g?o?niki, wzmacnniacz i radyjko - CONCERT BOSE)

    Marcin Szymkowiak

  15. #15

    Dołączył
    Mar 2003
    Skąd
    Leszno/Pozna?
    Posty
    31
    zapomnia?em jeszcze o czym? - z?ama? mi si? kluczyk tzw mieczyk kluczyka odpad? od pilota i przez jaki? czas odpala?em auto kombinerkami - dop?ki nie znalaz?em kluczyk?w zapasowych

Podobne wątki

  1. brak prądu w n75, przepustnicy, innych drobnych podzespołach
    Przez Wójto.WRA w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 26-01-2016, 21:04
  2. Może małe spotkanie(może być duże;) ) a Warszawie...:)
    Przez 4mario w dziale Fanklub-Zloty-Zawody-Imprezy
    Odpowiedzi: 58
    Ostatni post / autor: 13-01-2014, 21:44
  3. Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 25-01-2013, 22:18
  4. co to może być ??????
    Przez Dziki_Wacek w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 25-09-2012, 09:11
  5. a może by tak....????
    Przez alek w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 18-08-2010, 19:51

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •