Pokaż wyniki od 1 do 15 z 31

Wątek: Sprytny uchwyt na napoje :)

Widok wątkowy

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #1
    Awatar Łukasz_TT
    Dołączył
    Nov 2015
    Płeć
    Skąd
    Warszawa/Częstochowa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Kolor
    Black
    Posty
    128

    Sprytny uchwyt na napoje :)

    Witam!

    Chciałem zaprezentować Wam mój projekt uchwytu na napoje ( kubki ), którego standardowo brak w MK1,
    co zachęciło mnie do zaprojektowania własnego rozwiązania z użyciem drukarki 3D

    Tak prezentuje się na zdjęciach ( mimo że robione dobrym telefonem, to nie oddają do końca wyglądu tego akcesorium... )

    Nazwa:  uchwyt_lewy.jpg
Wyświetleń: 524
Rozmiar:  421.7 KB

    Na razie testowałem go na napojach z "Mac'a", ale sądzę że obsłuży bez problemu również inne pojemniki

    "Krótka" relacja z procesu projektowania i wytwarzania:

    - pierwsze pomiary ( suwmiarka z Lidl'a czyni cuda , następnie dwa wieczory projektowania i wydruk testowy uchwytu gotowy.
    - po próbnym montażu okazało się, że uchwyt trzeba nieco przerobić aby dobrze pasował - na przeprojektowania i próbne wydruki zeszły 3 dni...
    - następne były "rozmyślania" jak najlepiej będzie "trzymać" kubek w uchwycie - projekt i wydruki testowe zajęły niemal tydzień, z uwagi na pracę i inne obowiązki
    - w drugi weekend od rozpoczęcia projektu udało się w końcu wydrukować model i zamontować w całości w samochodzie, po czym pojawił się pomysł aby dopracować całość "kolorystycznie" - do tej pory cały projekt był 1-kolorowy ( konkretnie czarny )
    - ostatecznie ( po 3 tygodniach i ok 12 wydrukach z drukarki ) dziś rano powstał gotowy model

    Zalety uchwytu ( wg. mnie ):
    - prosta instalacja i możliwość demontażu bez pozostawiana śladów
    - kolorystka dobrana do oryginalnej wersji wnętrza
    - uchwyt zajmuje niewiele miejsca ( nie przeszkadza w bezpiecznym prowadzeniu autka )
    - w przeciwieństwie do uchwytów "wciskanych" w kratki nawiewu takie rozwiązanie nie blokuje działania nawiewu

    A na koniec, jako "wisienka na torcie" - jak prezentuje się złożony uchwyt, kiedy nie jest używany do trzymania "popitki' do frytek z "Mac'a".

    Załącznik 10228

    Mam nadzieję, że się spodoba
    Ostatnio edytowane przez Łukasz_TT ; 19-03-2016 o 23:49

Podobne wątki

  1. uchwyt na napoje
    Przez Sokół w dziale Kupię
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 16-03-2017, 09:45
  2. MK1 [8N] Alternatywny uchwyt na napoje
    Przez Faraonix w dziale Tuning i gadżety
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 24-05-2015, 17:49
  3. Chromowana zaślepka uchwytu na napoje
    Przez ICE w dziale Kupię
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 19-03-2014, 23:06

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •