Strona 3 z 8 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 45 z 117

WÄ…tek: mlody_mk2 TTQ APX

  1. #31
    Awatar skatejol92
    Dołączył
    Sep 2015
    Płeć
    SkÄ…d
    Warszawa/ Tomaszów Mazowiecki
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    148
    Szukałem kiedyś podobnego w takich pieniądzach (tylko czerwony lub czarny), ale wszystko było ponad 500zł, dlatego kupiłem TIP od Properfekt co do usuwania tych gratów był na forum temat
    http://www.klubtt.pl/showthread.php?...w-wersji-225KM
    Ja byłem z tym u Pawła, zamontował TIP, Relocation kit i wąż przy intercoolerze, no i usunął te badziewia, sporo tego było

  2. #32
    Awatar mlody_mk2
    Dołączył
    Dec 2015
    Płeć
    SkÄ…d
    3city
    Pojemność
    1.8T
    KM
    250
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarny
    Posty
    487
    No właśnie szukam na forum, ale w większości nie działają już zdjęcia a w linku, który podałeś jest tylko krótki opis. Bez zdjęć z opisem sam się tego nie podejmę niestety

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    No i niestety od początku po wymianie pompy oleju turbo puszczało lekkiego dymka ( który strasznie mnie denerwuje ) i wydaje mi sie ze osłabł i dodatkowo pózniej wstaje turbo . Decyzja zapadła , ze przy wymianie tipa turbo idzie na stół i robimy regeneracje . Zastanawiam sie tylko czy od razu nie wsadzić kutych elementów . Co mi doradzacie , czy zostawić serie czy dać kuty wirnik itp ? Nie chce rozwiercac ale dać np. Kuty wirnik ... Narazie auto jeździ ale staram sie nie szaleć żeby mocniej turbo nie dostało po dupie

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    I mam ochotÄ™ zabić poprzedniego mechanika ï¿½ï¿½ï¿½ï¿½ï¿½ï¿½ï¿½ï¿½ï¿½ï¿½ï¿½ï¿½ï¿½ï¿½ï¿½ï¿½ï¿ ½ï¿½

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    No i fela na lato do Audi zakupiona. Tomason TN1 18", 225/40/18 . Jutro wrzucÄ™ foto na aucie


    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    I zdjęcia na nowych kółkach. Tomason TN1 18x8,5" , 225/40/18 .






    Na początku maja auto jedzie na regeneracje turbo i od razu wsadzimy kute koła czyli będzie lekka hybryda. W kolejnym etapie chcę zamontować FMIC i narazie będzie na tyle z wydatków planowanych...

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Właśnie dostałem info od mechanika, że turbo w środku całe rozjeba... , obrócona panewka, w ostatnim momencie zostało wyjęte z auta.
    Wchodzą wszystkie nowe części firmy mellet wraz z obudową. Dodatkowo TT dostanie końcowy tłumik z nierdzewki z ori końcówkami.

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    A więc, autko po regeneracji turbinki śmiga jak trza. Wywaliłem n249,n112,SAI,combi valve, wymieniłem N75 i założony TIP Samco. Na hamowni wypluł niecałe 240KM i 370Nm, lecz jestem pewien, że przez błąd hamującego zabrakło kilku KM.

    Zakupiłem maszynę Krauss, pasty menzerna i pady flexipads, dodatkowo powłoka ochronna ArtDeShine. W weekend zrobię korektę lakieru i nałożę kwarc.
    Dodam zdjęcia jak będzie się prezentował, gdyż na początku września autko zawiezie mnie do ślubu

  3. #33

    Dołączył
    Aug 2009
    Płeć
    SkÄ…d
    Wyszków
    Pojemność
    2.0T
    KM
    310
    Rocznik
    2007
    Kolor
    black matt
    Posty
    900
    a co popsuł?

  4. #34
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    SkÄ…d
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Rozumiem ze masz ochote zabic tego co zostawil luzny smok i sylikon w silniku??

  5. #35
    Awatar mlody_mk2
    Dołączył
    Dec 2015
    Płeć
    SkÄ…d
    3city
    Pojemność
    1.8T
    KM
    250
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarny
    Posty
    487
    Cytat Zamieszczone przez Grabarz Zobacz posta
    a co popsuł?
    Czyścił pompę oleju, miskę ogólnie syf jaki był w misce. W momencie składania nie dokręcił pompy oleju i niedokładnie wszystko wyczyścił. Montując miskę dał za dużo dirko co poskutkowało wypłynięciem do środka i zatkaniem smoka . Zapaliła się olejarka i po chwili padło turbo

    Nie wiem czemu uciekły mi posty. A więc wywaliłem N249, N112, SAI, Combi valve i zamontowałem TIP. Dodatkowo zakupiłem maszynę Krauss, pasty menzerna, pady flexipads oraz powłokę kwarcową ArtTheShine. W weekend zrobię korektę i nałożę kwar, zobaczymy jaki będzie efekt. Na początku września auto wiezie mnie do ślubu więc musi być błysk !

    Na hamowni wyszło prawie 240KM i 370Nm. Wiem, że wynik jest zaniżony przez błąd osoby wykonującej pomiar. Nie włączył nawiewu na IC na pierwszym pomiarze, auto długo stało na wolnych co skutkowało zwiększoną temperaturą w dolocie i wg mnie słabszym wynikiem.

    Tu jakieś zdjęcia :







    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Auto przeszło korektę lakieru. 3 pasty menzerna, 3 różne pady i na koniec powłoka ArtTheShine Spiro5. Zależało mi na mega hydrofobowości i jest tak jak chciałem. Oceńcie sami








    Ostatnio edytowane przez mlody_mk2 ; 26-07-2016 o 11:20

  6. #36
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    SkÄ…d
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Efekt wyszedł bardzo dobry, gratuluję









    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  7. #37
    Awatar skatejol92
    Dołączył
    Sep 2015
    Płeć
    SkÄ…d
    Warszawa/ Tomaszów Mazowiecki
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    148
    Elegancko a co do mocy: spora różnica w stosunku do serii?

  8. #38
    Awatar mlody_mk2
    Dołączył
    Dec 2015
    Płeć
    SkÄ…d
    3city
    Pojemność
    1.8T
    KM
    250
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarny
    Posty
    487
    Myślę, że jest różnica przede wszystkim z momentem, którego jest o 90 więcej niż w serii. Seryjne s3 8L ostatnio dosyć odstawiłem.
    W końcu załatwiłem sobie garaż z kanałem i fajnym zapleczem, koniec z tuningami na parkingu/garażu podziemnym. Po weselu i wakacjach planuję zrobić FMIC i wydech. Chcę tylko poćwiczyć wcześniej ze spawaniem i zobaczymy jak to wyjdzie

  9. #39
    Awatar mateUS
    Dołączył
    Mar 2013
    Płeć
    SkÄ…d
    Bydgoszcz/Essen
    Pojemność
    1.8T
    KM
    300
    Rocznik
    2001
    Kolor
    srebrny
    Posty
    80
    pierwszy raz robiłeś korektę ?? jak tak to super Ci wyszło auTTko odzyskało młodość

  10. #40
    Awatar mlody_mk2
    Dołączył
    Dec 2015
    Płeć
    SkÄ…d
    3city
    Pojemność
    1.8T
    KM
    250
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarny
    Posty
    487
    Tak robiłem pierwszy raz. Dzis przy świetle dziennym zauważyłem trochę świrli, ale poprawi się. Dziś zrobiłem test szczelności i zauważyłem nieszczelność na łączeniu TIP-Turbo. Nieszczelność została usunięta, widać mechanik nie dokręcił opaski. Trochę musiałem się nagimnastykować, żeby zrobić to od góry. Wchodząc pod auto nie mam pojęcia jak można wymienić TIP od dołu
    Aaaa i jeszcze wyczyściłem i zaimpregnowałem wkładkę filtra K&N zestawem tej właśnie firmy oraz odświeżyłem osłony pod maską.

    Ostatnio edytowane przez mlody_mk2 ; 03-08-2016 o 10:24

  11. #41
    Awatar mlody_mk2
    Dołączył
    Dec 2015
    Płeć
    SkÄ…d
    3city
    Pojemność
    1.8T
    KM
    250
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarny
    Posty
    487
    Dawno nic nie pisałem auto ostatnio dostało FMIC i wydech z nierdzewki. Miałem tego nie robić, ale jakoś naszła mnie wena i pospawałem sobie. Spawy najpiękniejsze nie są ale nie o to chodzi, spawałem pierwszy raz TIGiem. Najważniejsza satysfakcja, że udało się samemu bez żadnej pomocy coś pomodzić. Auto fajnie mruczy, jeszcze kilka spraw poprawie, jak kontrola pompy paliwa, może wtryski i skoczę na korektę programu.







  12. #42
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    SkÄ…d
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    To auto wyplulo 370nm bez fmic i wydechu? Troszke dziwny ten pomiar.
    wydech robiles kompletny czy dopiero za katem?

  13. #43
    Awatar mlody_mk2
    Dołączył
    Dec 2015
    Płeć
    SkÄ…d
    3city
    Pojemność
    1.8T
    KM
    250
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarny
    Posty
    487
    Wydech robiłem za katem, lecz kata nie ma. Tak auto wypluło 370Nm bez FMIC i na seryjnym wydechu bez katalizatorów.
    Były robione 3 pomiary i na każdym pokazywał tyle samo. Hamowane w Turboelicie w gdańsku. Jedyny minus, że było gorąco na dworze i pierwsze hamowanie było bez włączonego nadmuchu na coolery, dlatego wg mnie pokazało mniej KM, bo około 240 i cofało zapłony.

  14. #44
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    SkÄ…d
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    Mysle ze troche optymistyczny ten niuton.
    A sa jakies logi itp? Poza tym lepiej bylo by to wyplaszczyc.

  15. #45
    Awatar mlody_mk2
    Dołączył
    Dec 2015
    Płeć
    SkÄ…d
    3city
    Pojemność
    1.8T
    KM
    250
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarny
    Posty
    487
    Paweł, będę chciał poprawić ten program, ponieważ KM wyszło mało. Te 270 powinienem osiągnąć na tym turbo. Co jeszcze musiałbym zrobić, żeby zaatakować te okolice ? Na dniach sprawdzę pompę paliwa czy dobrze podaje i myślę o większych wtryskach.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakÅ‚adać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomoÅ›ci
  • Nie możesz dodawać zaÅ‚Ä…czników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •