Strona 2 z 8 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 16 do 30 z 117

Wątek: mlody_mk2 TTQ APX

  1. #16
    Awatar mlody_mk2
    Dołączył
    Dec 2015
    Płeć
    Skąd
    3city
    Pojemność
    1.8T
    KM
    250
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarny
    Posty
    487
    Auto odebrane , wyczyszczony znowu smok , nowa pompa oleju , wyczyszczona miska , nowy olej i filtr w silniku . Turbo chodzi jak chodziło wiec jest ok . Bede kontrolował poziom oleju, zobaczymy . Wymieniony rownież filtr i olej w haldexie , był czysty nie spalony . Teraz jeszcze raz po 2 tys zmienię olej i filtr w silniku bo może jeszcze gdzieś ten syf jest . I przy okazji zmienię olej w skrzyni i dyfrze na ori z Aso - do tych skrzyń i dyfra ponoć tylko olej z ASO i taki zaleje . Ja juz motulowi dziękuje , przesiadłem sie na valvoline.

  2. #17
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    To super ze auto hula. Nie rozumiem Twojego negatywnego nastawienia do oleju. Nie wazne jaki bys mial nic by to nie zmienilo. Sam napisales ze wyplukalo syf i sylikon, jakosc oleju nie moala tu nic do rzeczy. Sam jezdze na motulu 5w40 i nie ma zadnych problemow. Czasem brykam po miescie tak jak sie nie powinno i wszystko jest ok, na autostradzie gonie dobrze powyzej 200 i tez jest ok. Moze dobrze ze miales motula a nie jakis doopny olej i np ocalilo Ci to panewki lub nie zachlastalo turbo. Wydaje mi sie ze skoro zabraklo na rozgrzanym silniku smarowania i nie stalo sie kuku to olej, a raczej jego resztki zrobily robote.

  3. #18
    Awatar Domenik
    Dołączył
    Oct 2014
    Płeć
    Skąd
    Oka/WWA/PZN
    Pojemność
    1.8T
    KM
    200
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    1,006
    Jak już kolega tak psioczy na olej, to niech zaleje Liqui Moly SHT Do 200zł bardziej syntetycznego syntetyka nie znajdziesz... ale przy zatkanym smoku żaden olej nie poprawił by sytuacji

  4. #19
    Awatar mlody_mk2
    Dołączył
    Dec 2015
    Płeć
    Skąd
    3city
    Pojemność
    1.8T
    KM
    250
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarny
    Posty
    487
    Nie nie , nie chodziło mi że to przez olej się stało. Chodziło mi raczej o to, że usłyszane z kilku źródeł i dostawcy, że Motul już nie jest taki super dlatego wybór padł na Valvo. Domenik chciałem liqui moly właśnie bo jedyna rozlewnia oleju jest w Niemczech , gdzie go produkują ale tym razem zalałem valvo.

    Później wstawię foto z moim pomysłem na montaż gajgera. Została mi jedna osłona slupka, z której sciągnąłem materiał i okleje nim obudowę wskaźnika, która będzie zamontowana na słupku. Powinno wyglądać jak ori, zobaczymy.

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    http://bmwservice.livejournal.com/27699.html?thread=1271347

    Tak dla porównania olejów. Porównajcie Liqui Moly, Valvoline i Motul bo o reszcie sie nie wypowiem.

  5. #20
    Awatar Domenik
    Dołączył
    Oct 2014
    Płeć
    Skąd
    Oka/WWA/PZN
    Pojemność
    1.8T
    KM
    200
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    1,006
    Taki średni ten test bo nie odzwierciedla warunków pracy oleju w silniku

  6. #21
    Awatar mlody_mk2
    Dołączył
    Dec 2015
    Płeć
    Skąd
    3city
    Pojemność
    1.8T
    KM
    250
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarny
    Posty
    487
    Wiesz tak jak prawie całe forum leje motula do skrzyni i dyfra a powinien być olej z ASO . Dzis przy sprzyjającej pogodzie wymieniłem czujnik ABs bo głupoty pokazywał . Oczywiście ukręcił sie łeb śruby ale środek penetrujący i szczypce pomogły . Polecam sciągnąć tarcze i wybić wybijakiem przez otwór w koronce ABs







  7. #22
    Awatar Domenik
    Dołączył
    Oct 2014
    Płeć
    Skąd
    Oka/WWA/PZN
    Pojemność
    1.8T
    KM
    200
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    1,006
    Czemu uważasz, że do skrzyni i dyfra powinno się lać olej tylko z ASO ?
    Z tego co.mi wiadomo to jedynym olejem dla którego nie ma właściwego zamiennika jest ten do haldexa, chociaż tutaj też ludzie czasem wlewają inne produkty.

  8. #23
    Awatar hubi_pl
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czerwony
    Posty
    7,037
    Cytat Zamieszczone przez Domenik Zobacz posta
    Z tego co.mi wiadomo to jedynym olejem dla którego nie ma właściwego zamiennika jest ten do haldexa, chociaż tutaj też ludzie czasem wlewają inne produkty.
    ....i często tacy później do mnie dzwonią albo kupią pompkę, ale olej to PAAAAANIE ja mam przekładniowy za 50zł litr

  9. #24
    Awatar Domenik
    Dołączył
    Oct 2014
    Płeć
    Skąd
    Oka/WWA/PZN
    Pojemność
    1.8T
    KM
    200
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    1,006
    Cytat Zamieszczone przez hubi_pl Zobacz posta
    ....i często tacy później do mnie dzwonią albo kupią pompkę, ale olej to PAAAAANIE ja mam przekładniowy za 50zł litr
    Czyli tak jak mówiłem. Do haldexa to 75W140 albo SAE 80W i będzie hulać

    (NIECH NIKT NIE WEŹMIE TEGO NA POWAŻNIE! Do HALDEXA tylko ORI z ASO)

  10. #25
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Panowie kazdy olej ma jakas tam specyfikacje. Jezeli do skrzyni ten z ASO ma specyfikacje XwZZ i jesli taki uda sie znalezc na polce w sklepie to bedzie to samo. Olej do Haldexa tez musi miec jakas specyfikacje ale o niej sie nie mowi na opakowaniu z wiadomych wzgledow. Ten do skrzyni to uwazam ze niczym sie nie rozni od tych stosowanych w innych autach z manualem. Poprostu misi to byc olej przekladniowy i pelen syntetyk. A w zaleznosci od tego w jakiej temp pracuje to "wu" bedzie odp 80 lub 90.

  11. #26
    Awatar mlody_mk2
    Dołączył
    Dec 2015
    Płeć
    Skąd
    3city
    Pojemność
    1.8T
    KM
    250
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarny
    Posty
    487
    Każdy zawsze leje to co uważa za stosowne ale na butelce od oleju do skrzyni tez nie ma napisanego co to za olej . Z każdym tunerem i poważanym warsztatem co robi / tuninguje auta mówili to samo do 6b skrzyni w naszych autach tylko olej z ASO . Są części / elementy które zawsze kupuje sie w ASO jak olej do haldexa , filtr , olej do skrzyni . Olej do silnika czy filtr wiadomo ze lepiej kupić inny . Dlaczego dobskrzyn dsg polecają tez olej z Aso ? Tak jest i koniec . Można zawsze zalać atf i tez pojeździ bo cos tam posmaruje ale jak długo ?

  12. #27
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Ani ja, ani nikt nie proponuje tu Mietkowych zamiennikow typu ATF zamiast plynu do wspomagania rekomendowanego lub tym bardziej oleju do haldexa. Natomiast skrzynia biegow to juz przesada. Mowie tu o manualnej skrzyni. Czym sie rozni skrzynia 6b w audi tt od tej z golfa mk2/3 gti?? Inne ma synchronizatory? A moze tryby z innej stali? No nie. Wiec olej musi byc przekladniowy, pelen syntetyk i odpowiednia specyfikacja. Wszystko. A czy to bedzie aso czy motul to nie ma juz znaczenia. Znaczenie ma jedynie to czy motul to prawdziwy motul. A myslisz ze w tych srebrnych buteleczkach z ASO jest zawsze produkt z najwyzszej polki?? Nie. Poprostu ASO korzystajac ze "swojego" produktu podejmuje sie ewentualnie zlozonej reklamacji na ich koszt pod warunkiem ze zmieniasz olej u nich w placowce.

    Odbiegne na chwilke od tematu, dzisiaj bylem w ASO po mala plastikowa nakladke miedzy pedalem sprzegla a czujnikiem. Zauwazylem ze rekomenduja Castrola Magnateca.. no to ja nie mam pytan bo to jest syf, nie wlalbym tego za cholere. Ale oni wleja i powiesz ze jest si bo to z ASO?? Nie koniecznie.

    Takze w wyborze oleju kieruj sie zdrowym rozsadkiem. Jesli haldex i nie ma scisle okreslonej specyfikacji to udaj sie do ASO, filtr + klucz (sam tam kupilem) ale olej silnik czy skrzynia.. mozna, ale nie ma tak ze "tylko" tam.
    Ostatnio edytowane przez AcidTT ; 07-04-2016 o 23:30

  13. #28
    Awatar mlody_mk2
    Dołączył
    Dec 2015
    Płeć
    Skąd
    3city
    Pojemność
    1.8T
    KM
    250
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarny
    Posty
    487
    Odbiegając od tematów oleju zamówiłem dzis TIP silikonowy niebieski Samco . Jeśli byłby ktoś zainteresowany mogę zamówić dwa wtedy przesyłka będzie tańsza . Koszt to około 300 zł .
    Z innej beczki da radę zamontować to bez podnośnika od góry ? Co jeszcze przy okazji zmienić jeśli chodzi o wężyki ? Zamierzam wymienić wszystkie podciśnienia jakie są na silikony , żeby mieć spokój z jakimikolwiek nieszczelnosciami ...

  14. #29
    Awatar skatejol92
    Dołączył
    Sep 2015
    Płeć
    Skąd
    Warszawa/ Tomaszów Mazowiecki
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    148
    Przy robieniu porządków pod maską polecam usunięcie n249, n112 i reszty ekologicznych gratów, gdy są uszkodzonemogą pojawić się nieszczelności

  15. #30
    Awatar mlody_mk2
    Dołączył
    Dec 2015
    Płeć
    Skąd
    3city
    Pojemność
    1.8T
    KM
    250
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarny
    Posty
    487
    Poczytam o tym jak to wywalić wszystko... a tak na marginesie taki zakupiłem :

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •