Opony raczej będą 235/40 to już postanowione.

Pare dni temu zaczęło coś stukać przy skręcie kołem i ruszaniu z miejsca, później już cały czas. Dzięki pomocy AcidTT zdiagnozowaliśmy przegub zewnętrzny od strony kierowcy. Dodatkowo od strony pasażera puścił już smar więc decyzja wyjmujemy oba przeguby, jeden wymieniamy a w drugim nowy smar, guma, zabezpieczenia itp.
Zakupiłem przegub Spidan ( po zniżkach w InterCars wyszło 360zł, cena normalna 600zl) i ten zestawik naprawczy drugiego (30zł).
Przy okazji stwierdziłem, że zmienię olej w skrzyni i w tylnym dyfrze. Olej zakupiony oczywiście na rampie i do dzieła.
Ku mojemu zdziwieniu olej zlany ze skrzyni miał kolor słomkowy, prawie jak ten z butelki ( po sprawdzeniu VINu nie było informacji, że był zmieniany olej więc dla spokoju ducha wymieniłem)
W tylnym dyfrze już troche był ciemnawy. Olej do skrzyni zalałem ten co w ASO do skrzyń 6b lecz w innej butelce ( w ASO 100zł/litr , FUCHS 32zł/litr) mowa tu o tym samym oleju tylko innej butelce
Do dyfra kupiłem Motula, bo nie mieli Fuchsa a nie chciałem tego robić na dwa razy. Dodatkowo dorobiony klucz do odkręcenia korków w dyfrze