Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 16 do 25 z 25

Wątek: Quuuun TT 180

  1. #16
    Awatar Quuuun
    Dołączył
    Sep 2015
    Płeć
    Skąd
    Zamość
    Pojemność
    1.8T
    KM
    4XX
    Rocznik
    2002
    Kolor
    czarny
    Posty
    163
    Trochę mnie nie było z racji, że jednak porzuciłem temat big turbo postanowiłem wykorzystać potencjał k03s Wpadł nowy tip robiony u Spec-Tig, od siebie dodam, że gorąco polecam, profesjonalna robota i bardzo sympatyczny człowiek, jak by ktoś właśnie chciał tipa do k03/k03s to będzie jeszcze pare sztuk pasowanych na moim aucie także nie ma pierdolenia jak z gównianym pro perfektem, wszystko pasuje, nawiasem mówiać przepływ na takim tipie wzrósł o 20 g/s.


    http://www.fotosik.pl/zdjecie/9c425d4f7d031d64
    Ostatnio edytowane przez Quuuun ; 11-07-2016 o 00:59

  2. #17
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Z jakiego powodu odpuściłeś temat większej turbiny jeśli mogę zapytać ( i chcesz odpowiadać ) ?

    TIP prezentuje się bardzo przyzwoicie BTW








    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  3. #18
    Awatar Quuuun
    Dołączył
    Sep 2015
    Płeć
    Skąd
    Zamość
    Pojemność
    1.8T
    KM
    4XX
    Rocznik
    2002
    Kolor
    czarny
    Posty
    163
    Cytat Zamieszczone przez Arttur Zobacz posta
    Z jakiego powodu odpuściłeś temat większej turbiny jeśli mogę zapytać ( i chcesz odpowiadać ) ?

    TIP prezentuje się bardzo przyzwoicie BTW








    Pozdrawiam
    Hmm... poprawienie osiagów na tej turbinie jest jakoś mniej inwazyjne, i pomyślałem, że dobrym pomysłem będzie wykrzesanie całego potencjału tej turbinki, na jakiś czas to wystarczy i dopiero wtedy rozłożę silnik i wszystko zrobi się tak jak ma być, żeby później jakiś niespodzianek nie było

    PS. Mam do Ciebie takie pytanie Arturr z racji, że mam seryjnie wskaźnik egt, mógłbyś mnie nakierować jak podpiąć do niego zegar?

  4. #19
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Musisz dokładniej opisać sprawę bo nie rozumiem do końca
    Z tego co się orientuje to w Twoim aucie nie ma seryjnie czujnika EGT więc nie wiem co masz na myśli pisząc że masz seryjnie wskaźnik EGT














    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  5. #20
    Awatar Quuuun
    Dołączył
    Sep 2015
    Płeć
    Skąd
    Zamość
    Pojemność
    1.8T
    KM
    4XX
    Rocznik
    2002
    Kolor
    czarny
    Posty
    163
    W AUQ jest chyba, na vagu będę chyba mógł normalnie sprawdzić, z tego co czytałem to zuczek chyba miał taką samą sytuacje, ale nie mogłem się doczytać jak to zrobił, bo wpięcie się pod sonde będzie zaniżało napięcie samej sondy co może powodować z kolei problem z sondą. Być może coś namieszałem, także poprawisz mnie hehe.

    Cytat Zamieszczone przez Arttur Zobacz posta
    Musisz dokładniej opisać sprawę bo nie rozumiem do końca
    Z tego co się orientuje to w Twoim aucie nie ma seryjnie czujnika EGT więc nie wiem co masz na myśli pisząc że masz seryjnie wskaźnik EGT














    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez Quuuun ; 20-07-2016 o 21:10

  6. #21
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    żadne 180tki nie mają pomiaru EGT.
    wskazanie na kanale 034 to jest teoretyczne wyliczenie egt jakie może mieć silnik. Zazwyczaj się to nie sprawdza bo właśnie po to się mierzy EGT aby kontrolować czy wszystko jest ok a komputer nie jest świadomy rzeczywistej temperatury jaka tam panuje i zazwyczaj zaniża tą temperaturę ...

  7. #22
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Cytat Zamieszczone przez Quuuun Zobacz posta
    W AUQ jest chyba, na vagu będę chyba mógł normalnie sprawdzić, z tego co czytałem to zuczek chyba miał taką samą sytuacje, ale nie mogłem się doczytać jak to zrobił, bo wpięcie się pod sonde będzie zaniżało napięcie samej sondy co może powodować z kolei problem z sondą. Być może coś namieszałem, także poprawisz mnie hehe.
    Faktycznie coś namieszałeś miałem kiedyś w auq czujnik wpięty w Dp za turbiną i faktycznie pokrywał się idealnie ze wskazaniem temp z sondy, ale ten parametr jest nie miarodajny, jedynie wpięcie czujnika między turbo a kolektor daje nam dobry podgląd na temp spalin inaczej szkoda zachodu.

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez Pawel-2005 Zobacz posta
    żadne 180tki nie mają pomiaru EGT.
    wskazanie na kanale 034 to jest teoretyczne wyliczenie egt jakie może mieć silnik. Zazwyczaj się to nie sprawdza bo właśnie po to się mierzy EGT aby kontrolować czy wszystko jest ok a komputer nie jest świadomy rzeczywistej temperatury jaka tam panuje i zazwyczaj zaniża tą temperaturę ...
    Być może ma jakiś swój przelicznik wpisany w soft i na tej podstawie może monitorować temp, ale to takie gdybanie.
    Znowu TT znowu Cabriolet

  8. #23
    Awatar Quuuun
    Dołączył
    Sep 2015
    Płeć
    Skąd
    Zamość
    Pojemność
    1.8T
    KM
    4XX
    Rocznik
    2002
    Kolor
    czarny
    Posty
    163
    No więc mój błąd Dzięki za wyjaśnienie. Pozdrawiam.

  9. #24
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Przypominam sobie dyskusję do której się odwołujesz ale w tamtym przypadku chodziło o podłączenie wskaźnika AFR do seryjnej sondy lambda
    EGT w autach bez czujnika EGT jest obliczane przez ECU, brana pod uwagę jest temperatura sondy lambda i wartość ta podstawiona do właściwego wzoru daje wyliczone EGT.
    O ile w sprawnym i 100% seryjnym aucie jest to w miarę dokładne wyliczenie o tyle w aucie po tuningu nie może już być traktowane miarodajnie.








    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  10. #25
    Awatar Quuuun
    Dołączył
    Sep 2015
    Płeć
    Skąd
    Zamość
    Pojemność
    1.8T
    KM
    4XX
    Rocznik
    2002
    Kolor
    czarny
    Posty
    163
    Trochę się tutaj nie odzywałem, modyfikacje idą do przodu ale narazie nie będę opisywał zbiore zdjęcia i wrzuce jak już ogarne wszystko na tip top. Ale mam pytanie, udało mi się wyrwać zderzak tylny z wersji usa, nie mogę znaleść w ogóle informacji na temat listw oświetlenia reje w USA a EU. Niby lampki są trochę na środku, ale wydaje mi się, że nie będą oświetlać rejestracji us. Ktoś mógłby mnie nakierować, bo teoretycznie przerobienie to nie jest problem ale wolałbym zrobić to profi, jeżeli można dostać z wersji us.
    W ogóle reje o naszych wymiarach... nie mieści się w zderzak w tt, trzeba podginać na dole z tego co widziałem, myślałem o tablicach na zamówienie żeby to miało ręce i nogi ale z racji braku homologacji mogą być problemy... w ogóle nie rozumie czemu tak zje... u nas sprawe z tymi rejestracjami. Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez Quuuun ; 14-12-2016 o 20:09

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •