Strona 5 z 6 PierwszyPierwszy ... 3456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 75 z 77

Wątek: Efektywny chip tuning

  1. #61
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Panowie kto powiedzial ze tuning to tania zabawa Zeby bylo zrobione dobrze i do tego dzialalo to musi kosztowac ..

    Wracajac do TT Zuczka to tak jak pisalem na poprzedniej stronie , dobry program zaadaptuje sie w pewnym stopniu do zmian mechanicznych i mamy tutaj wzorcowy przyklad ..
    Dodatkowa korekta moze dac w tym przypadku moze z 10 KM max , warto czy nie sam ocen , jesli koszt bedzie taki jak pierwszego strojenia to nie bardzo ..

    Bardzo ladny moment obrotowy wyszedl , autko musi przyspieszac pieknie

    Gratuluje nowych koni w stadzie i zycze bezproblemowej eksploatacji ..


    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  2. #62

    Dołączył
    Sep 2008
    Skąd
    WPY
    Posty
    42
    Cytat Zamieszczone przez serwiTT
    Ja właśnie jestem po przeróbce u AndrzejaJak na razie nie mam (odpukać ) co narzekać.Seryjnie pokazało mi 214 KM.Andrzej dopasował program na 248 KM(temperatura 26 st. i słabiutkie paliwko,więc mysłe ze w innych warunkach i na shell V-power racing było by ponad 250-tyle jest i to czuć,więcej nie ma co,bo moja turbina z 99r dmucha już 1,5 Bara:P Wykres zamieszcze,ale na razie nie mam czasu.Taki chip trwa mniej wiecej 2h.Według mnie było warto poświęcić te 1600zł
    czuć bardzo różnice? jak spalanie?

  3. #63
    Czytam i czytam i nic ciekawego z tego wszystkiego nie wyczytałem... Więc może właściciele Tetetek po chip tuningu napiszą gdzie i za ile robili i czy są zadowoleni - bez wewnętrznych przemyśleń... :P a pisze bo chce zmienić program u siebie i chce żeby ktoś z pojęciem się tym zają i od razu żeby mi wrzucił FMIC

  4. #64
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    No więc byłem dziś w Unitronic aby sprawdzić jak wygląda moje stadko konikow i okazało sie że nie za dobrze i tak też czuje pod nogą
    Auto wyplulo 220kucy i 340 niutków a to dla tego że komp przy 5tyś ogranicza doładowanie bo paliwka mało, takie zabezpieczenie żeby tłoki nie popłynęły diagnoza słaba pompa paliwa i wtryski już nie do tej mocy, za słabe po prostu turbo ładuje 1.2bara
    Krótkie ustalenia i czas na stage 2;
    Nowa pompa walbro jak najmocniejsza
    Dolot kwasowy z przepływką 225 i puszką 225
    Wtryski 440-600cm
    Nowe strojenie program pod GT28 zobaczymy ile da się wycisnąc z K03s bo znając życie w pszyszłym sezonie GT28 pojawi się pod maską bo od dłuższego czasu chodzi myśl aby zaatakować 300kucy
    Znowu TT znowu Cabriolet

  5. #65

    Dołączył
    Apr 2008
    Skąd
    łodzkie
    Posty
    211
    kurde dziwie sie ze wyczułes brak 15 konikow,naprawde musisz miec wyczulona nogeno tak tojest zawsze bedzie malo konikow,ile by nie było,a ile ci krzyknał andrzej za strojenie ???i powiem tak nie ładuj wtryskow 600 bo na jałowym beda ci troszke obroty skakały bo one sa duze i nie umieja tak małej dawki ustawic,lepiej 440.mi tez andrzej wcisnał 600 na przyszle mody,ale wkurza mnie troszke te falowanie,małe bo małe ale zawsze,jak włacze klime to jest ok,bo dawka wzrasta

  6. #66
    Awatar Maru
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    niebieski
    Posty
    536
    no zuczek ladnie ladnie to teraz musimy sie znowu scignac i tym razem mam nie wiedziec gdzie sie podziales:P
    Gdy tankujesz z myślą o najbliższym czwartku bądź niedzieli to wiedź, że szatan się tobą interesuje

  7. #67
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Moim zdaniem 15 koni może spokojnie uciec przez pomiar na gorącym IC , + gorsze paliwo .
    Przy 1.2 bara K03 naprawdę potrafi podgrzać powietrze
    Jaki masz FMIC i przy jakiej temp. robiłeś ostatni pomiar ??

    Myśle ze nowa pompa i inne części nie są Ci potrzebne teraz na seryjnej turbinie .
    Jeśli faktycznie komp odcina doładowanie z powodu niedostatku paliwa to wystarcza spokojnie wtryski od 225 , nikt jeszcze nie doszedł do końca ich efektywności na seryjnej turbinie

    criters Wielu na forum robilo w Unitronicu i sa zadowoleni , choć p. Andrzej ma czasami dość konserwatywne poglądy i niemedialne zachowanie .






    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  8. #68
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    kamil pasik,
    Takie strojenie u niego to koszt 2400 u mnie będzie to w ramach tuningu bo auto od początku projektowane i robione jest przez niego tak ze płace tylko za prace mechaniczne ale pewnie tanio nie policzy
    Arttur,
    to ewidentny brak paliwa, to widać na wykresie raptowne załamanie mocy wtryski 380 dobre ale lepiej od razu dać większe i myśle że 440 będzie optymalne bo w przypadku większej turbiny odpadnie kolejna wymiana, strojenie to samo dotyczy pompy
    Znowu TT znowu Cabriolet

  9. #69

    Dołączył
    Sep 2009
    Skąd
    Elbl?g/Trójmiasto
    Posty
    4
    Witam...
    Zgłupiałem im więcej czytam tym gorzej...
    Klika konkretnych pytań...
    Interesuje mnie chip!
    gdzie założyć za rozsądne pieniądze nieprzepłacając!...

    jaki?... mogę sobie pozwolić na możliwie bardziej ekstremalne podkręcenie ,spalanie mnie nie interesuje jedynie koszt założenia chipa i nie rozwalenia silnika przy pierwszym rozruchu...
    w garażu mam już nową zabawke i nie będe przeginał z wymianą innych podzespołów ,jedynie chip...
    moje Audi to 1.8t 180km bez quatro!
    konkretnie gdzie jaki i za ile???
    z góry dziękuje...

  10. #70
    Awatar ksolk
    Dołączył
    Oct 2006
    Płeć
    Skąd
    Olkusz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    1,837
    konkretnie 20 firm,20 cen,20 opini,poczytaj bo większość firm już była opisywana

  11. #71
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    konkretnie ja na poczatku października bede robił w unitronicu..hamownia przed..sprawdzanie jak trzyma serie jesli wszystko ok to strojenie i potem tez hamownia.....koszt 1800 - rabat za to ze jestesmy z clubtt i rabat ze bedzie wiecej niz 1 auto....kto się pisze? gdyz miało byc strojenie grupowe w nowym dziale zakup hurtowy a tu nawet 1 osoby nie moge znaleźć na wirusa... a przeciesz będzie taniej

    [ Dodano: 9 Wrzesień 2009, 12:19 ]
    oczywiscie kwota 1800 to kwota wyjsciowa i od tego odejmujemy cos za ilosc aut i za to ze z clubtt

  12. #72

    Dołączył
    Sep 2009
    Skąd
    Elbl?g/Trójmiasto
    Posty
    4
    O.K w takim razie ja też bym sobie zapodał wirusa, jesli już znasz dogłebnie temat, napewno rozsądnie wybrałeś... dopisuje się do listy ,moje dane są w profilu...
    pozdro...

  13. #73

    Dołączył
    Apr 2008
    Skąd
    łodzkie
    Posty
    211
    tez bym sie pisał na strojenie ale nie zdaze wyspawac kolektora pod nowe turbo bo mam weselicho swoje ale kto wie moze zdaze a kiedy dokładniej chcielibyscie sie wybrac???

  14. #74
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    no ja czekam na redukcje samco....czas oczekiwania to 3-4 tyg..no i musze sam ten dolot poskładac..a czas mysle ze się znajdzie....wiec mamy 3 auta tak?

  15. #75
    a na ile bezpiecznie moge podkrecic AJQ ?

Podobne wątki

  1. Chip Tuning a spalanie
    Przez allkado w dziale Firmy Tuningowe
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 12-09-2018, 13:31
  2. Chip Tuning 1.8 Benzyna+ LPG
    Przez klawisz018 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 04-09-2016, 13:06
  3. MK2 [8J] Chip Tuning TT TDI CR
    Przez archi781 w dziale Firmy Tuningowe
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 04-02-2012, 02:11
  4. Chip Tuning 1.8T 180HP ( Unitronic )
    Przez SilverTM w dziale Firmy Tuningowe
    Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 26-04-2009, 08:10
  5. Chip Tuning czy wielka lipa?
    Przez rafael37 w dziale Tuning i gadżety
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 27-03-2009, 02:01

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •