Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 45 z 77

Wątek: Efektywny chip tuning

  1. #31

    Dołączył
    May 2007
    Skąd
    000
    Posty
    155
    Cytat Zamieszczone przez Arttur
    Z FIMC jest jeden problem - nie wszystkie pozwalaja zachowac spryskiwacze reflektorow
    Jedynie Forge . Zobaczcie te linki

    FORGE FMIC

    APR FMIC

    Niestety Forge w wersji dla 180-tki kosztuje wiecej bo w zestawie jest kolektor dolotowy z 225 .


    Pozdrawiam
    Nie no spryskiwacze musza byc... Jesli chodzi o ceny to wychodzi ze przy kursie załóżmy 4,25 za funta to 3357 zl a to już 1/3 więcej niż wcześniej wspomniane 2200-2400.
    Jeśli chodzi o APR to przy kursie 2,1 za 1$ to 2310 zl plus kolejne koszta za podatki (cło)...
    Czyli nadal nie tak różowo jakby mogło się wydawać
    ...

  2. #32
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Well
    Ceny z pierwszega linka sa podana w Euro tak wiec nie jest tak zle...
    Jednak FMIC jest konieczny jesli mysli sie na serio o podniesieniu osiagow autka
    Na pewno ktos w polsce robi dobre intercolery trzeba tylko poszukac ....

    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  3. #33
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    No więc jak obiecałem to piszę temat; w końcu po powrocie z wakacji odebrałem TT z unitronica wszystko wedle umowy żadnych niespodzianek FMIC pięknie pręży swoje muskóły. Wydech 3.5cala z ekstra końcówką pięknie basuje a w razie potrzeby zaryczy jak należy wdech firmy ITG. A teraz efekt, pomiar na chamowni 210KM od 4.5tyś dostępne aż do odcięcia i 330nm od 3tyś do4.5tyś. Wrażenia: auto idzie jak torpeda w każdych warunkach nawet w duże upały moc jest ze mną . Autem przeleciałem ok 1500km i nie ma żadnych problemów. Za tydzień zrobię jeszcze DP bo zostało seryjne powinno jeszcze poprawić osiągi, zmierzę chamownią i napiszę jakie daje przyrosty, bo sam jestem ciekawy POZDRAWIAM

  4. #34
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    No to swietnie , gratuluje i zycze zadowolenia z nowych konikow w stadzie
    Jesli chodzi o wydech to serio 3,5 cala czy jakas pomylka sie wkradla ?
    Jak bedziesz mial chwile to zamiesc foty jak sie FMIC prezentuje ..

    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  5. #35
    Awatar MichalTT
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    CompSport
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    801
    Rocznik
    2008
    Kolor
    SolarOrang
    Posty
    2,176
    żuczek rozumiem że 180'siątke tuningowałeś?

  6. #36
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    żuczek rozumiem że 180'siątke tuningowałeś?

    Tak to była 180 a dokładnie 176,8km

    Artur zmierze dokładnie to napisze bo rura jest gruba a jaka jest w oryginale

  7. #37
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    ZUCZEK, tak pytam z ciekawosci bo do mocno tuningowanych TT z turbinami typu GT2871r , Gt 3071r wystarczajacy jest wydech 3 calowy ..

    I jeszcze jedno , miales jakas korekte w programie po FMIC-u i wydechu ?
    Terza jak masz FMIC mozesz podniesc doladowanie jeszcze troche i lekko zaplon


    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  8. #38
    Awatar MichalTT
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    CompSport
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    801
    Rocznik
    2008
    Kolor
    SolarOrang
    Posty
    2,176
    Cytat Zamieszczone przez ZUCZEK
    żuczek rozumiem że 180'siątke tuningowałeś?

    Tak to była 180 a dokładnie 176,8km

    Artur zmierze dokładnie to napisze bo rura jest gruba a jaka jest w oryginale

    kurcze... sam chip tuning dał tyle? , silnik po takim doładowaniu programem nie dostanie w dupę? I czy gdy zmienisz hardware (turbinę chociażby) nie będziesz musiał szukać nowego programu dla auta?

  9. #39
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    MICHALTT jak czasami czytam twoje pytania to mam wrażenie że nie z tego forum jesteś, :zapraszam do dokładnego przeczytania całego tematu wtedy może zaspokoisz swoją ciekawość

    ARTUR auto nie miało korekcji programu, tak zareagował na FMIC+wydech. Myślałem o tym :P ale nie chcę kusić losu . Myślę że większe turbo np K04 i te 240 by wycisnął. Ale narazie cieszę sie z tego co mam. 210km może nie zwala z nóg ale jest dostępne w dużym przedziale obrotów tak że mozna ostro poszaleć no i moment jest większy niż w 225 ale ogranicza mnie napęd. Jak opanuje obecny stan to na następny sezon pomyśle o turbince.
    Narazie czeka mnie wymiana DP może coś jeszcze poprawi :P :P

    Dla zainteresowanych
    Program 1300 ZE zniżką dla klubowiczów
    FMIC+WYDECH 5000zł
    zawór forge 500zł
    filtr ITG 350zł

    POZDRAWIAM

  10. #40
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    ZUCZEK, Jestem pewien ze autko wymiata az milo. Jednak jesli wydales kase na FMIC-a i wydech to smialo , bezpiecznie i bez obaw mozesz miec z tego dodatkowa moc , o to wlasnie chodzi w tuningu ..
    Wczesniej nie mogles sobie na to pozwolic bo przy wiekszym doladowaniy powietrze byloby zbyt gorace i zwiekszone doladowanie nie przyczyniloby sie do efektywnego wzrostu mocy .
    Teraz z nowym intercoolerem nie jest to juz problemem

    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  11. #41

    Dołączył
    Feb 2008
    Płeć
    Skąd
    Bieżuń/Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    ???
    Rocznik
    -
    Kolor
    2
    Posty
    142
    witam,Zuczek 5000 za wydech i FMIC to wszystko w unitronicu??Po prostu zostawiles tt wrociles z wczasow i bylo zrobione?jaki czas oczekiwania?:P

    [ Dodano: 16 Sierpień 2008, 11:15 ]
    i jeszcze pytanie do Arttura: czy po takiej modyfikacji u mnie(wydech + FMIC) bede musial znowu mieszczac w programie? i jaki przyrost mocy bys przewidywal?Aktualnie jest 250 HP...
    225 Q,black,xenon,bose,18"RS ,R32-look,

  12. #42
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    WITAM SERWITT jest dokładnie jak piszesz po wcześniejszym umówieniu terminu wstawiłem autko do UNitronica i poleciałem na wakacje jyż pod koniec wczasów dostałem SMS TT gotowe więc po powrocie odebralem bolida i śmigam sobie z rogalem na gębie

    ARTUR pomyślę o tym przy wymianie DP zobaczę co o tym myśli Andzrej z firmy tuningowej POZDRAWIAM

  13. #43
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    serwiTT, Nie bedziesz musial Dobry program powinien zaadaptowac sie no nowych warunkow ... Jesli to zrobisz bedziesz mial lepsze efekty ...
    Jest udowodnione pomiarami na hamowni ze sama wymiana DP na 3 calowa daje okolo 15 - 20 koni przyrostu poza tym wiekszy momet obrotowy jest dostepny przy mniejszych obrotach to samo dotyczy mocy . Pomiar byl robiony z wydechem Forge / blueflame , wczesniej tylko ten wydech ( od seryjnych katow w tyl ) dal przyrost 8 koni .. Oczywiscie wszystko to dotyczy TT 225 KM

    FMIC moze dac ok. 2 do 10 koni w zaleznosci od konstrukcji FMIC-a i doladowania na jakim jezdzi auto
    Reasomujac , przyrosty calkiem przyzwoite a radosc pewnie taka sama jak '' zachipowaniu"

    ZUCZEK, DP do dobry pomysl

    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  14. #44

    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Marki
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czarny
    Posty
    850
    Witam,

    Ostatnio odbyłem ciekawą rozmowę telefoniczną z zakładem specjalizującym się robieniem programu pod dane auto, zwiększającego moc. Po krótkiej rozmowie właściciel zapewnił mnie że z seryjnego 180km można bez żadanych technicznych modyfikacji osiągnąć 220km bez zbędnego ryzyka... Po lekturze waszych postów jakoś średnio w to zaczynam wierzyć. Co myślicie na ten temat ? Na jutro jestem umówiony u niego z hamownią w celu zbadania autka.

  15. #45

    Dołączył
    May 2007
    Skąd
    000
    Posty
    155
    Cytat Zamieszczone przez xylo
    Witam,

    Ostatnio odbyłem ciekawą rozmowę telefoniczną z zakładem specjalizującym się robieniem programu pod dane auto, zwiększającego moc. Po krótkiej rozmowie właściciel zapewnił mnie że z seryjnego 180km można bez żadanych technicznych modyfikacji osiągnąć 220km bez zbędnego ryzyka... Po lekturze waszych postów jakoś średnio w to zaczynam wierzyć. Co myślicie na ten temat ? Na jutro jestem umówiony u niego z hamownią w celu zbadania autka.
    W zasadzie podnieść moc 180 konnej TT-tki do 210 nawet 215 za pomocą samego chip'u faktycznie nie jest niczym nadzwyczajnym (zakładając że stan wyjściowy to faktycznie około 180 bhp). Co do 220 to myślę że również jest to możliwe (bardziej agresywne ustawienia) ale dla samego motoru nie będzie to już takie dobre (może i bezpieczne nawet).
    Tak więc pytanie zasadnicze jakie musisz sobie zadać to czy za wszelką cenę uzyskujesz maksymalną moc Twojego silnika czy robisz to bardziej z głową.
    ...

Podobne wątki

  1. Chip Tuning a spalanie
    Przez allkado w dziale Firmy Tuningowe
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 12-09-2018, 13:31
  2. Chip Tuning 1.8 Benzyna+ LPG
    Przez klawisz018 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 04-09-2016, 13:06
  3. MK2 [8J] Chip Tuning TT TDI CR
    Przez archi781 w dziale Firmy Tuningowe
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 04-02-2012, 02:11
  4. Chip Tuning 1.8T 180HP ( Unitronic )
    Przez SilverTM w dziale Firmy Tuningowe
    Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 26-04-2009, 08:10
  5. Chip Tuning czy wielka lipa?
    Przez rafael37 w dziale Tuning i gadżety
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 27-03-2009, 02:01

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •