Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 16 do 30 z 77

Wątek: Efektywny chip tuning

  1. #16

    Dołączył
    May 2008
    Skąd
    Stolica
    Posty
    45
    Jeżeli tam jest mowa o Tym MTM to niestety nie jest to tanie :

    http://www.mtm-online.de/en/index.php?nav=3&FZID=TT132Q

  2. #17

    Dołączył
    Mar 2008
    Skąd
    Gorzów Wlkp/Szczecin
    Posty
    51
    Faktycznie nie tanie, ale myślę sobie, że możnaby załatwić coś takiego w jakiejś polskiej firmie, która zajmuje się robieniem wydechów na zamówienie, na pewno mogą zrobić coś takiego za dużo mniejsze pieniądze, jeżeli nie to niech mnie ktoś wyprowadzi z błędu

  3. #18
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Cytat Zamieszczone przez odeen
    Cytat Zamieszczone przez Arttur
    Maxvibe jesli bedziesz mial wskaznik doladowania i szerokopasmowy AFR to czemu nie mozna zaryzykowac kontrolujac co sie dzieje , w innym przypadku odpusc .......
    taki wskaźnik kosztuje chyba nawet więcej niż te nieszczęsne 1.5-2 koła a poza tym na tych odczytach też wypadałoby się znać, choć z tego co się orientuję wbudowany jest tam soft który nie pozwoli na przekombinowane ustawień (jeśli oczywiście myle tego wskaźnika z czymś innym tym )
    Wskaznik razem z czujnikiem Bosch to koszt ok 250 - 300$ i wyswietlaja w czasie rzeczywistym stosunek paliwa do powietrza . Natomiast te z mozliwoscia zgrywania danych wraz z obrotami i doladowaniem ti juz $$$$$

    Zmiana wydechu bardzo pomaga w aucie po chipie jesli spaliny szybciej wydostaja sie z ukladu tym samym wirnik czesci goracej moze obracac sie szybciej

    Kupujac gotowca z renomowanej firmy mamy zapewniona jakosc i poprawe osiagow oraz to dzwiek bedzie taki jak w klipie i wydech ladnie bez kombinacji bedzie pasowal na seryjne wieszaki wieszaki ..
    Mozna zrobic swietny wydech za mniejsze pieniadze oczywiscie , tylko u kogos kto ma w tym doswiadczenie i nie bedzie eksperymentowal i kombinowal jak to zrobic w TT i jaki to finalnie wyda dzwiek ..
    Warto tez zmienic DP na 3" + spotrowy kat lub bez katalizatora
    Pelna wymiana wydechu w 225 moze uwolnic kolejne 20-30 konikow


    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  4. #19

    Dołączył
    Mar 2008
    Skąd
    Gorzów Wlkp/Szczecin
    Posty
    51
    Czyli, co warto zrobić, żeby zajść w okolice tych 220 koni z seryjnych 180?
    -wymiana katalizatora na sportowy (pusta rura w moim przypadku nie wchodzi w gre, jednak obawiałbym się o te przeglądy )
    -kompletny układ wydechowy
    -dobry program

    Jak myślicie czy to wystarczy? (oczywiście zdaję sobie sprawę, że niczego nie da się zagwarantować, wszystko zależy od stanu silnika, turbiny itd., chodzi mi tylko o to czy teoretyczne założenia w moim wypadku są dobre)
    Jeżeli ktoś zna jakieś miejsce w Polsce gdzie można dostać dobry kompletny wydech do TT, to byłbym wdzięczny za taką informacje, bo szukam po internecie i ciezko cokolwiek znaleźć.

  5. #20
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Jeżeli bedzie to przyrost momentu o 50-60nm to będzie duża różnica i nie ma co płakać o te 20hp. Kiedyś zrobiłem chip w dieslu uzyskując podobne przyrosty i różnica była kolosalna. Też zdecyduje się na zmianę programu a w przyszłym sezonie zrobię kompletny wydech i na tym poprzestanę bo na jednej ośce to dużo nie zdziałam.

    [ Dodano: Pon Maj 12, 2008 11:24 am ]
    Designer napisał:
    Dokładnie tak. Jutro będę dzwonił - chcę się umowić na przyszły wtorek . Myślę że wykresy dostanę - to niezwłocznie je załączę

    I co kolego będziesz jutro w Piasecznie bo ja będę o 10.???
    Przyszedł czas na chip

    [ Dodano: Sro Maj 14, 2008 7:14 pm ]
    No i wczoraj moja TT dostała lekki zastrzyk mocy w firmie UNITRONIC. Pierwsze chamowanie 178hp i tu odziwo 265Nm. Drugie hamowanie po programie to 199,7hp i 324Nm jak w dieslu. No ale muszę zmartwić chętnych na taką operacje że żeby to wszystko dobrze jeżdziło trzeba przygotować się na wymianę intercoolera. Auto po kilku mocnych strzałach traci swoją moc bo fabbryczny nie ogarnia. Ja decyduję się na FMICA. koszt wrzaz z montazem to jakieś 2200-2400zł. wtedy będzie można dać te 10hp więcej i szczególnie w lato moc będzie zawsze dostępna bo turbo się nie spoci. aJeżeli chodzi o odczucia w czasie jazdy

  6. #21

    Dołączył
    Mar 2008
    Skąd
    Gorzów Wlkp/Szczecin
    Posty
    51
    No to ZUCZEK gratuluje, moment obrotowy wyszedł naprawdę pokaźny Dziwi mnie tylko trochę, to co piszesz o intercoolerze, bo ludzie z forum juz chipowali 180tki do tych okolo 200hp (tez w unitronicu np SilverTM) i nikt nic na ten temat nie wspominał.. Wiadomo, ze wydajniejsze chłodzenie jest w tym wypadku wskazane, ale czy na pewno niezbędne, wkoncu to jakby nie patrzec tylko 20 konikow wiecej, a na pewno wydajność układu chłodzącego w danym aucie nie jest dobierana "na styk", tylko z pewną rezerwą. Pochwal się ile wyszło na hamowni po zainstalowani FMICa.

  7. #22
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Gratulacje ZUCZEK !!
    Jesli chodzi o IC to jest wskazany zwlaszcza w 180-tce gdzie seryjnie jest montowany jeden malutki ..
    _SucHY_ Nie powinno sie mowic o IC jako o czesci ukladu chlodzenia bo ten odpowiedzialny jest za utrzymanie wlasciwej temp silnika ..

    Intercooler odpowiedzialny jest za chlodzenie powietrza ktore doladowywuje nasz silnik i wyniku sprezania przez turbine jest mocno podgrzane .
    Przy fabrycznym niskim doladowaniu temp powietrza jest mniejsza i seryjny IC zasadniczo sobie radzi , nie ma w tym wypadku zadnej rezerwy bo doladowanie nie moze sie samo z siebie zwiekszyc

    Reasumujac , lepszy Intercooler po podniesieniu seryjnego doladowania jest wskazany

    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  8. #23

    Dołączył
    May 2008
    Skąd
    Stolica
    Posty
    45
    Cytat Zamieszczone przez ZUCZEK
    [ Dodano: Pon Maj 12, 2008 11:24 am ]
    Designer napisał:
    Dokładnie tak. Jutro będę dzwonił - chcę się umowić na przyszły wtorek . Myślę że wykresy dostanę - to niezwłocznie je załączę

    I co kolego będziesz jutro w Piasecznie bo ja będę o 10.???
    Przyszedł czas na chip

    [ Dodano: Sro Maj 14, 2008 7:14 pm ]
    No i wczoraj moja TT dostała lekki zastrzyk mocy w firmie UNITRONIC. Pierwsze chamowanie 178hp i tu odziwo 265Nm. Drugie hamowanie po programie to 199,7hp i 324Nm jak w dieslu. No ale muszę zmartwić chętnych na taką operacje że żeby to wszystko dobrze jeżdziło trzeba przygotować się na wymianę intercoolera. Auto po kilku mocnych strzałach traci swoją moc bo fabbryczny nie ogarnia. Ja decyduję się na FMICA. koszt wrzaz z montazem to jakieś 2200-2400zł. wtedy będzie można dać te 10hp więcej i szczególnie w lato moc będzie zawsze dostępna bo turbo się nie spoci. aJeżeli chodzi o odczucia w czasie jazdy
    Byłem - nawet się spotkaliśmy. Niestety mam przepływkę do wymiany, więc narazie cieszę się starą mocą :P , ale w przyszłym tygodniu we wtorek chcę jechać już z wymienionym przepływomierzem i mam nadzieję że tym razem się uda

    Fajnie masz że już jesteś po......

  9. #24
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    DESIGNER mam nadzieje że we wtorek pochwalisz się osiągami. Niebawem zainstaluje IC i powiem wam jakie są zmiany i czy warto. Myśle kolego SUCHY że wydech powinieneś na razie sobie odpuścić bo fabryczny daje rade z takimi przyrostami ( Andzrej z UNITRONIKA mówił że do 300hp jadą na fabrycznym) a raczej lepszy IC będzie tu wskazany POZDRAWIAM.

  10. #25

    Dołączył
    May 2007
    Skąd
    000
    Posty
    155
    Cytat Zamieszczone przez ZUCZEK
    Ja decyduję się na FMICA. koszt wrzaz z montazem to jakieś 2200-2400zł.
    kurcze gdzie Ty taki tani FMIC dostaniesz ??? Jakiś firmowy czy badziewie ???
    ...

  11. #26
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Nie jestem fanem badziewia cena jest orjentacyjna jak będe go miał to ci powiem jaki i gdzie

  12. #27
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Przy dzisiejszym kursie dolara te pieniadze starcza na bardzo dobry FMIC


    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  13. #28
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Też tak myślę

  14. #29

    Dołączył
    May 2007
    Skąd
    000
    Posty
    155
    Cytat Zamieszczone przez Arttur
    Przy dzisiejszym kursie dolara te pieniadze starcza na bardzo dobry FMIC
    No cóż w takim bądź razie chyba trzeba będzie poszukać i przestudiować te intercooler'y. Ma ktoś jakiś pomysł gdzie zacząć ?
    ...

  15. #30
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Z FIMC jest jeden problem - nie wszystkie pozwalaja zachowac spryskiwacze reflektorow
    Jedynie Forge . Zobaczcie te linki

    FORGE FMIC

    APR FMIC

    Niestety Forge w wersji dla 180-tki kosztuje wiecej bo w zestawie jest kolektor dolotowy z 225 .


    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

Podobne wątki

  1. Chip Tuning a spalanie
    Przez allkado w dziale Firmy Tuningowe
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 12-09-2018, 13:31
  2. Chip Tuning 1.8 Benzyna+ LPG
    Przez klawisz018 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 04-09-2016, 13:06
  3. MK2 [8J] Chip Tuning TT TDI CR
    Przez archi781 w dziale Firmy Tuningowe
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 04-02-2012, 02:11
  4. Chip Tuning 1.8T 180HP ( Unitronic )
    Przez SilverTM w dziale Firmy Tuningowe
    Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 26-04-2009, 08:10
  5. Chip Tuning czy wielka lipa?
    Przez rafael37 w dziale Tuning i gadżety
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 27-03-2009, 02:01

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •