Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 77

Wątek: Efektywny chip tuning

  1. #1

    Dołączył
    Mar 2008
    Skąd
    Gorzów Wlkp/Szczecin
    Posty
    51

    Efektywny chip tuning

    Ostatnio szukając w internecie opinii osób, które mają za sobą chip tuning silnika 1,8T znalazłem na forum passata wypowiedz użytkownika autka z silnikiem 1,8T 150KM, który zmieniał program w unitronicu. Jak się okazało autko faktycznie miało 144,9KM, ale po zmianie programu 208,4KM (na silniku). Dodam, że program nie był agresywny, bo auto ma zainstalowane LPG. Bardzo mnie zdziwił taki rezultat biorąc pod uwagę, że nasi koledzy z forum po takiej modyfikacji kręcili się w okolichach 190-200KM, a start był przecież ze 170-180KM. Biorąc pod uwagę, że większość firm tuningowych przy chipowaniu silników turbodoładowanych deklaruje przyrosty w granicach 20-30%, efekty użytkowników naszego forum nie są imponujące . Z czego wynikają takie różnice w efektywności chip tuningu?

    Dołączam link do wykresu tego passata:http://forum.vw-passat.pl/vbimghost....yimg&imgid=765

  2. #2

    Dołączył
    Oct 2007
    Płeć
    Skąd
    Sosnowiec
    Pojemność
    1.8T
    KM
    210
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Czarny
    Posty
    572
    Powiem ci stary że ja planuje zaryzykować i zrobić taniego czipa. Wiem bo juz zbadałem 15 osób po takiej przeróbce które są już prawie 2 lata po zabiegu. Większość ma silnik 1.8 i wiem że sie zdecyduje u sprzedawcy na allegro który jako jedyny jest tego wart. Bo po co płacić 1500-2000 koła za to co możesz mieć za 500 zł .Nie chce robić sporu poprostu zaryzykuje .

    p.s. Dziwne to co napisałeś ale ile osób to potwierdziło
    2009 Lotka R32 tył,Dystanse,Większe hamulce tył,Ciemne szyby jak drug? połówkę przekonam,Dolot BMR

  3. #3

    Dołączył
    May 2008
    Skąd
    Stolica
    Posty
    45
    Dziś rozmawiałem z Andrzejem z Unitronica nt chipa u siebie. Rzeczywiście potwierdził że realny przyrost mocy to ok 20 KM, a moment w granicach 60-65 Nm - max 300 Nm na fabrycznym intercoolerze. Jak chcesz mieć więcej zmiana to zmiana chłodnicy na większą wchodzi w grę, ale już wtedy wyższe koszty. Standardowo hamownia 300 PLN + program 1500 PLN.

    A to co napisałeś o tym Passacie - rzeczywiście jest intrygujące w kontekscie naszych silników ( 1.8T 180 KM ). Może ktoś bardziej "obcykany" rozwinie ten wątek

  4. #4

    Dołączył
    May 2007
    Skąd
    000
    Posty
    155
    Cytat Zamieszczone przez Maxvibe
    Powiem ci stary że ja planuje zaryzykować i zrobić taniego czipa. Wiem bo juz zbadałem 15 osób po takiej przeróbce które są już prawie 2 lata po zabiegu. Większość ma silnik 1.8 i wiem że sie zdecyduje u sprzedawcy na allegro który jako jedyny jest tego wart. Bo po co płacić 1500-2000 koła za to co możesz mieć za 500 zł .Nie chce robić sporu poprostu zaryzykuje .
    No faktycznie Maxvibe ryzykujesz decydując się na tańszą opcje z Allegro. Pamiętaj że każda szanująca się firma tuning'owa podepnie auto pod kompa i napisze soft pod dany konkretny motor z wszystkimi jego cechami, właściwościami czasami nawet wadami - a decydując się na Allegro dostajesz jakieś tam standartowe (jeżeli można tak ująć) ustawienia na które cholera wie jak Twoje auto zareaguje. Dlatego właśnie płaci się specjalistom te 1.5-2 koła bo za 1/4 tej ceny takiego zapewnienia co do przedewszystkim nieszkodliwości Allegrowiczowskiego chip'anie uzyskasz.
    No ale to w zasadzie tylko moje zdanie i moje podejscie do sprawy i auta - ja bym sie na Allegro nie decydował może niech inni z forum się wypowiedzą.
    ...

  5. #5

    Dołączył
    Jun 2007
    Skąd
    Londyn
    Posty
    75
    Cytat Zamieszczone przez _SucHY_
    mają za sobą chip tuning silnika 1,8T znalazłem na forum passata
    Ma moze drzwi lambo??

  6. #6
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Nie ma w tym nic dziwnego ze Pasat ma wieksze przyrosty po chip tuningu ...
    Wynika to wlasnie z tego ze jest slabszy na wyjsciu a jest slabszy bo seryjnie jezdzi na mniejszym doladowaniu niz TT 180 , oba auta maja turbinki K03/ K03S ktore mozna bezpiecznie i efektywnie ( na fabrycznym IC ) dac takie a nie inne doladowanie .
    I wlasnie okolice 200 KM to granica w miare bezpiecznej mocy dla tej turbinki ..
    Oczywiscie nie jest to kres mozliwosci K03 ale dalsze podnoszenie doladowania powoduje nadmierny wzrost temp powietrza i utrate efektywnosci . I wlasnie wtedy potrzebny jest lepszy niz seryjny intercooler ktory to spelnia swietnie swoja role przy niskim seryjnym doladowaniu a staje sie waskim gardlem przy wiekszym doladowaniu .
    Chip tuning wlasnie w uproszczeniu polega na podniesieniu seryjnego doladowania i odpowiedniemu podporzadkowaniu do niego paliwa i wyprzedzenia zaplonu z uwzglednieniem obrotow i doladowania i obciazenia silnika.. Bla bla bla troche sie rozpisalem

    Maxvibe jesli bedziesz mial wskaznik doladowania i szerokopasmowy AFR to czemu nie mozna zaryzykowac kontrolujac co sie dzieje , w innym przypadku odpusc .......
    Jasne ze moze z 15-stu ludzi twierdzi z bardziej lub mniej banalnych powodow ze auto jezdzi lepiej i nic sie bie dzieje , ale dla mnie to nie jest zadna zacheta bo nic mi nie wiadomo o wiedzy jaka ci ludzie posiadaja w temacie

    Natomiast chiptuning 225-tki to zupelnie inna historia , wieksze turbo ( K04) , wtryski , seryjnie 2 intercoolery ..........


    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  7. #7

    Dołączył
    Oct 2007
    Płeć
    Skąd
    Sosnowiec
    Pojemność
    1.8T
    KM
    210
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Czarny
    Posty
    572
    solina, Jeśli to czarny passat na Kieleckiej Rejestracji to mój wujaszek który siedzi w dzielnicy NEWMALDEN
    2009 Lotka R32 tył,Dystanse,Większe hamulce tył,Ciemne szyby jak drug? połówkę przekonam,Dolot BMR

  8. #8

    Dołączył
    Mar 2008
    Skąd
    Gorzów Wlkp/Szczecin
    Posty
    51
    Dzięki Arttur za wyczerpującą odpowiedź, teraz już wszystko wiem Co do tych drzwi lambo w tym passacie to nie mam pojęcia, na zdjęciach nie widać.. Mam jeszcze pytanko do deSignera, jakie koszty są w unitronicu za zmianę chłodnicy?

  9. #9

    Dołączył
    May 2007
    Skąd
    000
    Posty
    155
    Cytat Zamieszczone przez Arttur
    Maxvibe jesli bedziesz mial wskaznik doladowania i szerokopasmowy AFR to czemu nie mozna zaryzykowac kontrolujac co sie dzieje , w innym przypadku odpusc .......
    taki wskaźnik kosztuje chyba nawet więcej niż te nieszczęsne 1.5-2 koła a poza tym na tych odczytach też wypadałoby się znać, choć z tego co się orientuję wbudowany jest tam soft który nie pozwoli na przekombinowane ustawień (jeśli oczywiście myle tego wskaźnika z czymś innym tym )
    ...

  10. #10

    Dołączył
    May 2008
    Skąd
    Stolica
    Posty
    45
    Cytat Zamieszczone przez _SucHY_
    Mam jeszcze pytanko do deSignera, jakie koszty są w unitronicu za zmianę chłodnicy?
    Dokładnie nie wiem . Co prawda Andrzej informował mnie o możliwościach podniesienia mocy do ok 250 KM (?) i momentu do ok 380-390 Nm ale to szło już w kwoty ponad 10 koła ( oczywiście na gotowo z nową chłodnicą i całą resztą ) Także narazie odpuściłem. Sprobuję wstępnie czegoś delikatniejszego za mniejszą kasę i zobaczę jak auto będzie jeździło. Zawsze potem można coś dorzucić.... :P

    Pozdrawiam,

    deSigner

  11. #11

    Dołączył
    Mar 2008
    Skąd
    Gorzów Wlkp/Szczecin
    Posty
    51
    Rozumiem, czyli na razie decydujesz się na sam program? Napisz jakie wrażenia po modyfikacji, fajnie jakby był wykres

  12. #12

    Dołączył
    Jun 2007
    Skąd
    Londyn
    Posty
    75
    Cytat Zamieszczone przez Maxvibe
    solina, Jeśli to czarny passat na Kieleckiej Rejestracji to mój wujaszek który siedzi w dzielnicy NEWMALDEN
    Czarny czy granatowy?? napewno na kieleckiej i w kombi...new malden to okolice wimbledonu?

  13. #13

    Dołączył
    Feb 2008
    Płeć
    Skąd
    Bieżuń/Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    ???
    Rocznik
    -
    Kolor
    2
    Posty
    142
    Ja właśnie jestem po przeróbce u AndrzejaJak na razie nie mam (odpukać ) co narzekać.Seryjnie pokazało mi 214 KM.Andrzej dopasował program na 248 KM(temperatura 26 st. i słabiutkie paliwko,więc mysłe ze w innych warunkach i na shell V-power racing było by ponad 250-tyle jest i to czuć,więcej nie ma co,bo moja turbina z 99r dmucha już 1,5 Bara:P Wykres zamieszcze,ale na razie nie mam czasu.Taki chip trwa mniej wiecej 2h.Według mnie było warto poświęcić te 1600zł
    225 Q,black,xenon,bose,18"RS ,R32-look,

  14. #14

    Dołączył
    May 2008
    Skąd
    Stolica
    Posty
    45
    Cytat Zamieszczone przez _SucHY_
    Rozumiem, czyli na razie decydujesz się na sam program? Napisz jakie wrażenia po modyfikacji, fajnie jakby był wykres
    Dokładnie tak. Jutro będę dzwonił - chcę się umowić na przyszły wtorek . Myślę że wykresy dostanę - to niezwłocznie je załączę.

    Pozdrawiam

  15. #15

    Dołączył
    Mar 2008
    Skąd
    Gorzów Wlkp/Szczecin
    Posty
    51
    Tutaj znalazłem przykład modyfikacji wydechu i programu, przyznam że efekty jak dla mnie super. To jest coś co by mnie urządzało, przynajmniej na jakiś czas Uzyskujemy praktycznie osiągi mocniejszej TeTetki, bez dodatkowego intercoolera, lepszych wtrysków i większej turbiny.
    Tutaj link: http://tuning.pl/_tuning_Modyfikacje..._aid_726_.html

    Ciekaw jestem jaki byłby średni koszt takiego układu wydechowego, wydaje mi się, że jeżeli wybór padłby na jakąś firmę średniej klasy to można by to zrobić za całkiem nieduże pieniądze? Co o tym myślicie?

Podobne wątki

  1. Chip Tuning a spalanie
    Przez allkado w dziale Firmy Tuningowe
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 12-09-2018, 13:31
  2. Chip Tuning 1.8 Benzyna+ LPG
    Przez klawisz018 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 04-09-2016, 13:06
  3. MK2 [8J] Chip Tuning TT TDI CR
    Przez archi781 w dziale Firmy Tuningowe
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 04-02-2012, 02:11
  4. Chip Tuning 1.8T 180HP ( Unitronic )
    Przez SilverTM w dziale Firmy Tuningowe
    Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 26-04-2009, 08:10
  5. Chip Tuning czy wielka lipa?
    Przez rafael37 w dziale Tuning i gadżety
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 27-03-2009, 02:01

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •