Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 80

Wątek: Naprawa przerywacza kierunkowskazów

  1. #1
    Awatar KrzysiuProgramista
    Dołączył
    Jun 2015
    Płeć
    Skąd
    Zgierz
    Pojemność
    2.0T
    KM
    292
    Rocznik
    2016
    Kolor
    srebrny
    Posty
    1,342

    Naprawa przerywacza kierunkowskazów

    Jak dobrze wiemy problem z kierunkowskazami jest wszystkim dobrze znany Nowy przerywacz nie jest tani, cena na ogół oscyluje w granicach 200-250 zł w ASO (w sklepach motoryzacyjnych raczej nieosiągalne, w odróżnieniu od tych z A4, czy A6).

    Występują dwa typy przerywaczy: starszy i nowszy typ. Poniższa instrukcja dotyczy naprawy przerywacza starszego typu z przekaźnikiem "otwartym".

    Na forum występował podobny wątek poruszający różnice między nimi:
    http://www.klubtt.pl/showthread.php?...m-z-kierunkami

    Do naprawy będziemy potrzebowali:
    1. Mały płaski śrubokręt
    2. Lutownica
    3. Odsysacz cyny
    4. Cyna
    5. Nowy przekaźnik (przekaźnik kupiłem na allegro: http://allegro.pl/euro-przekaznik-15...215045907.html)

    Najpierw demontujemy oryginalny przerywacz. Nie jest to trudne, tutaj krótka instrukcja jak to zrobić:
    http://www.audiworld.com/forums/tt-m.../#post16813675

    Następnie po wyjęciu go, zanosimy go do domu/warsztatu, w każdym razie w dobrze oświetlone miejsce.

    1. Demontujemy obudowę. Z obydwu stron są zatrzaski, które podważamy. Naszym oczom ukarze się taki oto widok.

    Za kierunkowskazy odpowiada lewy przekaźnik. Prawy odpowiada za światła awaryjne i tego nie będziemy musieli wylutowywać.

    2. Wylutowujemy cztery nóżki, którymi przytwierdzony jest przekaźnik (zaznaczone czerwonymi kółkami). Tutaj bardzo przydaje się odsysacz, aby pozbyć się cyny.


    3. Po lewej widzimy nowy przekaźnik, a po prawej stary. Wkładamy nowy w miejsce starego i przylutowujemy.



    4. Jak zauważyliście na zdjęciu powyżej nóżki nowego są dłuższe. Dlatego po przylutowaniu ucinamy ich nadmiar.

    5. Tak ostatecznie wygląda nasz "stary-nowy" przerywacz. Zakładamy ponownie obudowę i montujemy w aucie

  2. #2
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Piekny opis! Sam reanimowalem w jednej TT taki przerywacz (kierunek zapalal sie na stale) pomoglo czyszczenie stykow przekaznika ale gdybym wtedy wiedzial ze jest dostepny zamiennik to skorzystalbym z niego, gdyz moja naprawa (chociaz zakonczona sukcesem) napewno miala charakter tymczasowej. Wielkie dzieki za tutka!
    Ps. Przekaznik ktorego szukamy to HFKS 012-1H ?? Pytam w razie gdyby fotki przestaly dzialac to tekst zawsze zostanie

  3. #3
    Awatar KrzysiuProgramista
    Dołączył
    Jun 2015
    Płeć
    Skąd
    Zgierz
    Pojemność
    2.0T
    KM
    292
    Rocznik
    2016
    Kolor
    srebrny
    Posty
    1,342
    Cytat Zamieszczone przez AcidTT Zobacz posta
    Piekny opis! Sam reanimowalem w jednej TT taki przerywacz (kierunek zapalal sie na stale) pomoglo czyszczenie stykow przekaznika ale gdybym wtedy wiedzial ze jest dostepny zamiennik to skorzystalbym z niego, gdyz moja naprawa (chociaz zakonczona sukcesem) napewno miala charakter tymczasowej. Wielkie dzieki za tutka!
    Ps. Przekaznik ktorego szukamy to HFKS 012-1H ?? Pytam w razie gdyby fotki przestaly dzialac to tekst zawsze zostanie
    Dokładnie, HFKS 012-1H

    Wcześniej też czyściłem styki, ale to pomogło na niespełna trzy miesiące. Teraz już czyściłem co tydzień, więc reanimacja przerywacza była już konieczna

  4. #4
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    A zwlaszcza ze taki przekaznik nie jest chyba przesadni drogi, prawda Kolego??? wszelkie info na wage zlota! pozatym ja lubie raz przysiasc do tematu, zrobic jak w ksiazce pisze i miec bezcenna swiadomosc ze jest zrobione. Wtedy lepiej sie spi, a teraz wiadomo ze nie taki diabel straszny.

  5. #5
    Awatar KrzysiuProgramista
    Dołączył
    Jun 2015
    Płeć
    Skąd
    Zgierz
    Pojemność
    2.0T
    KM
    292
    Rocznik
    2016
    Kolor
    srebrny
    Posty
    1,342
    Cytat Zamieszczone przez AcidTT Zobacz posta
    A zwlaszcza ze taki przekaznik nie jest chyba przesadni drogi, prawda Kolego??? wszelkie info na wage zlota! pozatym ja lubie raz przysiasc do tematu, zrobic jak w ksiazce pisze i miec bezcenna swiadomosc ze jest zrobione. Wtedy lepiej sie spi, a teraz wiadomo ze nie taki diabel straszny.
    Sam przekaźnik to taniocha Koszt: 2 zł + przesyłka (akurat tutaj przesyłka będzie kosztować 10 zł, więc dużo więcej niż sam przekaźnik ). Na allegro nie miałem problemu ze znalezieniem (link u góry) W przypadku tego drugiego typu przerywacza (nowszego typu) wlutowany jest tam zabudowany przekaźnik G8N -1FS (Jerry o tym wspominał w podpiętym temacie) i jest on podobno nie do zdobycia.

  6. #6
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Sorka, faktycznie podales link.. cena super, robota prosta, bedo sie ludziska cieszyc Paaniee!

  7. #7
    Awatar grzałka
    Dołączył
    Mar 2013
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1998
    Kolor
    szary
    Posty
    373
    To naprawdę działa 13zł zamiast 160 za używany włącznik awaryjnych, roboty na góra pół godziny i znowu mam kierunkowskazy
    Proste są dla szybkich aut a zakręty dla szybkich kierowców

    https://www.facebook.com/SzefKuchniPodOrlem?ref=hl

  8. #8

    Dołączył
    Oct 2013
    Płeć
    Skąd
    Warszawa-Bródno
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    187
    Jutro biorę się za swój.przestał migac i kierunki świecą non stop.

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Podkleje swój sposób naprawy.co prawda nieco droższy ale z powodu braku nowych, całych wlacznikow może się przydać. Mianowicie.Znalazłem na aukcji wlacznik od Audi A4 B5.koniecznie polift, wtyczka 9 pin.Różni się nieco obudową i posiada trójkątny przycisk.Rozbieramy stary jak i nowy wlacznik. Wyciągamy bebechy i całość pakujemy w obudowę starego włącznika.Pasuje plug and Play. Kupiłem na allegro fabrycznie nowy zamiennik za 63 złote.zamiast psujacego się przerywacza od kierunków jest wlutowane jakieś czarne ustrojstwo.awaryjne po staremu.Co najważniejsze działa a wymiana łatwiejsza i krótsza niż w przypadku lutowania oraz bardziej dostępna dla laików.

  9. #9
    Awatar PAHO
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Oświęcim
    Pojemność
    1.8T
    KM
    23X
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Czarny
    Posty
    950
    Bardzo istotne odkrycie. To się chwali

  10. #10
    Awatar kiero
    Dołączył
    May 2013
    Płeć
    Skąd
    Ciachcin N./Płock
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czarny
    Posty
    100
    Super opis, może kiedyś się przyda

    Zastanawiam się czy da radę tak zmodyfikować przerywacz, żeby robić trzy mignięcia kierunkowskazów po muśnięciu manetki?

  11. #11
    Awatar KrzysiuProgramista
    Dołączył
    Jun 2015
    Płeć
    Skąd
    Zgierz
    Pojemność
    2.0T
    KM
    292
    Rocznik
    2016
    Kolor
    srebrny
    Posty
    1,342
    Cytat Zamieszczone przez kiero Zobacz posta
    Super opis, może kiedyś się przyda

    Zastanawiam się czy da radę tak zmodyfikować przerywacz, żeby robić trzy mignięcia kierunkowskazów po muśnięciu manetki?
    Da radę
    Jest taki moduł (widziałem w internecie w zasadzie różnie podejścia do tego):
    http://olx.pl/oferta/komfortowe-kier...5-ID8FwFp.html

    Muszę popatrzeć kiedyś jak to zamontować w aucie

  12. #12
    Awatar kiero
    Dołączył
    May 2013
    Płeć
    Skąd
    Ciachcin N./Płock
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czarny
    Posty
    100
    Też coś takiego widziałem i przymierzam się do zakupu, ale wolałbym bardziej oryginalne rozwiązanie

  13. #13
    Awatar Lamer
    Dołączył
    Jun 2015
    Płeć
    Skąd
    Chełm
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    227
    Cześć wszystkim TTkowiczom. Padła mi ta sama cewka - od kierunków i zdecydowałem się na elektroniczny przerywacz z racji ledowych kierunków z przodu. Podłączyłem już wszystko działa, kierunki na wlutowanym elektronicznym przerywaczu a awaryjne po staremu. Problem pojawił się z dosyć rzadką przypadlością do jakiej może dojść, mianowicie wrzucenie manetki kierunkowskazu (obojętne którego) przy włączonych awaryjnych. Na zapłonie jeszcze w miarę szalejące kierunki da się znieść, że awaryjne wysterowują je od siebie a przerywacz od siebie i wychodzą takie roszady troche. Gorzej jest z sytuacją gdy wyłącze zapłon. Wtedy zapala się ,,choinka" na desce i zegary szaleją w rytm zapalających się awaryjnych.

    Nazwa:  20160706_114848.jpg
Wyświetleń: 561
Rozmiar:  918.5 KB

    Może to jakąś przepiąć inaczej, czy coś zmostkować albo nie wiem... podłączyłem tam gdzie było zasilanie 12V po przekreceniu zapłonu, a sygnał do manetki.
    Ostatnio edytowane przez Lamer ; 06-07-2016 o 13:50

  14. #14
    Awatar Jerry
    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrzysty
    Posty
    3,004
    Cytat Zamieszczone przez Lamer Zobacz posta
    Cześć wszystkim TTkowiczom. Padła mi ta sama cewka - od kierunków i zdecydowałem się na elektroniczny przerywacz z racji ledowych kierunków z przodu. Podłączyłem już wszystko działa, kierunki na wlutowanym elektronicznym przerywaczu a awaryjne po staremu. Problem pojawił się z dosyć rzadką przypadlością do jakiej może dojść, mianowicie wrzucenie manetki kierunkowskazu (obojętne którego) przy włączonych awaryjnych. Na zapłonie jeszcze w miarę szalejące kierunki da się znieść, że awaryjne wysterowują je od siebie a przerywacz od siebie i wychodzą takie roszady troche. Gorzej jest z sytuacją gdy wyłącze zapłon. Wtedy zapala się ,,choinka" na desce i zegary szaleją w rytm zapalających się awaryjnych.

    Nazwa:  20160706_114848.jpg
Wyświetleń: 561
Rozmiar:  918.5 KB

    Może to jakąś przepiąć inaczej, czy coś zmostkować albo nie wiem... podłączyłem tam gdzie było zasilanie 12V po przekreceniu zapłonu, a sygnał do manetki.
    No bo po wyłączeniu zapłonu przy ori układzie kierunkowskazów, po przełączeniu manetki kierunku włącza się odpowiednio lewe bądź prawe światło postojowe. Instalując dodatkowy przerywacz w układ przekaźników spowodowałeś że dodatkowo uruchamia się elektroniczny przerywacz kierunków po wyłączeniu zapłonu.

    Jeśli mogę dodać coś od siebie to nie akceptuję takiego lutowania jak na zdjęciu (nasmarkane, druciki z linek wystają i nie są dolutowane - ryżywo zwarcia) , wg mnie powinieneś wrócić do stanu przed, wymienić uszkodzony przekaźnik (o ile elektronika się nie uszkodziła) i tyle.
    Te Terrere Terrere terererererere …

  15. #15
    Awatar Lamer
    Dołączył
    Jun 2015
    Płeć
    Skąd
    Chełm
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    227
    no dobrze by było, tylko że po podłączeniu standardowego przekaźnika, z kierunkami ledowymi, będzie mi wywalać błąd spalonej żarówki migaczy

Podobne wątki

  1. Żarówki do kierunkowskazów
    Przez Maciekxd w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 22-02-2017, 17:14
  2. Kupię przerywacz kierunkowskazów
    Przez Lex w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 04-09-2015, 13:08
  3. KUPIE: przerywacz kierunkowskazow
    Przez wychylylybym w dziale Kupię
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 13-12-2012, 19:34
  4. dziwne zachowanie kierunkowskazów
    Przez piotreksz605 w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 26-02-2009, 14:50
  5. Wylacznik Kierunkowskazów
    Przez BarTTek w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 26-02-2009, 12:16

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •