Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 16 do 30 z 31

Wątek: Tip

  1. #16
    Awatar STELMI
    Dołączył
    Jun 2012
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    2.0T
    KM
    207
    Rocznik
    2008
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    1,098
    jak w tym kraju ma być dobrze, jak wolicie kupować chiński badziew zamiast polskich produktów....

  2. #17
    Awatar Wójto.WRA
    Dołączył
    Nov 2015
    Płeć
    Skąd
    Zalesie/Radom
    Pojemność
    1.8T
    KM
    2++
    Rocznik
    2001
    Kolor
    srebrny
    Posty
    186
    Cytat Zamieszczone przez STELMI Zobacz posta
    jak w tym kraju ma być dobrze, jak wolicie kupować chiński badziew zamiast polskich produktów....
    Chciałem dopytać, zoorientować się cenowo i doradzić klubowiczów ewentualnie kupić zalegającą mu używke

  3. #18
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    Ktoś kiedyś marudził ,że niby tipy propera maja za gruba rurke w środku. Hmm ja sobie zrobiłem płynne przejścia i na takim tip mam 312km. Także myśle ,że inne cudowne doloty nie sa lepsze. Poza tym ostatnio montowałęm Properowy i ścianka rurki jest cieńsza wiec i w środku jest łagodniej. Śmiało mogę polecić bo można sobie to tak zamontować ze nic nie obciera a te chińskie podróby forga to sa miekkie i nie zawsze pasują. Cały z kwasówki też sredni pomysł bo na 100% nie bedzie tak idealnie spasowany a tam blisko sa weze od hamulców ktorych lepiej nie przetrzeć bo...
    Ostatnio edytowane przez Pawel-2005 ; 06-03-2016 o 19:20

  4. #19
    Awatar Wójto.WRA
    Dołączył
    Nov 2015
    Płeć
    Skąd
    Zalesie/Radom
    Pojemność
    1.8T
    KM
    2++
    Rocznik
    2001
    Kolor
    srebrny
    Posty
    186
    Cytat Zamieszczone przez Pawel-2005 Zobacz posta
    Ktoś kiedyś marudził ,że niby tipy propera maja za gruba rurke w środku. Hmm ja sobie zrobiłem płynne przejścia i na takim tip mam 312km. Także myśle ,że inne cudowne doloty nie sa lepsze. Poza tym ostatnio montowałęm Properowy i ścianka rurki jest cieńsza wiec i w środku jest łagodniej. Śmiało mogę polecić bo można sobie to tak zamontować ze nic nie obciera a te chińskie podróby forga to sa miekkie i nie zawsze. Cały z kwasówki też sredni pomysł bo na 100% nie bedzie tak idealnie spasowany a tam blisko sa weze od hamulców ktorych lepiej nie przetrzeć bo...

    Właśnie o taką odpowiedź mi chodziło . A nie jakieś nic wnoszące hejty .

    Dzięki Paweł

  5. #20
    Awatar omerta
    Dołączył
    Apr 2015
    Płeć
    Skąd
    L 78H
    Pojemność
    1.8T
    KM
    ---
    Rocznik
    1999
    Kolor
    blu
    Posty
    702
    przesyłka darmowa czyli 75dolców x stawka za dolca

    STELMI akurat ten tip na badziew nie wygląda, naprawdę dobrze wykonany
    poświęcić mogę zdrowie i w weekend wyciągnąć go i porobić foty jak wygląda po tych paru miesiącach "pracy" z turbiną

  6. #21
    Awatar Wójto.WRA
    Dołączył
    Nov 2015
    Płeć
    Skąd
    Zalesie/Radom
    Pojemność
    1.8T
    KM
    2++
    Rocznik
    2001
    Kolor
    srebrny
    Posty
    186
    No to panowie wpadł mi w łapki bardzo fajny Tip z Forga za 400 złoty używany dobra cena ?

  7. #22
    Awatar mlody_mk2
    Dołączył
    Dec 2015
    Płeć
    Skąd
    3city
    Pojemność
    1.8T
    KM
    250
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarny
    Posty
    487
    400 wg za używkę to dużo ...

  8. #23
    Awatar Wójto.WRA
    Dołączył
    Nov 2015
    Płeć
    Skąd
    Zalesie/Radom
    Pojemność
    1.8T
    KM
    2++
    Rocznik
    2001
    Kolor
    srebrny
    Posty
    186
    Cytat Zamieszczone przez mlody_mk2 Zobacz posta
    400 wg za używkę to dużo ...



    Szz kur**a nie miałem porównania cen używanych tipów z Forga bo był tylko jeden na Allegro . Kij tam założę niech dobrze służy

  9. #24
    Awatar Quuuun
    Dołączył
    Sep 2015
    Płeć
    Skąd
    Zamość
    Pojemność
    1.8T
    KM
    4XX
    Rocznik
    2002
    Kolor
    czarny
    Posty
    163
    Co do propera to jednak pod k04 jest fajną opcją bo nie jest tak restrykcyjny jak pod k03, abstra****ąc już od doświadczenia które ktoś może mieć z tego typu tipem to nie wydaje mi się, żeby przepływ powietrza był tam lepszy niż na serii, jeżeli się myle to niech ktoś poprawi mnie bo z tego co wyczytałem to ludzie nie narzekają na to, że jest go ciężko spasować, tylko raczej na to, że jest po prostu słabą alternatywą dla seryjnego tipa... (mam na myśli tu k03).

  10. #25
    Awatar STELMI
    Dołączył
    Jun 2012
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    2.0T
    KM
    207
    Rocznik
    2008
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    1,098
    Cytat Zamieszczone przez Quuuun Zobacz posta
    Co do propera to jednak pod k04 jest fajną opcją bo nie jest tak restrykcyjny jak pod k03, abstra****ąc już od doświadczenia które ktoś może mieć z tego typu tipem to nie wydaje mi się, żeby przepływ powietrza był tam lepszy niż na serii, jeżeli się myle to niech ktoś poprawi mnie bo z tego co wyczytałem to ludzie nie narzekają na to, że jest go ciężko spasować, tylko raczej na to, że jest po prostu słabą alternatywą dla seryjnego tipa... (mam na myśli tu k03).
    bzdura - widziałeś przekrój na dole fabrycznego?

  11. #26
    Awatar skatejol92
    Dołączył
    Sep 2015
    Płeć
    Skąd
    Warszawa/ Tomaszów Mazowiecki
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    148
    Cytat Zamieszczone przez Quuuun Zobacz posta
    Co do propera to jednak pod k04 jest fajną opcją bo nie jest tak restrykcyjny jak pod k03, abstra****ąc już od doświadczenia które ktoś może mieć z tego typu tipem to nie wydaje mi się, żeby przepływ powietrza był tam lepszy niż na serii, jeżeli się myle to niech ktoś poprawi mnie bo z tego co wyczytałem to ludzie nie narzekają na to, że jest go ciężko spasować, tylko raczej na to, że jest po prostu słabą alternatywą dla seryjnego tipa... (mam na myśli tu k03).
    TIP od Propera w k04 jest mniej restrykcyjny od seryjnego, wystarczy wziąć dwa do ręki jak pisze STELMI i porównać średnicę wewnętrzną np na dole. W Properze jest większa na dłuższym odcinku w stosunku do serii.
    W k03 jest to chyba jeszcze bardziej widoczne, ale tutaj nie jestem pewien na 100%, nie widziałem.

  12. #27
    Awatar Quuuun
    Dołączył
    Sep 2015
    Płeć
    Skąd
    Zamość
    Pojemność
    1.8T
    KM
    4XX
    Rocznik
    2002
    Kolor
    czarny
    Posty
    163
    Cytat Zamieszczone przez skatejol92 Zobacz posta
    TIP od Propera w k04 jest mniej restrykcyjny od seryjnego, wystarczy wziąć dwa do ręki jak pisze STELMI i porównać średnicę wewnętrzną np na dole. W Properze jest większa na dłuższym odcinku w stosunku do serii.
    W k03 jest to chyba jeszcze bardziej widoczne, ale tutaj nie jestem pewien na 100%, nie widziałem.
    K04 spoko ale k03 ma tyle zawijasow i tez na pewno nie jest obojetne przejscie silikon kwasowka, dlatego sam nadal zastanawiam sie czy jednak nie bedzie lepszy silikon.

  13. #28
    Awatar skrzypul
    Dołączył
    Apr 2016
    Płeć
    Skąd
    Łódź
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    2009
    Kolor
    Czarny
    Posty
    27
    silikonowe TIPy niewiele różnią się od tych fabrycznych. Mają tylko fajniejsze kolory ale jeśli chodzi o wrażliwość na zaciskanie to silikon tylko niewiele jest wytrzymalszy.
    przy 1.2bara silikon potrafi się zacisnąć a więc podobnie jak ori gumowy dlatego najlepszą opcją jest montaż alu/kwasu na możliwie jak najkrótszych złączkach silikonowych.
    Niestety TIP "metalowy" musi być bardzo dobrze i precyzyjnie wyspawany by był szczelny i nie obijał się o ścianę grodziową (zwłaszcza w Q bo tam mega mało miejsca jest przez wał i pokręcony DP )
    Te tipy z properfektu są spoko ale nierzadko wymagają "personalizacji" na docelowym aucie

    Tapnięte z S6Edge

  14. #29
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    Dywagacje jakby to bylo do aut po 700+
    Propera dawno nie zakładalem do k03 ale przeplywy mial duuzo lepsze. Raz zakładalem sylikonowa podrobke forga to marna jakosc bo miekkie to wiec pewnie sie zasysac musi.

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez skrzypul Zobacz posta
    silikonowe TIPy niewiele różnią się od tych fabrycznych. Mają tylko fajniejsze kolory ale jeśli chodzi o wrażliwość na zaciskanie to silikon tylko niewiele jest wytrzymalszy.
    przy 1.2bara silikon potrafi się zacisnąć a więc podobnie jak ori gumowy dlatego najlepszą opcją jest montaż alu/kwasu na możliwie jak najkrótszych złączkach silikonowych.
    Niestety TIP "metalowy" musi być bardzo dobrze i precyzyjnie wyspawany by był szczelny i nie obijał się o ścianę grodziową (zwłaszcza w Q bo tam mega mało miejsca jest przez wał i pokręcony DP )
    Te tipy z properfektu są spoko ale nierzadko wymagają "personalizacji" na docelowym aucie

    Tapnięte z S6Edge
    A co ma tip do tego czy auto Q czy oska? Miejsca jest tyle samo w osce co w Q Bo tip idzie do gory a nie do dolu. Dp tez nic tego niema takze chyba koledE sie pomylilo z czyms

  15. #30
    Awatar skrzypul
    Dołączył
    Apr 2016
    Płeć
    Skąd
    Łódź
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    2009
    Kolor
    Czarny
    Posty
    27
    Q nic do Tipa nie ma ale miejsca na wygodne operowanie łapkami jest mniej. Przy doborze Tipa istotne jest to by się go nie dało zcisnąć ręką i czy auto ma ESP czy nie (różnica w ilości "wyjść" na TIPie, chociaż nie spotkałem jeszcze TeTejki bez ESP

    Tapnięte z S6Edge

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •