Pokaż wyniki od 1 do 15 z 113

Wątek: Madry TT 2.0 TFSI S-tronic Quattro

Widok wątkowy

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #1
    Awatar madry
    Dołączył
    Jan 2016
    Płeć
    Skąd
    Kraków
    Pojemność
    2.0T
    KM
    351
    Rocznik
    2009
    Kolor
    quattro
    Posty
    312

    Madry TT 2.0 TFSI S-tronic Quattro

    Witam

    Udało się zrobić jakieś zdjęcia (niestety tylko telefonem) na nowych kołach, tak więc poniżej opis Naszej TT - autem na co dzień jeździ moja żona

    Audi TT 2.0 TFSI, quattro, S-tronic z 2009 r., kupione przeze mnie w styczniu 2016 r. z przebiegiem 85 tys. km. Auto pochodzi z polskiego salonu, nabyte w październiku 2009 r. w Audi Groblewski Gdańsk. Pierwsza właścicielka w chwili zakupu miała 18 lat (rocznik 1991), i jak się okazało TT’ki używała bardzo sporadycznie – jak wynika z książki pierwszy przegląd autko miało dopiero w kwietniu 2012 r., jak się domyślam tylko z przymusu, bo przy przebiegu 12 tys km

    TT serwisowane przez kolejnego właściciela także w ASO Audi Groblewski z prowadzoną do dnia sprzedaży książką serwisową - ostatni przegląd z listopada 2015 r. przy przebiegu 82 tys km. Nasz poprzednik zostawił samochód w rozliczeniu u dealera VW Plichta w Gdyni, skąd auto trafiło do Krakowa.

    Samochód jest w kolorze Brillant Black, na wszystkich elementach posiada oryginalny lakier (grubość 120-170 mikronów).

    Co do wyposażenia to, z tego co zdążyłem się zorietnować jest ono dość bogate jak na TT tj. magentic ride; biksenony z DRL; czujnik zmierzchu/deszczu; czujniki ciśnienia w oponach; kolorowy FIS; nagłośnienie Bose; zmieniarka x6 CD; podgrzewane i elektrycznie składane lusterka; skórzane, podgrzewane i elektrycznie regulowane siedzenia z regulacją podparcia odcinka lędźwiowego kręgosłupa; daszek nad zegarami i tunel środkowy obszyte skórą; fotochromatyczne lusterko wsteczne z wyświetlaniem kierunków geograficznych; telefon z bluetooth i wyprowadzoną instalacją w tunelu; wyjście AMI w schowku; kierownica multifunkcyjna m.in. z możliwością wybierania nr tel. i wydawania komend głosowych; czujniki parkowania z tyłu; no i oczywiście S-Tronic oraz quattro.

    Z drobiazgów to schowki pod siedzeniami; podłokietnik na hamulcu ręcznym, siateczka na drobiazgi od strony pasażera, siatki w oparciach przednich foteli czy siatka w bagażniku (możliwe, że jeszcze o czymś zapomniałem/ nie zauważyłem lub nie wiem, że to dodatkowe wyposażenie)

    Z rzeczy, które zostały przeze mnie dokupione/zmienione w ciągu ostatniego miesiąca to:
    - oryginalne felgi 18” od TT-S z oponami Pirelli P7 245/40;
    - program w CompSport na 261KM/352Nm (seria 218KM/298Nm);
    - nawigacja RSN-E 193 Led;
    - wymiana oświetlenia na ledowe tj. DRL, postojówek, halogenów, podświetlenia rejestracji, oświetlenia wnętrza, schowka i bagażnika;
    - chromowane ozdobne nakładki na końcówki wydechu;
    - oryginalna stalowa podstopnica i nakładki na pedały.

    Do założenia czekają jeszcze:
    - poliftowe pokrętło do sterowania lusterkami i guziki do opuszczania szyb (od TT z 2012);
    - uchwyty do otwierania drzwi w wersji ze stalowymi wstawkami (oryginalnie są w pełnej skórze).

    W planach mamy jeszcze stage 3 w CompSport i to będzie koniec modyfikacji







    Ostatnio edytowane przez madry ; 28-02-2016 o 10:18

Podobne wątki

  1. Czarnulka 2.0 TFSI s-tronic
    Przez sebam w dziale MK2 (2006-2014)
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 02-08-2016, 19:18
  2. 2.0 TFSI S-tronic problem z mechatronic
    Przez TT wroc w dziale MK2 (2006-2014)
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 23-10-2012, 23:00

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •