Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12

Wątek: Wyciszanie TT czyli o akustyce słów kilka.

  1. #1
    Awatar Bejrut
    Dołączył
    Dec 2013
    Płeć
    Skąd
    Krk
    Pojemność
    1.8T
    KM
    224
    Rocznik
    2001
    Kolor
    silver
    Posty
    389

    Wyciszanie TT czyli o akustyce słów kilka.

    Co sądzicie o wygłuszeniu TT. Ktoś ma jakieś doświadczenia w tym temacie? Jak wygłuszyć dobrze drzwi, co z grodzią i klapą silnika? Bagażnik, podłoga, boczki co jeszcze? Temat niezbyt rozbudowany na forum więc zapraszam do dyskusji i prezentacji swoich pomysłów.

  2. #2
    Awatar asikson
    Dołączył
    Jan 2011
    Płeć
    Skąd
    Fallenizza
    Pojemność
    2.0T
    KM
    410
    Rocznik
    1944
    Kolor
    BLAU
    Posty
    535
    ja mam zrobione drzwi matami 3-4mm i podłoge przednią, teraz przy przekładce quattro będe jeszcze tłumił dalczącześć podłogi czyli pod tylnna kanapa i bagaznik. Biorąć pod uwage efekty z moich poprzednich aut ,efekt jest słyszalny już przy nawet dobrze zriobionych drzwiach ale jak ktoś nie wirzy najlepiej z miernikiem pojechać np 130kmh przed łumieniam i po. Liczby nie kłamią.

    PS
    Dużą robote odwalają też opony....
    Cel jest tylko jeden - najlepiej grające TT na świecie!

  3. #3
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    W TT można sporo zyskać na wyciszeniu wnętrza używając maty izolacyjne .
    W 8N najbardziej zauważalne efekty daje oklejenie blachy pod tylną kanapą , bagażnika i miejsca nad tylnymi nadkolami + do tego drzwi .
    Podłoga nie da wielkiego efektu bo wykładzina ma dość grubą izolację jednak sumarycznie z resztą oklejenia może w pewnym stopniu przyczynić się do dodatkowego wyciszenia.
    Podobnie dach tyle że chyba robił bym go w pierwszej kolejności przed podłogą .

    Trzeba też pamiętać że wszystko ma swoje plusy i minusy, za wyciszenie zapłacimy dodatkowym przyrostem wagi bo maty w brew pozorom nie są takie lekkie .
    Ilość maty potrzebnej do wyklejenia może ważyć od 15 do nawet 25 kg lub nawet więcej w zależności od rodzaju maty i zakresu oklejania .
    Nie każdy jednak skupia się maksymalnie na osiągach więc dla wielu może nie być to problemem

    Inną ciekawą alternatywą są izolacje rozpylane za pomocą pistoletu i o takim rozwiązaniu sam kiedyś myślałem i pewnie wrócę kiedyś do tematu .
    Nie wiem czy w EU jest to dostępne ale świetnym produktem w tej kategorii jest Lizard Skin .
    Oferują powłoki zarówno do izolacji termicznej jak i akustycznej , waga zdecydowanie mniejsza od mat a skuteczność podobno bardzo dobra .
    Osobiście nie mam z tym doświadczenia ale czytałem wiele pozytywnych opinii .






    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  4. #4

    Dołączył
    Jun 2015
    Płeć
    Skąd
    Łódź
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    00
    Kolor
    LY7W
    Posty
    57
    Panowie nie wiem co wy chcecie wygłuszać, może to ze względu na przesiadke z prehistorycznego golfa ale u mnie w środku panuje cisza nawet przy dużych prędkościach

  5. #5

    Dołączył
    Apr 2013
    Płeć
    Skąd
    Lubuskie
    Pojemność
    1.8T
    KM
    240
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Czarny
    Posty
    543
    TT jest fabrycznie dobrze wygłuszone ale niektórzy chcą to poprawić bo mają taką chęć, inni chcą uzyskać lepszą jakość car-audio a jeszcze inni po modyfikacjach np wydechu chcą móc jechać na autostradzie przy 140km/h bez bólu głowy.
    Ja sam biorę się za wygłuszenie mojej tt. Polecam maty butylowe od STP gdyż są to świetne maty w dobrej cenie polecane przez wielu. Sam mam zamiar użyć mat butylowych STP iSilver gdyż zależy mi na wygłuszeniu auta ale nie chcę dokładać mu wielu kg. Jeśli ktoś nie patrzy na kg może wziąć model Silver który jest minimalnie grubszy bądź iść w model wyżej czyli STP Gold ale to już 3kg/m2 ale za to efekt jest konkretny. Dla lepszego efektu na maty nakłada się piankę wygłuszającą np polecana GMS 02 bądź nieco grubsza GMS 022. Pianke GMS 02 lub 022 zawsze daję sie na tapicerke drzwi

    Tutaj podaję wam schemat jak wygłuszyć całe tt mk1 który według mnie jest najlepszy w stosunku jakość/cena
    Podsufitka - (1 warstwa) STP Silver (2 warstwa) GMS 02
    Słupki - (1 warstwa) STP iSilver (2 warstwa) GMS 02
    Podłoga - (1 warstwa) STP Silver (2 warstwa) GMS 022
    Bagażnik, tylna kanapa i tylne nadkola - (1 warstwa) STP Gold (2 warstwa) GMS 022
    Tylna klapa - (1 warstwa) iSTP Silver (2 warstwa) GMS 02
    Drzwi - (zewnętrzna strona blachy(patrząc od środka auta blacha za szybą)) STP Gold (wewnętrzna strona blachy) STP Silver (tapicerka) GMS 022
    Maska - (zewnętrzna strona czyli wnęki) STP Silver (wewnętrzna strona) GMS 011A
    Grodź (pod i za konsolą środkową wewnątrz auta) - STP Gold

  6. #6
    Awatar PAHO
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Oświęcim
    Pojemność
    1.8T
    KM
    23X
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Czarny
    Posty
    950
    Cytat Zamieszczone przez maehix Zobacz posta
    TT jest fabrycznie dobrze wygłuszone ale niektórzy chcą to poprawić bo mają taką chęć, inni chcą uzyskać lepszą jakość car-audio a jeszcze inni po modyfikacjach np wydechu chcą móc jechać na autostradzie przy 140km/h bez bólu głowy.
    Ja sam biorę się za wygłuszenie mojej tt. Polecam maty butylowe od STP gdyż są to świetne maty w dobrej cenie polecane przez wielu. Sam mam zamiar użyć mat butylowych STP iSilver gdyż zależy mi na wygłuszeniu auta ale nie chcę dokładać mu wielu kg. Jeśli ktoś nie patrzy na kg może wziąć model Silver który jest minimalnie grubszy bądź iść w model wyżej czyli STP Gold ale to już 3kg/m2 ale za to efekt jest konkretny. Dla lepszego efektu na maty nakłada się piankę wygłuszającą np polecana GMS 02 bądź nieco grubsza GMS 022. Pianke GMS 02 lub 022 zawsze daję sie na tapicerke drzwi

    Tutaj podaję wam schemat jak wygłuszyć całe tt mk1 który według mnie jest najlepszy w stosunku jakość/cena
    Podsufitka - (1 warstwa) STP Silver (2 warstwa) GMS 02
    Słupki - (1 warstwa) STP iSilver (2 warstwa) GMS 02
    Podłoga - (1 warstwa) STP Silver (2 warstwa) GMS 022
    Bagażnik, tylna kanapa i tylne nadkola - (1 warstwa) STP Gold (2 warstwa) GMS 022
    Tylna klapa - (1 warstwa) iSTP Silver (2 warstwa) GMS 02
    Drzwi - (zewnętrzna strona blachy(patrząc od środka auta blacha za szybą)) STP Gold (wewnętrzna strona blachy) STP Silver (tapicerka) GMS 022
    Maska - (zewnętrzna strona czyli wnęki) STP Silver (wewnętrzna strona) GMS 011A
    Grodź (pod i za konsolą środkową wewnątrz auta) - STP Gold
    Fajne zestawienie, na pewno się przyda, dzięki.

  7. #7

    Dołączył
    Apr 2013
    Płeć
    Skąd
    Lubuskie
    Pojemność
    1.8T
    KM
    240
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Czarny
    Posty
    543
    Oczywiście można uzyć innych mat ale z doświadczenia oraz z opinii firm zajmujących się wygłuszeniem to maty stp są najlepsze w swojej cenie to samo pianka gms.
    Jak ktoś chcę zaoszczędzić na wadzę to wybiera mate stp iSilver i pianke gms 02 a jak w jakość wygłuszenia to bierze stp gold i gms 022, mata stp silver to taka pomiędzy iSilver a Gold.

    Tutaj podaje link do sklepu z którego zamawiam maty: http://www.bitmat.pl/ ,mają dobre ceny i częste promocje (nie reklamuję sklepu po prostu nie chcę aby ktoś przepłacił kupując z alledrogo)

    Do warsztatu dodam zdjęcia jak u siebie wygłuszam całą tt
    Ostatnio edytowane przez maehix ; 20-08-2015 o 17:12

  8. #8
    Awatar Bejrut
    Dołączył
    Dec 2013
    Płeć
    Skąd
    Krk
    Pojemność
    1.8T
    KM
    224
    Rocznik
    2001
    Kolor
    silver
    Posty
    389
    Kolego a czy mógłbyś napisać ile mniej więcej sztuk lub metrów kwadratowych tych mat i pianek kupić? ( osobiście chce wygłuszyć drzwi, maskę i bagażnik.

    I drugie pytanie. Masz już jakieś fotki z montażu. Jak u Ciebie się to sprawdza.

  9. #9

    Dołączył
    Apr 2013
    Płeć
    Skąd
    Lubuskie
    Pojemność
    1.8T
    KM
    240
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Czarny
    Posty
    543
    Zestaw 3,75m2 najbardziej sie oplaca.
    1,875m2 idzie na bagażnik, czyli połowa.
    Druga połowa starczy ci na 1 warstwę na drzwiach. Jak chcesz zrobić profi na drzwiach muszą być 2 warstwy na wewn i zewn blasze.
    Na twoim miejscu zamówił bym u nich 2 zestawy 3,75m2.

    U mnie podczas montażu

    Innej foty nie mam niestety bo mi się telefon rozładował gdy montowałem maty

    Wysłane z mojego C6Quad_4G przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez maehix ; 28-02-2016 o 13:18

  10. #10
    Awatar Dydol
    Dołączył
    May 2013
    Płeć
    Skąd
    Łódź
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrna
    Posty
    101
    Osobiście bardzo polecam wygłuszenie bagażnika, u mnie było to wymagane ze względu na LPG czyli brak ori plastików, ale efekt jest niesamowity - lepiej niż w oryginale.

  11. #11
    Awatar Bejrut
    Dołączył
    Dec 2013
    Płeć
    Skąd
    Krk
    Pojemność
    1.8T
    KM
    224
    Rocznik
    2001
    Kolor
    silver
    Posty
    389
    Cytat Zamieszczone przez maehix Zobacz posta
    Zestaw 3,75m2 najbardziej sie oplaca.
    1,875m2 idzie na bagażnik, czyli połowa.
    Druga połowa starczy ci na 1 warstwę na drzwiach. Jak chcesz zrobić profi na drzwiach muszą być 2 warstwy na wewn i zewn blasze.
    Na twoim miejscu zamówił bym u nich 2 zestawy 3,75m2.

    U mnie podczas montażu

    Innej foty nie mam niestety bo mi się telefon rozładował gdy montowałem maty

    Wysłane z mojego C6Quad_4G przy użyciu Tapatalka
    Czyli 3.75 maty butylowej a na to nakleić 3.75 pianki? Dobrze rozumiem?

  12. #12

    Dołączył
    Apr 2013
    Płeć
    Skąd
    Lubuskie
    Pojemność
    1.8T
    KM
    240
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Czarny
    Posty
    543
    Piankę tylko na tapicerkę, więc wyjdzie mniej
    Na blache bagażnika tam gdzie koło idzie mata. Na boczki z tapicerki i tył z plastiku (tam gdzie zamek) idzie mata na blache a potem pianka na tapicerke/plastik.
    Różnica jest baardzo duża jeśli dokładnie obkleimy wszystko.
    Dużo też daje naklejenie mat na klapę bagażnika.

Podobne wątki

  1. Nakładki na zaciski ? Czyli... WTF ? ?
    Przez TTkowiec w dziale Rozrywka
    Odpowiedzi: 115
    Ostatni post / autor: 25-06-2016, 11:54
  2. Nakładki na zaciski ? Czyli... WTF ? ?
    Przez TTkowiec w dziale Tuning i gadżety
    Odpowiedzi: 99
    Ostatni post / autor: 24-06-2016, 10:37
  3. Wyciszanie drzwi + audio
    Przez wziuuuuu w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 29-04-2015, 14:48
  4. Kilka słów o aucie
    Przez B@rtek w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 39
    Ostatni post / autor: 19-03-2011, 15:00
  5. nasz silnik czyli V5...
    Przez Ariel w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 28-02-2008, 07:11

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •