Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 18

Wątek: Demontaż alternatora / paska wielorowkowego / termostatu

  1. #1
    Awatar KrzysiuProgramista
    Dołączył
    Jun 2015
    Płeć
    Skąd
    Zgierz
    Pojemność
    2.0T
    KM
    292
    Rocznik
    2016
    Kolor
    srebrny
    Posty
    1,342

    Demontaż alternatora / paska wielorowkowego / termostatu

    W tym tygodniu miałem przyjemność wymiany termostatu w swojej TTtce. Czasami podobne tematy się przewijały na forum (widziałem na pewno jeden założony przez Hubiego), ale nie widziałem nigdzie stricte poradnika. Linki do innych stron zawsze mogą wygasnąć, więc uznałem, że zrobię tu mini poradnik dla potomnych i usystematyzuję wiedzę z tego zakresu

    Z góry przepraszam, że nie wszystkie zdjęcia są moje - chciałem robić zdjęcia i-Phonem, ale on strasznie nie lubi zimna i po pewnym czasie się wyłączył, potem wziąłem swoją starą Nokię, która robi dość dobre zdjęcia (specjalnie ją naładowałem przed podejściem do auta), ale każde wykonane zdjęcia usuwało się :O Ostatecznie wziąłem komórkę brata, która się rozładowała po zrobieniu kolejnych kilku zdjęć. Jako że akumulatorki do cyfrówki miałem rozładowane bo dałem babci do ciśnieniomierza, to posiłkuję się zdjęciami z internetu :P Dwa ostatnie zdjęcia zostały wzięte ze strony: http://www.auditt-web.com/index.php?apartat=86&lang=es

    Poniższy poradnik może posłużyć, jako wskazówki co do demontażu alternatora / wymiany paska wieloworkowego / wymiany termostatu

    1. Odłączamy akumulator

    2. Demontujemy plastik na zbiorniczkiem wyrównawczym i nad podstawą kolektora.

    3. Po zdjęciu osłon będziemy mieli już dostęp do filtra węglowego i lepszego dojścia do przepustnicy. U mnie jak widać dodatkowy problem stanowi instalacja gazowa
    -->Demontujemy filr węglowy (pomarańczowe okręgi) zdejmując przy okazji gumowy przewód dochodzący do przepustnicy (czerwony okrąg) - umożliwi to nam bezpieczne odgięcie filtra i położenia go w okolicach korka wlewu oleju bez potrzeby demontowania wszystkich wężyków
    -->Odkręcamy przepustnicę - 4 śruby typu inbus (klucz numer 5)



    -->tak to wygląda po demontażu:


    4. W tym momencie będziemy już mieli dostęp do alternatora. Wykręcamy dwie śruby kluczem 13 (niebieski okrąg). Następnie odginamy napinacz w celu zdjęcia paska wielorowkowego (i ewentualnej wymiany) oraz wyciągnięcia śrub (napinacz blokuje je, więc inaczej ich nie wyjmiemy). Osobiście zmieniałem położenie napinacza rurką 0,5 cala, którą dodatkowo nabiłem młotkiem z każdej strony, żeby jej kształt pasował do wystającego elementu na napinaczu (fioletowy okrąg). Tutaj przy okazji chciałbym się zapytać forumowiczów, czy istnieje jakaś OEMowa rurka do tego?

    5. Po zdjęciu paska i wyciągnięcia tych dwóch śrub musimy wyciągnąć alternator ze swojego miejsca Jest to z reguły dosyć kłopotliwe. Pomóc może włożenie płaskiego metalowego elementu pomiędzy elementy pokazanymi na obrazku - żółty okrąg (brązowy przewód to łapanie masy przeze mnie, bo w ubiegłym roku niesłusznie stwierdziłem brak masy na alternatorze - przewód ten już usunąłem).




    6. Po wyjęciu alternatora będzie on jeszcze przyczepiony
    -->wtyczka idąca do regulatora napięcia - odpinamy (szary okrąg)
    -->masa - odkręcamy kluczem 13 (bordowy okrąg)
    -->mała nasadka na dole alternatora trzymająca między innymi kabel masowy do alternatora - odkręcamy kluczem 6 (zielony okrąg)
    Po odpięciu tych trzech elementów nasz alternator jest już wolny i pozostaje wyjęcie go z samochodu. Tutaj przydałby się oddzielny wątek odnoście demontażu



    7. Teraz mamy już swobodny dostęp do naszego termostatu. Znajduje się on za plastikowym kolankiem przykręconym dwoma śrubami typu inbus - tutaj również imbus numer 5 (pomarańczowy okrąg).



    8. Po odpięciu kolanka naszym oczom ukazuje się termostat, który pozostaje wyjąć i włozyć nowy uprzednio pamiętając o dwóch gumowych oringach - jeden przed, drugi za termostatem

    9. Składamy w odwrotnej kolejności

  2. #2
    ZBANOWANY!
    Dołączył
    Apr 2014
    Płeć
    Skąd
    xxxxx
    Pojemność
    brak
    KM
    3XX
    Rocznik
    xxxx
    Kolor
    xxxxx
    Posty
    770
    I gra muzyka,bardzo ładny opis.

  3. #3
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Super opis, dzięki że Ci się chciało.

    Kilka drobnych uwag i wskazówek.
    O ile wymiana samego termostatu z wyciągniętym alternatorem jest dużo łatwiejsza i przyjemniejsza o tyle da się też go wymienić bez wyciągania alternatora.
    Konieczny na jest nasadka kątowa na grzechotkę z przedłużka i trochę cierpliwości.
    Trzeba też dodać że sam termostat musi być zainstalowany w pozycji ''mostek'' termostatu pionowo.

    Jeśli chodzi o specyficzne narzędzie do zwalniania napinacza paska to płaski klucz M17











    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  4. #4
    Awatar KrzysiuProgramista
    Dołączył
    Jun 2015
    Płeć
    Skąd
    Zgierz
    Pojemność
    2.0T
    KM
    292
    Rocznik
    2016
    Kolor
    srebrny
    Posty
    1,342
    Cytat Zamieszczone przez Arttur Zobacz posta
    Super opis, dzięki że Ci się chciało.

    Kilka drobnych uwag i wskazówek.
    O ile wymiana samego termostatu z wyciągniętym alternatorem jest dużo łatwiejsza i przyjemniejsza o tyle da się też go wymienić bez wyciągania alternatora.
    Konieczny na jest nasadka kątowa na grzechotkę z przedłużka i trochę cierpliwości.
    Trzeba też dodać że sam termostat musi być zainstalowany w pozycji ''mostek'' termostatu pionowo.

    Jeśli chodzi o specyficzne narzędzie do zwalniania napinacza paska to płaski klucz M17
    Pozdrawiam
    W pełni się zgadzam z Tobą Miałem okazję wymieniać regulator napięcia "na miejscu" i to do przyjemności nie należy Akurat jak szukałem dwóch ostatnich zdjęć, bo tych akurat nie zrobiłem to znalazłem opis, że da się bez wyjęcia alternatora wyjąć termostat. Ale i tak traumatyczna historia z regulatorem nie skłoniłaby mnie do robienia tego na miejscu

  5. #5
    Awatar red5555
    Dołączył
    Sep 2013
    Płeć
    Skąd
    Danzig
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    217
    Bardzo ładny "łopatologiczny" opis ! Dziękuję
    tylko z tego co widzę to opis jest dla silnika 180km
    Jak sprawa wygląda w przypadku 225km (apx) ?
    jakie są różnice ?

  6. #6
    Awatar KrzysiuProgramista
    Dołączył
    Jun 2015
    Płeć
    Skąd
    Zgierz
    Pojemność
    2.0T
    KM
    292
    Rocznik
    2016
    Kolor
    srebrny
    Posty
    1,342
    http://repairnmanual.blogspot.com/20...cement-tt.html

    Tutaj znajdziesz poradnik dla wersji 225 konnej. Zasadniczą różnicą jest dodatkowa rura (od kolektora) którą trzeba poluzować odpinając tą blaszkę zamocowaną na niej (klucz 5tka) i odpiąć przy okazji od niej gumowy przewód.

  7. #7
    Awatar red5555
    Dołączył
    Sep 2013
    Płeć
    Skąd
    Danzig
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    217
    ok ! dzięki za link

  8. #8
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Cytat Zamieszczone przez KrzysiuProgramista Zobacz posta
    W pełni się zgadzam z Tobą Miałem okazję wymieniać regulator napięcia "na miejscu" i to do przyjemności nie należy Akurat jak szukałem dwóch ostatnich zdjęć, bo tych akurat nie zrobiłem to znalazłem opis, że da się bez wyjęcia alternatora wyjąć termostat. Ale i tak traumatyczna historia z regulatorem nie skłoniłaby mnie do robienia tego na miejscu
    Oczywiście
    Nie zarzucam Ci absolutnie błędu. Uznałem jedynie że musi w takim opisie być dodatkowe info.




    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  9. #9
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Uwazam, ze z wymiana mozna sie uporac troche szybciej, unikajac niepotrzebnej roboty. Wczoraj zmienialem u siebie termostat. Kupilem nowy gates'a, wymienilem go przy zmianie silnika korzystajac z perfekcyjnego dostepu ale niestety trafil mi sie wadliwy. Nie puszczal prawidlowo plynu na duzy obieg. Zmienilem na ori i jest wszystko w porzadku.

    Przy wymianie zdjalem lewa oslone pasa przedniego, odpialem akumulator, zdjalem plastikowa obudowe silnika oraz obudowe kolo bagnetu, odkrecilem rure od sai i przelozylem ja delikatnie na lewa strone, nastepnie odkrecilem ''polke'' z n112 i n249, odpialem kosc od n112 i przelozylem calosc delikatnie na prawo. Nastepnie odkrecilem tylko jeden glowny przewod od alternatora (nasadka 13mm) oraz odpialem kosc, zeby nie przeszkadzaly przy dostaniu sie do dolnej sruby obudowy termostatu. Latarka miedzy doloty kolektora i do dziela

    Gorna sruba nie stanowi zadnego problemu. Dolna wymaga krotkiej nasadki 10mm na 1/4'', przegubu oraz dlugiej przedluzki. Trzeba sie upewnic ze nasadka siedzi pewnie na srubie - pstryk i po wszystkim. Wymiana samego termostatu wiadomo. Przy skladaniu gorna sruba nie stanowi problemu, mozna ja zlapac palcami. Wkrecic nalezy ja max do polowy. Zeby zalozyc dolna srube za pierwszym razem (oszczedzajac sobie nerwow) uzylem papierowej tasmy. Sruba do nasadki, okrecamy odrobina tasmy papierowej zeby nie wypadala, i trzymajac przedluzke TYLKO palcami dla lepszego wyczucia ''lapiemy'' gwint. Wkrecilem ile moglem reka i pozniej gdy bylem pewny ze gwint jest zlapany poprawnie zalozylem mala grzechotke. Skladamy reszte i po robocie. Czas operacyjny rozebrania, wymiany oraz zlozenia - max 30min + dolanie plynu i odpowietrzenie silnika. Nie taki diabel straszny..
    Ostatnio edytowane przez AcidTT ; 29-09-2017 o 03:45

  10. #10
    Awatar don_musico
    Dołączył
    Apr 2017
    Płeć
    Skąd
    Lębork
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2002
    Kolor
    czarny
    Posty
    41
    Koledzy mam problem. Jakies 2 tygodnie temu dalem do wymiany termostat i przy okazji wyszlo ze trzeba wymienic napinacz czy rolke napinacza to wymienili. 3 dni temu tt ciezko zspalila po czym rozładowała aku. Wymienilem na nowy, ale ku mojemu zdziwieniu wczoraj żółty komunikat aku na fisie i kontrolka Esp, czujnika kąta skrętu i Abs i wszystko nieme. Sprawdziłem ładowanie na wyłączonym silniku 11.0 po uruchomieniu 9.9 do 10.2 w zależności czy ze swiatlami czy bez. Porozbieralem plastiki posprawdzalem bezpieczniki i kable z przeczyszczeniem kostek (wyjalem aku sprawdzilem pod podstawa aku, przeczyscilem masowe przylacza) wygląda wszystko na normalne. Jutro zaprowadze auto do tego samego mechanika sugerując wymianę regulatora napiecia (tyle wyczytałem z tematów na forum). Pytanie moje brzmi, czy zakładać że podczas wymiany termostatu i napinacza coś zchrzanili i maja to ogarnąć w ramach zadouśćuczynienia czy po prostu oddawać z założeniem że ze względu na wiek skończyła się żywotność regulatora ? Przed tymi wymianami prawie rok nic sie nie dzialo.
    P.s. przy gaszeniu auta (po naładowaniu aku odpali na 10min po czym wyrzuca kontrolki i gasnie) słychać dzwiek szczotek jakby się zatarly. Jako ze jestem laikiem nie rozróżnie czy to szczotki regulatora czy alternatora.
    Komunikat na fis tylko żółty, czerwonego sugerujacego brak ladowania ani razu.

  11. #11
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Nie ma szczotek alternatora. Sa tylko szczotki regulatora. W jednym z tematow podawalem numer czesci regulatora. Sprawdzilbym alternator. Jezeli wyciagali go do wymiany termostatu (co nie ma sensu tak naprawde, patrz post #9) to mogli nie podpiac kosci regulatora lub nie przykrecic przewodu plusowego.. Mogli rowniez (teoretycznie) dotknac do plusa na alternatorze np metalowym kluczem, i spowodowac zwarcie po ktorym padla dioda w mostku. Dlatego tak bardzo istotne jest przy wymianie termostatu odpiecie akumulatora!

    Jesli wszystko jest podpiete jak nalezy, wymien regulator. Jesli nie pomoze to trzeba oddac alternator do sprawdzenia elektrykowi zeby ocenil co padlo, czy mostek, czy komutator. Nawet jesli mechanik uszkodzil alternator to mu tego nie udowodnisz, czesc elektroniczna/elektryczna moze pasc w kazdej chwili. Smutne ale tak jest.
    Ostatnio edytowane przez AcidTT ; 21-01-2018 o 14:24

  12. #12
    Awatar don_musico
    Dołączył
    Apr 2017
    Płeć
    Skąd
    Lębork
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2002
    Kolor
    czarny
    Posty
    41
    Okej, czyli oddam im z zadaniem po prostu ogarniecia tematu bez zadnych gorzkich zali. Akumulator mieli odpięty, bo zwgar byl zrestartowany i kilometry wyzerowane. Dziwne tylko ze od wymiany termostatu poltora tygodnia totalnie nic sie nie dzialo ani nie zwiastowało tych problemow. No ale jak to wspomniales, nie znasz dnia sni godziny gdy cos padnie.

  13. #13
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Aaaa. Jak poltora tygodnia nic sie nie dzialo to nie ich wina. Prawdopodobnie na regulatorze sie skonczy. Bierz ori w aso, zamienniki z anglii/chin przerabial znajomy, kupa straszna.

  14. #14
    Awatar don_musico
    Dołączył
    Apr 2017
    Płeć
    Skąd
    Lębork
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2002
    Kolor
    czarny
    Posty
    41
    Oczywiście, dzięki za porady. Chciałem nabrać pewności przed odstawieniem

  15. #15
    Awatar don_musico
    Dołączył
    Apr 2017
    Płeć
    Skąd
    Lębork
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2002
    Kolor
    czarny
    Posty
    41
    Dziwna sprawa, naładowałem Aku odpaliłem suto stoi na swiatlach chodzi lafowsnie w kanale 20 11.8 sztywno nic die nie dzieje. Normalnie kontrolke juz wyrzucalo. Zglupialem, alr chybs i tsk dam zeby dprawdzili regulator napiecia ?

Podobne wątki

  1. Wymiana termostatu
    Przez iceboy w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 71
    Ostatni post / autor: 22-03-2023, 05:12
  2. Wymiana paska klinowego / alternatora
    Przez hubi_pl w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 15-09-2020, 22:21
  3. Wymiana koła wspomagania i paska wielorowkowego
    Przez bosska622 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 11-08-2014, 21:27
  4. 2 bledy na VAGu po wymianie termostatu..
    Przez kilazz w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 14-03-2012, 14:37
  5. miejsce termostatu i czujnika temperatury ...
    Przez ziembol89 w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 09-08-2011, 22:05

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •