Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Wątek: BAM jakie turbo/korby kute i inne rozterki...

  1. #1

    Dołączył
    Feb 2016
    Płeć
    Skąd
    sopot
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2003
    Kolor
    czerwony
    Posty
    10

    BAM jakie turbo/korby kute i inne rozterki...

    Witam.
    Z powodu braku smarowania w moim silniku padło turbo. Przewód przy samej dmuchawce byl zabity jakims nagarem czy innym syfem, nie bylo w ogole przeplywu (ma ktos pomysl dlaczego?). Wirnik od str goracej lata w obudowie (ulamany walek?) a od str zimnej ma duuuuze luzy. Sama muszla nie ma nigdzie pęknięcia. W związku z tym pytanie:

    1. Regenerować z up'em czy kupić inne z wiekszym potencjałem np K04-064 od tfsi czy moze jakies inne pomysly?

    Generalnie bede przerabial caly dolot i wydech więc ten problem odpada przy ewentualnej decyzji zmiany na inna dmuchawke.


    Slyszalem opinie, że BAM'owe korby potrafią się poddać uż po sofcie. W związku z tym pytanie kolejne:

    2. Czy celując w co najmniej te 260km przy seryjnej turbince lub wymianie na cos mocniejszego okolice 300-350km warto wymienic korby przy już zdemontowanej glowicy? Jeżeli tak to czy możecie polecić jakieś konkretne z doświadczenia?


    3. Czy warto zmieniać głowicę np na tą od AGU (szersze kanały) czy dać sobie spokój i zostać przy BAMie?

    Na razie chyba tyle pytań.
    Z góry dzięki za odp i pozdrawiam

  2. #2
    Awatar molendez
    Dołączył
    Oct 2013
    Płeć
    Skąd
    York/Siemianowice Slaskie
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    368

  3. #3

    Dołączył
    Feb 2016
    Płeć
    Skąd
    sopot
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2003
    Kolor
    czerwony
    Posty
    10
    Po kilku dniach czytania i rozmów z doświadczonymi w bojach z 1.8T znalazłem kilka odpowiedzi rozwiązań. Może komuś się kiedyś przydadzą:

    1. Z K04 można zrobić hybrydę na ok 300-320km - na to się zdecydowałem. Uznałem, że na razie tyle wystarczy
    2. Generalnie wytrzymują do ok 350km, ale większość zmieniłaby korby na kute przy rozebranym motorze - to jeszcze rozważam.
    3. Wg tunerow nie robi to az tak duzej roboty ile jest z tym zachodu, chyba ze ladujemy jakies potezne turbo i celujemy w duze moce.

    Pozdrawiam

Podobne wątki

  1. Jakie Korby Kute
    Przez Skubi79 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 04-10-2017, 21:19
  2. Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 22-09-2013, 12:52
  3. [Inne] Turbo Serwis z Wrocławia - przestroga
    Przez Nexus6 w dziale Firmy Tuningowe
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 08-05-2010, 09:58

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •