Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 45 z 47

Wątek: Problem z ESP?

  1. #31
    ZBANOWANY!
    Dołączył
    Apr 2014
    Płeć
    Skąd
    xxxxx
    Pojemność
    brak
    KM
    3XX
    Rocznik
    xxxx
    Kolor
    xxxxx
    Posty
    770
    Włączam i pali sie na pomaranczowo literki ESP.

  2. #32
    Awatar wiewioraandrzej
    Dołączył
    Jun 2014
    Płeć
    Skąd
    Częstochowa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    210
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    953
    Cytat Zamieszczone przez matimati Zobacz posta
    Włączam i pali sie na pomaranczowo literki ESP.
    Zrób zdjęcie i pokaż
    Using Tapatalk

  3. #33
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Nazwa:  Screenshot_2016-02-24-21-53-27.jpg
Wyświetleń: 179
Rozmiar:  110.8 KB

    Wlaczone esp (aktywne, czyli na blacie kontrolka esp jest wylaczona) i klawisz esp czerwony, specjalnie zrobilem foty wieczorem zeby widac bylo podswietlenie klawisza esp..

    Nazwa:  Screenshot_2016-02-24-21-53-47.jpg
Wyświetleń: 178
Rozmiar:  116.1 KB

    Wylaczone esp (nieaktywne, czyli na blacie kontrolka esp jest wlaczona) i klawisz esp jest w dalszym ciagu czerwony. Wersja TT 180KM 2001r. rynek angielski.
    Zdjecia robione szajsungiem z uszajsonym obiektywem wiec sora za jakosc, ale widac istotne zmiany.

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Wiewioraandrzej, nie jest to odp na Twoje pytanie ale chcialem potwierdzic swoj wczesniejszy post. Ciekawy jestem jak jest w aucie matimati, bo jesli jest to wersja US to faktycznie moze byc inaczej. Matimati podeslij fotki jak mozesz.
    Ostatnio edytowane przez AcidTT ; 24-02-2016 o 23:26

  4. #34
    Awatar Wójto.WRA
    Dołączył
    Nov 2015
    Płeć
    Skąd
    Zalesie/Radom
    Pojemność
    1.8T
    KM
    2++
    Rocznik
    2001
    Kolor
    srebrny
    Posty
    186
    Pali Ci się kontolka równiež od ABS?

  5. #35
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Cytat Zamieszczone przez Wójto.WRA Zobacz posta
    Pali Ci się kontolka równiež od ABS?
    Nie, zaswieca sie tylko od ESP.

  6. #36

    Dołączył
    Oct 2013
    Płeć
    Skąd
    Kłodzko
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    niebieski
    Posty
    1,493
    Witam.
    Jeśli jest nie sprawny ESP, to pali się tylko lampka ESP, zaś jeśli nie działa ABS, to pali się lampka ABS i ESP. (dla nie wiedzących)
    Pozdrawiam.

  7. #37
    Awatar Wójto.WRA
    Dołączył
    Nov 2015
    Płeć
    Skąd
    Zalesie/Radom
    Pojemność
    1.8T
    KM
    2++
    Rocznik
    2001
    Kolor
    srebrny
    Posty
    186
    Cytat Zamieszczone przez gigo Zobacz posta
    Witam.
    Jeśli jest nie sprawny ESP, to pali się tylko lampka ESP, zaś jeśli nie działa ABS, to pali się lampka ABS i ESP. (dla nie wiedzących)
    Pozdrawiam.

    Właśnie tak jest w moim przypadku mam zepsuty czujnik abs w kole . I chciałem dopytać przy okazji . Dzięki gigo

  8. #38

    Dołączył
    Feb 2016
    Płeć
    Skąd
    PL
    Pojemność
    brak
    KM
    -
    Rocznik
    -
    Kolor
    brak
    Posty
    263
    Tymczasem dzisiaj po tygodniu świecenia się lampki ESP gdy wracałem z pracy po prostu sobie zgasła... heh.
    Ale nic to! Kabelek do VAGa dotarł i w sobotę posprawdzam co to za dyskoteka z tym ESP

  9. #39

    Dołączył
    Jan 2015
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    20
    Cytat Zamieszczone przez Chudyyy Zobacz posta
    Witam, nie wiedziałem w jakim temacie to napisać a nie chce robić syfu na forum dlatego pisze tu bo temat jest podobny. Chwilę temu jechałem i podczas hamowania zapaliła mi się kontrolna esp tak jak u kolegi, ale u mnie zapaliła się jeszcze kontrolka abs. Nie zapaliły się na chwile i zgasły tylko od tego czasu świecą się cały czas. Nawet po zgaszeniu i ponownym odpalenia silnika nie gasną i nie wiem od czego może to być. Czy ktoś może tak miał albo wie co to może być ? Mam 8n ośka 180km 1/2 FIS.

    Czy może to być np czujnik abs lub informacja o zużytych klockach ?
    Sprawdź sobie także bezpiecznik przy akumulatorze.
    Może się okazać, że czujniki są ok, a szwankuje Ci bezpiecznik. Wcale nie musi być przepalony. U mnie było już obluzowane gniazdo. Wymiana gniazda i bezpiecznika usunęła usterkę.

  10. #40

    Dołączył
    Feb 2016
    Płeć
    Skąd
    PL
    Pojemność
    brak
    KM
    -
    Rocznik
    -
    Kolor
    brak
    Posty
    263
    Auto oddane do mechanika, naprawa trwa. Co do ESP to jego wtyk został usztywniony opaską bo prawdopodobnie tam nie stykało i raz się załączało, a raz nie.
    Większy problem jest z czujnikiem temperatury. Badanie zegarów VAGiem wykazało, że wskazówka idzie nierówno (zdecydowanie za bardzo wychyla się w prawo), werdykt jaki usłyszałem: licznik do wymiany. No dobra. Trwało to 6 dni bym się dowiedział, że wymiana licznika nie rozwiązała problemu. Dziś mija tydzień, auto stoi ciągle u mechanika który niebardzo ma pomysł co zrobić - teraz sugeruje wymianę procesora (gdy pytałem o koszt w odpowiedzi usłyszałem że zobaczymy ile to będzie kosztować). Zaczyna mi się to nie podobać bo raz, że auta od tygodnia już nie mam, dwa że mechanik działa niespiesznie i chyba bez pomysłu, trzy żeby się na końcu nie okazało że powymienia sporo części i sobie za nie policzy.
    Panowie i Panie - pomysły? podpowiedzi? Przewertowałem tutejsze tematy, podpowiedziałem mechanikowi że może problem jest z silniczkiem od wskazówki. Co gorsze stwierdził też, że olej wycieka z silnika chociaż gdy oddawałem auto nie było takiego problemu. Martwi mnie to wszystko, a najgorsze że sam tego nie potrafię zrobić.

  11. #41

    Dołączył
    Oct 2013
    Płeć
    Skąd
    Kłodzko
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    niebieski
    Posty
    1,493
    Cytat Zamieszczone przez ZUCZEK Zobacz posta
    Bardzo ciekawe co piszesz czy mógł by to ktoś potwierdzić w wersji Us. Np Artur.
    Witam.
    Pytasz o auta USA ?
    Ta metoda, ze sprawdzeniem czujnika ABS omomierzem jest OK. Miałem kiedyś Chrysler 300M i właśnie tak doszedłem, że tylny lewy czujnik był padnięty i po wymianie zgasło ABS i ESP. Jeśli jest możliwość, to można także wpiąć się jak najbliżej czujnika (kiedyś tak miałem w Mondeo V6) i okazało się, że jeden przewód w połowie był przerwany. Lutownica i izolacja bardzo pomogła.
    Pozdrawiam.

  12. #42
    Awatar sveden76
    Dołączył
    Mar 2012
    Płeć
    Skąd
    uk
    Pojemność
    1.8T
    KM
    150
    Rocznik
    2003
    Kolor
    niebieski
    Posty
    142
    Cytat Zamieszczone przez Nielogiczny Zobacz posta
    Auto oddane do mechanika, naprawa trwa. Co do ESP to jego wtyk został usztywniony opaską bo prawdopodobnie tam nie stykało i raz się załączało, a raz nie.
    Większy problem jest z czujnikiem temperatury. Badanie zegarów VAGiem wykazało, że wskazówka idzie nierówno (zdecydowanie za bardzo wychyla się w prawo), werdykt jaki usłyszałem: licznik do wymiany. No dobra. Trwało to 6 dni bym się dowiedział, że wymiana licznika nie rozwiązała problemu. Dziś mija tydzień, auto stoi ciągle u mechanika który niebardzo ma pomysł co zrobić - teraz sugeruje wymianę procesora (gdy pytałem o koszt w odpowiedzi usłyszałem że zobaczymy ile to będzie kosztować). Zaczyna mi się to nie podobać bo raz, że auta od tygodnia już nie mam, dwa że mechanik działa niespiesznie i chyba bez pomysłu, trzy żeby się na końcu nie okazało że powymienia sporo części i sobie za nie policzy.
    Panowie i Panie - pomysły? podpowiedzi? Przewertowałem tutejsze tematy, podpowiedziałem mechanikowi że może problem jest z silniczkiem od wskazówki. Co gorsze stwierdził też, że olej wycieka z silnika chociaż gdy oddawałem auto nie było takiego problemu. Martwi mnie to wszystko, a najgorsze że sam tego nie potrafię zrobić.
    Witaj,

    mam ten sam problem wiec szukaj w przewodach , pewnie ktorys z nich juz przestal sluzyc...
    ja bede swojego odstawial do mechanika i chyba wstawie oil tank....
    jak jedziesz spokojnie to esp nie zapali sie przez dlugi okres czasu , ale zacznij jezdzic dynamicznie to po kilku km
    bedziesz mial zaswiecona kontrolke - dlatego czasami myslimy ze problem minal...ja po otwarciu maski slysze szum jak poruszam przewodami to jest bardziej intensywny lub
    calkowicie gasnie...czyli cisnienie gdzies ucieka dlateg te esp zalacza sie...a jak jest wlaczony to auto muli jak diabli no i poza tym pali jak smok...

    pozdrawiam

  13. #43

    Dołączył
    Feb 2016
    Płeć
    Skąd
    Polska
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    866
    Przez pół roku od zakupu mojej TT-ki jeździłem z palącą się kontrolką ESP, w końcu jak podjechałem do mechanika powiedział żebym wymienił czujnik i będzie wszystko ok. Podjechałem do znajomego który pracuje w ASO Audi, podpiął pod kompa, zrobił kalibrację, wymienił bezpiecznik nad akumulatorem bo był zły wsadzony i już zrobione. A czujnik pod kierownicą jest dobry...

  14. #44

    Dołączył
    Feb 2016
    Płeć
    Skąd
    PL
    Pojemność
    brak
    KM
    -
    Rocznik
    -
    Kolor
    brak
    Posty
    263
    Odebrałem dziś auto. Wskaźnik temperatury naprawiony - został wymieniony procesor. Koszt 580zł
    Diagnoza co do ESP jest taka, że trzeba będzie wymienić czujnik 110 907 651 A odpowiadający za to, że ESP zaświeca się przy większym stuknięciu typu dołek, przejazd przez próg itp. Zaglądnąłem na allegro i jak widzę koszt czujnika nie jest taki straszny bo 100zł. Także niedługo go wymienię... i powinno być dobrze.

  15. #45

    Dołączył
    Oct 2013
    Płeć
    Skąd
    Kłodzko
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    niebieski
    Posty
    1,493
    Cytat Zamieszczone przez Nielogiczny Zobacz posta
    Odebrałem dziś auto. Wskaźnik temperatury naprawiony - został wymieniony procesor. Koszt 580zł
    Diagnoza co do ESP jest taka, że trzeba będzie wymienić czujnik 110 907 651 A odpowiadający za to, że ESP zaświeca się przy większym stuknięciu typu dołek, przejazd przez próg itp. Zaglądnąłem na allegro i jak widzę koszt czujnika nie jest taki straszny bo 100zł. Także niedługo go wymienię... i powinno być dobrze.
    Witam.
    Po wymianie czujnika ESP, trzeba go zaadoptować VAG-iem. Będziesz miał instrukcję jak to zrobić.
    Pozdrawiam.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •