Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 16 do 30 z 47

Wątek: Problem z ESP?

  1. #16

    Dołączył
    Oct 2013
    Płeć
    Skąd
    Kłodzko
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    niebieski
    Posty
    1,493
    Witam.
    Dziś sprawdziłem to u siebie, przycisk ESP nie zmienia natężenia światła, tylko na liczniku lampka informuje, czy ESP jest włączony czy wyłączony.

    Czy w TT jest podgrzewanie przedniej szyby (bo tylną, to chyba każdy ma) jeśli tak, to w jaki sposób jest to włączane, jaki przycisk odpowiada za to ?
    Może to jest w dodatkowym wyposażeniu jak np. tempomat, grzanie postojowe, przyciemniające lusterko wsteczne itd.

    Pozdrawiam.

  2. #17
    ZBANOWANY!
    Dołączył
    Apr 2014
    Płeć
    Skąd
    xxxxx
    Pojemność
    brak
    KM
    3XX
    Rocznik
    xxxx
    Kolor
    xxxxx
    Posty
    770
    Kolego nadaj nowy temat,bo to inny wątek.

  3. #18
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Cytat Zamieszczone przez gigo Zobacz posta
    Witam.
    Dziś sprawdziłem to u siebie, przycisk ESP nie zmienia natężenia światła, tylko na liczniku lampka informuje, czy ESP jest włączony czy wyłączony.

    Czy w TT jest podgrzewanie przedniej szyby (bo tylną, to chyba każdy ma) jeśli tak, to w jaki sposób jest to włączane, jaki przycisk odpowiada za to ?
    Może to jest w dodatkowym wyposażeniu jak np. tempomat, grzanie postojowe, przyciemniające lusterko wsteczne itd.

    Pozdrawiam.
    No wlasnie ciesze sie ze napisales bo juz mialem isc do garazu i sprawdzic guzik esp!! tak mi sie kojarzylo ze... nie kojarze zmiany koloru, hehe co do przedniej szyby masz na kimatroniku nawiew na przednia szybe ale elektrycznego nie ma. Nie w mk1, w mk2 nie wiem. No ale nie robmy offtopa

  4. #19

    Dołączył
    Feb 2016
    Płeć
    Skąd
    PL
    Pojemność
    brak
    KM
    -
    Rocznik
    -
    Kolor
    brak
    Posty
    263
    Cytat Zamieszczone przez matimati Zobacz posta
    Esp po włączeniu zmienia kolor ,jest tak w moim aucie.Chyba że sa różne modele.
    Posiadam model 8N (1999 rok)

    Btw. gdzieś w internecie wyczytałem, że kontrolka ESP na tablicy świeci się zawsze gdy ESP jest wyłączone - to prawda?

  5. #20
    ZBANOWANY!
    Dołączył
    Apr 2014
    Płeć
    Skąd
    xxxxx
    Pojemność
    brak
    KM
    3XX
    Rocznik
    xxxx
    Kolor
    xxxxx
    Posty
    770
    Esp pali sie jak jest włączone,a jak wyłączone znika.

  6. #21
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez Nielogiczny Zobacz posta
    Posiadam model 8N (1999 rok)

    Btw. gdzieś w internecie wyczytałem, że kontrolka ESP na tablicy świeci się zawsze gdy ESP jest wyłączone - to prawda?
    Tak to prawda, gdy esp jest wylaczone to swieci sie wtedy na desce.
    Ostatnio edytowane przez AcidTT ; 16-02-2016 o 23:09

  7. #22

    Dołączył
    Oct 2013
    Płeć
    Skąd
    Kłodzko
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    niebieski
    Posty
    1,493
    Cytat Zamieszczone przez matimati Zobacz posta
    Esp pali sie jak jest włączone,a jak wyłączone znika.
    Jest odwrotnie jak napisałeś.
    Po włączeniu zapłonu i odpaleniu silnika wszystkie lampki na desce (licznikach) mają zgasnąć, a jak jakaś nie zgasła to nas informuje, że coś jest nie sprawne, np. ESP czy ABS ale jeździć z tym można.
    Pozdrawiam.

  8. #23

    Dołączył
    Apr 2013
    Płeć
    Skąd
    Lubuskie
    Pojemność
    1.8T
    KM
    240
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Czarny
    Posty
    543
    Kontrolka ESP zapala się na desce gdy system działa, np w czasie poślizgu. Po wyłączeniu ESP przyciskiem kontrolą na desce pali się cały czas

    Wysłane z mojego C6Quad_4G przy użyciu Tapatalka

  9. #24
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Sprawdzilem. Klawisz esp podswietla sie na czerwono (czyli jak cala reszta podswietlenia w TT) po nacisnieciu klawisza ani kolor ani natezenie sie nie zmienia. Jedyny efekt nacisniecia to kontrolka esp na desce lub jej brak.

  10. #25

    Dołączył
    Feb 2016
    Płeć
    Skąd
    PL
    Pojemność
    brak
    KM
    -
    Rocznik
    -
    Kolor
    brak
    Posty
    263
    W porządku, czyli podsumowując kontrolka na tablicy nie powinna się świecić przy włączonym ESP. Dzięki za potwierdzenie.
    Obecnie jestem w trakcie oczekiwania na kabel do VAGa, a sytuacja wygląda tak że kontrolka świeci się już cały czas (nie jak wcześniej raz świeciła a raz nie).
    Póki co pozostaje czekać.

  11. #26
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    No i dobrze, zostaw tak. Podepniesz Vaga i bedzie widac dokladnie jaki jest blad.

  12. #27

    Dołączył
    Nov 2015
    Płeć
    Skąd
    Chorzów
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    37
    Witam, nie wiedziałem w jakim temacie to napisać a nie chce robić syfu na forum dlatego pisze tu bo temat jest podobny. Chwilę temu jechałem i podczas hamowania zapaliła mi się kontrolna esp tak jak u kolegi, ale u mnie zapaliła się jeszcze kontrolka abs. Nie zapaliły się na chwile i zgasły tylko od tego czasu świecą się cały czas. Nawet po zgaszeniu i ponownym odpalenia silnika nie gasną i nie wiem od czego może to być. Czy ktoś może tak miał albo wie co to może być ? Mam 8n ośka 180km 1/2 FIS.

    Czy może to być np czujnik abs lub informacja o zużytych klockach ?

  13. #28
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Podlaczyc Vag i sprawdzic bledy, moze czujnik abs przy ktoryms kole ale to tylko gdybanie i nie ma sensu. Komputer w reke i sprawdzic bledy.

  14. #29

    Dołączył
    Oct 2013
    Płeć
    Skąd
    Kłodzko
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    niebieski
    Posty
    1,493
    Cytat Zamieszczone przez Chudyyy Zobacz posta
    Witam, nie wiedziałem w jakim temacie to napisać a nie chce robić syfu na forum dlatego pisze tu bo temat jest podobny. Chwilę temu jechałem i podczas hamowania zapaliła mi się kontrolna esp tak jak u kolegi, ale u mnie zapaliła się jeszcze kontrolka abs. Nie zapaliły się na chwile i zgasły tylko od tego czasu świecą się cały czas. Nawet po zgaszeniu i ponownym odpalenia silnika nie gasną i nie wiem od czego może to być. Czy ktoś może tak miał albo wie co to może być ? Mam 8n ośka 180km 1/2 FIS.

    Czy może to być np czujnik abs lub informacja o zużytych klockach ?
    Witam,
    Tak na 99% padł w TT czujnik ABS, dlatego świeci ESP. jest to spięte razem. Komp z VAG i dowiesz się, który czujnik jest nie sprawny, lub kabel się przetarł.
    Bez VAG - to demontaż każdego koła i wypięcie czujnika z wtyczki i sprawdzenie omomierzem, jak jest opór to OK, jak nie ma, to wyminić czujnik. Sprawdź także przewody zasilające czujnik.
    Pozdrawiam.

  15. #30
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Cytat Zamieszczone przez matimati Zobacz posta
    Esp po włączeniu zmienia kolor ,jest tak w moim aucie.Chyba że sa różne modele.
    Bardzo ciekawe co piszesz czy mógł by to ktoś potwierdzić w wersji Us. Np Artur.
    Znowu TT znowu Cabriolet

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •