Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 47

Wątek: Problem z ESP?

  1. #1

    Dołączył
    Feb 2016
    Płeć
    Skąd
    PL
    Pojemność
    brak
    KM
    -
    Rocznik
    -
    Kolor
    brak
    Posty
    263

    Problem z ESP?

    Na wstępie prosiłbym o wyrozumiałość gdyż jestem kompletnym laikiem.
    Szukałem zarówno na niniejszym forum jak i po internecie, jednak konkretnej odpowiedzi co do mojego przypadku nie znalazłem.

    Przejdźmy zatem do rzeczy. Mowa o święcącej się kontrolce wykrzyknika w trójkącie otoczonego kolistą strzałką: http://imgur.com/Bmz4kSC

    Z informacji jakie wyszukałem jest to kontrolka sygnalizująca ESP. Co dziwne ta kontrolka raz się świeci, a raz nie. Kilka dni temu pomogło zatrzymanie się, zgaszenie silnika i odpalenie ponownie by zniknęła. Dziś jednak ten zabieg nie pomógł i świeciła się całą drogę. Próbowałem oczywiście naciskać przycisk ESP (włączać / wyłączać) lecz bez efektu - kontrolka nadal się świeciła. Dodam, że 2 tygodnie temu wszystkie kontrolki były sprawdzane pod komputerem i nie było z nią problemu.

    Przy okazji na zdjęciu widać, że wskaźnik płynu wskazuje zawyżoną wartość (sprawdzone i potwierdzone pod komputerem) co też pasowałoby naprawić.

    Prosiłbym o pomoc.

  2. #2
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Swiecaca sie kontrolka esp moze oznaczac padniety przeplywomierz lub problem z samym systemem esp (czujniki, pompa, elektronika) Nie ma co zgadywac. Trzeba zrobic diagnostyke Vagiem i bedzie jasne co sie zes.. psulo co do temperatury, to sprawdz na vagu czy temp cieczy pokrywa sie z tym co jest na zegarze. Jesli tak to nie dobrze bo powinno na rozgrzanym byc 90*C, , moze problemem byc termostat, padniety modul wentylatorow, padajaca pompa wody itp sprawdz na poczatek stan plynu. Jesli okaze sie ze zegary oszukuja to do Jerrego sie odezwij, naprawi badz doradzi fachowo.

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Wlasnie zerknalem na foto. Koniecznie sprawdz co jest nie tak z temp bo jesli faktycznie jest tak goraco to zakatujesz silnik.

  3. #3
    ZBANOWANY!
    Dołączył
    Apr 2014
    Płeć
    Skąd
    xxxxx
    Pojemność
    brak
    KM
    3XX
    Rocznik
    xxxx
    Kolor
    xxxxx
    Posty
    770
    Albo przeplywomierz albo czujnik g200 do wymiany.Nie
    było błędów?

  4. #4
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Cytat Zamieszczone przez matimati Zobacz posta
    Albo przeplywomierz albo czujnik g200 do wymiany.Nie
    było błędów?
    Nie wprowadzaj kolegi w blad bo nie jestes w stanie jednoznacznie stwierdzic po opisie objawow co jest nie tak.

  5. #5
    ZBANOWANY!
    Dołączył
    Apr 2014
    Płeć
    Skąd
    xxxxx
    Pojemność
    brak
    KM
    3XX
    Rocznik
    xxxx
    Kolor
    xxxxx
    Posty
    770
    Jestem pewny co pisze
    Nielogiczny sprawdź to.
    w przyszłym tygodniu będę w rzeszowie mogę pomóc.
    Ostatnio edytowane przez matimati ; 15-02-2016 o 21:56

  6. #6
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Gdybys byl pewny nie uzylbys slowa "albo".
    Nielogiczny zajmij sie w pierwszej kolejnosci sprawdzeniem co jest powodem wskazania temperatury zeby w razie co nie skonczylo sie uszkodzeniem silnika.

  7. #7
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Cytat Zamieszczone przez Nielogiczny Zobacz posta
    Na wstępie prosiłbym o wyrozumiałość gdyż jestem kompletnym laikiem.
    Szukałem zarówno na niniejszym forum jak i po internecie, jednak konkretnej odpowiedzi co do mojego przypadku nie znalazłem.

    Przejdźmy zatem do rzeczy. Mowa o święcącej się kontrolce wykrzyknika w trójkącie otoczonego kolistą strzałką: http://imgur.com/Bmz4kSC

    Z informacji jakie wyszukałem jest to kontrolka sygnalizująca ESP. Co dziwne ta kontrolka raz się świeci, a raz nie. Kilka dni temu pomogło zatrzymanie się, zgaszenie silnika i odpalenie ponownie by zniknęła. Dziś jednak ten zabieg nie pomógł i świeciła się całą drogę. Próbowałem oczywiście naciskać przycisk ESP (włączać / wyłączać) lecz bez efektu - kontrolka nadal się świeciła. Dodam, że 2 tygodnie temu wszystkie kontrolki były sprawdzane pod komputerem i nie było z nią problemu.

    Przy okazji na zdjęciu widać, że wskaźnik płynu wskazuje zawyżoną wartość (sprawdzone i potwierdzone pod komputerem) co też pasowałoby naprawić.

    Prosiłbym o pomoc.
    Odnośnie kontrolki to niesprawny układ podciśnienia, nieszczelność nadciśnienia, niesprawna przepływka, reszta jak kolega Acid wyżej napisał.
    Znowu TT znowu Cabriolet

  8. #8

    Dołączył
    Feb 2016
    Płeć
    Skąd
    PL
    Pojemność
    brak
    KM
    -
    Rocznik
    -
    Kolor
    brak
    Posty
    263
    W porządku, czyli zarówno w kwestii ESP jak i temperatury będę musiał sprawdzić VAGiem - okay zrobię, mam nadzieję że nie jest to kosztowna sprawa. Tyle tylko, że dwa tygodnie temu mechanik wszystko VAGiem posprawdzał i błędu z ESP nie było. Informował mnie co do temperatury, że wskazówka zawyża stan faktyczny jednak pod komputerem była w porządku. Mówił, że to przypadłość TT z tym błędnym wskazaniem... hm, tak czy siak widzę że trzeba będzie posprawdzać VAGiem raz jeszcze.

  9. #9
    Awatar wiewioraandrzej
    Dołączył
    Jun 2014
    Płeć
    Skąd
    Częstochowa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    210
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    953
    To że nie było błędu dwa tygodnie temu to nie znaczy że nie będzie go jutro lub po jutrze. Nie wiem czy to ci w czymś pomoże ale odepnij klemy od Aku na jakieś pół godzinki być może błąd ESP zniknie.Kiedyś miałem podobnie z tym ze pojawiał mi się podczas jazdy a po ponownym uruchomieniu Auta juz się nie świeciło ale za jakiś czas znowu się pojawił ,wiec zrobiłem taki zabieg i pomogło.Co do temperatury to nigdy w życiu nie może wskazówka być na 120 st i na pewno nie jest to przypadłość TT .Sprawdź na kanale 49 na klimatronicu jakie masz wskazania temp lub vagiem jeśli tam będzie ok to prawdopodobnie poszedł ci silniczek od wskazówki
    Ostatnio edytowane przez wiewioraandrzej ; 16-02-2016 o 00:43
    Using Tapatalk

  10. #10
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Jezeli wskazowka zawyza stan faktyczny to pol biedy. Przynajmniej motorownia nie dostaje po tylku. Reszte pomalu ogarniesz. Moze sam zajmiesz sie diagnostyka?? Wspominales ze dopiero zaczynasz przygode z motoryzacja ale kabel diagnostyczny jest naprawde niedrogi (ok 20zl + przesylka na alledrogo) program Vag Ci podesle mailem. Jedyne to musisz miec laptopa. Moze byc leciwy, aby mial przynajmniej win xp. Obslugi programu sie nauczysz, podpytasz uzytkownikow i zaoszczedzisz przynajmniej na tym. A jak juz sam cos naprawisz - bezcenne!

  11. #11

    Dołączył
    Oct 2013
    Płeć
    Skąd
    Kłodzko
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    niebieski
    Posty
    1,493
    Witam.
    Co do lampki ESP, to miałem identyczny przypadek, raz świeciło, raz gasło itd. Są dwa czujniki, jeden pod kierownicą, drugi koło schowka pasażera, najlepiej spr. VAG-iem. Najczęściej pada ten pod kierownicą G200 i wymiana jego (z Allegro z 10-lenią gwarancją koszt około 150zł) dała efekt końcowy, że już działa wszystko poprawnie. Oczywiście trzeba wymieniony czujnik zaadaptować wg załączonej instrukcji przysłanej z czujnikiem G200 (regenerowany) przez sprzedającego, oczywiście też VAG-iem. Dostęp do tego czujnika, to odkręcenie półki nad pedałami, wypięcie z zatrzasków, zrzucenie klamry obejmującej czujnik i wyciągnięcie z niego wtyczki. Bardzo ważne jest , aby w tej samej pozycji zamontować dobry czujnik.
    Pozdrawiam.

  12. #12

    Dołączył
    Feb 2016
    Płeć
    Skąd
    PL
    Pojemność
    brak
    KM
    -
    Rocznik
    -
    Kolor
    brak
    Posty
    263
    O proszę, to może być właśnie to. Dzisiejszy dzień może choć nie musi to potwierdzać. Rano startowałem do pracy i kontrolka ESP przez całą drogę się nie świeciła aż do momentu kiedy zatrzymałem się pod sklepem (bo stwierdziłem, że wstąpię po drodze po śniadanko) i zgasiłem silnik. Wracam, odpalam i już się świeci przez całą dalszą drogę. Po 10h wychodzę z pracy, odpalam i ESP dalej świeciło przez całą drogę do domu. Jeszcze tylko jedno mnie zastanawia... bo przycisk / włącznik ESP podświetla się cały czas, gdy go nacisnę domyślam się że powinien zgasnąć, prawda? a on się świeci i po naciśnięciu raz i drugi i kilkukrotnym, po prostu świeci ciągle w taki oto sposób: http://i.imgur.com/BJSx0p8.jpg

    AcidTT przecierasz mi oczy, bo ja żyłem w przekonaniu że takie komputerowe badania to jest oprogramowanie ściśle strzeżone przez warsztaty samochodowe i nie można pozyskać takiego dobra na własny użytek. Jeszcze jak mówisz, że kabelek to ~20zł to zakupię i przetrę szlaki diagnostyki. Odezwę się na PW by tutaj nie zamieniać tematu na tutorial obsługi VAGa.

  13. #13
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Moze ale nie musi. Wlasnie po to sa programy diagnostyczne zeby wiedziec, a nie zgadywac.
    Jestem prawie pewien ze klawisz esp nie zmienia koloru, jego nacisniecie potwierdza kontrolka esp na desce. Ponowne jego nacisniecie ta kontrolke wylacza. Mowie prawie w sensie na 90%, nie bawie sie tym codziennie ale raczej bym pamietal. Podswietlenie na zolto zmienia grzanie szyby po nacisnieciu. Co do interfejsu itd masz info na PW.
    Ostatnio edytowane przez AcidTT ; 16-02-2016 o 21:50

  14. #14
    ZBANOWANY!
    Dołączył
    Apr 2014
    Płeć
    Skąd
    xxxxx
    Pojemność
    brak
    KM
    3XX
    Rocznik
    xxxx
    Kolor
    xxxxx
    Posty
    770
    Esp po włączeniu zmienia kolor ,jest tak w moim aucie.Chyba że sa różne modele.

  15. #15
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Mozliwe, naprawde nie jestem pewien. Sniegu w tym roku nie widzialem wiec nie bylo potrzeby zabawy guzikiem esp niestety..
    Ostatnio edytowane przez AcidTT ; 16-02-2016 o 21:51

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •