Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 21

Wątek: Szarpie i strzela z wydechu powyżej 4500 obr/min

  1. #1
    Awatar przemeks
    Dołączył
    Mar 2014
    Płeć
    Skąd
    -
    Pojemność
    1.8T
    KM
    240
    Rocznik
    1999
    Kolor
    -----
    Posty
    336

    Szarpie i strzela z wydechu powyżej 4500 obr/min

    Pacjent to APX z downpipe 3", sportowym katem i jednym tłumkiem końcowym.

    Od miesiąca czy dwóch zauważyłem, że podczas ostrego przyspieszania, podczas zmian biegów lekko strzeli z wydechu, ale tak leciutko. Puknięcie bardziej.
    Auto przyspieszało liniowo, bez żadnych zawachań.

    Ostatnio natomiast miałem sytuację rano w drodze do pracy, gdzie na 3 biegu przy około 4500 obr/min z gazem w podłodze, autem zaczęło poszarpywać, przestało liniowo przyspieszać i słychać było strzały z wydechu, z dosyć dużą częstotliwością.
    Lekko się przestraszyłem i kolejne takie przyspieszanie wykonałem ~10 km później, nie zanotowałem podobnego zachowania. Auto gładko wkręcało się na obroty.

    Następnego dnia znów to samo, silnik już rozgrzany, wyprzedzam z dwójki i ledwo dałem radę bo auto szarpało i strzelało w wydech niespalonym paliwem powyżej 4500 obr/min.
    Kolejny test później po ~10 km i jakby trochę lepiej. Ale nadal szarpało.

    Problem raz jest raz go nie ma, ale pojawił się i nie chce zniknąć. Przy normalnej jeździe nie czuję żadnych z powyższych symptomów, auto jeździ jak powinno.

    Po podpięciu VAG-COM nie pokazały mi się żadne zapisane błędy, dziwne to że jest czysto po takich ogromnych missfire'ach ;/
    Jakie logi wykonać aby zacząć diagnozę?

    Szczelność jest "chyba" okej, nie słyszę żadnych niepokojących syków z komory silnika.
    Świece mają około 58000 km, a cewki nie mam pojęcia ile (typ wkręcane).

  2. #2

    Dołączył
    Aug 2009
    Płeć
    Skąd
    Wyszków
    Pojemność
    2.0T
    KM
    310
    Rocznik
    2007
    Kolor
    black matt
    Posty
    900
    cewki pewnie do wymiany

  3. #3
    Awatar Wójto.WRA
    Dołączył
    Nov 2015
    Płeć
    Skąd
    Zalesie/Radom
    Pojemność
    1.8T
    KM
    2++
    Rocznik
    2001
    Kolor
    srebrny
    Posty
    186
    Mam podobny problem . Też strzela z wydechu ale u mnie nie ma prądu na przepustnicy . Gdy odnajde tego przyczyczyne i przestanie poszarpywac i strzelac to napisze, sprawdzisz przepustnice . Chociaż każde przypadki się różnia a objawy mogą być podobne i tu jest ból .

  4. #4
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Cytat Zamieszczone przez Grabarz Zobacz posta
    cewki pewnie do wymiany
    Jak to jest z problemem z cewkami?? Nie objawia sie to migajacym check engine jak w innych autach np. volvo? Jakis czas temu czytalem post Pawla i mowil ze tak nie jest w przypadku 225km, a jak to jest w 180tkach?? Czy w obu przypadkach vag nie powinien wyswietlic bledu "miss fire"?? Z gory dzieki za odp.

  5. #5
    Awatar wiewioraandrzej
    Dołączył
    Jun 2014
    Płeć
    Skąd
    Częstochowa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    210
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    953
    Może to być banalne ale sprawdził bym to zalewając innego paliwa .Miałem po wymianie silnika to samo ale u mnie pokazało błąd czujnika spalania stylowego ,ale zanim go wymieniłem zalalem inne paliwo i problem ustal ,chociaż na drugi dzień został wymieniony czujnik .Dodam że od takich strzałów poszła mi sonda lambda także może warto bliżej się temu przyjrzeć .Ewentualnie coś z zapłonem
    Using Tapatalk

  6. #6
    Awatar przemeks
    Dołączył
    Mar 2014
    Płeć
    Skąd
    -
    Pojemność
    1.8T
    KM
    240
    Rocznik
    1999
    Kolor
    -----
    Posty
    336
    Przepustnica odpada moim zdaniem, ona daje inne objawy, a paliwo leje cały czas 98 na dwóch stacjach BP.

    Panowie, podobno we wczesnych modelach apx nie było check engine gdy wypadaly zaplony. Nie rejestruje tego ecu jako błąd i nie zapisuje do pamieci. Można jedynie w logach to podejrzeć.

    Które grupy powinienem logować?

    Wysłane z mojego HTC Desire 610 przy użyciu Tapatalka

  7. #7
    Awatar asikson
    Dołączył
    Jan 2011
    Płeć
    Skąd
    Fallenizza
    Pojemność
    2.0T
    KM
    410
    Rocznik
    1944
    Kolor
    BLAU
    Posty
    535
    zanim zaczniesz zmieniec cewki i przepsutnice sprawdz bledy cxy nie masz missfire. jesli tak, zaczalbym od sprawdxenia swiec. dopiero potem szukal dalej. mialem bardzo podobny problem i rozwiazanie bylo takir banalne...
    Cel jest tylko jeden - najlepiej grające TT na świecie!

  8. #8
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Cytat Zamieszczone przez AcidTT Zobacz posta
    Jak to jest z problemem z cewkami?? Nie objawia sie to migajacym check engine jak w innych autach np. volvo? Jakis czas temu czytalem post Pawla i mowil ze tak nie jest w przypadku 225km, a jak to jest w 180tkach?? Czy w obu przypadkach vag nie powinien wyswietlic bledu "miss fire"?? Z gory dzieki za odp.
    Cewki diagnozuja się w nowszych TT po 2000r ze sterownikiem me 7.5 w obu wersjach silnikowych
    Znowu TT znowu Cabriolet

  9. #9
    Awatar Wójto.WRA
    Dołączył
    Nov 2015
    Płeć
    Skąd
    Zalesie/Radom
    Pojemność
    1.8T
    KM
    2++
    Rocznik
    2001
    Kolor
    srebrny
    Posty
    186
    downpipe 3", sportowy kat i jednen tłumik sportowy . Kolega przy golfie 4 1.8 T 150km po zamontowaniu podobnego zestawu miał strzały z wydechu nawet na mniejszych obrotach. Przed założeniem tego miałeś podobne problemy jednak to przelot ? Źle mówie panowie ? Inna przepływowość spalin

  10. #10
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Cytat Zamieszczone przez ZUCZEK Zobacz posta
    Cewki diagnozuja się w nowszych TT po 2000r ze sterownikiem me 7.5 w obu wersjach silnikowych
    Dzieki Zuczek!

  11. #11
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Zapewne masz auq więc u Ciebie już diagnozuje, objawia się pulsowaniem czek pod czas przyspieszania
    Znowu TT znowu Cabriolet

  12. #12
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Cytat Zamieszczone przez ZUCZEK Zobacz posta
    Zapewne masz auq więc u Ciebie już diagnozuje, objawia się pulsowaniem czek pod czas przyspieszania
    Jezeli post byl skierowany do mnie to mam silnik ARY. Ale 2001 rok produkcji wiec z tego co piszesz powinienem miec me 7.5. U mnie nic sie nie dzieje, spytalem zeby nie miec watpliwosci. Jak bede zmienial swiece to pewnie wpadna czerwone cewki od tfsi. Podobno mod na plus
    Ostatnio edytowane przez AcidTT ; 25-01-2016 o 02:13

  13. #13
    Awatar przemeks
    Dołączył
    Mar 2014
    Płeć
    Skąd
    -
    Pojemność
    1.8T
    KM
    240
    Rocznik
    1999
    Kolor
    -----
    Posty
    336
    Okej, zrobiłem logi.
    Nie wiem czemu nie zapisały się wartości cofania zapłonów. Podczas logowania były zera, ale raz podczas przejazdu bez logowania udało mi się zauważyć zmieniające się wartości.

    http://vaglog.pl/log_247666.html
    http://vaglog.pl/log_247665.html
    http://vaglog.pl/log_247667.html
    http://vaglog.pl/log_247668.html
    http://vaglog.pl/log_247669.html
    http://vaglog.pl/log_247664.html

    Czym może to być spowodowane, że nie widać wartości CF? Wcześniej jak logowałem widziałem zmiany. Zmieniłem laptopa co prawda, ale ustawienia dałem wg instrukcji wszystkich ;/


    Pomożecie Panowie coś w tym temacie?
    Niby auto znowu jeździ normalnie, nie było przypadku szarpania czy strzałów z wydechu. Ale... Przypomniałem sobie że dwa dni wcześniej kiedy miała miejsce ta sytuacja z szarpaniem to zatankowałem 10 litrów paliwa na jakiejś obcej mi stacji BP. Dolałem do resztek w baku. Może woda się jakoś dostała?

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Logi po raz kolejny, był missfire, udało się to złapać, auto poszarpywało, a na sam koniec po logowaniu jak się zatrzymałem to zaczęło trząść całą karoserią... Wibracje idą od silnika.
    Silnik nie wydaje nie pożądanych dźwięków ale bardzo się trzęsie na jałowych w całym zakresie obrotów. Strach jeździć. Czasem wpada w większy rezonans czasem w mniejszy w zależności od obrotów. 3 km przejechałem tak i wyłączyłem auto.

    020, 003

    http://vaglog.pl/log_248707.html
    http://vaglog.pl/log_248706.html


    Czy to możliwe aby takie objawy dawała uszkodzona poducha? Drążek zmiany biegów jest niewzruszony. Ale silnikiem telepie cały czas i odczuwalne jest to na całym aucie.
    W kanale 020 na jałowym same zera. Tak jakby doszła mi jeszcze jedna usterka.

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    update: dotoczyłem się do domu. Autem przy przyspieszaniu trzęsie coraz mocniej, na hamowaniu silnikiem ustępuje nieco. Słuchać co jakiś czas metaliczne stuki z komory silnika. Generalnie coś jest bardzo nie tak, bo wydech miałem bardzo gorący, tak jakbym upalał auto ostrą jazdą, a jechałem tempem ślimaczym.

    Wrzucam filmik jak to wygląda:
    https://www.youtube.com/watch?v=w7v0Xa5nLtY
    Oczywiście te głośne trzaski/uderzenia to nierówności na jezdni, te głuche buczenie o wysokiej częstotliwości to problem.
    Tutaj filmik z Civica ale brzmi to u mnie bardzo podobnie: https://www.youtube.com/watch?v=iwolp5dW1tg
    Ostatnio edytowane przez przemeks ; 03-02-2016 o 21:32

  14. #14

    Dołączył
    Aug 2009
    Płeć
    Skąd
    Wyszków
    Pojemność
    2.0T
    KM
    310
    Rocznik
    2007
    Kolor
    black matt
    Posty
    900
    ja bym zaczął od cewek i świec.
    Miałem kiedyś podobne objawy jak mi cewka padła i musiałem do domu na 3 garach jechać.

  15. #15
    ZBANOWANY!
    Dołączył
    Apr 2014
    Płeć
    Skąd
    xxxxx
    Pojemność
    brak
    KM
    3XX
    Rocznik
    xxxx
    Kolor
    xxxxx
    Posty
    770
    Błędy są w silniku?bo jak Cewka to powinny być błąd na vagu.
    Ostatnio edytowane przez matimati ; 04-02-2016 o 09:04

Podobne wątki

  1. Strzela podczas skręcania
    Przez nox2k7 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 14-10-2017, 15:11
  2. Wydech sie grzeje i strzela
    Przez Gak w dziale MK2 (2006-2014)
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 08-11-2014, 00:12
  3. Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 07-05-2014, 18:50
  4. [S3, 210KM] Szarpie i cicho strzela z tłumika
    Przez bartoszek00 w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 49
    Ostatni post / autor: 10-02-2014, 13:34
  5. Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 17-05-2012, 12:15

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •