Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 20

Wątek: Malowanie proszkowe felg.

  1. #1
    Awatar sebam
    Dołączył
    Feb 2015
    Płeć
    Skąd
    Leszno
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Czarny
    Posty
    137

    Malowanie proszkowe felg.

    Witam. Mam ori felgi wypiaskowane i chciałem je malować metoda natryskową na mokro ale mam dylemat bo mogę też pomalować proszkowo. Wiem że proszkowo jest to trwalsze. Kolor ma być czarny, i tą metoda i tą dysponuję czarnym lakierem. Tylko jak to jest z tym wygrzewaniem w piecu? Może ktoś się wypowie. Plasti dip wytrzymał jeden sezon wiec dziękuje.

  2. #2
    Awatar elmacho
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    6,307
    Absolutnie nie ma powodów do obaw przed malowaniem proszkowym.
    Istotny jest za to wzór felgi i ewentualne elementy składowe. Mam tu na myśli imitacje śrub lub nitów wykonane z tworzyw sztucznych. One ulegną zniszczeniu podczas piaskowania i wygrzewania felgi.
    AUDI nie przestaje się kochać.

  3. #3
    Awatar sebam
    Dołączył
    Feb 2015
    Płeć
    Skąd
    Leszno
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Czarny
    Posty
    137
    OK. szukałem u pana Google i różne krążą opinie,aczkolwiek więcej jest za malowaniem proszkowym.

  4. #4
    Awatar squirrelkuss
    Dołączył
    Aug 2013
    Płeć
    Skąd
    Lubin
    Pojemność
    2.0T
    KM
    240
    Rocznik
    2007
    Kolor
    yellow mat
    Posty
    783
    Podobno pomalowanie i wygrzanie nie jest takie proste jak się wydaje. Zaczynając od złego odtluszczenia, przez źle nałożenie proszku po zła temperaturę i długość grzania. Efektem mogą być odpadajaca płatkami farba. Ja mam takie dwa miejsca ale malowal poprzedni właściciel więc nie wiem kiedy to było.

    Wysłane z Xiaomi Mi4

  5. #5

    Dołączył
    Oct 2013
    Płeć
    Skąd
    Kłodzko
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    niebieski
    Posty
    1,493
    Witam.
    Jeśli chodzi o piaskowanie felg (ALU), to nie powinno się piaskować tylko " szkiełkować ". A co do malowania, to jak najbardziej polecam malowanie proszkowo.
    Pozdrawiam

  6. #6

    Dołączył
    Jan 2014
    Płeć
    Skąd
    Łomża
    Pojemność
    brak
    KM
    204
    Rocznik
    2018
    Kolor
    Volvo XC60
    Posty
    1,052
    Pisałem już kiedyś, że w moim przypadku (auto inne niż TT) malowanie proszkowe nie przyniosło dobrego efektu. Lakier po uszkodzeniu mechanicznym, które prędzej czy później spotka felgę odchodził mi płatami. Nie wiem czy to błąd w sztuce jednak felgi w moim TT pomalowałem "na mokro" i jest ok. Wczoraj odebrałem kupiony drugi komplet kół - oczywiście kosmetycznie też jest coś do roboty i też maluje "na mokro". Z drugiej strony nie bardzo rozumiem "trwałość" jednego czy drugiego lakieru. Jak uszkodzisz felgę to lakier tak czy tak kupa i do roboty.
    Nie jestem zupą pomidową żeby mnie wszyscy lubili

  7. #7
    Awatar haszczu
    Dołączył
    Aug 2013
    Płeć
    Skąd
    Gliwice
    Pojemność
    1.8T
    KM
    260
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czarny
    Posty
    198
    Cytat Zamieszczone przez gigo Zobacz posta
    Witam.
    Jeśli chodzi o piaskowanie felg (ALU), to nie powinno się piaskować tylko " szkiełkować ". A co do malowania, to jak najbardziej polecam malowanie proszkowo.
    Pozdrawiam


    Tylko szkiełkowanie jest dużo droższe od piaskowania i mało kto to robi. Ponadto na temat wytrzymałości to osobiście różnice widziałem miedzy pomalowaną tą samą felgą na mokro, a proszkiem. Uwielbiam zakładaći zdejmować felgi, bo co chwila coś grzebie przy autku i na lakierze w okolicach śrub w felgach malowanych na mokro lakier sie rysował, przecierał itp., zaś w tych samych felgach pomalowanych proszkowo nie było tego efektu. Jednak wizualnie felgi malowane na mokro są dużo gładsze i lepiej się błyszczą. Ponieważ lakieru da się nakładac tak długo aż znikną mikro dziureczki po piaskowaniu. Zaś żeby otrzymać taki sam efekt w malowaniu proszkowym trzeba tak jak wspominał gigo szkiełkować, lub malować i wygrzewać dwa razy. (pierwszą warstwę po wygrzaniu zmatować do gładkiej powierzchni). Osobiście teraz wybrałbym malowanie na mokro, ale przez naprawde dobrego lakiernika, bo taniej, lepiej wizualnie, a na pewno różnicy wielkiej w wytrzymałości nie odczujesz gdy lakiernik dobrze się nimi zajmie.

  8. #8
    Awatar sebam
    Dołączył
    Feb 2015
    Płeć
    Skąd
    Leszno
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Czarny
    Posty
    137
    Dzięki za opinię. Spróbuję proszkowo,farbę mam za free robotę też to działamy w następnym tyg pochwalę się(jak będzie czym) efektem. A co do piaskowania,to niby piasek był specjalny do aluminium,inny niż do felg stalowych,coś tam zmieniali ale się znam na tym jak na szydełkowaniu.

  9. #9
    Awatar makig
    Dołączył
    Sep 2015
    Płeć
    Skąd
    WAW
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    08
    Kolor
    white
    Posty
    37
    Podepnę się do tematu malowania bo też chciałbym swoje 19' przygotować na lato. Mianowicie jeśli mam w okolicach rantu kilka przetarć to warto najpierw jakoś wyrównać mechanicznie przed malowaniem ? Pytam w kontekście trwałości nałożonego koloru. Ew. może jest jeszcze jakaś inna opcja niż piaskowanie na drobną korektę zadrapań ? Głównie chodzi o to żeby jasny kolor przetarć nie przebijał się zbyt mocno przez szarość felgi.
    Ostatnio edytowane przez makig ; 28-01-2016 o 12:21

  10. #10
    Awatar GracjanTT
    Dołączył
    Dec 2015
    Płeć
    Skąd
    Ruda Śląska
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarny
    Posty
    69
    Najbezpieczniejsze dla alu jest chemiczne usuwanie farby. Osobiście polecam proszkowe malowanie Drobne rysy czy uszkodzenia można spróbować przed malowaniem wyrównać pilnikiem i papierem ściernym.

  11. #11

    Dołączył
    Feb 2014
    Płeć
    Skąd
    IE
    Pojemność
    1.8T
    KM
    00
    Rocznik
    03
    Kolor
    brilliant
    Posty
    587
    z doswiadczenia wiem zeby miec dobrze wyproszkowane alu musi byc dobry podklad w proszku , inaczej bez podkladu alu zacznie gazowac i wyjda czarne pecherze ... znajdz dobrego fachowca to ci ogarnie i bedziesz mial trwala barwe ... zadnych odpryskow wtedy nie ma ....


    19\G/48

  12. #12
    Awatar TT8N
    Dołączył
    Nov 2012
    Płeć
    Skąd
    ETM
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    xxx
    Rocznik
    1410
    Kolor
    gunpowder
    Posty
    190
    Rozmawiałem niedawno z najlepszym lakiernikiem w obrębie 50km od mojego miejsca zamieszkania, zapodałem temat malowania felg na haslo "malwoanie proszkowe" tylko się zaśmiał i powiedział, że taką metodą to przyczepy i maszyny rolnicze się maluje bo jest to tania metoda i traci się mniej materiału w porównaniu do normalnej metody. Pierwszy zauważalny minus tej metody to, że felga po takim malowaniu nie będzie się tak błyszczała i będzie zalatywało chińską podróbką kiedy postawimy ją obok tej samej felgi malowaną na mokro.

  13. #13
    Awatar sebam
    Dołączył
    Feb 2015
    Płeć
    Skąd
    Leszno
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Czarny
    Posty
    137
    A wiec tak: Felgi po piaskowane,niby dobrze ale w niektórych miejscach została delikatna warstwa pierwszego podkładu i po nałożeniu proszkowego podkładu powstały "baranki" wiec było trzeba felgi szlifować jeszcze raz i jeszcze jedną warstwę podkładu nałożyć.. Felgi piaskowane u pana Mietka w zakładzie za 15 zł sztuka ale czy warto... efekt jest po drugiej warstwie Teraz mam dylemat bo doszła nowa farba pomarańczowy wściekły i czy malować na czarny połysk czy pomarańczowy taki: Nazwa:  images.jpg
Wyświetleń: 114
Rozmiar:  9.3 KB

  14. #14

    Dołączył
    Feb 2014
    Płeć
    Skąd
    IE
    Pojemność
    1.8T
    KM
    00
    Rocznik
    03
    Kolor
    brilliant
    Posty
    587
    Cytat Zamieszczone przez TT8N Zobacz posta
    Rozmawiałem niedawno z najlepszym lakiernikiem w obrębie 50km od mojego miejsca zamieszkania, zapodałem temat malowania felg na haslo "malwoanie proszkowe" tylko się zaśmiał i powiedział, że taką metodą to przyczepy i maszyny rolnicze się maluje bo jest to tania metoda i traci się mniej materiału w porównaniu do normalnej metody. Pierwszy zauważalny minus tej metody to, że felga po takim malowaniu nie będzie się tak błyszczała i będzie zalatywało chińską podróbką kiedy postawimy ją obok tej samej felgi malowaną na mokro.


    powiedz fachowcowi ze sa takie proszki ze nawet nie poznalby ze to tym pomalowane , bzdury gada ...




    19\G/48

  15. #15

    Dołączył
    Feb 2014
    Płeć
    Skąd
    IE
    Pojemność
    1.8T
    KM
    00
    Rocznik
    03
    Kolor
    brilliant
    Posty
    587
    Cytat Zamieszczone przez sebam Zobacz posta
    A wiec tak: Felgi po piaskowane,niby dobrze ale w niektórych miejscach została delikatna warstwa pierwszego podkładu i po nałożeniu proszkowego podkładu powstały "baranki" wiec było trzeba felgi szlifować jeszcze raz i jeszcze jedną warstwę podkładu nałożyć.. Felgi piaskowane u pana Mietka w zakładzie za 15 zł sztuka ale czy warto... efekt jest po drugiej warstwie Teraz mam dylemat bo doszła nowa farba pomarańczowy wściekły i czy malować na czarny połysk czy pomarańczowy taki: Nazwa:  images.jpg
Wyświetleń: 114
Rozmiar:  9.3 KB
    seba dalbys rade sie dowiedziec gdzie mozna ten podklad w proszku dostac ? pomarancz wiocha wedlug mnie ale do odwaznych swiat nalezy hehe


    19\G/48

Podobne wątki

  1. PlastiDip malowanie felg
    Przez sebam w dziale Tuning i gadżety
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 18-12-2017, 10:54
  2. Malowanie silnika
    Przez Mariusz Kidacki w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 22-10-2015, 06:53
  3. Malowanie oryginalnych felg 17' Warszawa
    Przez ArturWWA w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 16-03-2014, 13:56
  4. Malowanie felg aluminiowych.
    Przez Maniekk w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 30-03-2013, 10:58
  5. Malowanie Felg
    Przez Makuu76699 w dziale Tuning i gadżety
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 30-06-2011, 01:57

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •