Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 16 do 23 z 23

Wątek: Pytanie o Waszą opinię - odnośnie wyboru koloru/numeru farby do naprawy foteli w 8N

  1. #16

    Dołączył
    Sep 2015
    Płeć
    Skąd
    Konin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Czarny
    Posty
    139
    Zrobione Kolor nietrafiony, boczki zrobiłem całe w innym kolorze..ale po fatalnym przetarciu ani śladu. W najbliższym czasie zdjęcia, bo nie chce mi się teraz z telefonu zrzucać.
    Morał: Jeżeli ktoś ma czarne fotele - spokojnie można się bawić. Łatwa i przyjemna robota. Choć momentami trochę monotonna.


    Tak jak powiedziałem - oto efekt max budżetowego naprawiania dziury w fotelu, który swoje już przeżył i został dobity moimi 120kg z metalowym guzikiem na d..ie:

    1) Tak wyglądała dziura - ogólnie cały boczek strasznie wymęczony, ale tam gdzie miałem ten guzik po prostu..przecięło skórę, która była już osłabiona latami użytkowania:



    2) Tak wyglądała z bliska, po wstępnym oczyszczeniu wodą z mydłem:


    3) Teraz pora było podłożyć coś pod rozdarcie i całość skleić klejem do skór. Tak wyglądało po wstępnym sklejeniu:


    4) Potem przyszła pora na przeszlifowanie całości, niestety fotki nie zrobiłem, ale nic spektakularnego

    5) I szpachlowanie - wstępne:


    I wykończeniowe:


    W miejscu rozdarcia, po tym co na foto było jeszcze raz przeszlifowane, jeszcze raz położna szpachla i jeszcze raz przetarte.

    6) Efekt końcowy. Trochę mnie to zaskoczyło pod pewnym względem. Kolor całkowicie niedobrany do tego na fotelu kierowcy.... ale u pasażera zbytnio się nie różni. Żeby nie różniło się za mocno odnowiłem wszystkie boczki plus na siedziskach wszystkie boczne elementy tapicerki. Po tym malowaniu, które widać na zdjęciu - całość psiknięta "blenderem" do zlewania kolorów, więc nie ma specjalnie mocnych odcięć na końcach tapicerki. Dodatkowo na pomalowane elementy położony półmat.




    Morał z historii: nie ma szans dobrać farby do renowacji jednego elementu w starej, siwoszarej tapicerce. Ale jeżeli ktoś ma tapicerkę czarną - polecam w 100%. Generalnie robota łatwa, ale trochę nużąca. Efekt - jak na wydane 40zł moim zdaniem co najmniej zadowalający.
    Ostatnio edytowane przez avic ; 17-02-2016 o 11:51

  2. #17
    Awatar jasiel
    Dołączył
    Oct 2010
    Płeć
    Skąd
    Białystok
    Pojemność
    1.8T
    KM
    205
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    1,155
    Nie szkoda Ci było 40zł wydanych na tak wyglądający fotel? Rozumiem żeby bawić się w takie naprawy kiedy fotel jest w miarę ok, a przydarzyło się jakieś otarcie, ale stary, dość długo już jestem na tym forum i jeszcze nie widziałem foteli w takim stanie. Tutaj niestety w grę wchodzi tylko kupno używanego kompletu foteli w dobrym stanie.

  3. #18

    Dołączył
    Sep 2015
    Płeć
    Skąd
    Konin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Czarny
    Posty
    139
    Tył i fotel pasażera nie mają żadnych przetarć i spękań, nawet bezbarwny bardzo ładnie się trzyma. Jako, że samego fotela kierowcy raczej nikt sprzedać nie che to za kompletem przednich foteli się już rozglądam. Jak trafi trafi się coś w normalnych pieniądzach, w normalnym stanie to zapewne prędzej czy później się w aucie znajdzie. To była raczej chęć sprawdzenia co się da zrobić z tak rozwaloną tapicerką.

    Niestety mając swoją wagę i przy każdorazowym wysiadaniu z niskiego auta szorując tyłkiem po boczku..efekty są jakie są. Przekonałem się o tym na nie pierwszym aucie.

  4. #19
    ZBANOWANY!
    Dołączył
    Apr 2014
    Płeć
    Skąd
    xxxxx
    Pojemność
    brak
    KM
    3XX
    Rocznik
    xxxx
    Kolor
    xxxxx
    Posty
    770
    A może kolega chciał tanim kosztem zrobić.Aż tak źle to nie wygląda.

  5. #20

    Dołączył
    Sep 2015
    Płeć
    Skąd
    Konin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Czarny
    Posty
    139
    @matimati - założenie było właśnie takie: tymczasowe rozwiązanie, maksymalnie niskim kosztem, bo mnie po prostu irytowało to rozdarcie i tyle.

    A tak na marginesie - jeżeli ktoś ma spękany i poprzecierany lakier na boczku - polecam spróbować doczyścić tapicerkę wodą z mydłem i szczoteczką.. Efekt faktury skóry będzie baardzo zbliżony do tego ze zdjęcia nr 2 - pomijając samo rozdarcie. Mimo, że na sucho i z daleka nie wyglądało to źle.

  6. #21
    ZBANOWANY!
    Dołączył
    Apr 2014
    Płeć
    Skąd
    xxxxx
    Pojemność
    brak
    KM
    3XX
    Rocznik
    xxxx
    Kolor
    xxxxx
    Posty
    770
    Avic liczą sie chęci /

  7. #22

    Dołączył
    Jan 2014
    Płeć
    Skąd
    Łomża
    Pojemność
    brak
    KM
    204
    Rocznik
    2018
    Kolor
    Volvo XC60
    Posty
    1,052
    Jakby pokazał przed i po bo było by mniej uwag a może i jakiś zachwyt by się trafił. Pytanie jest takie, z którym boczkiem chcielibyście jeździć w oczekiwaniu na lepszy fotel ? Ktoś chętny na boczek "przed" ? Ręka do góry :P
    Nie jestem zupą pomidową żeby mnie wszyscy lubili

  8. #23
    Awatar Domenik
    Dołączył
    Oct 2014
    Płeć
    Skąd
    Oka/WWA/PZN
    Pojemność
    1.8T
    KM
    200
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    1,006
    Cytat Zamieszczone przez avic Zobacz posta
    Tył i fotel pasażera nie mają żadnych przetarć i spękań, nawet bezbarwny bardzo ładnie się trzyma. Jako, że samego fotela kierowcy raczej nikt sprzedać nie che to za kompletem przednich foteli się już rozglądam.
    Podpytaj Pawła bo z tego co kojarzę to stoi u niego przyzwoity komplet i coś się kiedyś przewijało po forum, że może sprzedać jak będzie kupiec

Podobne wątki

  1. MK1 [8N] witam proszę o waszą opinie oraz rozkodowanie vin
    Przez Koko w dziale Porady przy kupnie Audi TT
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 17-02-2016, 15:11
  2. MK1 [8N] witam proszę o waszą opinie oraz rozkodowanie vin
    Przez el1977 w dziale Porady przy kupnie Audi TT
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 12-01-2016, 11:28
  3. pare pytań odnośnie foteli
    Przez lesnygrzyb w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 13-11-2015, 09:49
  4. Pytanie odnośnie TT mk2
    Przez unsuitable w dziale MK2 (2006-2014)
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 20-05-2012, 17:08
  5. Pytanie odnośnie DP w TT FWD
    Przez KubaTT w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 01-02-2012, 14:41

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •