Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 23

Wątek: Pytanie o Waszą opinię - odnośnie wyboru koloru/numeru farby do naprawy foteli w 8N

  1. #1

    Dołączył
    Sep 2015
    Płeć
    Skąd
    Konin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Czarny
    Posty
    139

    Pytanie o Waszą opinię - odnośnie wyboru koloru/numeru farby do naprawy foteli w 8N

    Witajcie!
    Planuję budżetową naprawę przetartego boczku fotela, który osobiście rozwaliłem wsiadając do autka w spodniach w których lekko pokrzywił się tylny, nitowany metalowy guzik... No cóż, za głupotę się płaci. Szczególnie jeżeli waży się 120kg i wsiada do niskiego auta z metalową, ostrą częścią na d..ie

    Ad rem: trzeba to jakoś zakitować, żeby nie było widać przetarcia. Nie mam co prawda fotki, ale każdy domyśla się jak wygląda przetarty boczek na fotelu. Nie planuję też całkowitych renowacji zestawami za kilkaset złotych, bo wiem, że i takie można kupić i że będą dużo lepsze.

    Do dyspozycji mam ogrzewany garaż, narzędzia jakie będą potrzebne i dwie sprawne ręce. Wybór chemii padł na ofertę z linku poniżej:

    http://allegro.pl/renowacja-farba-la...371124694.html

    Pytanie do Was: który kolor z aukcji powyżej jest Waszym zdaniem najbliższy siwemu/szaremu, lekko przyniszczonemu wnętrzu w 8N? Jako, że 8n miało czarne, szare, albo niebieskie wnętrze każdy chyba wie jak szary TTtkowy kolorek foteli wygląda. Mam swój typ, ale że monitory różnie wyświetlają kolory chętnie poznam Wasze opinie.

  2. #2
    Awatar jasiel
    Dołączył
    Oct 2010
    Płeć
    Skąd
    Białystok
    Pojemność
    1.8T
    KM
    205
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    1,155
    Tam jest kilkanaście odcieni szarego, także pozostaje życzyć powodzenia w doborze na podstawie zdjęcia

  3. #3

    Dołączył
    Sep 2015
    Płeć
    Skąd
    Konin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Czarny
    Posty
    139
    Wiem. Stąd pytanie. Jak się będzie różnić to pomaluję tylko boczki w obu fotelach i tyle. Pytanie który jest najbardziej zbliżony do oryginału. Nie mam czasu kombinować z demontażem zagłówków i dobieraniem farb. Z resztą do skóry różnie w różnych miejscach zużytej i tak nie sposób dobrać idealnie farby.

  4. #4
    Awatar Malisz
    Dołączył
    Dec 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    350
    Rocznik
    2014
    Kolor
    czarny
    Posty
    1,121
    Niedawno miałem podobny problem i fotele odpuściłem, bo dobranie koloru szarego w cenie poniżej 200zł nie było możliwe. Dodam tylko, że te farby w rzeczywistości dość mocno się różnią względem zdjęć. Musisz wziąć pod uwagę to, że aparat do zdjęcia dobiera sobie parametry jakie chce w danej chwili. Dlatego np. robienie zdjęć porównujących świecenie żarówek zwykłych i +30% w trybie auto jest całkowicie bez sensu...

    Podsumowując jeśli chcesz dobrać kolor to może kup go więcej i najwyżej przefarbujesz fotele (nie napisałeś czy pełna skóra czy alkantara)

  5. #5

    Dołączył
    Sep 2015
    Płeć
    Skąd
    Konin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Czarny
    Posty
    139
    Ależ ja sobie z tego sprawę w pełni zdaję. Mało tego, z fotografią byłem przez pewien czas półzawodowo związany. Wiem, jak aparaty dobierają sobie parametry, ale założyłem naiwnie, że balans bieli był ustawiany na śnieżnobiałej ścianie, a ekspozycja na karcie kodaka Skóry niestety pełne. Jeżeli nie trafię w kolor to pomaluję, jak wspomniałem wyżej, boczki w ilości sztuk czterech. I tyle. Na razie mam paskudnie przetarty na wylot bok i muszę coś z tym zrobić, bo mnie to w oczy razi. Będzie czasu, będzie kasa to się albo stołki wymieni, albo porządnie pomaluje.

  6. #6
    Awatar Malisz
    Dołączył
    Dec 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    350
    Rocznik
    2014
    Kolor
    czarny
    Posty
    1,121
    To jeśli uda Ci się dobrać to daj znać! Mi polecali firmę colorlock, ale to bez sensu, bo w takiej cenie kupie inne fotele w stanie bdb

  7. #7

    Dołączył
    Sep 2015
    Płeć
    Skąd
    Konin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Czarny
    Posty
    139
    Up! Może ktoś jednak spróbuje pomóc w wyborze koloru?

  8. #8
    Awatar przemeks
    Dołączył
    Mar 2014
    Płeć
    Skąd
    -
    Pojemność
    1.8T
    KM
    240
    Rocznik
    1999
    Kolor
    -----
    Posty
    336
    Stoję przed tym samym problemem. Na razie wyceniam opcje kupienia całego jednego fotela z anglika chociażby (wtedy jest mniej zajechany bo to pasażera), lub profesjonalnej renowacji w s-plusie. Koszt zakupu materiałów na własną rękę znam jednak nie wiem czy podejmę się samodzielnej naprawy, bo nie chcę tego zepsuć a mam jeszcze rozdarcie na siedzisku - puścił materiał ze starości :<

  9. #9
    Awatar DarioZ
    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    272
    Rocznik
    2011
    Kolor
    black
    Posty
    185
    Cytat Zamieszczone przez przemeks Zobacz posta
    lub profesjonalnej renowacji w s-plusie. <
    Heh, jeśli chcesz robić w warszawie na Łopuszańskiej to stanowczo odradzam, fachowcy tam pracujący nawet nie stali obok profesjonalistów !! Nie dość że spie.... robotę to jeszcze zostawią w aucie totalny syf !!!!!

  10. #10
    Awatar przemeks
    Dołączył
    Mar 2014
    Płeć
    Skąd
    -
    Pojemność
    1.8T
    KM
    240
    Rocznik
    1999
    Kolor
    -----
    Posty
    336
    Cytat Zamieszczone przez DarioZ Zobacz posta
    Heh, jeśli chcesz robić w warszawie na Łopuszańskiej to stanowczo odradzam, fachowcy tam pracujący nawet nie stali obok profesjonalistów !! Nie dość że spie.... robotę to jeszcze zostawią w aucie totalny syf !!!!!
    U, biorę to w takim razie pod uwagę, nie zostało mi zatem zbyt wiele opcji, chyba że znasz jakiś dobry zakład gdzie robią na produktach lenderzentrum?

  11. #11
    Awatar DarioZ
    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    272
    Rocznik
    2011
    Kolor
    black
    Posty
    185
    Niestety nie znam, choć zaproponowali to na pewno nie wrócę na poprawki do s plusa, niech experymentują na własnych autach. Również szukam profesjonalisty który poprawi robotę po tandeciarzach.

  12. #12

    Dołączył
    Sep 2015
    Płeć
    Skąd
    Konin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Czarny
    Posty
    139
    Farbka nr 7037 kupiona. Wrzucę zdjęcia przed i po z tej max budżetowej operacji. Zobaczymy czy to było coś warte

  13. #13
    Awatar streetrace
    Dołączył
    Jun 2015
    Płeć
    Skąd
    Radom
    Pojemność
    2.0T
    KM
    272
    Rocznik
    2008
    Kolor
    Phantom
    Posty
    548
    Ja kiedyś wymieniałem u tapicera boczek w innym aucie - koszt 80zł - nowa skóra, warto sie bawić w jakieś cuda?

    Zdjęcie
    Ostatnio edytowane przez streetrace ; 02-02-2016 o 11:00

  14. #14

    Dołączył
    Sep 2015
    Płeć
    Skąd
    Konin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Czarny
    Posty
    139
    Ładnie dobrany kolor. Jak ja się pytałem takiego "lepszego" tapicera do powiedział, że cena to między 100 a 150 a koloru i tak nie dobierze, bo reszta jest w stanie takim w jakim jest skóra po nastu latach użytkowania.

  15. #15
    Awatar streetrace
    Dołączył
    Jun 2015
    Płeć
    Skąd
    Radom
    Pojemność
    2.0T
    KM
    272
    Rocznik
    2008
    Kolor
    Phantom
    Posty
    548
    No wiadomo... najłatwiej dobrać czarny.

Podobne wątki

  1. MK1 [8N] witam proszę o waszą opinie oraz rozkodowanie vin
    Przez Koko w dziale Porady przy kupnie Audi TT
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 17-02-2016, 15:11
  2. MK1 [8N] witam proszę o waszą opinie oraz rozkodowanie vin
    Przez el1977 w dziale Porady przy kupnie Audi TT
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 12-01-2016, 11:28
  3. pare pytań odnośnie foteli
    Przez lesnygrzyb w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 13-11-2015, 09:49
  4. Pytanie odnośnie TT mk2
    Przez unsuitable w dziale MK2 (2006-2014)
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 20-05-2012, 17:08
  5. Pytanie odnośnie DP w TT FWD
    Przez KubaTT w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 01-02-2012, 14:41

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •