wiem dzięki , tą instrukcję już odszukałem i będę się za to zabierać , a co do tego jak napisał henry68 to szyba zjechała tak jakby pod kątem i to może być przyczyna ze dach nie chce się uruchomić. Jak będę przy samochodzie to zobaczę bezpieczniki a jakiś schemat bezpieczników ktoś z was ma? Przyznam szczerze, ze na grupie vag się kompletnie nie znam , a co do zapytania za ile kupiłem to sprowadziłem z zagranicy Audi TT z przebiegiem 98tyś km. sądzę ze jak na samochód 16 letni , będący w cabrio i użytkowany przez 1 właściciela jako 5ty samochód na wakacje to rozsądny przebieg. Co do ceny to 2250E. targowałem bo akcyza tłumaczenia rejestracja wszystko kosztuje :P
Tylko brakuje jej esp i co za tym idzie kolejne pytanie bo naczytałem się ze były dokładane jakieś elementy w akcji serwisowej. ktoś coś wie więcej? produkcja samochodu 10/2000

- - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

dach wrócił do żywych , trochę miałem roboty by tą obudowę pompy zdjąć w całości ale dało rade dolałem oleju odpowietrzyłem i dach śmiga jak trzeba. ale gdy dobierałem się do dachu zdemontowałem windshot gdyż miałem zerwany pasek , wszystko odczyściłem i pytanie czy wie ktoś jak się go zakłada i ustawia? proszę o pomoc z góry dziękuje