Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: Kumulacja: czujnik abs, kontrola trakcji, zaslepka od sprysku xenona...

  1. #1
    Awatar lesnygrzyb
    Dołączył
    Aug 2015
    Płeć
    Skąd
    Zamość/Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    LZ7X
    Posty
    60

    Kumulacja: czujnik abs, kontrola trakcji, zaslepka od sprysku xenona...

    Witam ponownie, pod dłuższej przerwie, jak wiadomo biednemu wiatr w oczy i "ch" w dup*. Po dzisiejszej trasie zauważyłem że odstaje mi zaślepka od spryskiwacza xenonów, zdenerwowałem się, bo nie mogę jej "upchnąć" i w ogóle nie wiem co jest z nią grane- odstaje...

    Problem nr2 Z racji tego, że sól, kiła i mogiła na jezdni, pojechałem na myjkę ciśnieniową. Dziś było -5stopni Po myciu świeci mi się na stałe ABS i ESP. Nie reaguje na przycisk wł/wył ESP. Po przekręceniu na zapłon po paru sekundach słychać tak jakby abs(?) się załączał w przednim kole po stronie kierowcy - trrrrrrrrrrryka przez jakieś 5 sekund i przestaje. Co robić jak żyć?! Zamarzło? Sól dobiła czujnik/ przewody? Przejdzie samo?



    Pozdrawiam serdecznie

  2. #2
    Awatar Jerry
    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrzysty
    Posty
    3,004
    Z zaślepką to pewnie sprężynka pękła lub tylko wyskoczyła i dlatego odstaje. Trzeba będzie zdjąć zderzak i zbadać sprawę jak będzie cieplej A co do ABS/ESP, trzeba zajrzeć do VagCom'a - on prawdę powie.
    Te Terrere Terrere terererererere …

  3. #3
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Cytat Zamieszczone przez lesnygrzyb Zobacz posta
    Witam ponownie, pod dłuższej przerwie, jak wiadomo biednemu wiatr w oczy i "ch" w dup*. Po dzisiejszej trasie zauważyłem że odstaje mi zaślepka od spryskiwacza xenonów, zdenerwowałem się, bo nie mogę jej "upchnąć" i w ogóle nie wiem co jest z nią grane- odstaje...

    Problem nr2 Z racji tego, że sól, kiła i mogiła na jezdni, pojechałem na myjkę ciśnieniową. Dziś było -5stopni Po myciu świeci mi się na stałe ABS i ESP. Nie reaguje na przycisk wł/wył ESP. Po przekręceniu na zapłon po paru sekundach słychać tak jakby abs(?) się załączał w przednim kole po stronie kierowcy - trrrrrrrrrrryka przez jakieś 5 sekund i przestaje. Co robić jak żyć?! Zamarzło? Sól dobiła czujnik/ przewody? Przejdzie samo?



    Pozdrawiam serdecznie
    Z ta zaslepka moze spryskiwacz sie nie schowal do konca, mechaniczna usterka lub elektryczna. Sprawdz czy ten spryskiwacz wogole dziala. Co do abs/esp, skoro blad wywalilo bezposrednio po myciu to masz gdzies wilgoc, brud, przerwane polaczenie ( niepotrzebne skreslic ) zdejmij kolo i sprawdz co sie dzieje. Rozepnij kosc od abs i napryskaj contakt sprayem czy nawet wd40, chodzi o to zeby wygonic wilgoc. Nie zaszkodzi podpiac vaga i zobaczyc bledy.

  4. #4
    Awatar lesnygrzyb
    Dołączył
    Aug 2015
    Płeć
    Skąd
    Zamość/Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    LZ7X
    Posty
    60
    Jerry, czy taką padaką bluetooth'owa coś zdziałam? http://www.tomtop.com/media/catalog/...img_009753.jpg Tylko taką dysponuję. Na razie autko stoi w garażu z włączonym piecykiem Zobaczymy co przyniesie jutro...



    UPDATE nr 1. Przyniosło to, że mój bluetoothowy ELM, nie sczytał kodów błędów, z Fiat ECU scanem i AR166 działał super, po nocy i grzaniu piecykiem działa przycisk włącz wyłącz ESP, kontrolka ABS świeci się dalej nie trrrrrrrrrrryka już tak długo jak wczoraj, tylko ok 0,5 sekundy po przekręceniu kluczyka. Jutro chyba warsztat...


    UPDATE nr 2. Kocham to auto, miałem jechać do warsztatu, a tu patrze, sprysk od xenona się schował, błędu abs i esp już nie ma, cuda?!
    Ostatnio edytowane przez lesnygrzyb ; 21-01-2016 o 15:53 Powód: update

  5. #5

    Dołączył
    Dec 2012
    Płeć
    Skąd
    xxx
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1998
    Kolor
    srebrny
    Posty
    73
    Raczej nie cuda tylko woda po myciu ktora zamieniła sie w lod przy minusowej temp , zebrala sie pod klapka\ sprysku i zamarzla to samo z czujnikami predkosci obrotowej koła abs po rozmrozeniu problem znikł.

Podobne wątki

  1. problem z abs i kontrola trakcji
    Przez Badboyboxing w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 03-09-2016, 16:59
  2. kontrola trakcji caly czas wylaczona
    Przez tivee w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 09-05-2015, 19:07
  3. Kontrola Trakcji - Problemy
    Przez messall w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 13-01-2015, 18:55
  4. kontrola trakcji
    Przez sleza w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 16-06-2013, 21:23
  5. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 17-08-2009, 23:00

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •