w przypadku DSG potrzebne Ci będą m.in:

- Skrzynia DSG od 2.0
- Reduktor przy skrzyni
- Wał kardana z łacznikami po obu stronach (najlepiej od 3.2 jesli planujesz moce 300+)
- bak od quattro
- osłony termiczne pod quattro
- półosie przednie
- mocowania baku
- osłona baku
- pompa do baku od quattro
- tylny wozek wraz z wahaczami, półosiami,piastami, stabilizatorem, dyfrem, sterownikiem haldex, czujnikami abs/esp (najlepiej od TT/TTS/TTRS bo nie trzeba wtedy wymieniać piast i półosi co mnie czekało po zakupie wózka od S3 2008
- wymiana czujników przeciążeń oraz abs/esp pod quattro
- przedni stabilizator pod quattro
- Skrzynia którą kupisz musi pracować z haldexem odpowiednej gen. czyli kupno skrzyni np z 2007 nie będzie działać z wozkiem od tt np. 2009 gdyż w 09 wkładali już haldexa 4. Bedzie problem z komunikacją, byc moze uda się to jakoś obejść , nie wiem ja
miałem skrzynie z 2012roku i haldexa 4 wiec nie było problemu ale trzeba mieć to na uwadze...
- przerobienie lub wymiana pompy abs pod quattro
- wykonanie kompletnego wydechu pod quattro lub kupienie całego(uzywanego) od quattro
- wykonanie / wyspawanie podpory wału
- X rzeczy mniejszych/drobnych o których zapomniałem, teraz juz nie pamietam
- Do tego dojdzie Ci jeszcze poskładanie tego do kupy
- przetestowanie na drodze i na hamowni w powietrzu,
- ustawienie pełnej geometrii pod nowy zawias,
- pełen serwis olejowy to podstawa przy uzywanych gratach czyli skrzynia, reduktor, dyfer oraz haldex a nie są to tez tanie oleje.
- Do tego mi doszło jeszcze wiele pierdółek o których nie będe tutaj sie rozpisywał ale np. haldex miał rozwaloną wtyczke, jeda półos była walnieta i powodowała drgania, niektóre elementy zawieszenia w tylnym wozku były do wymiany, stabilizator przedni pod
quattro byl nie do dostania w polsce i musiałem scigac zza granicy (lub aso), lozysko wału do wymiany,kapa kosza sprzegieł była zardzewiała - do wymiany, masa śrub,elementów montażowych itp...
- koszt roboty - podzwoń po tunerach.

koło zamachowe pasuje od ośki - jest takie same. Tez je wymieniałem ale tylko z racji przejscia z manuala na DSG. Zamienniki sobie odpuść całkowicie, z uzywkami rożnie bywa a cena nowego ASO.. no własnie... Ja miałem ten fart że kupiłem za smieszne pieniadze koło po 40tys km od sirocco które miało swap na DQ500...