Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 19

Wątek: Zabudowa Car-Audio - co sądzicie ?

  1. #1

    Dołączył
    Apr 2013
    Płeć
    Skąd
    Lubuskie
    Pojemność
    1.8T
    KM
    240
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Czarny
    Posty
    543

    Zabudowa Car-Audio - co sądzicie ?

    Co sądzicie o takiej zabudowie audio w przednich drzwiach i tylnich subwooferów ??
    Montaż audio ogarnę sam tylko firma wykona mi panele i zabudowy a druga obszyje.
    Głośniki i wzmacniacze będą inne oraz dojdzie kondensator ale chodzi o ogólną koncepcje.
    Nazwa:  007-vi.jpg
Wyświetleń: 523
Rozmiar:  90.7 KBNazwa:  audi-tt-3-way-speaker-ultra.jpg
Wyświetleń: 513
Rozmiar:  114.4 KB

  2. #2
    Awatar Domenik
    Dołączył
    Oct 2014
    Płeć
    Skąd
    Oka/WWA/PZN
    Pojemność
    1.8T
    KM
    200
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    1,006
    Zabudowa to co kto lubi. Bagażnik w sumie ciekawie rozwiązany.
    Natomiast umiejscowienie wszystkich głośników w panelach drzwi to chyba nieporozumienie.
    Z tego co wiem, to dla jak najlepszej "sceny" w aucie, głośnik wysoko oraz średniotonowy powinny znajdować się mniej więcej na wysokości uszu ... zresztą nie tylko w aucie

    Przejrzyj wątek kolegi Asikson. Zdaje się, że on ma w TTce bardzo dobre nagłośnienie
    Ostatnio edytowane przez Domenik ; 07-01-2016 o 20:26

  3. #3

    Dołączył
    Apr 2013
    Płeć
    Skąd
    Lubuskie
    Pojemność
    1.8T
    KM
    240
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Czarny
    Posty
    543
    Ja wiem że tweetery powinny być przynajmniej w słupkach albo na desce, mid range moze byc, akurat w lewym słupku będę miał zegary więc nie dam tweetera tylko w prawym, a na desce mi się nie będzie podobać i musiał bym ja przerabiac wiec wole takie rozwiazanie. Fakt efekt bedzie gorszy ale z tyłu w miejscu seryjnych wpadną 6x9" więc będzie git, z resztą tweetery i tak będą wyzej niz seria wiec zawsze to na plus
    Ostatnio edytowane przez maehix ; 07-01-2016 o 22:28

  4. #4

    Dołączył
    Jan 2014
    Płeć
    Skąd
    Łomża
    Pojemność
    brak
    KM
    204
    Rocznik
    2018
    Kolor
    Volvo XC60
    Posty
    1,052
    Po pierwsze wszystkie 3 głośniki w drzwiach to nieporozumienie. Tweety na słupki i będzie zupełnie inaczej. Bagażnik tak samo fajnie jak i nie praktycznie. Odkryte subwoofery uszkodzisz przy pierwszej próbie przewiezienia zakupów z Biedronki
    Nie jestem zupą pomidową żeby mnie wszyscy lubili

  5. #5

    Dołączył
    Apr 2013
    Płeć
    Skąd
    Lubuskie
    Pojemność
    1.8T
    KM
    240
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Czarny
    Posty
    543
    Powiedziałem że to jest koncepcja, głośniki będą inne i z osłonami, jak coś wożę w bagażniku to pod siatką, a jest to drugie auto więc rzadko zakupy robię TT bo raczej jadę drugim i robię jedne duze zakupy. Piszę że nie dam tweetów w słupki bo lewy będe miał zajęty przez zegary. I tak będzie o niebo lepiej niż z bose bo dodatkowo poleci wygłuszenie auta. Chodziło mi o ogólny zarys. Zakładam car-audio hobbistycznie i wiem że tweetery powinny być na wysokosci barków ale ze względu na to ze nie bede mial tam na nie miejsca a nie chce rzezbic w desce to pójdą po prostu wyzej na drzwiach.

  6. #6
    Awatar asikson
    Dołączył
    Jan 2011
    Płeć
    Skąd
    Fallenizza
    Pojemność
    2.0T
    KM
    410
    Rocznik
    1944
    Kolor
    BLAU
    Posty
    535
    Suby-OK. Zabudowa piecow-OK. Natomiast gora i sredniaki w boczkach sobie odpusc. szkoda Twojej roboty ,lepiej zostaw serie w tskim wypadku a najlepiej to w ogole sobie sredniaki odpusc na poczet dobrych tweeterow ktore zagraja juz od dołu np morel supremo albo piccolo. Takie moje zdanie.no chyba ze demo cara robisz gdzie scena nie ma znaczrnia i liczy sie ilosc decybeli... wtedy tskie rozwiazanie jakie zaproponowales jest ok. Powodzenia.pozdrawiam
    Cel jest tylko jeden - najlepiej grające TT na świecie!

  7. #7
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    nie jestem specem w audio ale u siebie w TT robiłem zabudowę i jak na moje to wysokotonowe nie muszą być w słupkach.
    Nie trzeba wielkiej wiedzy na ten temat, obliczeń itp. Po prostu złożyłem audio wyłączyłem niskie tony i odpaliłem jeden tweeter i sam szukałem pozycji w której najlepiej słyszę. Oczywiście u mnie słupki ani deska nie wchodziło w gre. Co ciekawe w seryjnym miejscu sa dobrze słyszalne tylko nakierowanie trzeba poprawić.
    Ja u siebie mam je w seryjnym miejscu ale poprawione nakierowanie i kratki mocno podtuningowane aby przepływy były ok ( haha udzieliło mi się z silników ale dźwięk to rozchodzące się powietrze ze zmianami ciśnienia także zasada jest podobna)
    Głośnik niskotonowy mam zamocowany inaczej niż seryjny ale założeniem było to ,że boczki wyglądają jak wyszły z fabryki. W środku drzwi było sporo zmian ale po zamknięciu drzwi wygląda jak seria
    Nie mam subufera ze względu na wagę i nie będzie ale ja tam jestem bardzo zadowolony
    Głośniki napędza stary markowy mocny dwukanałowy piec który jest wypolerowany i wyeksponowany za fotelami ( dużo nie waży ).
    Fotki też mam jak ktoś jest ciekawy
    Ostatnio edytowane przez Pawel-2005 ; 09-01-2016 o 09:03

  8. #8

    Dołączył
    Apr 2013
    Płeć
    Skąd
    Lubuskie
    Pojemność
    1.8T
    KM
    240
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Czarny
    Posty
    543
    Akurat idę w Hertz serii Hi-Energy. Morel słuchałem i mają słabszą górę od hertzów a dół będzię z subów więc idę w tą markę, myślałem jeszcze nad Focal ale u nich podobna sytuacja co Morel. ( Żeby nie było Morel ma głośniki równe serii Hi-Energy od Hertz i mają lepszy dół w nich ale gorszą górę i na mój odsłuch wolę hertz'e jeśli dokładam suba, gdyby nie sub to brałbym morel albo focal )
    Nie ide w demo cara, ponieważ robię najlepszy możliwy zestaw na przód, woofer, mid i tweeter. Jedynie umiejscowienie tweetera jest nie odpowiednie ale nadrobię to delikatnie tym że ustawię go pod pewnym kątem i będzie git Na tyle będzie elipsa 6x9 3 drożna aby uzupełnić dźwięk z tyłu i na końcu sub. Przy odpowiednim wysterowaniu będzie jak w kinie Uwierzcie wiem co mówię. Głośniki będą grały w 8 ohm dla zwiększenia jakości dźwięku kosztem głośności, ale i tak będzie głośno bo są to porządne głośniki i piecyki też będą konkretne. Jeden 4 kanałowy i jeden monoblock, wszystko od Hertz. Jak wygłuszę auto i zmontuje audio postaram się o jakiś porządny mikrofon aby nagrać to, bo z telefonu to nie ma najmniejszego sensu.

    Paweł dawaj fotki

  9. #9
    Awatar FockeWulf
    Dołączył
    Apr 2014
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    1.8T
    KM
    160
    Rocznik
    2009
    Kolor
    Biały
    Posty
    209
    Kibicuję, bo sam chce zmienić nagłośnienie, fabryczne jest fatalne, choć z czasem ucho przywykło. Warunek u mnie jest jeden - brak modyfikacji zewnętrznych.

  10. #10
    Awatar omerta
    Dołączył
    Apr 2015
    Płeć
    Skąd
    L 78H
    Pojemność
    1.8T
    KM
    ---
    Rocznik
    1999
    Kolor
    blu
    Posty
    702
    Moim zdaniem wsadzenie elipsy 6x9 jest bez sensu, zepsuje tylko scenę dźwiękową.
    Porządny przód z wzmacniaczem to podstawa
    Subwoofer to uzupełnienie sceny

  11. #11
    Awatar asikson
    Dołączył
    Jan 2011
    Płeć
    Skąd
    Fallenizza
    Pojemność
    2.0T
    KM
    410
    Rocznik
    1944
    Kolor
    BLAU
    Posty
    535
    Cytat Zamieszczone przez omerta Zobacz posta
    Moim zdaniem wsadzenie elipsy 6x9 jest bez sensu, zepsuje tylko scenę dźwiękową.
    Porządny przód z wzmacniaczem to podstawa
    Subwoofer to uzupełnienie sceny
    omerta. tak zgadza się, ale tutaj są sami znawcy wiec szkoda strzępić ryja. Jak ktoś chce to niech sobie wstawia jajka 6/9 najlepiej 5-ciodrożne znanej firmy JBL pod wzmacniaczem 800w PMPO.

    Najpierw proponuje wziąć sie za lekture podstaw budowy systemu a dopiero później brać się za prucie auta.

    http://www.car-audio.waw.pl/PolskiCarAudioFAQ.pdf

    Wielu decybeli zycze...
    Cel jest tylko jeden - najlepiej grające TT na świecie!

  12. #12
    Awatar omerta
    Dołączył
    Apr 2015
    Płeć
    Skąd
    L 78H
    Pojemność
    1.8T
    KM
    ---
    Rocznik
    1999
    Kolor
    blu
    Posty
    702
    Ja bym nie skreślał Focal'a i Morel'a, nie wiem w jakim aucie te zestawy słyszałeś bo jeżeli innym niż TT to ja bym się wstrzymał.
    Zabuduj przód, połóż odpowiedniej średnicy i jakości kable, i wtedy montuj na próbę pod wzmacniaczem te zestawy - wtedy będziesz wiedział jak brzmią pod twoją zabudową bo pewnie to zagra inaczej niż tam gdzie słyszałeś. Mają na to wpływ różne czynniki - wygłuszenie (jakość/grubość mat) jak i sam litraż drzwi, jakość brzmienia materiału z jednostki sterującej itd...

  13. #13

    Dołączył
    Apr 2013
    Płeć
    Skąd
    Lubuskie
    Pojemność
    1.8T
    KM
    240
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Czarny
    Posty
    543
    Asikson same drzwi i sub to podstawowa scena ale ja chcę wypełnić auto dźwiękiem i nie będę oszczędzał na audio. Nie wiem w ilu autach montowałeś car-audio ale ja w wielu, byłem na wielu imprezach nastawionych na car-audio oraz znam wielu ludzi się tym zajmujących i uwierz mi że to co planuje to najlepszy zestaw do TT mk1. Wszystko będzie na serii Hi-Energy od Hertz czyli jedne z lepszych głośników i wzmacniacze od Hertz a nie jakiś no name więc proszę cię bez takich wywodów, czytaj ze zrozumieniem. Nawet w tym twoim poradniku znajdziesz informację że taki zestaw jaki chcę złożyć to jeden z najlepszych możliwych. Zestaw odseparowany 3 drożny na przód, 6x9 na tył i sub. 6x9 ma jedynie uzupełnić dźwięk ze względu na budowę TT, odpowiednie wysterowanie i będzie pełna scena. Naczytałeś się poradników z neta i się wymądrzasz a praktycznej wiedzy zero.

    Co do morel i focal słyszałem je w skrzynce imitującej drzwi razem z hertzami (warunki te same tylko glosniki wymieniane aby odsłuchać) i dla moich potrzeb najlepsze będą hertze.

  14. #14
    Awatar omerta
    Dołączył
    Apr 2015
    Płeć
    Skąd
    L 78H
    Pojemność
    1.8T
    KM
    ---
    Rocznik
    1999
    Kolor
    blu
    Posty
    702
    W poradniku napisane jest:
    "Jeżeli uparcie szukamy czegoś aby po prostu wypełnić dźwięk dla pasażerów z tyłu, to zainstalujmy tam dobry zestaw koaksjalny, bądź ewentualnie odseparowany zestaw, ale sygnał dla niego bardzo sciszmy"
    Słowa "uparcie" + "wypełnić dźwięk dla pasażerów z tyłu" + audi TT = .....
    Elipsy nigdy nie zagrają tak dobrze jak zestaw odseparowany

    Uprzedzę pytanie: jakieś skromne ale poprawne CA w jakimś golfie 3 się kiedyś robiło
    Ostatnio edytowane przez omerta ; 06-02-2016 o 17:32

  15. #15

    Dołączył
    Apr 2013
    Płeć
    Skąd
    Lubuskie
    Pojemność
    1.8T
    KM
    240
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Czarny
    Posty
    543
    Miałem golfa 3 w gti ....ah te wspomnienia.
    Nie chce dawać na tył odseparowanego ze wzgledu na rozmieszczenie, dobre elipsy wystarczą. Nie lubię dźwięku ala stereo a z samym przodem i subem tak by było dlatego chce dodać tył więc powiedzmy ze "uparcie" do mnie pasuje.
    Nie chce się kłócić bo każdy lubi co innego ale musisz przyznać ze to co planuje zagra świetnie

    Ps: za 2 tygodnie zamawiam maty butylowe więc jak ktoś też chcę to niech pisze pw max do niedzieli (tej następnej) bo mam znizke 25% na bitmat.pl

    Wysłane z mojego C6Quad_4G przy użyciu Tapatalka

Podobne wątki

  1. Komputer pokładowy-czyli zabudowa tableta
    Przez rsmaniek w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 08-08-2015, 00:59
  2. Stacja multimedialna, duży ekran, zabudowa, itp.
    Przez violinka w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 20-01-2012, 17:23
  3. PROturbo co sadzicie?
    Przez siano w dziale Firmy Tuningowe
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 21-12-2011, 00:27
  4. co sądzicie o....
    Przez Pawel-2005 w dziale Tuning i gadżety
    Odpowiedzi: 59
    Ostatni post / autor: 12-07-2011, 15:41

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •