Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 25

Wątek: Wyciszenie TT ....

  1. #1
    Awatar thefirm
    Dołączył
    Apr 2014
    Płeć
    Skąd
    RZ
    Pojemność
    2.0T
    KM
    310
    Rocznik
    2016
    Kolor
    żółty
    Posty
    191

    Wyciszenie TT ....

    Witam

    Czy ktoś z Was wyciszał swoją TT? Zastanawiam się nad wyciszeniem auta matami pochłaniającymi odgłosy z zewnątrz.
    Zdaję sobie sprawę że jest to auto usportowione, jest na dużych felgach, jednak korzystając na co dzień brakuje komfortu.
    Swoją drogą macie wrażenie że czuć chłód przy drzwiach na wysokości pleców podczas siedzenia?


    Pozdrawiam,

  2. #2
    Awatar przemeks
    Dołączył
    Mar 2014
    Płeć
    Skąd
    -
    Pojemność
    1.8T
    KM
    240
    Rocznik
    1999
    Kolor
    -----
    Posty
    336
    Ja się za to chcę zabrać, zainspirował mnie kolega z forum. Sam też widziałem sporo tego typu modyfikacji na zagranicznych forach.
    Jednak z racji tego że nie mam możliwości rozebrania auta, to zajmę się bagażnikiem i tylną kanapą, powinno przytłumić wydech, który brzmi teraz fajnie ale do dalekich podróży to jestem fanem dźwięku dieslopodobnego :P

    edit: kolega ma MKII, więc to trochę inna robota.

  3. #3
    Awatar Quuuun
    Dołączył
    Sep 2015
    Płeć
    Skąd
    Zamość
    Pojemność
    1.8T
    KM
    4XX
    Rocznik
    2002
    Kolor
    czarny
    Posty
    163
    Nie wiem jak w mk2, bo okazyjnie siedziałem za kierownica ale to, że czujesz chłód to być może kwestia źle wyregulowanego zamka w dzwiach i na pewno będzie to czuć przy większych prędkościach. Osobiście podróżując mk2 nie odczułem jakiegoś bardzo dużego dyskomfortu ale to pewnie już kwestia indywidualna, szczególnie, że testując ten samochód raczej nie zwracałem uwagi na tego typu rzeczy a dla kogoś kto dojeżdza tt do pracy może to wyglądać całkiem inaczej.

  4. #4

    Dołączył
    Jan 2014
    Płeć
    Skąd
    Łomża
    Pojemność
    brak
    KM
    204
    Rocznik
    2018
    Kolor
    Volvo XC60
    Posty
    1,052
    Co do wyciszenia to przy 3.2 ściszam radio żeby posłuchać sobie silnika więc odpada choć samego efektu jestem ciekaw. Zdecydujesz się na wyciszenie to pociągnij wątek na forum. Jeśli chodzi o chłód na plecach to na dzień dobry sprawdził bym domykanie szyby, które na mrozie po prostu potrafi zawodzić nie zapomnij tez potraktować uszczelek siliconem. Jeśli chłodno to musi wiać a jak wieje no na logikę masz jakąś nieszczelność. Zeszłej zimy na mrozie miałem problem z mechanizmem domykania szyby (zamarzał). Pomógł silicon na uszczelkę i odrobina WD40 po całej długości uszczelki drzwi a szybą. Z tym że jeśli już się zdecydujesz na WD40 to daj go naprawdę bardzo mało i w odstępach bo będzie Ci paskudzić szybę przy opuszczaniu.
    Nie jestem zupą pomidową żeby mnie wszyscy lubili

  5. #5

    Dołączył
    Apr 2013
    Płeć
    Skąd
    Lubuskie
    Pojemność
    1.8T
    KM
    240
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Czarny
    Posty
    543
    Jak chcesz wygłuszać auto to najlepszym rozwiązaniem są maty STP. Polecam baardzo, warte ceny (ale nie są specjalnie drogie). Model Silver lub Gold (gold jest grubszy i lepiej się rozkłada) i do tego pianka GMS-022.

    Kompleksowe wygłuszenie auta wygląda następująco:
    Drzwi - 2 warstwy maty i 1 pianki. Pianka na tapicerke. Jedna warstwa maty na wewn. czesc drzwi, druga warstwa na zewn. czesc drzwi. warto kupic folie aluminiowa do wygluszen aby zakryc otwory serwisowe, lepszy efekt i latwiej maty nalozyc.
    Reszta auta - 1 warstwa maty i 1 pianki, z tym że podsufitkę to tylko mata ze względu na grubość, chociaż widziałem jak kładli mate z pianka ale wybierali cieńsze modele.

    Jak chcesz to mam zniżkę 25% w najlepszym i najtańszym sklepie z wygłuszeniami do aut więc jak coś to pw i zamówisz sobie taniej

  6. #6
    Awatar Domenik
    Dołączył
    Oct 2014
    Płeć
    Skąd
    Oka/WWA/PZN
    Pojemność
    1.8T
    KM
    200
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    1,006
    Ja ostatnio grzebałem trochę przy drzwiach w MK1.
    Wzorowałem się na radach kolegi maehix z innego wątku.
    Maty, które użyłem to nie GMS ale produkt robiony dla sklepu Bitmat. Ab-2, Ab-25 oraz oraz ich pianka wygłuszająca K9s.
    Klejenie szło całkiem sprawnie. Do tej pory z drzwi nic nie spadło, a kleiłem pierwszy raz
    Drzwi zrobione na razie "po łebkach" ale w środku troszku ciszej.
    Jak masz czas, trochę chęci i nie przywiązujesz wagi do każdej dodatkowej masy w aucie to moim zdaniem warto
    Kod zniżkowy 10% to: bitmat10 . Nie wiem czy jeszcze działa bo wygrzebałem go gdzieś na forum mazdy

  7. #7
    Awatar thefirm
    Dołączył
    Apr 2014
    Płeć
    Skąd
    RZ
    Pojemność
    2.0T
    KM
    310
    Rocznik
    2016
    Kolor
    żółty
    Posty
    191
    Swoją drogą ktoś jest w stanie wygooglować bo ja nie widzę jaki poziom hałasu jest w środku Audi TT 8J 2.0 TFSI przy np 100 czy 140km/h na "19.

  8. #8

    Dołączył
    Apr 2013
    Płeć
    Skąd
    Lubuskie
    Pojemność
    1.8T
    KM
    240
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Czarny
    Posty
    543
    Maty i pianka bitmat jest dobra, używałem ich produktów w kilku autach, ale stp i gms są lepszej jakości jeśli chodzi o tłumienie a przy tej samej grubości ważą delikatnie mniej, lecz cena wyższa. Cieszę się że komuś pomogłem
    Musisz sobie zmierzyć samemu np przy użyciu smarftona.

    Od siebie dodam że po wygłuszeniu całego Golfa 3 było w środku dużo ciszej przy 150km/h niż w Mercedesie S-Klasie W220.

  9. #9
    Awatar thefirm
    Dołączył
    Apr 2014
    Płeć
    Skąd
    RZ
    Pojemność
    2.0T
    KM
    310
    Rocznik
    2016
    Kolor
    żółty
    Posty
    191
    Poszukam firmy gdzieś w okolicy, swoją drogą obawiam się że przy demontowaniu więcej szkód porobią i połamią zawiasów/bolców i innych.
    Rozbierał ktoś 8J? Jest to trudne czy nie ma problemu i jak ktoś ogarnia takie tematy to da radę?

  10. #10
    Awatar Domenik
    Dołączył
    Oct 2014
    Płeć
    Skąd
    Oka/WWA/PZN
    Pojemność
    1.8T
    KM
    200
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    1,006
    Kupujesz kołeczki do tapicerki na zapas i się nie przejmujesz

  11. #11

    Dołączył
    Apr 2013
    Płeć
    Skąd
    Lubuskie
    Pojemność
    1.8T
    KM
    240
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Czarny
    Posty
    543
    Demontaż jest prosty tylko czasochłonny jeśli chcesz rozebrać wszystkie boczki w aucie, jak tylko drzwi to jest chwila. Rób to w ciepłym garażu i pomału to będzie git.

  12. #12
    Awatar DarioZ
    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    272
    Rocznik
    2011
    Kolor
    black
    Posty
    185
    Tu jest filmik jak rozebrać drzwi https://www.youtube.com/watch?v=LtTnmiNqkTE

  13. #13
    Awatar squirrelkuss
    Dołączył
    Aug 2013
    Płeć
    Skąd
    Lubin
    Pojemność
    2.0T
    KM
    240
    Rocznik
    2007
    Kolor
    yellow mat
    Posty
    783
    Komplet spinek do drzwi kosztuje kolo 20 zł (lub mniej). Te spinki są prawie jedno razowe wiec przy ściąganiu na pewno któraś się uszkodzi. I nie chodzi wtedy nawet o trzymanie boczku lub plastiku klapy tylko brzęczenie niezaczepionego zatrzasku. Mam tak w bagażniku a niestety odkryłem to jak z powrotem zamontowałem plastiki. Także profilaktycznie wyposaż się w takowe. Może wszystkich nie użyjesz ale nie będziesz miał niespodzianek.

  14. #14

    Dołączył
    Nov 2015
    Płeć
    Skąd
    Kielce
    Pojemność
    1.8T
    KM
    2**
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Srebny
    Posty
    45
    słuchajcie odświeżę trochę temat ponieważ niedawno wygłuszyłem TT i naprawdę jest różnica. Wygłuszyłem co prawda bagażnik ale jest duża różnica i naprawdę polecam. Mam modyfikowany wydech który pięknie mruczy ale jednak na dalekie trasy był uciążliwy a teraz jest dużo lepiej. Jak zrobi się ciepło wygłuszam kabinę i dam znać jak jest. Jak chce się posłuchać mruczenia odsuwam szybę i słychać piękne mruczenie. Wygłuszam materiałem lekkim czyli nie ma dodatkowego obciążenia a na dodatek łatwo się tnie i ma klej na spodzie więc nie używam niczego innego jak maty i noża używam armaflexu gdyby ktoś chciał to mam go bardzo dużo bo zamówiłem jak na tira

  15. #15
    Awatar squirrelkuss
    Dołączył
    Aug 2013
    Płeć
    Skąd
    Lubin
    Pojemność
    2.0T
    KM
    240
    Rocznik
    2007
    Kolor
    yellow mat
    Posty
    783
    Chyba będę zainteresowany. Jak coś to odezwę się na priv jeśli oferta nadal aktualna

    Wysłane z Xiaomi Mi4 LTE

Podobne wątki

  1. Wyciszenie wydechu
    Przez mlody_mk2 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 30-06-2017, 10:59
  2. Wyciszenie klapy bagażnika, naprawa półki
    Przez Daras w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 13-03-2017, 20:52

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •